mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 06:20:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Dog Whisperer
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 38   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dog Whisperer  (Prebrano 122487 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
eva84
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 123


WWW
« Odgovor #300 : sreda, 06.10.2010 : 13:03:06 »

Meni pa fajn zgleda, če pes celo brez vrvice mirno sledi lastniku. Se mi smilijo vse tiste gospodične, ki jih pes dnevno vleče mimo mojega okna proti cesti. Ampak to je verjetno spet druga skrajnost.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #301 : sreda, 06.10.2010 : 13:05:31 »

Meni pa fajn zgleda, če pes celo brez vrvice mirno sledi lastniku.

Jaz si pa ne predstavljam,da bi imela takega psa. Imam raje moja dva anarhista.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #302 : sreda, 06.10.2010 : 13:16:18 »

Knjige so precej boljše kot TV oddaje, a tudi tam je čisto preveč napihovanja in bahanja.

King- roy: Saj ne da bi hotel pobegniti. Ampak takoj ko se oddalji za več kot dva koraka, te že ni več. Pa pomarkira drevešček, in te ni več, pa sami zuprni neznanci okrog. Se ustavi, da bi pozdravil psa, pa te ni več....ga ne čakaš, ampak normalno hodiš naprej, ga ne kličeš, ampak te mora sam poiskati. Mora pa biti res konkretna gužva, po možnosti neprekinjena kolona. (to sem delala preden se je začelo paničarjenje okrog psov in preden so se zmislili obvezne povodca. dandanes bi znala biti taka šola predraga)

Moji so mirno sledili brez vrvice samo: 1. na ukaz, 2. po potrebi, če drugače ni bilo prostora, 3. kadar je bil visok sneg in se jim ni dalo gaziti, 4. ko so bili stari in umirajoči.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #303 : sreda, 06.10.2010 : 13:17:39 »

Aja še 5. izjemoma kadar jih je bilo zelo strah
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #304 : sreda, 06.10.2010 : 13:24:39 »

No, potem imam še možnost, da bo Bučko enkrat lepo sledil brez vrvice mene, in to bo takrat, ko bo star in umirajoč, prej sigurno ne.

Jaz pa si po eni strani želim psa, ki bi mi brez vrvice sledil, ampak kot sem že ugotovila, mi to ne bo uspelo. Nimam avtoritete al kaj...najverjetneje. Ali pa si tega samo ne želim dovolj močno in ne vstrajam. Pika je veliko bolj poslušna od njega. Npr., če mi zbeži tako, da mi fleksi pade iz rok, samo zavpijem, res grozno zavpijem "PIKA"!!! in se čudežno ustavi, pri Bučku to ni mogoče. On še pospeši, ko začuti, da je svoboden. Zato ga res pazim, res res, da mi ne uide. Če pa se že slučajno zgodi (se že ni lep cajt) da mi uide, me pa še zajeb***, teče stran od mene, se vrne, pa spet v položaj za igro, pa spet zbeži od mene, potem jo pa ucvre, in ga ni in ni. Nato se poklapan vrne domov, kot da ga je sram, če ga že jaz prej sama ne najdem.  Lips Sealed
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #305 : sreda, 06.10.2010 : 13:35:39 »

Jaz tudi videvam ene par psov, ki "lepo" sledijo za vodnikom. Stari, bolni, leni. Da bi tako kakšen normalen hodil zaradi vzgoje - tega še nisem videla. Upam, da tudi ne bom.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #306 : sreda, 06.10.2010 : 13:38:59 »

Branka.: ČE bi imela na voljo veeelik ograjen prostor za varne sprehode in bi bil Bučko lahko res veliko spuščen, bi nehal uhajati. Norčevanje pa bi poreprečila z vrvico, ki bi jo vlekel za sabo.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #307 : sreda, 06.10.2010 : 13:41:26 »

 Lanabela, to pa čisto verjamem, ampak ga žal nimam. Imava pa s fantom v planu, in veeelik ograjen prostor je moja res velika želja.  Smiley
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #308 : sreda, 06.10.2010 : 13:44:34 »

Ja saj vem. Jaz bi tudi rabila tak prostor vsaj za Štrumfa.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #309 : sreda, 06.10.2010 : 13:45:26 »

Buda sledi (ali pa hodi direkt pred menoj) samo, ko izsiljuje pozornost. In mu tudi uspeva, ker mi gre to početje res na živce in nimam potrpljenja ga ignorirat cel sprehod.

V Celju je en kjut minimini šnavcerček, ki cele dneve pohajkuje s svojim lastnikom, prilepljen na njegove pete. Bi rekla, da ima tu vzgoja prste vmes, sam mi sploh ne zgleda kakorkoli negativno. Ne vem, če se je psiček to sam naučil ali ga je lastnik, imata pa nasplošno lep odnos in ne en ne drug ne zgleda zagrenjen.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #310 : sreda, 06.10.2010 : 14:02:22 »

Samo je razlika med ne sledit in vlečt na povodcu. Moja vleče - odkar se greva igrico 'če boš ti vlekla, boš šla jaz sigurno v drugo smer', vleče v vse smeri - mi je bilo tisto prej bolj všeč, priznam. Odpeta (oz. na slednem, ker tisto prvo si upam samo v nekaterih okoljih) je pa ok, vedno na razdaliji, predvsem pa me ima očeh. Sem se ji pač tolikokrat skrila, da je ugotovila, kako je s tem. Bučko je najbrž zelo samostojen in se čisto ok počuti, če te ni, moja je pa sama nesigurna in se ne. Vleke pa ne razume kot bežanje stran, samo vleče pač tja, kjer je zanimivo.
Branka, mene je tudi tisto 'star in umirajoč' navdalo z upanjem, haha Grin.

P.s.: a ne bi blo fajn odpret enega 'Lanabela whisperer' kotička, pomoje bi bil kar obiskan Tongue Wink?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #311 : sreda, 06.10.2010 : 14:17:34 »

Branka, ne tolaži se preveč. Beti je stara in bi morala biti že eno leto mrtva, ne samo umirajoča, pa še vedno vleče. Če kakšen dan slučajno ne, smo že čisto zaskrbljeni, da zdaj je pa res že konec z njo. (pa da ne bo kdo narobe razumel - vlečenje na povodcu je grdo in nevzgojeno in....ampak meni se res ne ljubi....tako da bi se obiskovalci   Lanabela whisperer kotička svoje pse kvečjemu pokvarili)
Logiran
taradaška
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #312 : sreda, 06.10.2010 : 14:18:37 »

Jaz pa mislim, da je tukaj veliko tudi vzgoja. Imam tri pse, od katerih je samo ena bila taka, da ni vlekla, da je lahko tudi spuščena hodila lepo ob meni. Letos pa sem morala zaradi službe najti sprehajalca psov, dobila sem eno punco in enega fanta, punca si jih ne upa spuščat, niti jih kaj posebej ne vzgaja, samo sprehaja, ta fant pa je veliko povzel po temu Millanu in res deluje. Vse je samo v avtoriteti, dejansko. KO sem ga prvič videla z vsemi tremi naenkrat, ko so prihajal s sprehoda, so mi skori oči ven padle Shocked. Da ne bi o tem, kako ga uboga ena izmed psičk, ki je prej tud pod razno nikol nisem spuščala. Se pa zdaj nekaj mesecev tudi profesionalno ukvarja s sprehajanjem psov in če imajo stranke kakšne težave, tudi s prevzgojo, npr. če so težave z vlečenjem. Pa mu kar ratuje, sem videla oziroma doživela na lastne oči, tudi pri zelo "problematičnih" psih - je imel in še ima npr. enega zlatega prinašalca, ki ga sprehaja in ga je tudi odvadu vlečenja. Tako da to se definitivno da, je pa res lažje to doseči pri psu, ki se je navajen na vsake toliko časa tudi fejst zlaufat. Lp. M.  
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #313 : sreda, 06.10.2010 : 14:50:25 »

Meni pa fajn zgleda, če pes celo brez vrvice mirno sledi lastniku. Se mi smilijo vse tiste gospodične, ki jih pes dnevno vleče mimo mojega okna proti cesti.

Zakaj se ti smilijo? Razen če niso ravnokar od nekod prevzele/posvojile/ dobile takšnega psa, so s večinoma kar same krive.

Meni sicer tudi fajn zgleda, če pes zna lepo hoditi od vodniku, ampak ne vidim pa razloga, da bi ga s tem travmirali na vsakem sprehodu, ki je pravzaprav njemu namenjen. Je čas za nek trening in vajo pa tudi čas za sprostitev. Če razume, da ko se vrvica nategne, da je potrebno malo upočasniti, je na navadnem sprehodu zame dovolj, se pravi, da mi ni treba uporabljati vse svoje moči in ga vlečt nazaj ipd.
Logiran
eva84
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 123


WWW
« Odgovor #314 : sreda, 06.10.2010 : 17:03:13 »

Hm, mogoče se res nisem prav izrazila, da se mi smilijo. Predpostavljam pač, da si nihče ne želi, da bi ga njegov pes vlekel, kamor mu paše. In da nimajo znanja, spretnosti, ali pa ajde energije, če se že o CM pogovarjamo Wink , da bi to popravile. Od tu to "smiljenje".

Ne saj verjetno ni mišljeno tako, da si za psa vzameš dnevno samo 45 min in ga potem po vojaško sprehajaš. To je samo nasvet za bolj lene ljudi, ki imajo za psa recimo 5 ur na dan časa in ga raje 4h čohajo, kot se z njim bolj aktivno ukvarjajo (ob kolesu, ob rolerjih, ob teku, ga vadijo v sledenju, agilityu, prinašanju, s frizbijem, s plavanjem itn. Smiley ). NI pa to prepoved drugačnega ukvarjanja s psom, sploh ne. No vsaj jaz sem to tako razumela.
Logiran
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 38   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Dog Whisperer
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines