mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 21:19:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Mali, na smrt prestrašen Nemo
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mali, na smrt prestrašen Nemo  (Prebrano 19573 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #15 : petek, 23.04.2010 : 12:58:50 »

jaz bi bila pa optimistična. sprememba po tednu dni, sprememba po mesecu pa ziher bo očitna Wink
morda pa postane pravi navihanček Grin
pri meni se Ava nič več ne boji, sploh ničesar da bi bilo kritično... edino kar me še spomni na njeno prejšnje stanje je če jo jezno primem za ovratnico Tongue  (npr. danes zjutraj ko se je malo povaljala po ''prepovedanem'' Roll Eyes  )
se pa popolnoma strinjam z uncas Smiley
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #16 : petek, 23.04.2010 : 13:02:40 »

Bistveno lažje je s stravmiranimi odraslimi psi kot z mladiči. Se povsem strinjam z deteljico. Če bo kaj, gotovo ne bo čisto okej nikoli. Pa razlika je med divjim in prestrašenim mladičem.
Logiran

dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #17 : petek, 23.04.2010 : 13:53:50 »

Podoben primer sem videla in nekaj dni spremljala parl let nazaj v Srbiji. Cca 2 meseca stara, popolnoma divja mladička skoraj čisto divje psice (skoraj zato, ker se je na 2 m približala le enemu človeku, ki ji je več časa nosil hrano, jo opazoval in govoril v njeni bližini). Mladička je bila ob začetku socializacije prestrašena in agresivna, šavsala je naokoli kot nora in tulila tako, da so nas bolela ušesa.
Danes psica (ta mladička) funkcionira tako, da živi s tem gospodom in ima družbo drugih psov (od začetka je bila ločena od njih in se je navajala le na človeški dotik). Njemu se pusti pobožati, spi v njegovi hiši, do drugih ljudi je sicer zadržana, a pride v bližino in če si fuuul potrpežljiv, vzame kaj dobrega tudi iz tuje roke, ki pa ji morajo poprej popolnoma zaupati drugi psi iz njenega "krdela".
Pa jo je socializiral preprost tip "bogu za hrbtom", sredi "divjine".... če bi jo npr. Pola, bi bila ziher dosti bolj socializirana. Smiley
Tudi jaz dvomim v "popolno preobrazbo", a ko sem videla kaj je nastalo iz te srbske psičke, verjamem da se da storiti marsikaj.
Srečno!
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #18 : petek, 23.04.2010 : 14:24:06 »

Sem videla podobno zgodbo v Bolgariji s psičko, ki sem jo lovcem spulila iz rok, pri čemer se je revica podelala in šavsala okoli ko zmaj. Danes je fajn kuža, je bilo pa treba delat na socializaciji, ja.
Logiran
Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #19 : petek, 23.04.2010 : 22:23:32 »


 Njemu se pusti pobožati, spi v njegovi hiši, do drugih ljudi je sicer zadržana, a pride v bližino in če si fuuul potrpežljiv, vzame kaj dobrega tudi iz tuje roke, ki pa ji morajo poprej popolnoma zaupati drugi psi iz njenega "krdela".


Imamo čist različne kriterije. Zame (točneje za moje kriterije) takle pes Ni ok pes. S čimer ne mislim, da ni primeren za imet, vsekakor pa ni tak kako bi pes moral bit: odprt in zanesljiv v reakcijah.
Ta zgodba samo potrjuje, da mladički s slabim štartom vedno ostanejo bolj ali manj "posebni".
Logiran
Pola
rad pišem
****
Sporočil: 460


« Odgovor #20 : sobota, 24.04.2010 : 07:09:57 »

Hvala ne vem komu že, da obstajamo tudi ljudje, ki nam ni mar, da so naši psi posebni.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #21 : sobota, 24.04.2010 : 07:12:41 »

 Pola, Kiss
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #22 : sobota, 24.04.2010 : 07:14:59 »

Imamo čist različne kriterije. Zame (točneje za moje kriterije) takle pes Ni ok pes.

Ja, itak. Smo na komot narejeni, pa nam res ni treba takšnih... 
Škoda, da greš ravno v to temo pisat o kriterijih.
Logiran

Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #23 : sobota, 24.04.2010 : 07:29:38 »

ne vidim razloga, da bi se pes pustil vlačit po vseh tujih rokah in vzet priboljšek od vsakega, ki ima 2min časa Tongue
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #24 : sobota, 24.04.2010 : 07:35:26 »

Hvala ne vem komu že, da obstajamo tudi ljudje, ki nam ni mar, da so naši psi posebni.

... in da z njimi kljub njihovim muham uspešno furamo in napredujemo. Smo tudi takšni, ja. In naši psi so OK. Ne motijo okolice, ker so pod nadzorom. Moj mali NIKOLI ne bo ne odprt ne zanesljiv v reakcijah, pa ni zato nič slabši od kogarkoli drugega.

Lupčke malemu piščancu. Kiss Mu je oprsnica prav? Ali še niste do tja prišli?
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #25 : sobota, 24.04.2010 : 09:16:43 »

Hvala ne vem komu že, da obstajamo tudi ljudje, ki nam ni mar, da so naši psi posebni.
Hvala, hvala, res . Wink
Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #26 : sobota, 24.04.2010 : 13:06:39 »

Citat
Moj mali NIKOLI ne bo ne odprt ne zanesljiv v reakcijah, pa ni zato nič slabši od kogarkoli drugega.

Tudi moja ne. Kiss
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #27 : sobota, 24.04.2010 : 14:22:24 »

Citat
S čimer ne mislim, da ni primeren za imet, vsekakor pa ni tak kako bi pes moral bit

Tudi divje živali se da prav lepo udomačiti, pa se zanemarjenih pasjih mladičev ne bi dalo? Samo taki, kot bi bili, če bi imeli dober štart pa ne bodo.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #28 : sobota, 24.04.2010 : 15:03:45 »

Hvala ne vem komu že, da obstajamo tudi ljudje, ki nam ni mar, da so naši psi posebni.

Se zelo strinjam.  Kiss 
Logiran
Pola
rad pišem
****
Sporočil: 460


« Odgovor #29 : sobota, 24.04.2010 : 17:50:55 »

Moje ime je Nemo Kiss



Danes so me peljali na prvi pravi sprehod, hodil sem kot tavelik, nič se nisem bal velikih kolegov in  sem bil nasploh zelo priden Smiley






Ko mi zmanjka baterij, pa zgledam nekako takole...

Pa še ena kičasta za konec  Tongue...


Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Mali, na smrt prestrašen Nemo
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines