mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 00:57:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Labrador retriever
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 120   Dol
Natisni
Avtor Tema: Labrador retriever  (Prebrano 197070 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tomy
gost
« Odgovor #15 : ponedeljek, 06.01.2003 : 16:03:03 »

Lepo prosim, če mi kdo napiše, ali v sloveniji obstaja kakšen vzreditelj rjavih labradorcev? Huh

Lp
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #16 : četrtek, 09.01.2003 : 18:34:09 »


Citat

Lepo prosim, če mi kdo napiše, ali v sloveniji obstaja kakšen vzreditelj rjavih labradorcev? Huh

Lp


to glih ne ampak poglej:

http://www.labrador.sk/sk/index.htm
Logiran
peace
gost
« Odgovor #17 : nedelja, 09.02.2003 : 15:29:21 »

Tut sama sm lastnica črnega Labradorca,star je komi pet mescou.Zanima pa me če je ta pes kaj zaščitniški,npr.da te brani če je treba?ker enga takega poznam...
LP

Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #18 : ponedeljek, 10.02.2003 : 09:09:05 »

Mislim, da je Vester Jože iz okolice Tržiča imel prvi rjavega labradorca, vendar nisem sigurna.
Logiran
greg
gost
« Odgovor #19 : torek, 11.02.2003 : 12:52:26 »


Citat

Zanima pa me če je ta pes kaj zaščitniški,npr.da te brani če je treba?ker enga takega poznam...
LP




Ko je treba ponavadi še prej ucvre, kot lastnik Wink. Ga pa lahko naučiš obrambe, čeprav Ti to odsvetujem. Če si si kupil(a) labradorca za obrambo si brcnil(a) v temo.
Logiran
peace
gost
« Odgovor #20 : torek, 11.02.2003 : 21:20:21 »

Ne,ne,niti približno ga nisem kupila oz.dobila za obrambo.Ampak poznam enega labradorca,ki je res super čuvaj,pa tudi zaščitniški.Enkrat je en kuža skočil na mojega psa in se je tistemu labradorcu dobesedno utrgalo....Bil je na nasprotni strano ograje in jo hotel kar podreti....Drugače pa je zelo prijazen in velik tako človeko-kot živaloljub.
Še zmeraj mislim da če lepo skrbiš za psa in te ima rad,te bo nagonsko poskusil zaščititi,tako kot ti njega.Tako da ne vem če ima pasma psa sploh kaj pri tem....
Zanima me še,če imamo tudi pri nas kako knjigo o labradorcih,drugod jih je namreč veliko....
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #21 : četrtek, 13.02.2003 : 16:36:25 »

Tomy in lejla!
Ne vem sicer, če je še aktualno, a vseeno : ena najboljših prijateljic mojega kužeta je luštna rjava labradorka; leglo je bilo v Kamniku, njena mama in babica sta rjavi, oče tudi, in kljub temu, da je kolikor meni znano rjava barva recesivna je bilo vseh 7 !!! (sem skoraj 100% da jih je bilo 7) mladičev rjavih! Pri nas so precej redki, baje da so na Nizozemskem razširjeni. Če vaju še zanima lahko verjetno dobim številko teh vzrediteljev. Lp
Logiran
Alien
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 117


« Odgovor #22 : četrtek, 13.02.2003 : 16:59:08 »

Hojla!

Sama imam dva nerodovniška labija, s katerima delam tudi agility. So zelo hitro učljivi, kar pa tudi pomeni da se neumnosti tudi hitro naučijo in predvsem zelo hitro poštudirajo tvoje slabosti.
Moja punca je stara sedaj eno leto, Maks pa bo 4.
On je bil zelo hitro sobno čist, predvsem zato ker so imeli leglo zunaj in ko sem ga dobila je bil že navajen iti na travo, tko da se je samo enkrat ali dvakrat polulal notri. Pomaga tudi če ga maš v škatli, kjer je prostor samo da lahko spi - potem zelo kmalu začne cvilit in prosit za ven - vsaj tako je bilo z Maksom, ker se pes baje na svojem ležišču nikoli ne podela.
In seveda če začne cvilit ga neseš takoj ven na travo, kar mu bo najbolj všeč.
Notri lula mogoče zato, ker je bil navajen lulat na ploščice oziroma časopis, kot npr. moja Lučka - z njo imam občasno probleme še sedaj.
Zaenkrat toliko, če se še kaj spomnim napišem...

LP,
Logiran
Tonko
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 104


« Odgovor #23 : četrtek, 13.02.2003 : 20:49:08 »

Sirtaki
Ali je to skrivnostno izražanje oblika posredovanja in preprodaje.Me prav zanima,kako čisto rjavi so ti labradorji,saj je splošno znano,kakšne težave so z rjavimi labradorji in njihovo čisto barvo,ki na stara leta postane ali bleda ali pa črna "flekasta".
Tonko
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #24 : četrtek, 13.02.2003 : 23:06:50 »


Tonko ne skrbi, ne bom ti sledila v temacne a zelo dobickanosne vode preprodajalstva in posredovanja  Roll Eyes
Mi niti slucajno ni namrec vseeno kam gre katerikoli pes, ne glede na to kaksen zasluzek pride tebi kot preprodajalcu...

Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #25 : sobota, 15.02.2003 : 13:10:32 »

http://www.vetgen.com/color.html
Logiran

peace
gost
« Odgovor #26 : nedelja, 16.02.2003 : 10:59:44 »

Huh
Mene pa zanima, če se tudi pri nas dobi kakšna knjiga o labradorcih,ko iščem po netu, jih vidim velliko vendar so vse v angleščini, torej jih pri nas ni....Ali pač? Huh
Logiran
DeeDee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 111


« Odgovor #27 : nedelja, 16.02.2003 : 19:29:48 »

Peace, sama še nisem zasledila knjige o labradorcih v slovenščini in sem skoraj 100%, da je tudi ni. Doma imam dve v angleščini in sta zelo v redu. Na žalost je slo trg zelo majhen in dvomim, da se bo kdo lotil naklade par knjig (za recimo najbolj popularne pasme). Pa tudi cena bi bila verjetno prehuda... Tko da zaenkrat za take zadeve še vedno Amazon rula Wink

Logiran
Moor
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 17


« Odgovor #28 : ponedeljek, 17.02.2003 : 10:59:12 »

Pozdravljeni.
Tudi sam bi rad nabavil kakšno knjigo o labijih.
Ali lahko kakšno priporočate, ker jih je na netu kar nekaj?
Zanima me tudi če je kdo naročen na kakšno tujo revijo o labradorcih oz. retrieverjih?
lp rc
Logiran
DeeDee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 111


« Odgovor #29 : ponedeljek, 17.02.2003 : 18:26:14 »

Hojla!

Knjig o labradorcih je kar nekaj in veliko je tudi tematik. Največ je splošnih v katerih piše vse po malem in so primerne za tiste, ki pasmo šele spoznavajo. Meni osebno je bila zelo všeč "Labrador Retrievers For Dummies". Sicer ob prebiranju nisem izvedla veliko novega (resnično je namenjena popolnim novincem - tudi kar se psov na splošno tiče), sem se pa parkrat pošteno nasmejala Grin
Potem imaš še knjige o šolanju, genetiki, lovstvu... Verjetno je najbolje, če greš na Amazona (sorry, spet reklamo delam, ampak kaj ko je drugje skoraj še enkrat dražje Tongue) in tam prebereš komentarje kupcev. Fajn je tudi ker so kratki povzetki... Mislim, da izbira ne bi smela biti pretežka  Smiley
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 120   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Labrador retriever
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines