mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 19:53:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Ko se psa naveličaš
Strani: 1 2 3 [4]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ko se psa naveličaš  (Prebrano 26345 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #45 : nedelja, 28.03.2010 : 09:50:53 »

Hm... poznam en tak primerek, ko se psa naveličaš sram Moja prijateljica si je omislila Samojeda(zdaj je stara 12 let, pes pa 3 leta). Že na začetku sem vedela, da za psa nebo vredu skrbela, saj je njenm oče psa tepel če je naredil kaj narobe. Nekaj dni je bilo vse ok, pes je bil čist, peljala ga je ven itd.... (da ne omenim kolikokrat ga je spustila z povodca na cesti pes pa ni nič ubogal). Zdaj pa pes vsak dan sameva v pesjaku, ves je zanemarjen, osamljen, laja dan in noč, vglavnem groza. Pes je prepuščen sam sebi... pa sem se skušala pogovoriti z njenim očetom, pa me je zahrulil. Pa sem se tudi pogovorila z njo, psa sem ji celo večkrat razčesala, da je bil vsaj malo čist, čez dva dni je bil spet vsran do kraja. To ni res, da se jaz, ki sem 13 let stara moram pogovarjat z njenim očetom, ki je odrasla oseba, na koncu pa me še nadere, pa sem hotela le dobro. 4 x sem že poklicala društvo proti mučenju, živali a se niso javili. Na nabiralnik sem lastnikom psa pošiljala sporočila, kako za psa boljše skrebeti, pa so me spet nadrli.  Groza, da si takšni omislijo pse (pa to ni bil njihov prvi pes, prejšnji pes je napadal ljudi). Takšni si psa definitivno ne zasljužijo. Jaz mojo samojedko peljem vsak dan po 4x ven, pa ne vidim razloga zakaj nebi skrbela za njo, ker je pes odgovornost, ki se je moreš naučiti že pred nakupom psa. Pes ni  igračka, ki se je zčasoma naveličaš, je živo bitje, ki je odvisno od nas.
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #46 : nedelja, 28.03.2010 : 10:19:59 »

4 x sem že poklicala društvo proti mučenju, živali a se niso javili.

zivijo,

res je pohvale vredno, da si tako mlada in tako pridna Smiley - Da si za izobljsanje razmer v primeru tega psa zelo prizadevas. Menim, da bi res potrebovala pomoc kaksnega drustva. Naj pa povem, da so drustva vcasih res zelo zaposlena in ne utegnejo poklicat nazaj vseh stevilk, ki so jih klicale. Zato kar poklici se enkrat, poslji sms ali mogoce kar mail na drustvo (preveri pa podatke, ce so npr. tel. st. se vedno prave ipd).
Drustva sicer nimajo moci, da bi krsitelja kaznovale, lahko pa ti pomagajo mucenje prijaviti veterinarski inspekciji, ki lahko krsitelja kaznuje. Srecno.
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #47 : nedelja, 28.03.2010 : 16:44:31 »

zivijo,

res je pohvale vredno, da si tako mlada in tako pridna Smiley - Da si za izobljsanje razmer v primeru tega psa zelo prizadevas. Menim, da bi res potrebovala pomoc kaksnega drustva. Naj pa povem, da so drustva vcasih res zelo zaposlena in ne utegnejo poklicat nazaj vseh stevilk, ki so jih klicale. Zato kar poklici se enkrat, poslji sms ali mogoce kar mail na drustvo (preveri pa podatke, ce so npr. tel. st. se vedno prave ipd).
Drustva sicer nimajo moci, da bi krsitelja kaznovale, lahko pa ti pomagajo mucenje prijaviti veterinarski inspekciji, ki lahko krsitelja kaznuje. Srecno.



Živijo

Hvala za pohvalo. Bom poskusila še, ko bom sama doma, ker starša nočeta, da se vmešavam v tuje zadeve.

lp
Logiran
Strani: 1 2 3 [4]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Ko se psa naveličaš
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines