mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 10:18:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Dog Whisperer
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 38   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dog Whisperer  (Prebrano 122529 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #345 : ponedeljek, 11.10.2010 : 13:07:35 »

Kako bi si pa jaz tole razložila: Bučko Piki vse dovoli, tudi da se loti njegove kosti, zasede njegovo najljubše mesto v hiši (katero je uporabljal vsa leta prej), in v avtomobilu, Pika njemu pa ne dovoli, da samo pogleda njeno kost. Zakaj je takšna in kako da je Bučko do nje tako toleranten ?
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #346 : ponedeljek, 11.10.2010 : 13:15:43 »

Kako bi si pa jaz tole razložila: Bučko Piki vse dovoli, tudi da se loti njegove kosti, zasede njegovo najljubše mesto v hiši (katero je uporabljal vsa leta prej), in v avtomobilu, Pika njemu pa ne dovoli, da samo pogleda njeno kost. Zakaj je takšna in kako da je Bučko do nje tako toleranten ?

Ena malo podobna situacija je tudi pri nas oz.pri moji sestri.

Njen zlatko,ki je že v zrelih letih je od vedno zelo posesiven do svoje hrane, igrač in ležišča. Otroci so od malega navajeni kaj se sme in kaj ne, problem so pasji obiski.
Pes ne pusti niti pit vode iz njegove sklede, renči in kaže zobe.
In ne dela razlik med samci in samicami, niti po velikosti psa  Tongue

Ampak Carolina si z njim lahko dovoli čisto vse; krade igrače, brikete, pije njegovo vodo, ga ščipa,.....
On se čisto pomladi, ko pride ona na obisk in ga ne moti čisto nič, važno da se najprej malo z njim igra.
Psica nima nobene težnje po dominanci, nekako si večino psov ovije okrog kremplja.

Nimam pojma zakaj in kako ji to uspeva.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #347 : ponedeljek, 11.10.2010 : 14:10:09 »

Nekateri psi so zviti in svoje dosežejo na tak način, da "žrtev" sploh ne opazi, da je okrog kremplja ovita. Ampak če je dominanca to, da pes pokaže zobe in šavsne, potem je dominanca tudi to, da te prinese okrog. V obeh primerih si skuša pridobiti kakšno ugodnost ali malce razširiti meje. Samojedi so posebni mojstri v tem, prav hecno je gledat, kako lastnike vodijo za nos, a na tako prijazen in simpatičen način, da ti niti ne opazijo. Vsekakor bi lahko rekli, da so ti psi prevzeli oblast. In prav nič ne zgubljajo živcev zaradi skrbi za svoje krdelo ampak se fino zabavajo.
Pri naših je tako: Betka je šefica, samo pogleda, pa vse pleše po njeno. Za razne take neumnosti kot je to, kdo gre prvi skozi vrata, kdo leži na višjem položaju, kdo hodi spredaj, kdo komu da taco na glavo, kdo koga umiva okrog gobca ali oči...se sploh ne meni. V igri jo vsak lahko obrne okrog. Ampak če se ji naprdne, da bo hodila sporedaj, potem pač hodi spredaj. Če se kdo stepe, se postavi vmes, grdo pogleda in je mir. Če je treba slučajno koga zrohkati, tega ne dela sama (glede na njeno starost in zdravje je to silno pametno) ampak to naredi pomočnica Laki z največjim veseljem. Nobenga brez veze ne zaj...a, je pa imela Štrumfa zelo dolgo zelo na kratko. S Silver sta bili zmenjeni v enem dnevu, potem jo je pustila pri miru. Nikoli, ampak res nikoli ni ne ona ne katera druga pack liderica poskušala prevzeti oblasti nad ljudmi. Čeprav so znale zelo jasno pokazati, če koga niso jemale resno.
In kot je napisala Ena Nika: če psu uspe izsiliti ugodnost z renčanjem, bo naslednjič uporabil isto "orožje". Je pač lastnik nehote potrdil neprimerno vedenje.

In hoja pred vodnikom: nima sicer nobene zveze z dominanco, je pa res, da če od psa zahtevamo, da hodi zraven nas ali za nami, je to disciplina. Disciplina pa okrepi avtoriteto.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #348 : ponedeljek, 11.10.2010 : 14:50:25 »

nekako si večino psov ovije okrog kremplja.

Nimam pojma zakaj in kako ji to uspeva.

Pri mačkah seveda pogrne na celi črti  Evil


Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #349 : torek, 12.10.2010 : 08:20:57 »

king-roy, pa imava res podobne izkušnje  Smiley

Bučko ko npr. grize svojo ljubo govejo kost mačkam sploh ne pusti zraven, če gre kdo samo mimo zarenči (to bolj zgleda, kot da zalaja, Bučko v bistvu sploh ne renči), če gre pa Pika pa ni nobenega problema. Zgleda, da jo ima zares rad. Ko se lovita po pesjaku, lovi vsak nekaj časa, ne vedno isti, se zamenjata. Če gre Bučko prvi pit vodo, ga Pika tudi stran odrine, Bučko nje nikoli. V avtu Pika sedi ravno na sredini, tako da gleda ven, Bučko je prej vedno sedel na tem mestu, sedaj pa ji ga je odstopil. Včasih se mi revež kar zasmili pred to pasjo babo našo  Evil
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #350 : torek, 12.10.2010 : 08:28:35 »

Hehe, kolk je tole zanimiva tema Smiley
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #351 : torek, 12.10.2010 : 09:59:55 »

Meni samo ena stvar ni jasna, ko vcasih ujamem kak del na TV..npr. ko si kak clovek omisli tezjo pasmo pa je sfolga..ko pes postane problematicen ga Cesar postima in cez cas grejo tej isti ljudje posvojit novega, ki je bil tudi nekoc problematicen..ali pa npr. vidim ljudi brez izkusenj in znanja, ki si omislijo skupaj npr. 5 tezjih pasem istega spola po moznosti, pa se kar sforsira da se zastekajo in probajo sobivat..nihce pa ne poudari da bi bilo v bistvu pametneje da si jih nebi omislili toliko skupaj, sploh ker zivijo na istem prostoru, vsi skupaj v hisi npr. Ker ce se v prihodnosti zalomi, Cesar pac ne bo priletel v 5 minutah locit pse.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #352 : torek, 12.10.2010 : 10:40:12 »

Mene še bolj zanima, kako lahko deluje sistem: enga (recimo pitbula) ne sfolgajo, C.M. ga vzame in jim da druzga (recmo isto pitbula), ki je bil tudi problematičen in je bil pri njem v prevzgoji.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #353 : torek, 12.10.2010 : 11:15:40 »

Jaz se spomnim samo enega dela, ko je gospe svetoval, da bi bilo mogoče bolje, da di dala dva (od 3 ali 4 psov) stran, ker sta zanjo glede na njeno starost fizično preveč zahtevna. Šlo je za dva terierja tipa ariedale ali pa lakeland (nisem glede velikosti ziher več) totalno nafedrirana, pri hiši je bil  pa še pes ali dva, ki nista bila terierja.

Na koncu je končalo tako, da jim je naštimal trak za tek v sobo, kjer je potem gospa vsak dan "utrujala" terierja, da sta bila znosna. Kljub temu jo je vseeno pozval k premisleku ampak je bila kar trmasta in pri posnetku "čez nekaj časa" sta bila še kar tam, na treadmillu, baje, da sedaj ko sta bolj utrujena laže shajajo Smiley

To je bil edini primer, ki se ga spomnim, kjer je pozival k razmisleku (lahko pa da je še kakšen, ki se ga ne spomnim) glede imeti ali raje ne imeti psa/pasme
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #354 : torek, 12.10.2010 : 11:53:45 »

Jaz jih nisem gledala ravno veliko, a takih, kjer je svetoval da gre kakšen pes stran (in občasno kakšnega tudi res odpeljal) je bilo precej.
Logiran
sarčy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


« Odgovor #355 : sreda, 27.10.2010 : 16:57:33 »

Tole je za Lanabelo!

1. Cesar ne trdi, da psi mislijo, da so ljudje in da komaj čakajo, da nas bodo dominirali, pač pa, da rabijo omejevanje in disciplino, če tega ni, bomo težje z njimi živeli v harmoniji. če tega ni, potem pes ne ve točno kje je njegovo mesto.
2. pri menjavi psov pa tako; včasih se pač energija psa ne ujame z lastnikovo in se lahko še tako trudimo, nekateri lastniki spodbujajo s svojo energijo agresivnost psa do drugih in se tega sploh ne zavedajo, zato predlaga menjavo psa.
če bi ljudje bolje znali prebrati psa, oziroma opazovati njihovo telesno govorico, bi mogoče znali bolje zbrati sebi primernega psa.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #356 : sreda, 27.10.2010 : 19:01:43 »

Sarči veš problem je, da večina ljudi nismo Cesarji, Lanabele, Desobediencie, Xene ... ki bi imeli s psi veliko izkušenj (pa čeprav mogoče drugačne poglede) in bi znali psa kot praviš "prebrati" in so zato njihove izkušnje in nasveti zato toliko bolj informativni.

In ti si pravzaprav povedala isto kot Lanabela, samo iz drugega konca zgodbe Wink, tudi glede "energije" psa -  ni nekaj novega, saj poznaš stari rek:  kakršen lastnik takšen pes Wink in je bilo na mnoge načine že povedano in bilo poskušano biti razloženo ljudem, gre pa bolj ali manj za isto stvar v novih besednih preoblekah.

Je kar fino imeti na razpolago več različnih pogledov, že zato ker ena oseba ne more imeti v vsem prav in samo s širino, veliko podatki in razmišljanjem si lahko ustvarimo res svoje mnenje - tudi kar se vzgoje psov tiče.

Vseeno pa se mi zdi, da Cesar mogoče sebe in psa postavlja preveč v isto raven. Že če si ogledaš njegovo internetno stran, sploh pa če gledaš oddaje boš opazila kako poudarjen je leader of the pack, alfa ... človek alfa psu in ker čoveka verjetno ne istoveti s psom, bo verjetno ta druga vrjanta bolj pravilna interpretacija.
Saj se vsi strinjamo, da je psom potrebno postaviti meje, prav tako se vsi strinjamo, da pes mora vedeti kje je njegovo mesto. To je temelj šolanja in vzgajana psov že od pamtiveka  in spet ni neka nova pogruntavščina, le besede so malce drugačne, pač malce bolj avtorske, prepoznavne.

Osnove so povsod enake, metode so pa potem tiste, ki se razlikujejo.
Osebno mi zatezna ovratnica ni blizu, še manj električna ovratnica, so pa tudi stvari, ki so čisto fajn, zadnjič sem ujela en del, kjer je psa ki ni maral v avto spravljal v avto. Čist luštno za pogledat, zatezna ni imela kaj dosti vloge, vaja je bila dokaj preprosta in jasna in je delovalo.

Sem pa potem iz njegovih ust spet drugič slišala, da je lažje spremeniti psa kot lastnika. To je verjetno sicer res, ampak če lastnik nekaj že ves čas počne narobe in potem  glede na ta narobe spremenimo psa - kje se potem to konča?

Pa še en problem je z samo oddajo DW. V vsaki oddaji gre za specifičnega psa z nekim specifičnim problemom. Cesar zna oceniti katero svojih metod bo uporabil in v kakšni meri. Nekdo to gleda in opazi, da ima podoben problem s svojim psom, veliko pa jih ne opazi, da imajo popolnoma drugačnega psa in potem ni pravega učinka ali pa do svojih psov postanejo že skoraj nasilni, ker so prepričani, da je problem v tem, da pes ne pozna svojih mej ...

No moje mnenje je, da je treba na vse gledati z nekaj distance in ne jemati "šole" nekoga kot nezmotljivo "sveto pismo", pa ne le pri DW, lahko je tudi glede pečenja čevapčičev, tehnike kidanja snega (z očetem se vsakič skregava, ker mene od njegove tehnike križ zagrabi, on je pa prepričan, da lopato "vihtim" popolnoma narobe) ali pa načina depilacije ...
Logiran
AndrazM
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 89


« Odgovor #357 : četrtek, 17.11.2011 : 11:18:52 »

Jaz ga tudi veliko gledam, imam set DVDjev mastering leadership, dve njegovi knjigi in kar se tiče mojih psov, me sploh ne zanima kdo kaj prav, dokler se pri mojih psih pozna velik napredek, bom se ravnal po njegovi filozofiji... Rajše vidim da hodi pes ob meni in ga s popravki na natezni obvladam, kot pa vidim frčati flexi po tleh mimo mene in poslušati o izpahih ram Smiley  ...Samo moje mnenje
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #358 : četrtek, 17.11.2011 : 11:36:36 »

Sama poleg in hojo ob meni najraje učim brez povodca in ovratnice. Mi je dosti lepše videt visoko vzdignjen mahajoč rep kot pa psa, ki počepne vsakič ko zažvenketa zatezna ovratnica.
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #359 : četrtek, 17.11.2011 : 12:24:37 »

Meni C.M. ne potegne od pogleda na prvi posnetek,ko je uporabil električno ovratnico,pa to njegovo brcanje psa mi gre na živce,ali pa njegov način podiranja in podrejanja psa.
Tjaša
Logiran
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 38   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Dog Whisperer
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines