mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 08:29:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Mali, na smrt prestrašen Nemo
Strani: 1 2 3 4 5 [6]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mali, na smrt prestrašen Nemo  (Prebrano 19586 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #75 : torek, 04.05.2010 : 10:21:32 »

Žal imamo pri nas tako pse kot mačko, tako da v dani situaciji verjetno ne pridemo več v  poštev. Sad
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #76 : torek, 04.05.2010 : 11:08:30 »

Mislim da drugi psi in mački niso vzrok za počasno napredovanje. Bolj verjetno, da ravno zaradi njih hitro napreduje. zame je to, da več ne kriči in grize od groze namreč velik in hiter napredek. Se zna zgoditi, da bi se nekje, kjer bi bil sam, stanje celo spet poslabšalo. Čas, v katerem se mladič naveže na ljudi je bil zamujen. Nepovratno in  nepopravljivo. zanimivo je, da psi, ki so imeli kot mladički normalne stike z ljudmi, pa so imeli kasneje zelo slabe izkušnje ponavadi povsem okrevajo, če pridejo v pravo okolje. je potreben čas ampak gre.
Pri "divjih" mladičih je veliko težje. mladič bo moral ugotoviti, da je odvisen od ljudi, potem pa mogoče počasi tudi to, da se z ljudmi splača sodelovati.
tisto, kar je predlagala Deteljica je najboljša možne pot. Takoj, ko ne bo več tako podhranjen, da bi ga bilo  treba siliti s hrano, bi ga malce priškrnila, pa naj si hrano lepo zasluži. lahko tudi uporabiš svojega psa - delaš z njim kakšne trikce ali karkoli in ga bogato nagrajuješ - Nemo pa med tem lahko dela kar ga je volja. Če samoiniciativno pokaže najmanjšo voljo do sodelovanja, pa čeprav iz foušije, ga nagradiš.

Pa še nekaj! Če se zdi, da ni nobenega napredka, ne gre kar obupati. sem se naučila, da napredek ni nujno počasi, po stopničkah, vsak dan malo bolje. Pogosto je tako. Dooolgo ni nič, potem mu pa kar enkrat nekaj klikne in preklopi
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #77 : torek, 04.05.2010 : 11:49:46 »

Z Lanabello se strinjava očitno v obe smeri  Wink
Jaz bi opozorila še ne nekaj: po moji osebni izkušnji s premalo socializiranim psom ( pa ne tako premalo kot take) j eveliak nevarnost,da se bo mladič preveč(čeprav malo) navezal na sedanje -začasne skrbnike. Ne vem kako vam gre to v koncept, ampak po moji oceni ( pa ne trdim da je srokovno pravilna) je bistveno,da gre čim prej v stalni dom. Jaz bi torej intenzivno iskal p osvojitelja že zdaj, brez cilja,d abo ta pes najprej normalen, ker nirmalen ne bo nikoli, pa če vam j eto všeč ali ne in če me popoljuvat eše enkrat ali ne.
Ker pri takih mladičih so zelo veliki problemi navezovanja novih stikov z novimi ljudmi, ko enkrat svoji eno osebo.
Moja psica je tako funkcionirala na videz normalno- ampak samo z mano oz v moji prisotnosti.NIKOLI ni bila sposobna sprejet druge osebe ( če me ni bilo zraven) Ni bil problem,da bi bila agresivna- brez moj eprisotnosti je bila panična, nesocializirana in neodzivna, ni s epustil adotaknit, kakor da se je vrnila v čas pred prevzemom vse do konca življna. Niti mojih staršev-s katerimi sva živeli 5 let ni nikoli sprejela, niti mojega partnerja, čeprav tega malenkost bolje-ampak ne toliko,da bi šla z njim normalno ven. Vedno jo je moral vlečt od doma in domov je vlekla ona njega. Starši,pa niso nikoli mogli prijet in pripet, da bi jo peljali ven, če me ni bilo doma  Lips Sealed
Tudi pri drugi psici s pomankljivo socializacijo v prvih tednih opažam podobno, čeprav manj očitno- mogoče zato,ker se ta tudi ob moji prisotnosti obnaša slabo Grin . Ji pa pomagajo ostali psi iz našega krdela da zgleda delno normalna Roll Eyes, če jih ni zraven je "neuporabna".
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #78 : torek, 04.05.2010 : 12:05:38 »

Jaz se tudi z obema strinjam. Navodilo je bilo - čim manj stika s psi in mački (in ne ga ven vozit, dokler ni drugič cepljen). Presodila sem, da sodi med tiste res trde orehe, ko so mu druge živali bistveno bolj pomembne kot človek. Če bo šlo, bo šlo tako, da se ga loči od njih (jasno, da bo nazadoval) in se začne intenzivno delat na tem, da bi vsaj do neke mere napredoval v odnosu,ki ga ima do človeka. Situacija na prejšnji lokaciji je taka, da tri, štiri in več let stari psi živijo v tropu v vsakodnevnem stiku z enim človekom, ki pa se mu ne pustijo niti prijet. Taka bi bila situacija tudi z njim, če ga vselim med svoje v dnevno sobo. Ker mu zadoščajo, se mi ne bi pustil prijeti nikoli, ne zdaj ne čez tri leta, če bi ga pustila tako.
Logiran

deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #79 : torek, 04.05.2010 : 12:40:43 »

Ne vem če kaj pomaga lahko opišem kako je (oz izgleda pri meni). Obe omenjeni ne socializirani živali sta psici. Dobila smejih pri eno 3 drugo 4 mesecih. Obe sta bili v pomanjkljivem stiku z ljudmi in nikakršnem z okolico (boks oz ograda). Obe sta pred tem doživljali redno handlanje, prijazno strokovno a zelo pomanjklivo časovno. Kolikor pač vzreditelj da hrano počisti, prestavi mladiče, jih tudi kdaj dvigne, slika , ampak ne da bi jih dnevno individualno obravnaval , ven plejal posamezno ipd. Obe sta živeli v krdelcu (leglo, drugo leglo, kakšen odrasel pes). Torej vse skupaj ne tako ekstremno kot ta primer.
Ena se je navezala prvenstveno name(starejša,ki j eprišla 4 mesece stara k meni), druga bolj na pse- ob enakih nadaljnjih vhodnih pogojih pri meni, se pravi predvidevam, da j ebila razlika zaradi  prirojene predispozicije- boljše oz slabše.
Prvi primer(starejša)- je v delu in vsakdanu psica ob moji priosotnosti funkcionirala na videz normalno. Brez moje prisotnosti jo je lahko kakorkoli vodil ali handlal drug človek-poznan ali ne samo v družbi naših ostalih psov, same nikakor. Bi se prej ubila kot pustila prijet (je že skakal v zaprta okna stanovanjaob takem poskusu).
Druga psica po predispozicijah očitno bolj Nemotu podobna- deljuje dokaj normalno zgolj če je prisotenm vsaj še en pes krdela. Lahko je tudi samo v ozadnju, se da normalno trenirat z njo,tako da je nekje v bližini privezan eden od naših psov. Menim da za večino ljudi to niti ni problem. Imaš pač 1x2 psa , ne 2x1 psa. Tudi sama na to običajne dni pozabim, ker itak imam vse pse skupaj in če ni to ravno moj izrecni namen niso nikoli sami
Se pa problem pokaže npr na tekmah. Psica dela približno normalno edino,če je v bližini drug naš pes.Kjer to ni mogoče, je "neuporabna". Ne pobegne, ni pa sposobna ničesar. Ne je ,se ne igra se komaj premika, ima rep med nogami, ni odzivna. Zaenkrat ne kaže da bo to kdaj drugače. Če jo peljem ven samo se boji vsega tudi stvari,ki se jih sicer ne ( npr prometa, ljudi), tistih,ki se jih tudi sicer, pa panično ( npr če zagleda tovornjak za pobiranje smeti ali otroke ki se igrajo z žogo jo je težko obdržat na vrvici in prit mimo).
V takem kontekstu je torej možna tudi uspešna posvojitev k nekomu, ki ima že enega psa na katerega bni se Nemo oprl.
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #80 : sreda, 05.05.2010 : 01:03:15 »

Sicer nisem neka jaka strokovnjakinja za pse, ampak tole od deteljice se mi zdi res pomembno - da se fantu čim prej najde stalna oseba. Brez rožnatih očal in nerealnih pričakovanj. Nekoga, ki bo razumel vse mogoče razne faze prilagajanja. Od trenutkov, ko je videti vse super in že skoraj kičasto, do dni, ko se sprašuješ, kje si zafural, pa potem spet nekaj tretjega ven udari in se ono drugo uredi...

Pa še to mogoče. Pri mojem ugotavljam, da mu rutina daje občutek varnosti. Ker takrat ve, kaj lahko pričakuje in ve, kaj se pričakuje od njega, in je umirjen (pač v svojih okvirih) in je čisto fajn. Torej hrana vedno ob isti uri in na istem mestu, sprehodi po istih ulicah in v isti smeri (bog ne daj obrnit kroga), 10 minut čohanja za lahko noč pred spanjem... novosti pa po kapljicah. Preveč dogodkov in sprememb naenkrat ga zmede in splaši in imam v rokah spet (skoraj) isto teslo kot na začetku.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #81 : sreda, 05.05.2010 : 06:29:54 »

Sicer nisem neka jaka strokovnjakinja za pse, ampak tole od deteljice se mi zdi res pomembno - da se fantu čim prej najde stalna oseba.

Ja, kje pa?
Logiran

Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #82 : sreda, 05.05.2010 : 09:15:03 »

sem rahlo zmedena - a Nemo ima zacasni dom (za naprej) ali ne? Je treba dat ven se kak poziv?
Logiran
Pola
rad pišem
****
Sporočil: 460


« Odgovor #83 : sreda, 05.05.2010 : 11:16:19 »

sem rahlo zmedena - a Nemo ima zacasni dom (za naprej) ali ne? Je treba dat ven se kak poziv?

Ima.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #84 : sreda, 05.05.2010 : 16:41:46 »

Petra in Luka sta ful naredila, hvala  Kiss.
Logiran

Strani: 1 2 3 4 5 [6]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Mali, na smrt prestrašen Nemo
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines