mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 23:20:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: Mačkovo trpljenje
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mačkovo trpljenje  (Prebrano 11834 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« : nedelja, 18.04.2010 : 13:47:37 »

Prosim, če mi kdo pomaga tole ne gre več na dolgi rok. Naš muc, ki je star sedaj 7 let, je začel na fertik protestirat. In sicer prej je živel 4 leta v zunanjem okolju hiša + vrt. Potem sem se preselila k fantu in je muc šel z mano in je sedaj v bloku zaprt, za piko na i smo kupili 2 in pol leta nazaj psa na katerega se težko privadil.
Sedaj ima idiopatsko uriniranje, ko gremo za par ur iz stanovanja, alergija (ki je neke oblike astma) vzrok zaradi psa, in se brez razloga loti s tačkami tepsti psa po smrčku. Vem, da pogreša zunanjo okolico in da mi je fajn zameril dan, ko sem ga zaprla v blok.
Sedaj pa ne vem kaj naj sedaj z njim naredim? Prevzgajat ga ne moreš, ker ma svoje muhe. Sam lulat mi tud ne more vsepovsod kjer se mu zazdi (čeprav je kastriran) in nimam živcev več prat in konstantno čistit zaradi njegovih zamer? Ki presegajo vse meje. Od vseh mačk, ki sem jih mela do sedaj je tale res samosvoj! Da ga pa dam nekomu v hišo z vrtom, pa tud ne morem.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #1 : nedelja, 18.04.2010 : 13:58:38 »

Ste mogoče poizkusili z najbolj običajnimi osumljenci (Feliway, baldrijanove tablete, videla sem, da sedaj obstajajo tudi pomirjevalne ovratnice, spreji). Sicer bi bilo tole vse veliko bolj učinkovito, če bi se uporabilo na začetku, ampak mogoče je pa za probat?
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #2 : nedelja, 18.04.2010 : 14:01:03 »

sicer nimam sama popolnoma nobenih izkušenj s tem, ampak ob branju prvega posta sem dobila asociacijo na povodec. Ne vem - mogoče je za poskusit in peljat nezadovoljneža ven na povodcu.
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #3 : nedelja, 18.04.2010 : 14:29:29 »

Probal feliway pa apaurin, pa je to le kratkoročno, na dolgi rok pa žal ni učinkovito.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #4 : nedelja, 18.04.2010 : 14:44:08 »

Kratkoročno je pa pomagalo? Med uporabo feliwaya recimo - ni lulal vsepovsod?

Pa še eno vprašanje imam, čeprav, če ste rešitve iskali, je bila to verjetno  ena prvih stvari. A kastriran maček je?
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #5 : nedelja, 18.04.2010 : 14:54:24 »

Feliway je treba uporabljat na dolgi rok, če na kratek ne gre. In je za zdravje neškodljiv, dočim imajo razne pomirjevalne tablete škodljive stranske učinke in so zato na dolgi rok nepriporočljive. Kako dolgo pa ste ga uporabljali?
Maček vsega tega ne počne nalašč, ni samovoljen ampak je v stiski. Če se loti pasjega gobčka brez uporabe krempljev samo opozarja psa naj ga pusti na miru in naj ne rine vanj. Zato navajaj psa, naj mačka pusti na miru. Ni posrečena ideja, da ste mu poleg selitve tako hitro pripravili še nov stres v obliki psa, vendar sedaj je kar je in je treba mačku pomagat.
Poleg Feliwaya bi ga poskusila počasi, res počasi navadit tudi na povodec in potem z njim na redne sprehode v varno okolje.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #6 : nedelja, 18.04.2010 : 15:12:38 »

No za vsaj slučaj bi rekla še, da če muc slučajno ni kastriran je lulanje mogoče delno tudi markiranje, ki je pa čisto običajna "dejavnost". Tako da v primeru, da kastriran še ni, svetujem najprej kastracijo.

Potem pa kot je že Lisa rekla - redno uporabo Feliwaya, če so bile ob njem bile zaznane pozitivne spremembe.

Pa mogoče v vaši odsotnosti ne puščajte psa in mačka v istem prostoru.
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #7 : nedelja, 18.04.2010 : 16:50:41 »

Lisa vse to kar navajaš smo dali skoz, pol leta smo navajal mačka in psa drug na drugega vsak v svojem prostoru, saj nas je o tem dodobra prej poučila veterinarka, ki se ukvarja s psihologijo živali. Naš muc je bil kastriran takoj, ko je dopolnil starost, za kastracijo. To pa tudi vem če maček brez krempljev udari psa po gobčku kaj pomeni. Sam naš muc spečega psa po gobcu klofne, kar ni logično.
Astma naj bi se pa z leti stopnjevala in je sam vprašanje časa kdaj bo tako hudo, da se lahko zaduši in mi je vet rekla ko bo do te stopnje prišlo-če sploh, da se žival takrat evtanazira. Ne vem morda bi res daljši čas feliway začeli uporabljat. To še nisem probala dolgo časa.
Verjamem, da more bit v hudi stiski, dala sem od sebe vse kar je v mojih močeh. Samo potem se začnem spraševati-koga več mučim? Njega, sebe ali oba.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #8 : nedelja, 18.04.2010 : 16:55:07 »

A bi želela žegn od nas, da ga neseš evtanazirat?
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #9 : nedelja, 18.04.2010 : 17:11:06 »

Pa da ne boš mislila, da te s čimerkoli napadam, imam enega takega patrona doma in smo se kakšne pol leta nazaj tudi resno odločali o tem.
Stanje se je v zadnjih mesecih malo umirilo, če se polula, pač čistimo za njim, polula se pa na najbolj nemogočih mestih. Živimo s tem.
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #10 : nedelja, 18.04.2010 : 17:11:13 »

Ne Helena ne potrebujem žegna samo pravim enkrat ko bo - če bo astma tako huda se bo treba ločit od njega. Nikakor ne sedaj, saj ni toliko star, da mora umret, glede na življenjsko dobo mačkov.
Samo potrebujem en konkreten nasvet ali obstaja še kaj poleg feliwaya na natur način in se mu lahko da tud s hrano kot obrok.
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #11 : nedelja, 18.04.2010 : 17:12:57 »

Astma je kot alergija, ki jo je pridobil zaradi svojih psihičnih težav, in da ne omenjam kako groza mi je bilo gledat ko sem mu apaurin dala. Mislim, ne vem kaj smatramo pod mučenje ali lajšanje, ker tole se mi ne zdi humano, da mu pomagam psihične težave s kemijo lajšat.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #12 : nedelja, 18.04.2010 : 17:17:56 »

Feliway v vtičnico, feliway spray tja, kamor se najraje polula, čiščenje z urin offom, če niste poskusite še z antibiotično terapijo, posvečajte mu več pozornosti brez nervoze. Pomagajo za sprostitev tudi igračke z mačjo meto ali baldrijanom. Ni čudežne palčke, žal.
Želim vam veliko uspeha, da bi vam bilo vsem skupaj življenje bolj znosno.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #13 : nedelja, 18.04.2010 : 17:20:30 »

še to: naj ima kaj za počet- plezalo, praskalnik, igračke, žogice, mogoče kakšna didaktična igrača, igra s pereščkom.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #14 : nedelja, 18.04.2010 : 17:22:46 »

Kaj pa potem recimo baldrijanove tablete ali kapljice? Jaz jih za svojo tečko uporabljam sicer samo za kratkoročne rešitve (recimo ko jo je treba u transporter spravit) ampak v navodilih piše, da se lahko uporablja tudi za vsakodnevno podlago. So naravne in po njih ni zaspana, samo malo manj jo vznemirijo stvari.
Nimam pa izkušenj s tem kako učinkovite so bolj dolgoročno.
Logiran
zona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 612


« Odgovor #15 : nedelja, 18.04.2010 : 17:34:12 »

Sem imela podobno izkušnjo....rešili smo jo kot pravi Helena v roku pol leta...Na veliko sem posula njegov wc z mačjo meto,čistila za njim z urin off-om,kar naj bi jih tudi odganjalo,špricala tam kjer je lulal z mešanico biokillom-ta ki mu ni mogla škodovat-vse to se je dogajalo zarad mojih začasnikov...No pa smo ga umirili.Včasih ko smo ga dobili na delu,sem ga pošpricala z vodo,katero sem imela v pumpci in ja,je zaleglo,sem bila pa že na koncu z živci...Danes je to enkraten mačkon,ki še vedno včasih klofne brez razloga drugega muca in nič kaj hudega slutečo psico.Tudi ljudje imamo svoje muhe in smo ljubosumni,tako so tudi oni.Poskusi,izgubiti nimaš kaj.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #16 : nedelja, 18.04.2010 : 19:04:39 »

Sama nimam izkušenj z zeliščnimi tabletami in kapljicami, imamo pa Feliway povsod, ker je število mačk na m2 površine veliko in se mi zdi da, sploh na dolgi rok, pomaga.
Logiran
šnapi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 407


« Odgovor #17 : torek, 20.04.2010 : 08:10:07 »

A se je še komu pripetilo, da Feliway smrdi? Jaz sem kakšne 14dni nazaj naročila dva nova polnila pa neznosno smrdita oba  Sad .
Houdini, lahko prosim kaj več napišeš o uporabio baldrijanovih tablet/kapljic. Kje kupiti, kakšno je doziranje, koliko časa se lahko uporablja?
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #18 : torek, 20.04.2010 : 08:39:37 »

baldrijanovih tablet/kapljic. Kje kupiti,

lekarna.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #19 : torek, 20.04.2010 : 20:15:39 »

Lekarna, lahko jih pa kupiš tudi preko neta, pri nas se jih dobi od Dorwesta.

Mi imamo tabletke in jih dam svoji tečki, ko jo je treba v transporter spravit, ker je to običajno kar podvig. Te, ki jih imam sta lahko po 2 na dan za mačko, ampak je večinoma dovolj tista ena, samo toliko, da se malo sprosti. Vem, da je na navodilu pisalo, da se lahko uporablja tudi za dnevno podlago, ampak tega z baldrijanom nismo nikoli prakticirali, ker ni bilo potrebe. Je pa OK, ni zadeta kot po kakem pomirjevalu, samo malo bolj flegma je (manj pihanja, manj upiranja...). Vem, da jih ljudje uporabljajo ob praznikih za pomiritev pred/med razno pirotehniko, pa mislim, da predvsem kapljice. Doziranje je pa tako ali tako vedno navedeno tudi pri tistem določenem pripravku, ki ga kupiš, paziti je treba samo, da ni alkohola noter (razne kapljice za ljudi ga pogosto imajo).
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #20 : torek, 20.04.2010 : 21:25:47 »

tnx houdini za nasvet Wink
Logiran
šnapi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 407


« Odgovor #21 : torek, 20.04.2010 : 22:01:24 »

Houdini hvala za informacije.
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: Mačkovo trpljenje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines