mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:23:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 150 151 152 153 154 [155] 156 157 158 159 160 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 247656 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2310 : sobota, 02.03.2013 : 13:58:08 »

Kaj je sprejemljivo določa lastnik. Pri nas je rangiranje (v katerega sodi skoraj vse, kar je  Simi definirala kot ravs) znotraj krdela dovoljeno: renčanje, buljenje, šavsanje v zrak, zoboborbe, tudi skupinske tudi ...s tem dodatkom, da če rečem konc, mora tudi biti konc. Absolutno prepovedani so ugrizi in lasanje, pa zbijanje od strani po tleh (ker je večina psic že zelo starih in bi lahko prišlo do poškodbe). Če slučajno pride do prekrška absolutnega pravila, so kaznovani vsi vpleteni, tudi kakšna okrog kepe zna prileteti al pa kakšna psica v tla.
Zunaj krdela z tujimi psi ni dovoljeno nobeno rangiranje, ni dovoljeno nobeno nadlegovanje ali preganjanje. Zelo striktno. Če je slučajno kdaj kakšna psica napadena od tujega psa, je kaznovana (razen seveda takrat, ko je na povodcu in napada zaradi tega ne more preprečiti).
S psi, s katerimi so veliko skupaj a niso v istem krdelu pa je nekaj malega postavljanje dovoljeno, a rez buljenja, renčanja in šavsanja:
In ja, pomembno je, da so to pravila krdela, ki velkjajo nekako sama od sebe in se prenašajo tudi ma nove pse in ne moja pravila, ki ne veljajo, kadar mene ni zraven.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2311 : sobota, 02.03.2013 : 14:43:22 »

Teja, so bili dolga leta skupaj, ja, odkar pa je starcek slep in ne more vec dolgo zadrzevat urina, pa je on spodaj, ker je bolj domac tam in se lazje pocisti morebitno lulanje. Psici pa sta ves cas skupaj.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #2312 : sobota, 02.03.2013 : 22:36:10 »

Absolutno prepovedani so ugrizi in lasanje,

Kaj pa v našem primeru? Sploh ne vem, se nam kaže težava ali ne. Dobro leto star samec. Kastriran. 30kg, velik.
V družbi z raznimi NO, bernci, labradorci, ... ni težav. Aktivna igra. Ko pa pridemo do manjših, pa ne nujno mlajših psov, jih cuka za ušesa. Brez kakršnegakoli renčanja ali vihanja šob ali grbe na hrbtu.  Meni osebno se zdi, da se teslo ne zna igrati z manjšimi. Ali pač? Naj bom pozorna še na kaj drugega? Nočem težav, ko bo prepozno. Izkušenj pa v bistvu nimam.
Aha, še to. V vseh drugih pogledih skuliran pes. Naj bodo odrasli, otroci, mački ali druge živali. Nobenih težav. Edino to cukanje za ušesa mi niso všeč.

Hvala za odgovor Wink
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #2313 : sobota, 02.03.2013 : 22:36:34 »

Moj pes, Flip, je doživel že 2 napada, obakrat sosedova odvezana psa. Prvič ''RW'', direkt v glavo, drugič večji mešanec, v nogo. Po tem seveda ne mara drugih psov sploh. Ker živimo bolj na vasi, je pogosto, da se psi sami sprehajajo.. Vem, da bo Flip zarenčal na drugega psa, če pride bližje, četudi je ta prijazen in ga samo ovohava (razen, če ni res minič). Saj če je drugi pes nenapadalen in pameten, gre sam strah. Če pa ni...  Lips Sealed

A je potem bolje, da jaz vsak prihod psa do mojega ''preprečim'' z odganjanjem vsiljivca? Ker se mi zdi, da s tem samo še bolj potenciram Flipovo ''sovraštvo'' do drugih psov..
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #2314 : sobota, 02.03.2013 : 23:09:35 »



A je potem bolje, da jaz vsak prihod psa do mojega ''preprečim'' z odganjanjem vsiljivca? Ker se mi zdi, da s tem samo še bolj potenciram Flipovo ''sovraštvo'' do drugih psov..
Moj predlog je, da intenzivno delaš s svojim psom, da ne bo več renčal na pse.
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #2315 : sobota, 02.03.2013 : 23:22:45 »

No, sej malo sem nerodno napisala, se OK razume (bolj ali manj ignorira) s skuliranimi psi, ki so pod nadzorom.. Ampak kakšnega velikega, črnega psa, ki ga spominja na ''napadalca'' se pa res boji..

Hvala.

Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #2316 : nedelja, 03.03.2013 : 09:44:43 »

bamfel,
izhajam iz preproste filozofije - ne dovolim, da drugi psi maltretirajo moje in ravno tako ne dovolim, da moji psi maltretirajo druge. V taksnih primerih psa odpoklicem / umirim / prekinem "igro" / vcasih zarobantim... skratka prekinem nezeleno obnasanje.
Sem imela enega psa, ki je imel fetis na majhne pse (pa ne vedno). Ko so dirkali po travniku je obcasno zacutil strasno veselje, da bi manjsega psa z gobcem butnil tako, da bi je ta obvezno skotalil po tleh. V polnem diru se skotaliti po tleh vsekakor ni zabavno.
Taksno "igro" sem takoj prekinila. Zelo hitro je zadostovalo, da sem samo zaklicala: "Dovolj!", ko sem opazila kaj se mu plete po glavi in ni bilo treba prekinjati igre.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2317 : nedelja, 03.03.2013 : 10:46:54 »

Točno tako. Ko igra postane neprijetna za eno stran se jo prekine. Psu mora biti jasno, da se lahko igra samo, če se drži pravil.
Uraa: pomagalo bi, če bi dobila grozne velike črne pse, dovolj skulirane da ne odreagirajo na renčanje tvojega. Tako enega po enega, greste skupaj na sprehod, ignorirate repenčenje tamalga, ko se skulira se ga lahko tudi spusti. Če se hodi, se psi hitreje poberejo med seboj kot če pridete na nek prostor in jih tam spustite. Težava je, ker rabiš čimveč različnih psov (ki jih je danes težko dobiti), pa paziti je treba, da zelo dolgo nima več nobene slabe izkušne s sosedovimi psi. 
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #2318 : nedelja, 03.03.2013 : 12:07:30 »

Uraa: pomagalo bi, če bi dobila grozne velike črne pse, dovolj skulirane da ne odreagirajo na renčanje tvojega. Tako enega po enega, greste skupaj na sprehod, ignorirate repenčenje tamalga, ko se skulira se ga lahko tudi spusti. Če se hodi, se psi hitreje poberejo med seboj kot če pridete na nek prostor in jih tam spustite. Težava je, ker rabiš čimveč različnih psov (ki jih je danes težko dobiti), pa paziti je treba, da zelo dolgo nima več nobene slabe izkušne s sosedovimi psi. 

Ja, to bi bila dobra rešitev, vendar je precej neizvedljiva  Undecided Tu, doma imava samo 2 pasja prijatelja, ki sta res skulirana. Ti sosedovi, ki pa so, so pa totalno nesocializirani in je nesmiselno, da bi z njimi kaj poskušala.. Bom pa poskusila najti kakšne ''grozne, velike črne pse'', ki bodo primerni za to.. Toliko, da Flip vidi, da niso vsi tako grozni..
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #2319 : nedelja, 03.03.2013 : 12:54:22 »

Ce bosta kaj okrog Ljubljane hodila imam jaz nadvse primerno kandidatko.  Smiley
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #2320 : nedelja, 03.03.2013 : 16:21:21 »

Ce bosta kaj okrog Ljubljane hodila imam jaz nadvse primerno kandidatko.  Smiley

Mogoče ga pa res med počitnicami pripeljem v LJ na socializacijo  Tongue
Hvala  Kiss
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #2321 : nedelja, 03.03.2013 : 17:10:31 »

Mi imamo tudi eno črno seniorko in se še ni nikoli v 10. letih ni zgodilo, da bi komu šla na živce  Wink
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #2322 : nedelja, 03.03.2013 : 18:46:23 »

Mi imamo tudi eno črno seniorko in se še ni nikoli v 10. letih ni zgodilo, da bi komu šla na živce  Wink

Mi imamo dve, pa tudi tretja je v špilu.... smo iz okolice NM....
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #2323 : nedelja, 03.03.2013 : 21:06:53 »

Čarka, potem bom pa res morala enkrat vzeti v LJ, da se malo podružimo  Smiley
Fortune, tvoji dve bi bili pa pravi zalogaj zanj  Tongue  Mogoče se pa res kak vikend odpravimo v tvoje kraje..
Bom razmislila o tem, se vsem zahvaljujem za ponudbe  Kiss
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #2324 : sreda, 16.07.2014 : 12:50:09 »

Sicer ne vem, če sodi sem, ampak vseeno  Tongue
Ugriz psa-brez da predre kožo oz. naredi rano (preko čevlja) je potem sploh možna zastrupitev? Po moje ne  Undecided
Namreč strica je v petek "ugriznil" manjši pes. Doma so na vasi. Pes je bil prosto po vasi, v družbi še z ostalimi vaškimi cucki. Stric se je na kolesu pogovarjal. Ko je dal nogo na pedalo, ga je mali stisnil. Pes je cepljen, stric je bil tudi pri dr, ta rane ni videl (jst v nedeljo tudi ne), pretipal stopalo, kao da je vse celo. In da naj gre v torek pop k svojemu zdravniku. V nedeljo je bila noga otečena, kazalec na nogi pa rdeče-vijoličaste barve. Mama je zagnala paniko. No, včeraj je stric le šel k dr, takoj v bolnico, danes so mu odrezali prst zaradi zastrupitve.
Ampak pes temu menda ne more biti kriv? Dejstvo pa je, da so stricu pred nekaj meseci odkrili sladkor ...
Logiran
Strani: 1 ... 150 151 152 153 154 [155] 156 157 158 159 160 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines