mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 10:17:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Ledo Lee
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ledo Lee  (Prebrano 35405 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #30 : nedelja, 16.05.2010 : 11:39:44 »

...če gre za življenje...  Huh
A mačje življenje nič ne šteje?  Undecided

Ne. Po zakonu ne šteje nič. Dovoljen je vstop v stanovanje, če obstaja utemeljen sum, da gre za človeško življenje (življenja mačke in človeka po besedah  uradne osebe,  ne moremo enačiti), oziroma če gre za zavarovanje premoženja. Torej dejmo po kmečko: Če sosedu pušča pralni stroj in je šel na morje, potem se lahko vdre, ker drugemu sosedu grozi, da mu bo voda uničila parket. Če v stanovanju crkuje žival, si z vlomom storil kaznivo dejanje, ki se preganja po uradni dolžnosti.

Jaz sem na povsem enostavno vprašanje policistu, ali tole kar je v transporterju ni življenje, dobila povsem enostaven odgovor. NE!
Logiran

miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #31 : nedelja, 16.05.2010 : 11:52:30 »

A bejž no, sej po birokratski logiki je žival tudi lastnina.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #32 : nedelja, 16.05.2010 : 11:53:54 »

Poleg tega bi grozno smrdelo, če bi (= varovanje lastnine - tako tega stanovanja kot sosedovih).  Huh
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #33 : nedelja, 16.05.2010 : 11:55:20 »

Ja in ko bi žival poginila in začela razpadati? Bi z Interpolom iskali lastnika, ki je očitno šel v pisane marjetice ...

Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #34 : nedelja, 16.05.2010 : 11:59:47 »

No, sej, v bistvu gre v tem primeru tudi za vprašanje javnega zdravja.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #35 : nedelja, 16.05.2010 : 12:00:07 »

binulja, nič sekirat. Prvič, policistovo mnenje ni merodajno (pa ne mislim nič slabega, da ne bo nesporazumov). Drugič: točno tako, kot je napisala miskica: s pravnega vidika je ta mačka očitno lastnina nekoga - torej se je lastnina lepo zavarovala pred uničenjem/izgubo. Sarkastično, ampak v skladu z našo zakonodajo.
Logiran
mara
odvisnež
*****
Sporočil: 587


« Odgovor #36 : nedelja, 16.05.2010 : 13:19:19 »

Eh,....sej ne morš verjet  Angry Sad ....držim pesti zate, muc...  Kiss Cry
Logiran
eva84
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 123


WWW
« Odgovor #37 : nedelja, 16.05.2010 : 13:31:15 »

Huh upam, da bo vse vredu s temle muckom. Hvala bogu, da so tako potrpežljivi ljudje, kot je Smetka na tem svetu.

Drugače pa, če pozabim na uglukov smeh in ostala njegova sporočila, se mi poraja podobno vprašanje. Nekaterim ljudem, ki so preživeli grozo kontracepcijskih taborišč in se vrnili domov (sestradani, shirani, bolni, dehidrirani), so tudi dajali dolgo časa samo grozdni sok pa še to po žlicah odmerjen. Menda da organizem ne bi več prenesel. Seveda se je tem povratnikom zdelo vse skupaj zelo grozno, prideš domov in potem te še družina strada. Lahko me naderete, nimam nič proti hard-core podučevanju. Ampak tu je vendarle neka nepoznavalska logika, v tem vprašanju.

Ampak saj verjetno je super znamenje, če ima maček še apetit, torej če sam je kajne?
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #38 : nedelja, 16.05.2010 : 13:43:29 »

Ne. Po zakonu ne šteje nič. Dovoljen je vstop v stanovanje, če obstaja utemeljen sum, da gre za človeško življenje (življenja mačke in človeka po besedah  uradne osebe,  ne moremo enačiti), oziroma če gre za zavarovanje premoženja. Torej dejmo po kmečko: Če sosedu pušča pralni stroj in je šel na morje, potem se lahko vdre, ker drugemu sosedu grozi, da mu bo voda uničila parket. Če v stanovanju crkuje žival, si z vlomom storil kaznivo dejanje, ki se preganja po uradni dolžnosti.

Jaz sem na povsem enostavno vprašanje policistu, ali tole kar je v transporterju ni življenje, dobila povsem enostaven odgovor. NE!

Prokleti gnoji pokvarjeni, da jih ni sram, podleže!
Logiran
eva84
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 123


WWW
« Odgovor #39 : nedelja, 16.05.2010 : 13:45:56 »

Joj ne no, ja saj vem, ni prava tema za razčiščevanje takih dilem. Če najdeš sestradano žival, ji potem pač daš jest? Mah jaz res nisem hotela tega, da Smetka ne ve, kaj dela, niti namignit. Saj zato sem povedala, da nimam pojma ne o mačkah, psih ne o veterini. Ok bom raje pridno tiho. Se opravičujem.
Logiran
jadrankaj
rad pišem
****
Sporočil: 426


« Odgovor #40 : nedelja, 16.05.2010 : 15:31:23 »

Poden od podna...pa še dlje v poden.In potem se sprašujemo zakaj propadamo kot družba... tistega, ki pa še ima vrednote in etiko pa je treba v kali zatreti, ker kvari povprečje in ker nam je preveč nerodno, ko nam nastavi ogledalo kaj smo v resnici postali.
Logiran
teycha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 69


WWW
« Odgovor #41 : nedelja, 16.05.2010 : 16:23:49 »

Dajte folk, skulirajte se malo..
Mislim da eva ni mislila nič slabega. Odkrito povedano - tudi ko sem sama zagledala v videu polno posodo hrane se mi je v mislih postavilo vprašanje kako se s tako mačko rokuje. Ali ima hrane na razpolago kolikor hoče, se daje na obroke, se začenja z malo količino pa potem povečuje itd. Enako vprašanje mi je v misli padlo tudi pri sprejetju psičke Fifi. In dejansko bi bilo mogoče fino vedeti iz prve roke - nikoli ne veš kaj lahko pobereš na cesti. Sama bi verjetno takoj hotela ponuditi hrano - ampak ali je to res ok...

Malemu pa želim vso srečo!
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #42 : nedelja, 16.05.2010 : 16:31:09 »

Mislim da eva ni mislila nič slabega. Odkrito povedano - tudi ko sem sama zagledala v videu polno posodo hrane se mi je v mislih postavilo vprašanje kako se s tako mačko rokuje. Ali ima hrane na razpolago kolikor hoče, se daje na obroke, se začenja z malo količino pa potem povečuje itd. Enako vprašanje mi je v misli padlo tudi pri sprejetju psičke Fifi. In dejansko bi bilo mogoče fino vedeti iz prve roke - nikoli ne veš kaj lahko pobereš na cesti. Sama bi verjetno takoj hotela ponuditi hrano - ampak ali je to res ok...

Malemu pa želim vso srečo!
Jaz pa upam, da ste razumele, kdo je mačka oskrbel in koliko ta oseba ve o "rokovanju" z mačkami. Hvala.
Logiran
popriki
odvisnež
*****
Sporočil: 538


WWW
« Odgovor #43 : nedelja, 16.05.2010 : 16:35:55 »

Ne morem verjet to je bolano,mučenje živali.
Vse mučitelje bi kaznovala na enak način,kot oni ubogo žival.
Smetka hvala v njegovem imenu,muc srečno. Cry Angry
Logiran
morska
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 118


« Odgovor #44 : nedelja, 16.05.2010 : 16:42:05 »


Jaz sem na povsem enostavno vprašanje policistu, ali tole kar je v transporterju ni življenje, dobila povsem enostaven odgovor. NE!

Hmmm...  Lips Sealed Undecided
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Ledo Lee
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines