mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 23:30:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Stalni zobje
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Stalni zobje  (Prebrano 11063 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
zmaja
novinec
*
Sporočil: 21


« : nedelja, 11.12.2005 : 21:23:02 »

Zanima me, kdaj dokončno zrastejo vsi stalni zobje.
Psička je stara 8 mesecev in sem ugotovila, da ji zgoraj na eni strani manjka en zob. Pa me zanima, če mogoče še ni zrastel ali pa ga je izgubila. Ne znam pa iz pogleda ugotoviti, a je tam bil zobek ali ne. Na drugi strani ima vse zobke normalno zraščene.
Logiran
fairy
novinec
*
Sporočil: 29


« Odgovor #1 : nedelja, 11.12.2005 : 22:09:11 »

Pri 8 mesecih bi morali biti vsi zobje izraščeni, pri tvojem psu bodisi zoba sploh ni (v tem primeru so omejitve glede vzrejanja, sicer pa bo pes normalno živel) ali pa zob ni izrasel (v tem primeru glede vzreje ne bi bilo težav, lahko pa slej ko prej tak zob prične povzročati težave psu). Na tem mestu se lahko prične razvijati cistična tvorba, ki deluje zelo destruktivno na svojo okolico (podobno malignem tumorju).
Za kateri zob natančno pa gre pri tvojem psu?
V vsakem primeru ti svetujem obisk pri veterinarju, ki se na zobe spozna, ta naj slika z rentgenom in ugotovi, če je zob prisoten. Če je zob prisoten in pravilne oblike, v pravem položaju, se lahko le izreže del dlesni, v nasprotnem primeru se zob izdere.
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #2 : nedelja, 11.12.2005 : 22:23:35 »

zmaja,
jaz bi na tvojem mestu pocakala do 1 leta starosti in ne bi (se) zganjalatake panike. Vem za veliko primerov (pri svoji pasmi), ko so nekateri zobje zrasli kasneje kot bi mogli. Predvsem p1 znajo bit taki...
Logiran
zmaja
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #3 : četrtek, 15.12.2005 : 00:08:08 »

Manjka ji 7 zob v zgornji čeljusti. Ima pa zdej kakšen teden spet ful manijo grizenja (tokrat so šli moji prvi čevlji), tako da je možno, da bo zdaj kej zraslo.
Hvala za vzpodbudne besede Sally.
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #4 : četrtek, 15.12.2005 : 00:13:09 »

zmaja... Geri je zadnji zobek odpadel pri skoraj 10 mesecu.. sem že mislia da je vse menjala pa sem potem ko ji je odpadel skoraj celo paniko zagnala dokler nisem ugotovila da je mlečni zobek- stalni pa ji je takrat že bil viden. Tako da ne zganjt panike...jaz mislim da ima še čas, kot je rekla Sally Wink

Lp, Mojca
Logiran
fairy
novinec
*
Sporočil: 29


« Odgovor #5 : sobota, 17.12.2005 : 00:40:29 »

Zelo dvomim, da bo ta zob zrasel, po vsej verjetnosti tudi zasnova za zob ni prisotna. Svetujem, da vseeno ob prvi anesteziji (mogoče sterilizacija???) preverijo, kako je z zasnovo zoba.
Kar se tiče mlečnih zob, lahko ti izpadejo tudi šele, ko je žival že v visoki starosti ali pa sploh ne, to velja predvsem takrat, ko mlečnemu zobu ne sledi stalni.
Logiran
An_Angel
novinec
*
Sporočil: 12


WWW
« Odgovor #6 : četrtek, 29.12.2005 : 20:56:09 »

Zmaja a je tvoji psički zobek potem zrasel? Naša labradorka Ajša je stara 8 mesecev in tudi zgoraj enega zobka nima. Na eni strani obek manjka, na drugi pa so vsi.

Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #7 : nedelja, 01.01.2006 : 18:51:15 »

zmaja sicer nisi napisala kaksno pasmo imas, ampak mislim da bi pri tej starosti morali biti skoraj vsi zobje zrasceni. Sicer je res, da lahko zrastejo tudi kasneje, vendar je to prej izjema kot pravilo. Ne vem kaksne imaste omejitve glde vzreje, pri terierjih recimo lahko manjka celo 4 zobje in ni problema - tak da to preveri, drugace pa kuzku nebo nic hudega tudi ce kaksen zob manjka.
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #8 : četrtek, 11.09.2008 : 19:12:01 »

Kako pravilno psu našteješ 42 zob?
Logiran
amin
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #9 : ponedeljek, 13.10.2008 : 15:10:23 »

skoraj 7 mesecev star kuža imam že vse stalne zobe.Ima pa poleg stalnih podočnjakov tudi še mlečna podočnjaka en zraven drugega-lepo v ravni vrsti in to zelo trdna, nič se ne majeta.Že 1 mesec mu vsak dan gledam v gobec in probam, če se že kaj majeta, pa nič....kaj vi naredite v takem primeru in ali je to kaj škodljivo za nadaljni razvoj stalnih zob.
Lepa hvala za vaše odgovore !!!!!
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #10 : ponedeljek, 13.10.2008 : 18:59:27 »

Pusti zobe pri miru, ker sami izpadejo ven Wink boš sama videla. Mi pri naši komaj, da smo en zob ujeli, ker jih je vse zgubila nekje zunaj Wink
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #11 : ponedeljek, 13.10.2008 : 20:00:26 »

Odvisno, za kakšnega psa gre. Pri majhnih pasmah ni nujno, da vsi izpadejo sami in lahko povzročijo "krive" stalne zobe. Se zgodi, da je treba preostale mlečne zobe izpulit pod narkozo, tako da jaz bi šla kužka pokazat veterinarju.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
hadi
novinec
*
Sporočil: 21


WWW
« Odgovor #12 : sreda, 25.02.2009 : 17:43:06 »

imamo francoskega buldoga starega 5 mesecev. Včeraj smo bili na pregledu in cepljenju pri veterinarju in nam je povedal da je pes ok le zobku so mu nametani v dve vrsti-niso lepo v vrsti ampak jih je povsod. rekla je naj še počakamo do 7 meseca potem pa če se ne bo izboljšalo bo moral na puljenje. kakšne imate vi izkušnje s tem? hvala za odgovore.

lp
Logiran
KUŽEK
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


WWW
« Odgovor #13 : petek, 14.08.2009 : 19:19:40 »

mene pa zanima ali imajo vaši psi čisto bele zobe ali je kje na kakem delu svetlo rjavo?
Logiran
kuc244
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #14 : torek, 27.04.2010 : 21:13:20 »

Lep Pozdrav!!!
Pregledal sem kar nekaj literature a nisem striktno opazil teme o moji težavi ........
Imam Višavsko terierko stato 6 mes.in se na njenih zgornjih sekačih oz. ta dolgih zobeh opazil rjave lise oz.pike .
Hranim jo predvsem z briketi in nekaj mehke hrane zato me zanima mnenje  al pa tudi kak nasvet kaj bi lahko to bilo ali kaj storiti,kužek je prijazen in ne akže kakšnega posebnega nezadovoljstva ..
V kolikor je kdo imel podobne probleme mi naj sporoči kaj storiti v te primeru.
Hvala za vašo pomomoč
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #15 : torek, 27.04.2010 : 21:16:52 »

verjetno so obloge...a čistite zobe?
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #16 : torek, 27.04.2010 : 22:30:30 »

Pri 6-ih mesecih, da bi bile že obloge, je to možno? A je sploh že vse zobke zamenjala?
Logiran
kuc244
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #17 : sreda, 28.04.2010 : 01:54:13 »

Lep pozdrav!!!!
Ha,glede čiščenja zobk ne nismo jih še čistili bi pa prosil če mi kdo kaj več pove glede tega.Kuža je v celoti že menjal zobke in sem takrat uporabljal ene trde briketke z strani veterinarja pa je pomagalo pri izpadanju.
Prosim če mi kdo pove kako jih očistit ali obstaja kakšna pasta oz. posebna ščetka zato, rad bi pripel tudi slikco pa ne vem kako

Hvala za pomoč
lp
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Stalni zobje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines