mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 00:34:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Čb-jka Baka/Gmajnice
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čb-jka Baka/Gmajnice  (Prebrano 10054 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
griota
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 71


« Odgovor #15 : nedelja, 11.04.2010 : 10:42:38 »

Mogoče bi bilo dobro,da bi kdo poklical lastnike in jih obvestil,da ste jim odpeljali mačko....vem,da ni prav,da se mačke spušča ven(mene to blazno jezi),pa vendarle je možnost,da bo stara mačka dobila nov dom,ob poplavi mladičev,majhna.Glede na to,da pozna lokacijo,je navajena se mi še najbolj humano zdi,da se jo vrne lastnikom....pa ne me zdaj napadat,ker vem da ne delajo prav,pa vendarle...
Logiran
teycha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 69


WWW
« Odgovor #16 : nedelja, 11.04.2010 : 11:00:24 »

Mogoče bi bilo dobro,da bi kdo poklical lastnike in jih obvestil,da ste jim odpeljali mačko....
Jim mogoče lahko daš/posreduješ kontakt teh lastnikov - namreč mačka je v zavetišču zato ker ne vedo kdo je njen lastnik!
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #17 : nedelja, 11.04.2010 : 11:07:44 »

Ima teycha grozno prav, na žalost. Kontakt lastnikov, pa jih obvestim, seveda. Mi ne bo krona iz glave padla kljub temu, da so pravzaprav lastniki tisti, ki bi morali v roku 72-ih ur prijavit izgubo živali in seveda iskat jo. Objavljena je bila takoj in tudi če ne bi bila takoj: 012560279 ali 051304435 - dobijo vse informacije takoj. Če komu slučajno ne potegne, da obstajajo zavetišča, pa: 112 ali 113.

Sicer jo bomo pa najbrž res vrnili. Takrat, ko bo zdravljenje garij končano in ko bo končana terapija z antibiotikom oz. ko ji bo nehala rjava sluz tam zadaj ven tečt, pa ko bo lahko normalno lulala brez vpitja zraven. A bo tako prav? Ali moram začet upoštevat kakšna druga, nestrokovna mnenja?
Logiran

griota
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 71


« Odgovor #18 : nedelja, 11.04.2010 : 11:34:22 »

A bo tako prav? Ali moram začet upoštevat kakšna druga, nestrokovna mnenja?

Nisem ti hotela"pameti solit"samo svoje mnenje sem napisala,in ne ni treba moja NEstrokovno mnenje upoštevat,vsekakor pa vem,da bi morali lastniki iskat svojo žival ne zavetišče lastnike....
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #19 : nedelja, 11.04.2010 : 11:57:52 »

Vem, ampak izpade tako, kot da ne znamo delat. Saj vem, da nimam kam z njo, ampak ta trenutek je na terapiji, menda je ja ne bom neoskrbljene vračala.
Logiran

Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #20 : nedelja, 11.04.2010 : 19:01:40 »

Tale gospa je cepela pred trgovino?/poslovnim objektom? Iskra nasproti Ptujske 10. Torej nekaj m stran od Topniske. Bezigrajcani temu nasplosno recemo "topniska". Info za vse tiste, ki boste limali plakate, obvescali lastnike itd.

Griota:
ker sem bila specificno jaz tista, ki je macko popokala, se nekako cutim dolzno odgovoriti na zgornje "nehumnosti". Je nisem iskala nacrtno. Je bila zadnja"stvar", ki sem jo tisti dan zelela videt. Ko sem odprla vrata avta, je macka mijavkala, dajala buce. Pogledala sem usesa (ne umazana, ampak usrana do konca), dlaka rjava, ko bi mogla bit crna, pod gobckom zagnojena lojnica. In macka je mijavkala, nisem imela niti transporterja, tako  da je prvo voznjo prezivela v narocju. Postopala sem kakor sem menila, da je najbolje za macko - in taksna (neoskrblejna) macka nima kaj za zunaj za bit. In CE ima lastnika, sklepam da ima ta kak telefon. Najbrz. Lahko pa naslednjic namesto prsitojnega zavetisca obvestim tebe, pa bos ti urejala naprej?

In ce gremo dalje...Bakica, katera je mimogrede krasna teta Smiley in zacuda starejsa od 1 leta  Smiley Smiley Smiley, potrebuje stomatolski poseg - okvirna cena 300 eur.

Na strani DZZZ LJ bo v kratkem objavljena tudi novica, do takrat pa podatki kamor lahko nakazete donacije za macjo damo:
Drustvo za zascito zivali Ljubljana
Rusjanov trg 5
1000 Ljubljana
TRR: 05100 8010655733
obvezen pripis "za Bako"


Hvala Kiss
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #21 : nedelja, 11.04.2010 : 21:39:44 »

Punce, a potem nalimam nekaj letakov? Ima to sploh smisel, glede na dosedajšnjo oskrbljenost Bake?
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #22 : ponedeljek, 12.04.2010 : 00:16:51 »

Mogoče bi bilo dobro...

...Glede na to,da pozna lokacijo,je navajena se mi še najbolj humano zdi,da se jo vrne lastnikom....pa ne me zdaj napadat,ker vem da ne delajo prav,pa vendarle...

Pa vendarle kaj? Je humano, da mačka tuli, ko lula? Da ima razsut gobec? Al kaj naj bi bilo humano? To, da se zbira ta lepe in mlade za oddajo, stare in grde se pa vrača ne glede na sposobnosti in karakter? A to je tudi humano? Ne razumem. Ali je humano to, da bomo mi (ki nam ni vseeno) pokrili stroške s strani lastnikov odtegnjene veterinarske oskrbe? Ali bi bilo mogoče bolj humano, da se mačko kar tako vrne nazaj, saj denar potrebujemo za prihajajoče dudarje? Al kaj še bi bilo mogoče dobro in humano?

Mislim, za bruhat.

Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #23 : ponedeljek, 12.04.2010 : 06:01:23 »

Punce, a potem nalimam nekaj letakov? Ima to sploh smisel, glede na dosedajšnjo oskrbljenost Bake?

Daj, prosim. Mogoče pa le ne ve, kako je treba skrbeti za mačko..
Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #24 : ponedeljek, 12.04.2010 : 07:31:46 »

Me prav zanima, če gre le za nevednost ali pa se bo nevednost spremenila v "mačka ni naša sploh", ko se bo omenilo stroške zdravljenja...
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #25 : ponedeljek, 12.04.2010 : 08:19:36 »

No, pa dajmo biti človekoljubni optimisti.
Logiran

Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #26 : ponedeljek, 12.04.2010 : 08:25:34 »

Punce, a potem nalimam nekaj letakov? Ima to sploh smisel, glede na dosedajšnjo oskrbljenost Bake?

Glede na to, da si mi omenila, da je na tistem koncu en kup (prostozivecih) mack, ker jih hranijo pri soli (ce sem si prav zapomnila), bi bilo morda fajn obvestiti tudi Macjelovke, ker nimam pojma ce so macke s/k.
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #27 : ponedeljek, 12.04.2010 : 10:22:28 »

Citat
Aja, pa na Ptujski ul. je sicer precejšnja kolonija prostoživečk, ampak nobena mačka ni bila niti približno prijazna.
A je (si) šogunka iz Mačjelovke?
Logiran
griota
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 71


« Odgovor #28 : ponedeljek, 12.04.2010 : 14:47:56 »

Odrasla črnobela mačka, prijazna, najdena na Topniški.
Na začetku je bila predstavljena takole in ko sem se jaz oglasila še ni bilo ugotovljeno njeno slabo zdravstveno stanje.

Nisem napisala nič takega,da ste me tako napadle in iz mene naredile popolnega debila,ki nima pojma o mačkah.Niti nisem branila neodgovornih lastnikov,niti trdila,da si samo mladiči zaslužijo nove domove itd.
Kakorkoli že,niti slučajno nisem začetnik kar se tiče prostoživečih mačk oz.mačk nasploh.

Se pa opazi,da je za večino sodelujočih nekdo,ki nima ravno 9.999 postov v svojem profilu(pa čeprav jih več kot pol vsebuje samo vzihovanje na način iiiii kako lepo,jupi,bravo,ooo bogi,držim pesti itd)in se ne javlja v vsako temo popolni bedak,ki ga je potrebno pohodit pa čeprav ga sploh ne poznaš niti ne veš koliko in na kakšen način se ukvarja oz.pomaga živalim.
Ne mislim se spuščati na nizek nivo in dokazovati svojih zaslug ali prostovoljnega dela,ker to nikomur ne koristi in še vsak trenutek je vržen stran,ki ga zapraviš za nepotrebno medsebojno blatenje po forumih.Bolje,da se ga porabi tako,da se ujame kakšno prostoživečko za s/k in potem bo vedno manj takih in drugačnih mačk na cesti.Bodo mačke imele več od tega in zavetišča manj oskrbovancev bravo.

Res pa je veliko lažje sedet na toplem za računalnikom in pametovat vsem po vrsti in se prepirat z vsakim,ki pove svoje mnenje ,ki je mogoče malo drugačno od tvojega,kot na dežju stat zraven ŽV in čakat,da boš ujel brejo mačko....Ali pa mogoče odštet par evrov in parkrat na teden nahranit prostoživeče mačke na kakšni lokacij,kjer nimajo več hraniteljev(so pokojni)...Možnosti je veliko,vsak naj izbere tisto,ki mu najbolj leži....jaz vem katero bom... predaja

Bakici pa želim vse najboljše in naj se razplete tako,da bo za njo najboljše. Smiley
Logiran
griota
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 71


« Odgovor #29 : ponedeljek, 12.04.2010 : 14:51:56 »



Mislim, za bruhat.




 bruham bruham bruham
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Čb-jka Baka/Gmajnice
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines