mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 13:08:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Brita/Od včeraj zvečer...
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Brita/Od včeraj zvečer...  (Prebrano 22061 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #60 : četrtek, 27.05.2010 : 22:09:42 »

hm..razsvetli še nas?

Oh, a moram, sem ti kaj dolžna?

Uradni veterinar je v službi in opravlja svoje delo. Med drugim mora imeti v mislih korist stranke in presojati obe strani - prijaviteljevo in lastnikovo. Če prijavitelj kaže jasne znake silnega sovraštva do prijavljenega, se stopnja previdnosti poveča, ko presojaš, kaj je res in kaj ne.
Če nekdo nekoga iz dna srca sovraži, se kaj hitro zna zgoditi marsikaj. Tudi to smo že doživeli, da se je besen sosed stresel nad živaljo in krivdo zvrnil na lastnika.
Nedvomno je, da jaz osebno lastnikom ne verjamem niti besede in to niti ene same ne. Naredila sem vse in še bistveno več, kot sem bila dolžna. Psica je bila sprejeta v takem stanju, da je bila zelo tanka meja pri odločitvah, kaj naj z njo. Pridobila sem dve realni mnenji obeh veterinarjev (in to posredovala OU Kranj), ki sta jo pregledala/zdravila, skrbela sem zanjo prvih nekaj dni dobesedno 24 ur na dan, pozvala očividce, da prijavijo lastnika.
En k****, ki je vrsto let gledal mučenje, meni ne bo govoril, kdaj naj me vest peče in kdaj ne, mater! Začnite se obnašat primerno dejstvu, da imate možgane, pa bo kdaj kakšna žival manj najebala v življenju!
Logiran

mlakarmarta120
novinec
*
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #61 : četrtek, 27.05.2010 : 22:26:01 »

Mnogi bi prijavili neodgvorne lastnike, pa se bojijo statusa, da bi iz rešitelja živali postali žrtev sistema ozm. takih lastnikov sami, zato si zatiskajo oči. Žal.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #62 : četrtek, 27.05.2010 : 22:31:51 »

Bullshit.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #63 : četrtek, 27.05.2010 : 22:35:46 »

Pa še nekaj - še kar ni jasno, mlakarmarta120, a ste vi vedeli za situacijo ali ne. Če ste - zakaj se niste oglasili leta nazaj? Zaradi svojega statusa? Strahu pred lastniki? Al zakaj iščete izgovore za tiste, ki prvi lahko preprečijo zlorabe (=priče), pa tega ne storijo, ker... (in vse kar pride za tremi pikicami je bullshit)
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #64 : četrtek, 27.05.2010 : 22:39:30 »

Mnogi bi prijavili neodgvorne lastnike, pa se bojijo statusa, da bi iz rešitelja živali postali žrtev sistema ozm. takih lastnikov sami, zato si zatiskajo oči. Žal.

mlakarmarta120, totalen bulshit in skrajno nemarno, da se upas tukaj znasati na tiste, ki pomagajo, napises pa, da se bojis prijaviti, ker bi lahko bila v primeru prijave ti zrtev sistema. Da te ni sram. Ocitno si zelo dobro vedela, kaj se dogaja s psico, pa si jo v neizmerni skrbi za lastno rit raje pustila crkavati na tistem dvoriscu.  bruham
Vse se enkrat vrne.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #65 : četrtek, 27.05.2010 : 22:41:46 »

Mnogi bi prijavili neodgvorne lastnike, pa se bojijo statusa, da bi iz rešitelja živali postali žrtev sistema ozm. takih lastnikov sami, zato si zatiskajo oči. Žal.

Še ena od tistih, ki ne vedo, kaj pomeni walk the talk. Ti boš meni razlagala, kdaj naj imam slabo vest, ko očitno veš vse in še več že dolgo? Če veš za podplutbe, potem si ne morem mislit, da ne veš za Britinega mladiča, ki je menda ležal v lužah, vlekel zadnje tace za sabo, bil ves shiran in nekega dne preprosto izginil. Več kot leto dni nazaj!!!
P***** ***  m******, res! Zaradi citata malo višje je tako, kot je. Kdo je kriv? Tisti, ki v vrečo meče ali tisti, ki jo drži?!? Pa zato, ker ko enkrat dobite krila, izgubite sive celice, al kaj se zgodi z njimi?!


Logiran

SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #66 : četrtek, 27.05.2010 : 23:26:28 »

Tole je pa res en  bruham
mlakarmarta : ne vem, kako sploh si lahko gledala trpljenje živega bitja; ne razumem, kaj sedaj počneš in od česa imaš tako "polna pljuča" zdaj, ko je psička na varnem...Pojdi, prijavi zlorabo - in to je to.
TI si to zlorabo videla, TI si jo opazovala.
Status?! Kaj ima to s tem ?
Če želiš svoj trenutek, ga imaš. Pojdi in prijavi. Boš končno nekaj res naredila- tega duvanja nas pa prišparaj.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #67 : petek, 28.05.2010 : 06:25:50 »

Mnogi bi prijavili neodgvorne lastnike, pa se bojijo statusa, da bi iz rešitelja živali postali žrtev sistema ozm. takih lastnikov sami, zato si zatiskajo oči. Žal.

Ne me j****  butnglavc V vsakem primeru si nekaj izgubila. Vse, kar naj bi te delalo človeka. Na tvojem mestu bi se odločala med tem ali bom končno dvignila rit in šla zadevo prijavit ali pa bi se skozlala nad samo sabo  bruham bruham bruham
Logiran
popriki
odvisnež
*****
Sporočil: 538


WWW
« Odgovor #68 : petek, 28.05.2010 : 08:32:41 »

Ne morem verjeti,koliko je ljudi strah za lastno rit!
Vprašajte se kako bi se vi počutili,če bi se vam to dogajalo a ne ubogi psički,bi bili srečni,da  bi nekdo to prijavil  in preprečil?!
Življenje je življenje ne glede na to ali pasje ali človeško zame je enakovredno nažalost še vedno ne za vse!
Če molčiš si sokrivec tudi,če nič ne narediš,enkrat bo treba umreti in do takrat upam,da te bo pekla vest,da nisi nič naredila!!!!!!!!!!!! Evil Evil Cry Cry Cry Cry
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #69 : petek, 28.05.2010 : 11:31:52 »

Mnogi bi prijavili neodgvorne lastnike, pa se bojijo statusa, da bi iz rešitelja živali postali žrtev sistema ozm. takih lastnikov sami, zato si zatiskajo oči. Žal.

mene pa zanima - ker je tokrat ta strah poudarjen v zadnjem casu - kak konkreten primer, ko je kdo zares nastradal, ker je podal prijavo? Ne resno, ful me zanima (in ne una rekla, da je tista rekla da je tisti naredil). Torej, da je kdo nastradal (ne da so mu grozili). Ker slisim/berem veliko stvari na to temo, kako znajo nekatri groziti in koga vse poznajo in da se s tem ni za hecat in se je bolje umakniti. Razumem, da ima gorznja svoj efekt, zato tudi strah, ampak lahko zakljucimo ze danes z vsem kar se zivalovarstva tice, ce se bo vsak sleherni Janez bal sosedovega Toneta, da ga bo premlatil in mu celo druzino zastrupil, ce ga bo prijavil VURSU.

Hm...


Inspektor ne sme izdati ime prijavitelja, cetudi ta ni anonimen. In ce ti zacne sosedov Tone groziti, klices 113 do onemoglosti.
Ful mi gre k***c ( se oproscam), da je ta strah pred sosedom postal nek vsesplosen izgovor? Prej je bil namrec "necemo kvariti medsosedskih odnosov", zdaj ze vsi mozicno trdijo, da se je vsakekga slehernega pepeta, ki ima psa na meterski ketni, treba na smrt bat in dobro premislit predn prijavis. A se hecate? A lahko najdete se bolji izgovor za svoj lenoritis in cuvanje svoje riti?
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #70 : petek, 28.05.2010 : 11:40:45 »

Mnogi bi prijavili neodgvorne lastnike, pa se bojijo statusa, da bi iz rešitelja živali postali žrtev sistema ozm. takih lastnikov sami, zato si zatiskajo oči. Žal.

pa preden se se kaka bucka prikotali, se tole:
2. člen
Zaščita živali po tem zakonu je dolžnost vseh pravnih in fizičnih oseb, ki so v kakršnemkoli odnosu do živali...
ZZZiv
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #71 : petek, 28.05.2010 : 11:44:31 »

Takole gledanje od daleč ali pa ob blizu in moraliziranje je meni osebno vsaj tak gravž (bljak, fuj in še kaj) kot dejanje tistega, ki to počne.
Logiran
sabrina
rad pišem
****
Sporočil: 290


« Odgovor #72 : petek, 28.05.2010 : 12:11:09 »

Oba sta  kriva.Tisti ki to pocne in tisti,  ki to nemo opazuje. Drugi se bolj, ker bi lahko nekaj storil pa noce.  Tist, ki muci bo vedno isti, mucil dalje...   
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #73 : petek, 28.05.2010 : 15:13:51 »

Mnogi bi prijavili neodgvorne lastnike, pa se bojijo statusa, da bi iz rešitelja živali postali žrtev sistema ozm. takih lastnikov sami, zato si zatiskajo oči. Žal.
Kaj tako butastega pa že dolgo nisem čula.
Logiran
spelca888
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #74 : petek, 28.05.2010 : 18:25:30 »

Gargamel - imam konkreten primer zate.
(da ne boste mislili, da sem na strani mlakamarte, sploh ne, pač primer ki gre na kozlanje pa poznam).
Določen krajan je sosedi psa nabodel z vilami, ona ga prijavi, on njej zakuri hišo. Pes mrtev, za tipa ni dokazov (čeprav so bile priče), da je karkoli narobe naredil, sicer se ga pa tako bojijo vsi policaji daleč naokoli in bo treba, da nabode človeka, pa si še vedno ne bo nobeden nič upal. Aja, še nekaj - zdaj se smatra, da je vsega ona kriva, ker ji je pes utekel na njegovo parcelo.
Torej, če vidiš psa na svoji parceli ga imaš pravico mučit in ubit, če ti lastnik kaj reče mu pa bajto zakuriš.
To je en primer, ko je teorija v praksi odpadla. Angry
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Brita/Od včeraj zvečer...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines