mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 14:44:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Ovratnica ali oprsnica
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ovratnica ali oprsnica  (Prebrano 8939 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kikita
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« : nedelja, 06.11.2011 : 18:34:39 »

Kaj predlagate in kdaj začeti mladička navajati...aja naša Kiki je yorki se pravi mala zverinica  Smiley
Ovratnico že pusti da ji damo, oprsnico pa še nismo probali. Povodca pa prav tako še  nismo sprobali je še premlada...ali pač ne??
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1 : nedelja, 06.11.2011 : 18:38:55 »

Ovratnica Wink  Zakaj pa za povodec bi bila premlada še???
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #2 : nedelja, 06.11.2011 : 18:41:02 »

odgovoren vzreditelj bo psa - mladička začel navajati na ovratnico in povodec še predno bodo mladički našli nove lastnike.

ne vidim nobene ovire, da bi uporabljali ovratnico (jaz osebno sem proti oprsnicam) in povodec že pri mladičku.
Logiran
Kikita
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #3 : nedelja, 06.11.2011 : 19:08:30 »

Zanimivo, večina lastnikov zelo majhnih pasem kot je naša, jih ima v glavnem na oprsnicah...
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #4 : nedelja, 06.11.2011 : 20:38:29 »

Ovratnica ne glede na velikost, se mi zdi boljša za vsakega psa, ne glede na velikost in pasmo Wink Grin
Logiran
ŽAKPIA
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #5 : petek, 11.11.2011 : 22:04:56 »

Hojla!
Naš Žak, ki je star 2 meseca nikakor noče imeti oprsnice na sebi. Danes sem mu jo dala za 5 min, se je pa skril v kopalnico in ležal ves nesrečen. Zdaj pa ne vem, naj rajši poiskusim z ovratnico? Ker na sprehodu ne pridemo nikamor. Undecided
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #6 : sobota, 12.11.2011 : 01:39:17 »

Hm, svojega imam že celo življenje na ovratnici, ker mi je snemanje in natikanje lažje ter nekoliko zaradi dlake, sem pa veliko razmišljala o oprsnici, svetovali so jo tudi veterinarji zaradi razbremenitve vratnega dela. Zakaj naj bi bila ovratnica boljša?
Logiran
ŽAKPIA
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #7 : sobota, 12.11.2011 : 14:51:46 »

Saj ne vem če bi bila boljša, mogoče ga motijo vsi tisti štikci, pri ovratnici bi bil samo en štrikec.
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #8 : sobota, 12.11.2011 : 14:58:43 »

ŽAKPIA, moj nasvet bi bil, da daš psu čas, da se navadi na oprsnico. Ne moreš po tem, ko jo je imel gor 5 minut sklepat, da se ne bo navadil na njo. Vsak dan naj nekaj časa nosi oprsnico, naj z njo povezuje zabavo.. Mislim, da ga čez čas ne bo motila, sploh ne bo opazil da jo ima. 
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #9 : sobota, 12.11.2011 : 20:34:49 »

sanco1a, moja prejšnja menja sta se glasila na odgovor prvega posta, se pravi pasjega mladička.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #10 : sobota, 12.11.2011 : 20:47:13 »

Aja, štekam, hvala za ZS. No, saj pri mladiču je itak veliko lažje in bolj udobno, če začneš z ovratnico. O oprsnici sem razmišljala samo zaradi naše "vlečne službe". Če pes lepo hodi poleg, je itak ovratnica čisto dovolj.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #11 : sobota, 12.11.2011 : 21:22:08 »

Moje izkušnje pa so take, da mladiči, vsaj tisti, ki pridejo k meni na začasno, ob prihodu nimajo
čisto nobene sprehajalne kilometrine, zato so jim prve dni sprehodi velik stres in jih je kdaj pa kdaj
treba občasno kar vleči od hiše. Ne vem kako bi šlo z ovratnico, vsekakor manj škode naredim
z oprsnico, se mi zdi. Potem, ko to rutino osvojijo, pa počasi preidemo na ovratnico.

Bindi, zdaj osemmesečna pubertetnica, pa se je z ovratnico razvila v pravo vlečno službo in je
šlo samo na slabše. Ko sem že naštudirala vse o protivlečnih oprsnicah, pa sem v začasni nuji
potegnila na dan staro oprsnico (mislim, da se ji reče tudi Y) in zgodil se je ČUDEŽ  super. Nič več
vlečenja, razen seveda, če ji dovolim, da nos pripopa na tla. Nekaj, kar bi prej prisegla, da
je skregano z logiko, ker običajna oprsnica daje psu moč, da lažje vleče  Huh
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #12 : sobota, 12.11.2011 : 22:09:11 »

Ja, sej...ko je bila Liza mladič, je zaradi vlečenja, da se ne zadavi, dobila oprsnico - to Y. Vse fajn, ko je bilo treba iti ven, je lepo ponudila eno tačko, pa drugo, da se jo zvleče med štrikci in....smo vlekli kot pri norcih.
Sem oprsnico zamenjala za ovratnico, ko smo šli v šolo pri petih mesecih. Vlečenje se je prenehalo za dva do tri dni. Pozneje je spet vlekla in občasno še vedno, pa je stara več, kot dve leti. Ampak občutno manj, kot z oprsnico. In je lažje zdaj, ko razume, če ji rečeš "počasi!".
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #13 : sobota, 12.11.2011 : 22:11:33 »

Mnenja so različna, sama sem upoštevala, kar mi je več ljudi svetovalo. Pač zaradi odraščanja in hrbtenice ,... ni ravno priporočljiva oprsnica.  So mnenja tudi tukaj različna, tako, da ne ozirajte se na moje. Moja je pa po tem kar je, ki ima  vleko v krvi in tega se jim nikoli ne glede na šolanje ne da jim izbiti iz glave (da ne bo pomote, to vedela prej in to vzela že prej v zakup in meni so velik izziv ves čas). Res moja je bila v času prebolevanja hude pljučnice  - posledica okuženega klopa - Erlihije za en čas primorana nositi oprsnico, da je ni preveč pritiskalo na vrat. No res, da je res izredno redko še na oprsici potem kdaj bila, a drugače pa na ovratnici dokler ni odrasla. No potem, ko ni bila več mladiček, pač pa odrasla, ima oboje, res pa povečini je več na ovratnici.
Logiran
Kikita
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #14 : ponedeljek, 14.11.2011 : 13:16:16 »

Se še jaz malo oglasim,veliko sem prebrala o teh ovratnicah ali oprsnicah in vsi priporočajo  za zelo majhne pse OPRSNICO (čivave,maltežani, yorkiji-kot je naša Kiki) in tudi sama opažam na sprehodih da ima večina majhnih psov oprsnice, ker imajo te čivave zelo majhen vrat in si zamislite, če ima vratnico, da jo potegneš za tisti majhen vratek me je kar groza, recimo naša Kiki ima komaj 1350g in ko sem jo dala na ovratnico in sem jo samo malo potegnila da bi šla naprej je tako zacvilila, da sem se res zeloooo prestrašila. Potem sem odšla v pasjo trgovino tam smo jo dali na oprsnico in malo hodili po trgovini in glej....Kiki lepo hodi brez problemov nič grizenja,cviljenja....tako da smo zdaj na oprsnici in veselo hodimo na sprehode:)
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Ovratnica ali oprsnica
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines