mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 23:22:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Dog Whisperer
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 38   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dog Whisperer  (Prebrano 122103 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #240 : torek, 29.06.2010 : 08:02:51 »

Pa dobro, a kitajsko pisem?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #241 : torek, 29.06.2010 : 08:03:31 »

Mislim res se mi ne da copy pastat kar sem GLIHKAR napisala-da me SKRBI, da ocitno TOLK FOLKA nima pojma o psih. A vam je kul al kaj? A to se vam zdi fajn in dejmo jim ploskat? Ker meni se ne zdi...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #242 : torek, 29.06.2010 : 08:06:41 »

Ja tko je danes. Meni je logično, tebi je logično, marsikomu je logično, kaj mora vedeti preden nabavi psa, je pa preveč takšnih, ki ne vedo. In kaj zdaj? Živimo v takšnem svetu. Meni sploh ni pomembno zakaj on njim pravi, kako si morajo poštimati psa, pa zakaj si ga niso že prej, ker tega pač ne morem spremeniti. Mi je pa pomembno to, da jaz eni moji kolegici težim, kaj pomeni imeti mačka in da me posluša. Zaradi tega se bom sekirala, če mi ne uspe, ne pa zaradi tega, kaj on počne na tv. Če bi se vsi držali svojih življenj in poštimali svoj krog ljudi, seveda, po svojih zmožnostih, ker vsi te tko ne bodo poslušali, bi pa mogoče bilo manj takšnih, ki bi vzeli psa na horuk. Mi niti na pamet ne pride vzdihovati, kako on na TV ne ve, kaj pomeni imeti psa, ker njemu pač ne morem pomagati, svoji kolegici pa lahko. Pa kaj pol, če nek američan ne ve, kaj pomeni imeti psa. Ej, ena moja kolegica, gre zdaj zaradi mene od začetka, kupuje transporter, kupuje kvalitetno hrano, vse kar potrebuje, da bo njen maček preživel, noter, ker so ji prejšnji vsi končali pod vlakom. To je za mene resničnost. Pa bi se lahko zgražala, kako da ji po parih mačkah še vedno ni jasno, kaj mačka potrebuje in ji moram jaz soliti pamet. Pa sem raje izbrala drugačno pot. Tko je to danes.  

Moonbeam, v svojem sporocilu kontriras sama sebi. Najprej priznas, da si za neuspeh kriva sama, potem pa spet pizdis cez metodo.

Meni so taki norci vsec, ga imam doma, pameti ti pa ne bom solila, brez skrbi.



O sej jaz vem, da bi sigurno nekdo, ki ima malo več pojma to lahko naredil bolje, da bi šlo s klikanjem. Pa te osebe nimam. Ej, nisem vseved  Wink  Si pa zato lahko privoščim to, da najdem nekaj kar pa meni gre in pomagam na drugačen način. Čeprav verjamem, da bi šlo tudi na kak drug, pa ga tisti trenutek nisem imela.

Super, da imaš norca. Meni so takšni norci prav izziv in tega mojega prav obožujem. A boš potem s tem norcem prišla na piknik? Ker bi ga rada videla v živo, da mi malo pokažeš, kako ga krotiš. Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #243 : torek, 29.06.2010 : 08:17:00 »

Ljudi ne zanimajo psi kot vrsta, videno tudi v tejle temi. Ni vazno kaksno je vedenje psa kot vrste, vazno je vedenje posameznega psa (se pravi nasih doma) in vazno je se vedenje pasme (specificne karakteristike). Tu pa se konca. Cesar pa pravi, da je pes najprej zival, potem vrsta, potem pasma in nazadnje ime. In vi se s tem strinjate (sklepam), vendar pa se norcujete tako iz zivali kot iz vrste in postavljate na prvo mesto ime in pasmo. Tako vas jaz razumem.

Ja, jaz se z veliko stvarmi, ki jih pove, ne strinjam, ker se z njim razhajam ze v osnovah (krdelo, evolucija, dominanca, alfa status) in ze zaradi tega nikol ne bova "prsla skp" (tako kot z BARFarji ne). On pravi psi so krdelne zivali, jaz pravim, da so samotarji oz. tvorijo skupine, vi pravite, da vasi pa tvorijo krdelo in torej vsi psi tvorijo krdela in jih s tem avtomaticno postavite nad vrsto.

Norc je enkrat ze bil na pikniku. Wink Mislim da je celo zabrundala na Flipa, ker ji grejo silno na zivce psi, ki so glih taki kt ona (in obratno gre ona silno na zivce psom, ki so ji podobni). Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #244 : torek, 29.06.2010 : 08:21:24 »

Ej, jaz dvignem roke nad razlaganjem stvari folku, resno. Virtualno dobim nazaj podjebavanja, iz oci v oci pa se spomnim samo enega konkretnega vprasanja, ostalo so bila bolj ali manj podjebavanja in so sla na ignore. Glede tega sem cisti mizantrop in se mi recimo ne zdi vredno razlagat zakaj ne popravljam napak ali zakaj pustim zoomije ali zakaj delam ravno ta shaping ravno tule ali zakaj tlacim psico v kletko... 90% vprasanj ni drugega kot zajebancija, kaj cem potem razlagat? Njihov state of mind ni v stanju sprejemat drugacnega mnenja, tako da raje se naprej delam kar pac delam, kot trosim energijo za razlaganje zaradi razlaganja.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #245 : torek, 29.06.2010 : 08:27:04 »

Ej, jaz dvignem roke nad razlaganjem stvari folku, resno. Virtualno dobim nazaj podjebavanja, iz oci v oci pa se spomnim samo enega konkretnega vprasanja, ostalo so bila bolj ali manj podjebavanja in so sla na ignore. Glede tega sem cisti mizantrop in se mi recimo ne zdi vredno razlagat zakaj ne popravljam napak ali zakaj pustim zoomije ali zakaj delam ravno ta shaping ravno tule ali zakaj tlacim psico v kletko... 90% vprasanj ni drugega kot zajebancija, kaj cem potem razlagat? Njihov state of mind ni v stanju sprejemat drugacnega mnenja, tako da raje se naprej delam kar pac delam, kot trosim energijo za razlaganje zaradi razlaganja.

Ja, nekdo to mora počet  Roll Eyes  Če ne ti, pa CM, ane  Grin  Meni takšni ljudje, ki govorijo na glas osnove, sploh ne motijo. Valda da super, da nekdo pove na glas. Se pa zelo strinjam, da bi se morali ljudje sami podučiti o osnovah že prej. Pa takšnega sveta še dolgo ne bomo dočakali. 
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #246 : torek, 29.06.2010 : 08:29:49 »

Ne ne, mene nic vlacit v to, bljak, fuj in fej. Ce se mi da, povem neglede na odziv, ce se mi ne da pa... In z leti se mi vedno manj da. Tongue
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #247 : torek, 29.06.2010 : 08:45:51 »

Ce bi vsi nabavljali psa po tehtnem premisleku, podkrepljeni z vsem znanjem s podrocja kinologije, potem CM in vsi njemu podobni, ne bi imeli prav nobenega dela, psi ne bi bili priklenjeni na meterske ketne, imeli bi primerne bivalne prostore, dovolj gibanja in aktivnosti, da zaposlijo svoje mozgancke, predvsem bi imeli primerne lastnike, ki bi jim v vseh pogledih omogocili dostojno zivljenje. A je to le utopija o kateri se je nekaj postov nazaj ze razpisala Jana.
Ta forum mi je dal sirsi vpogled v razgledanost ljudi, ki imajo pse ali jih nameravajo imeti. Pri vecini si lahko vesel ze zato, ker vedo, da ima pes stiri noge. Zato pa imamo toliko napisanega o cistih osnovah in verjemite, da mi prav nobeno bedasto zacetnisko vprasanje ni vec smesno in se trudim odgovarjat na njih pa naj se mi zdijo se tako kretenska, ker bo v nasprotnem primeru takratko itak potegnil pes. Vesela sem ze zato, ker se je nek lastnik psa sploh spomnil vprasat in celo podvomil v splosne stereotipe o psu, ki so praviloma cista kontra resnici. Se bolj vesela pa sem, ko tak clovek sprejme razlago.

Konec koncev je pa cisto vseeno kateri od prodajalcev znanja je komu vsec in kaksen nacin dela s psom nekomu lezi. Tudi mi dol visi a sem 30 ali 150 let za ali pa pred cajtom, pomembno je le to, da bo moje kurje krdelo z mano vred funkcioniralo uravnotezeno in da bodo moji psi lahko razvili svojo osebnost. Sem si sprobala kako zgleda, ko se ta uravnotezenost podre... sem skoraj ostala brez psa.

Tukaj dobesedno cepimo dlako (bi rekla Agnes)  Grin in pametujemo okoli oslove sence. Ne glede na to katere pristope posamezniki zagovarjamo ali jih pac uporabljamo, pa bomo prav vsi svojemu psu primazali klofuto v taksni ali drugacni obliki, ce bo ta prestopil prepovedano mejo. Razlika med nami in tistimi, ki celo vedo, da ima pes stiri noge, pa je ta, da nam je vec kot jasno kdaj se kazen sprevrze v maltretiranje in unicevanje psa (govorim o fizicnem in psihicnem vidiku).

Tako, zdaj grem pa jajca pobrat (hvala Nan za tole primerjavo s kurami, ker mi je uibr cool)  
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #248 : torek, 29.06.2010 : 08:51:18 »

Eh, kdor vidi gozd, ga vidi, tisti ki vidite drevesa pa... Veliko srece.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Laeja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 186


« Odgovor #249 : torek, 29.06.2010 : 08:54:16 »

Ne morem na piedestal, za razliko od vas, postavljat cloveka, ki razlaga stvari, ki bi morale biti ljudem v nulo jasno oz. bi jim bile jasne, ce bi se s svojmi cucki ukvarjali. Kar pomeni, da se z njimi NE ukvarjajo? Ne vem, vi povejte kako je mozno, da imas doma psa, celo dolga leta, pa nimas pojma, da mora jesti, da mora na sprehod, da ga je treba imeti rad, da je treba meje postavit,... Ponavadi se nad takim skrbnistvom, ki to ni, zgrazamo. A tukaj mu bomo pa ploskali, ker je CM bogi, ker se jst grda grda spravljam nanj (ker ste pac prebrali kar ste hoteli prebrat, ne kar je napisano)?

Zdaj pa udrihajte. Tongue

Kolikor se spomnim iz njegovih oddaj ni toliko šlo za to, da se ljudje s psi niso dovolj ukvarjali ampak so se z njim ukvarjali na napačen način tako, da so dajali prednost temu, da mu kažejo naklonjenost (zasuti psa z igračami, božanjem, zrezki, naklonjenostjo) pač ni to to, če pes ni dovolj zaposlen tudi z učenjem česa novega, fizično aktivnostjo, nima postavljenih mej, prepovedi.
Saj nočem vlečt kakšnih vzporednic z ljudmi, samo ne morem mimo primerjave vseeno. Koliko ljudi rajši mulcu nekaj kupi, da jim da končno mir, koliko se jih pa z mulci ukvarja - za kar so mu hvaležni šele čez naslednjih 15 let? Tako kot ljudi nihče ne prisili, da si preberejo kaj teorije ali se pozanimajo preden se odločijo za psa, je spet isto tudi na drugem področju.
Torej taka je situacija in to je to. Stvari, ki bi morale biti ljudem v nulo jasne, jim pač niso, ker se ljudje obnašamo bolj ali manj odgovorno. Zaradi tega so pa razni CM-ji tudi potrebni, pa čeprav, da povejo ljudem že 100x ponovljeno isto `prodajanje peska v puščavi`.
Če pomaga njegov način, da kdo dojame, da rabi pes več kot samo naklonjenost lastnika potem thx god za njegove oddaje, saj bo morda preko karizme meter pa pol velikega CeSarja kakšen pes sprehajan več kot 1x na teden. Cheesy

Da o tem, da te vsa možna teorija niti slučajno ne pripravi na prakso pri kateri ne soočaš samo s psom ampak tudi sam s sabo. Si vedno dovolj potrpežljiv, nikoli živčen, vsi dnevi super krasni? Pes je vsak dan s tabo. Tudi na kakšen manj krasen dan.

Dvomim, da ga v tej temi kdo postavlja na piedestal, mislim pa - da večina v njegovih oddajah najde kakšen drobec, nekaj kar jim pomaga, pa čeprav imajo izkušnje iz teorije in prakse. Meni so njegove oddaje pomagale. Sem obdržala tisto kar je bilo koristno zame in mojega psa in pozabila vse kar se mi je zdelo neuporabno. Tako da se čisto strinjam z Drejči:

Tega CM pa resnicno jemljem povsem enako kot vse ostale, kar sem ze napisala. Dolocene stvari se mi zdijo dobre in so vredne, da si jih zapomnim in uporabim, ko bo to potrebno, druge pac ne. Je pa res, da mi je njegovo dojemanje in razumevanje psa bolj blizu, kot pri kaksnih drugih strokovnjakih.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #250 : torek, 29.06.2010 : 09:21:16 »

Saj ne govorim o tej temi, tem forumu, slovenskih kinologih in tistih, ki bodo to se postali. Govorim na splosno. saj menda ne mislite, da je vseh znj ljudi, ki berejo njegove knjige in gledajo oddaje, Slovencev, ali? Ali pac samo jaz zasledim stvari kot so najbolji trener na svetu, guru, najboljsi med najboljsimi itd.. S tem zadnjim se sicer strinjam, ker po uspesnosti prodaje peska v puscavi prekasa cisto vse.  Cool In ne, nisem mu fous.

Koliko zagovornikov CMja si dejansko prebere kaksno njegovo knjigo in koliko ga pozna samo preko TV oddaj? Saj je ze nekdo pred mano napisal, da to dvoje ni nujno enako. In za razliko od raje gre v dolocenih primerih CM* v korak s casom (tip je dalec od tega, da bi bil butast, ceprav sem tudi ze slisala), vendar (zal) velikokrat oz. vecinoma iz tega potem potegne ravno kontra zakljucke in vlaci notri spet tiste 20, 30 let stare zadeve (mislim da se ravno zaradi tega razhajava pri evoluciji, ceprav imam obcutek, da mu je ta vsaj 10-15let stara teorija vec kot jasna; za razliko od 90% folka, ki dlje kot od podjebavanja ob razlaganju itak ni prisel, mogoce bo pa zdaj, ko je to povedal CM, kaj boljse  Evil) in velikokrat psa in volka pocloveci (s tem, da sama to razumem tudi kot poskus trotlziher razlage in se sprasujem, a je folk vedno bolj butast ali so moja pricakovanja sposobnosti razumevanja previsoka).

Enkrat sem se sprasevala, ce je slucajno Mecha bral, ker se je malo "umiril". No, ga je ocitno res. Grin


*vsaj v Cesar's Way
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #251 : torek, 29.06.2010 : 09:22:32 »

PS: A vam je zdaj kaj bolj jasno? Grin Al boste spet zaceli kliker vlacit not.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #252 : torek, 29.06.2010 : 09:37:04 »

Jaz imam njegovo knjigo, pa nisem njegov oboževalec  Cool  Oddajo sem prvič videla nekaj tednov nazaj. Knjigo imam pa nekaj mesecev. Pa ni bila edina, ki sem si jo naročila takrat, ko sem iskala rešitev na moj problem. Ena taka zanimiva, ki mi je pritegnila pozornost, da sem si jo naročila, je tudi Control Unleashed, od McDevitt. Zanimiva in gre čisto v druge sfere kot CM.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #253 : torek, 29.06.2010 : 09:39:26 »

Ti toplo priporocam tudi When pigs fly. Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #254 : torek, 29.06.2010 : 09:40:38 »

Imam pa tudi Sveto pismo doma, pa si nisem z njim nič pomagala  Tongue
Logiran
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 38   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Dog Whisperer
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines