mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 23:34:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Težava z opravljanjem potrebe
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Težava z opravljanjem potrebe  (Prebrano 2857 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Luni
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« : petek, 07.05.2010 : 11:34:37 »

Živjo! Sem nova na tem forumu, in sem si prebrala že veliko koristnih informacij. Ker imam že en mesec doma psičko, pasme Border Collie, ki bo dopolnila 4 mesece, sem se odločila, da vas prosim, če mi lahko pomagate pri naslednji težavi. Psička spi v kurilnici, kje ima svojo postljico, čez dan pa je v ograjenem vrtu, kjer imamo tudi pesjak s kočo (za zavetje). Psička, se še nikoli ni polulala ali pokakala v kurilnici, vedno gre ven na travo pred hišo, se pa pojavlja problem, da grem včasih v garažo, na hodnik, v klet po določene stvari, psička mi seveda sledi (vrata za ven pustim odprta), psička pa namestno da bi šla lulat ven, samo počepne, ne glede na to kje se nahaja, razen v prostoru kjer spi. Ni mi jasno kako naj jo tega odvadim. Včasih gre tudi kakat kar v klet, seveda, če sem jaz tam. Ne razumem jo čisto dobro. Tudi vedno ko lula zunaj, jo pohvalim in dam nagrado, samo očitno to ne zaleže. Drugi problem je pa tudi ta, da ko greva recimo na obisk v blok, sem nekaj časa z njo na travi pred blokom in čakam, da bi opravila potrebo, vendar se ona samo vsede in me gleda ali pa voha po travi, ko pa prideva v stanovanje, gre takoj na balkon opraviti potrebo. Ne vem kako naj jo tega odvadim, saj je zelo moteče, sama pa žal nimam več idej. Naj povem še to, da sem psičko dobila s kmetije, kjer so seveda opravljali potrebo, kjer se jim je zahotelo. Upam, da mi boste znali pomagati. Hvalaaaa Wink  Lp

Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Težava z opravljanjem potrebe
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines