mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 14:18:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Mali, na smrt prestrašen Nemo
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mali, na smrt prestrašen Nemo  (Prebrano 19566 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #60 : četrtek, 29.04.2010 : 17:16:50 »

Kaj pa, če mu škampe daš? 
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #61 : petek, 30.04.2010 : 08:10:05 »

Na žalost tudi ješč ni, ga na silo hranim Sad. Seveda se pa lahko dobimo, vsak nasvet je fajn Smiley.

ne vem, mene so učili in tudi izkušnje so take,da ob polni skledi še ni noben od lahkote umrl ( ne pes ne otrok). Zdaj, če je tolk telesno slab, ali bolan da je to res potrebno potem je seveda opravičljivo določen čas.
Sicer pa je v praksi tako,da če mladiču poklikaš večino hrane kar pes dobi nekaj tednov, postanejo tudi neješči psi zelo ješči. Nekako to sproži nagon prehranjevanja, ki je tdi v naravi vedno bil povezan z dejavnostjo za pridobitev hrane. Po puberteti pa je res nekaj psov, ki jim hrana ne pomeni dosti. Take se potem klika pretežno na priboljške oz na igro.
Ker je pes zaenkrat obremenjen s človekom mu jaz nagrade -hrane ne bi dajala iz roke. Pusti mu razdaljo,ki si jo sam izbere in po kliku vrži košček hrane tako,da se mu ni treba približat da jo vzame- bolje še bolj stran od tebe kot že itak pes je. Ko se bliža hrani ga ne glej- poglej zata čas stran in bodi sproščena. Vzemi kaj čemur se ne bo mogel upret za prve seanse-(lahko pečen piščanec, kuhano govedino, koščke sira- probaj kaj mu najbolj sede). Obrok (briketi) pa mu daj po kliker seansi samo polovično dozo, da bo malo lačen. Čez nekaj ur spet par klikov s priboljški (tako prideš do celega obroka do naslednjega termina za hranjenje). Mogoče boš morala prvi teden ostat na skupno samo 2/3 količine potrebne hrane- ne skrbi ko bo dojel boš to z lahkoto nadoknadila. Ko bo prijel na sistem začni počasi povečevat delež naklikane hrane do maks 3/4 celotne dnevne doze ( vsaj nekaj mora bit vedno za v skledo), oz po občutku- boš videla kako mu gre. Tudi če bo delal lahko le malo in samo za priboljše , nekaj kratkih seans dnevno, je to lako odločilno.
Prav tako je res pomembno,da poskušaš razviti igro- ločeno od shapinga, samo po sebi. Kot rečeno z igračko na vrvici  uspe pri vseh psih. Vrvica je lahko 2 ali več m dolga. Igračka je lahko tudi kožuhasta, vsekakor mehka. Probaj ali mu bolj ustreza večj ali manjša- pri tem se psi razlikujejo. Lahko se celo skriješ za začetek, tako da ne motiš vizualno psa in potresaš igračko z vrvico. Ali pa jo vlečeš za sabo . Tudi pri tem na začetku ne glej psa ampak stran. Ne premikaj se priti njemu ( če boš ostala v v vidnem polju). Umakni druge pse, ko se igra. Lahko pa ga pred tem daš v kletko ali privežeš in da malo gleda,kako se drugi psi igrajo- po možnosti tisti,ki mu zaupa.
Če bo uspel zbuditi nagone mu bo to izjemno pomagalo pri psihičnem razvoju in okrevanju.
Logiran
Pola
rad pišem
****
Sporočil: 460


« Odgovor #62 : petek, 30.04.2010 : 08:30:05 »

ne vem, mene so učili in tudi izkušnje so take,da ob polni skledi še ni noben od lahkote umrl ( ne pes ne otrok). Zdaj, če je tolk telesno slab, ali bolan da je to res potrebno potem je seveda opravičljivo določen čas.


Sej vse v redu in prav (tudi nasveti so koristni), samo tudi jest nisem od včeraj in mislim, da znam sama presoditi kdaj je potrebno psa (ali kako drugo žival) hraniti na silo.

Ostalo že prakticiramo, le kliker še nisem nikoli uporabljala, zato sem tudi Meli prosila, da mi pokaže.
Logiran
Pola
rad pišem
****
Sporočil: 460


« Odgovor #63 : petek, 30.04.2010 : 08:56:04 »

Nemo pri igri s kikerjem  Smiley











Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #64 : petek, 30.04.2010 : 09:03:41 »

He, he... jaz itak trdim, da so kikerji=brckoti UNIŽVAU!!!  Wink

Mali zgleda pa ful luštkan.
Logiran
chory
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


WWW
« Odgovor #65 : petek, 30.04.2010 : 11:48:35 »

Ušeska pa so res nekaj posebnegaa.Tole je čudovito bitje,zvesto bo do groba.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #66 : petek, 30.04.2010 : 12:07:13 »

zvesto bo do groba.

In še čez.
Logiran

Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #67 : petek, 30.04.2010 : 14:29:52 »

Danes sem spoznala malčka (mulčka) Nemota (z najsimpatičnejšimi ušeski na svetu) Kiss Mi je celo namenil en hiter vohec prsta, ko sem mu ga dala za povohat, drugače me je pa imel na ''ignore''. Maci je vestno kradel hlode, ki jih je nanosila iz vode, obnašal se je pa drugače lepo (tud Gluji ni čist nič težil). V naročju pri Petri ni ravno neznansko užival, ampak se je pa lepo sprijaznil in se pustil crkljat.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #68 : sobota, 01.05.2010 : 21:10:10 »

Fleten fant, nisem pa še videla mladiča, ki bi mu bili ljudje ena tak velik NIČ kot so njemu. Sem pa vesela, da od prvega dneva JE napredoval in še napreduje. Kiss









Katarina

Logiran
spelca888
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #69 : nedelja, 02.05.2010 : 21:38:52 »

keri ušeski:)
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #70 : nedelja, 02.05.2010 : 22:32:58 »

Vsak dan večji, pogumnejši, mogočnejši Azn

   









Škrba baba Grin





You love me, but...







Deeeeeej me doooool Evil




Mali veliki mož Cool

Logiran
sansa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 219


WWW
« Odgovor #71 : nedelja, 02.05.2010 : 22:39:25 »

Krasne fotografije. Srečno, mali Nemo.
Mi lahko kdo prosim pove, kje je bilo tole fotografirano?
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #72 : nedelja, 02.05.2010 : 22:41:04 »

Krasne fotografije. Srečno, mali Nemo.
Mi lahko kdo prosim pove, kje je bilo tole fotografirano?

Ribno, Preddvor
Logiran
Pola
rad pišem
****
Sporočil: 460


« Odgovor #73 : ponedeljek, 03.05.2010 : 19:12:33 »

Za Nemota iščemo vsaj nekaj dnevno namestitev v začasni dom brez psov in mačk, da vidimo, če je to vzrok njegovega nenapredovanja v stiku s človekom.
Nemo je pri nas napredoval do te stopnje, da ne grize in ne kriči od strahu, tudi polula se ne več od groze, od tu naprej se ne premaknemo. Išče stik samo s psi in mački.
Če lahko pomagate, pokličite Polono.
Logiran
maroneo
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #74 : ponedeljek, 03.05.2010 : 22:32:54 »

Lep pozdrav sem dokaj nov na tem forumu in sem opazil vaš problem malega Nemota. Problem prestrašenega kužka ni nič novega in se ga, da zelo uzpešno odpravit! Lep primer je bil v oddaji Dog Wisperer,  kjer je neka družina imela isti in dokaj hud primer prestrašenega kužka. Voditelj oddaje je pokazal neverjetno dober pristop k problemu in kuža se je rehabilitiral v zelo kratkem času! priporočam ogled točno te oddaje. Mislim, da jo imam celo posneto na dvd-ju, lahko posredujem, če vas bo zanimalo.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Mali, na smrt prestrašen Nemo
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines