mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 13:07:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: (Skoraj) vsi naši, ki potrebujejo vašo pomoč
Strani: 1 2 3 [4] 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: (Skoraj) vsi naši, ki potrebujejo vašo pomoč  (Prebrano 16738 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #45 : ponedeljek, 24.05.2010 : 22:17:07 »

Nobena kampanja na kratek rok ne bo na dolgi rok nič pomagala. Vse dejavnosti zavetišča ali druge živalovarstvene organizacije je potrebno izvajati stalno, ves čas, z dobrim teamom, na različnih področjih.
Oskrba živali in iskanje novih domov je en del od vsega. So pa seveda vse ostale dejavnosti k temu usmerjene.

Na kaj se to nanaša? Ker glede na to, da je v temi določenega zavetišča in je zavetišče omenjeno v ednini, se bere kot da zavetišče tega ne dela.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #46 : torek, 25.05.2010 : 00:41:30 »

En del na miskicin(kar se kampanje tiče) in en del na moksin post.
Logiran
spelca888
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #47 : torek, 25.05.2010 : 13:41:05 »

Jana, lepo si napisala, strinjam se s tem osveščanjem v svojem socialnem krogu. Sama to recimo da nekaj že izvajam (v službi sicer še ne, ker še ne hodim tja:)), vendar se mi je začelo dogajati nekaj neprijetnega, pa ne vem, mogoče ima kdo podobne izkušnje.
Zgodilo se je pač, da sem v svojem krogu postala "glasnik slabih novic". Ljudje se že vnaprej bojijo, kaj bom povedala, ker hočejo bit srečni in nočejo zvedet novice, ki jih bo razžalostila. Kot bi si želeli tiščat roke na oči in se bojijo, da jim jih bom mogoče odprla.
To me res žalosti, ko vidim, koliko ljudem je dejansko vseeno, dokler so sami srečni. Govorim večinoma o študentih, in prav mi smo tist sloj, ki bi se s svetom kot takim in njegovimi problemi morali najbolj ukvarjati, ker imamo dejansko čas za to.

Da ne posplošujem preveč, nekaj prijateljev je čisto drugačnih. Vsakič, ko zatežim, kaj nakažejo, ne mažejo se z izdelki, ki so testirani na živalih...ipd. Vendar je teh le nekaj.

In zato v svojem primeru opažam, da ima več efekta nedeljski jokavi koncert na tv, kjer se zbira denar in ga v čustvenem efektu nakažejo, kot pa moje "informiranje".

Spet poudarjam, to je samo moja osebna izkušnja. Verjamem, da se z leti ta krog prijateljev in znancev zoži na tiste, ki te znajo poslušat tudi, ko nimaš nič lepega za povedat.
Logiran
mirjana
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 135


« Odgovor #48 : torek, 25.05.2010 : 14:18:45 »

Tudi jaz imam podobne izkušnje kot špelca88. Zadnjič sem v enem pogovoru zvedela, da sem že malo preveč fanatična Undecided. Zakaj? Zato, ker ne uporabljam na živalih test.kozmetike, ne kupujem krznenih in usnjenih izdelkov, ne jem mesa, grem pogledat kaj tako milo mijavka pod avtom, hranim svoje mačke s "pregrešno" drago hrano in vse to javno povem. Preveč je takih, ki še vedno mislijo, da je svet  veliko lepši če si zatiskaš oči
Logiran
Tak
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 84


WWW
« Odgovor #49 : torek, 25.05.2010 : 15:04:23 »

En predlog, ki ima sicer omejen domet in bo le kaplja v morje reševanja trenutnega stanja, ampak vseeno... Vsi, ki visimo tule v tej in sosednjih temah:
- škatlo za čevlje, škarje v roke, izrežeš režo na pokrovu, zaviješ v ovojni papir in na vsako stran nalepiš naprintan logo ZH + napis prostovoljni prispevki (+ zraven naprintan kakšen letak, osnovne informacije ...),
- neseš škatlo v službo, na kratko poveš sodelavcem za kaj gre (ali pošlješ mail na službeno listo),
- škatla ostane 3 dni na dostopnem mestu,
- čez tri dni škatlo izprazneš in jo daš najboljši prijateljici s prošnjo, naj še ona ponovi postopek v svoji službi,
- čez tri dni ti škatlo s prispevki vrne, in dobi jo naslednji (starši, bratje, sestrična - kdorkoli, ki mu ni vseeno in mu ne bo nerodno pred sodelavci),
- ko se nabere nekaj več kot 5 €, neseš v Gali...
Nekateri so res tako komot, da če jim ne porineš škatle za prostovoljne prispevke pod nos, bodo v minuti pozabili na stvar, nekateri niso domači s klikom...
Mojo škatlo bo najprej dobila mami, potem prijateljica, potem teta, nesla jo bom na družinski piknik naslednji teden ... ... ni vrag, da se ne bi kaj nabralo.
Sansa, tale tvoja ideja je pa MEGA! Bom izvedla!
Logiran
Meredith
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #50 : torek, 25.05.2010 : 16:19:34 »

Tudi jaz imam podobne izkušnje kot špelca88. Zadnjič sem v enem pogovoru zvedela, da sem že malo preveč fanatična Undecided. Zakaj? Zato, ker ne uporabljam na živalih test.kozmetike, ne kupujem krznenih in usnjenih izdelkov, ne jem mesa, grem pogledat kaj tako milo mijavka pod avtom, hranim svoje mačke s "pregrešno" drago hrano in vse to javno povem. Preveč je takih, ki še vedno mislijo, da je svet  veliko lepši če si zatiskaš oči

Jap, še ena taka fanatičarka sem jaz trmoglavka jezen.
Logiran
sansa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 219


WWW
« Odgovor #51 : torek, 25.05.2010 : 16:30:57 »

Še ena ideja. Sezona piknikov je že tu, zato hitro kar v akcijo. Pred naslednjim družinskim, službenim, itd piknikom povabljenim pošljite mail s prošnjo za stare odeje, rjuhe, brisače, ki naj jih prinesejo s sabo na piknik. Marsikdo se jih bo na ta način z veseljem znebil, ker bo mimogrede in ne bo imel dodatnih poti (ja, nekateri so RES komot...), vi pa si logistično precej olajšate zadeve, ker stvari prevzamete na enem mestu. Smiley
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #52 : torek, 25.05.2010 : 17:51:06 »

Citat
Tudi jaz imam podobne izkušnje kot špelca88. Zadnjič sem v enem pogovoru zvedela, da sem že malo preveč fanatična Undecided. Zakaj? Zato, ker ne uporabljam na živalih test.kozmetike, ne kupujem krznenih in usnjenih izdelkov, ne jem mesa, grem pogledat kaj tako milo mijavka pod avtom, hranim svoje mačke s "pregrešno" drago hrano in vse to javno povem. Preveč je takih, ki še vedno mislijo, da je svet veliko lepši če si zatiskaš oči

Jap, še ena taka fanatičarka sem jaz trmoglavka jezen.

Fanatičarka številka 3 se javljam na seznam! Wink
Res je včasih težko, ampak jaz se ne dam. Vztrajen je treba biti.  - A vam povem še nekaj? Zame vsi, ki me poznajo vedo, da če mi pade cegu na glavo ali me povozi avto,  hočem namesto rož in ostalih ceremonij v tem primeru prispevke za Horjul. In če me ne bodo upoštevali, bom kar iz žare ven skočila in jih nadrla.
(A dobim prvo mesto za tole? Tongue)

p.s. Pa poznam še dve taki.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Meredith
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #53 : torek, 25.05.2010 : 18:18:21 »

Fanatičarka številka 3 se javljam na seznam! Wink
Res je včasih težko, ampak jaz se ne dam. Vztrajen je treba biti.  - A vam povem še nekaj? Zame vsi, ki me poznajo vedo, da če mi pade cegu na glavo ali me povozi avto,  hočem namesto rož in ostalih ceremonij v tem primeru prispevke za Horjul. In če me ne bodo upoštevali, bom kar iz žare ven skočila in jih nadrla.
(A dobim prvo mesto za tole? Tongue)

Dijobono, tega se pa jz nisem še spomnila Grin. Dobra ideja, moram kar začet obveščat ljudi okoli mene pevka.

Da ne bom čisto off-topic:
Aja, dajte se kaksen izvod brosure sprintat. Ce kdo hoce pogledat, kaj vprasat ... Je dobrodoslo, ker je crno na belem, ni treba veliko razlagat ..., napisano poljudno, brez obilice clenov in podobne navlake.

Bom sprintala in razdelila po sosednjih in kakšnih naključnih kastlcih..
Logiran
perezvon
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #54 : torek, 25.05.2010 : 20:03:43 »

Sansa, jaz sem tudi malo komot, tako da se priporočam za tvojo škatlo, ko bo opravila delo v krogu tvojih ljudi.
Logiran
mirjana
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 135


« Odgovor #55 : torek, 25.05.2010 : 20:06:49 »

Pepsi, 1.mesto boš kar lepo delila z mano, ker sem to isto tudi jaz že vsaj desetkrat povedala v službi in doma.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #56 : torek, 25.05.2010 : 20:16:53 »

Pepsi, 1.mesto boš kar lepo delila z mano, ker sem to isto tudi jaz že vsaj desetkrat povedala v službi in doma.

Potem morate bit pridne in prijazne, da bo čimveč ljudi prišlo  Tongue
Logiran
sansa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 219


WWW
« Odgovor #57 : torek, 25.05.2010 : 20:21:52 »

Sansa, jaz sem tudi malo komot, tako da se priporočam za tvojo škatlo, ko bo opravila delo v krogu tvojih ljudi.
Dobiš! Wink
Logiran
Tak
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 84


WWW
« Odgovor #58 : torek, 25.05.2010 : 22:56:15 »

S prijatelji in sorodniki vred ena škatla sigurno doseže vsaj 100 ljudi. Če da vsak v škatlo samo 1 EUR, je to 100 EUR na eno škatlo (pa bodo prispevki verjetno višji). Če bi vsak, ki redno bere tele strani, razposlal po eno škatlo, bi se nabralo... koliko? Nas je 150? Torej 15.000 EUR? A sem samo jaz tukaj tako fascinirana nad to idejo??
Dajte no, resno, kdo je pripravljen razposlati škatle?
Logiran
spelca888
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #59 : četrtek, 27.05.2010 : 10:45:36 »

(a še komu noče prinat te brošurice od Vursa ali je moj printer pač čuden?)
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: (Skoraj) vsi naši, ki potrebujejo vašo pomoč
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines