mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 11:26:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Rupsi in Jagoda/Gorenja vas
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Rupsi in Jagoda/Gorenja vas  (Prebrano 33288 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #15 : nedelja, 20.06.2010 : 16:42:53 »

Mogoče ne bi bilo slabo Wink
......razmišljam , kako bi ti pomagala....  že cel dan. Mogoče či bi šla en in po-en  malo na izobraževalne počitnice ?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #16 : nedelja, 20.06.2010 : 17:09:50 »

Ja, krasno. Čez deset dni, ko ju spustim iz karantene.
Logiran

damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #17 : nedelja, 20.06.2010 : 17:18:00 »

Uredu Wink
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #18 : nedelja, 20.06.2010 : 17:28:15 »

Najbrž nisi videla; psica ima na desnem stegnu ugriz. Sej ni kakšna stekla lisica, al pa kaj takega, anede?
Logiran

Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #19 : nedelja, 20.06.2010 : 17:42:52 »

Jaz sem imela dva taka primera, oba ciganska psa. Prva je bila ena majhna odrasla psicka, ki sem jo enkrat pred tem videla pohajati s cigoti in kupom psov. Potem pa so jo verjetno nagnali, takrat sem svoja dva hodila spuscat na eno zago blizu mene in sem jo videla, da nas opazuje od dalec. Sla sem za njo in je bezala, nisem se ji mogla priblizati na par metrov, po pol ure zalezovanja se mi je priblizala ko je videla da bozam moja psa, dotakniti se se ni pustila-na vsak moj gib je odskocila. Na hrano se je kasneje priblizala in sej jo uspela pobozat, to ja pe bil cisti preobrat. Od trenutka ko sem jo zacela crkljati je bila prilepljena name, spala je zunaj spuscena pred hiso in se ni premaknila iz dvorisca, ko je kdo prisewl domov je veselo tekla pozdravit..

Kasneje je bil pa en samec, star par mesecev (ce se spomnis tistih iz  kocevskega AMZSja, ce me spomin ne vara ste se takrat za ostale vi angazirali). Zivel je skupaj z mamo na ketni in se enim bratom sredi gozda), mladica sta se mi par dni priblizala samo na nekaj metrov ampak to je pomenilo da se nisem smela niti popraskat, ker je slo zaupanje v nic. Cez par dni smo enega ujeli, pa se to ga je Maja pograbila in skasirala ugriz..slo je za res nesocializiranega psa, ki so kao lastnika videli vsake par dni, ko jim je domnevno prinesel kosti. Tega mladica smo kasneje oddali enemu gospodu in ga ni mogel prehvaliti, pes je bil ves cas z njim in za njim. Na zacetku mi je rekel da priznava samo njega in da je super spremljevalec, kasneje pa smo izgubili stik, vendar predvidevam, da je pocasi dobil zaupanje tudi v druge ljudi (je pa izgledal, kot ima od dalec v sebi krasevca ali sarota).

Taki psi imajo dostikrat eno posebnost-pred tem za stik s clovekom slisati nocejo, ko pa pridobijo zaupanje so stalno za petami in se jim dejansko lahko rece ZVESTI.

Se pa strinjam da ju je treba locit in boste videli, kako bo naprej.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #20 : nedelja, 20.06.2010 : 17:49:10 »

Najbrž nisi videla; psica ima na desnem stegnu ugriz. Sej ni kakšna stekla lisica, al pa kaj takega, anede?

Tukaj gor, če nisem srečala lisice..
Stekla...pomoje da ne... sej od kar jim uno vabo nastavljajo , stekline skorej da ni več
...imajo pa letos lisice garje...in to ful.... Lips Sealed
samo tedva... sta se zatekla v Bunkar.
pa tudi občutek imam da nista preveč lutala gor po gmajni.....
Prav dolgo nista mogla bit v Gmajni.... ker mi smo šli v petek  pozno popoldan tam gor...in ni bilo nikogar še gor....
Tako da dvomim , da bi bila sobota tolk pestra Wink
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #21 : nedelja, 20.06.2010 : 17:57:21 »

Mogoče je pa ta ugriz del razloga zakaj sta bila zapuščena ...
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #22 : nedelja, 20.06.2010 : 18:05:03 »

...A to ugriz..prav rana...?( mater a sem res tolk slepa ,da tega nisem opazila  Undecided)

Bi te pa nekaj prosila Smetka

Ker me močno zanima, če je kdo kaj videl...oz kdo kaj ve ( navsezadnje tukaj je vas in vsi vse vejo- vsaj tisto kar ni treba Roll Eyes )
In glede na to , da je ta lokacija  poznana , resnično zgolj nam nekaterim... ker je hudo težko najti cesto, ki pelje do gor....
Tako da ...

Slikce ... če jih le lahko poslikaš , bi te prosila za slike Smiley.
In bom naredila par letakov...z njuno zgodbo kje sta končala...in nalepila na zelo "frekventne" lokacije....
da bo komu malo v razmislek...in v upanju, da se komu razveže jezik...in pove kdo je bil tako pozoren in vesten , da je pse pustil sredi gozda.... da bi umirala na obroke, če se jih ne bi našlo Angry
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #23 : nedelja, 20.06.2010 : 18:16:09 »

Deso, tisti so bili cca 7 mesecev mlajši.

Prav rana, ja. Mora biti od včeraj, se komaj dobro zapira. Dobiš fotke, sem poskusila že danes, pa ni šlo, sta preveč zadramatizirala zraven fotoaparata, pa sem pustila vse skupaj. Bom poskusila jutri.
Na plakate napiši, da plačujemo vsi njuno bivanje v zavetišču. Takrat zna kdo stegnit jezik.
Logiran

damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #24 : nedelja, 20.06.2010 : 18:21:51 »


Prav rana, ja. Mora biti od včeraj, se komaj dobro zapira. Dobiš fotke, sem poskusila že danes, pa ni šlo, sta preveč zadramatizirala zraven fotoaparata, pa sem pustila vse skupaj. Bom poskusila jutri.
Na plakate napiši, da plačujemo vsi njuno bivanje v zavetišču. Takrat zna kdo stegnit jezik.

Točno to bi bila rdeča nit plakata Wink... mi bereš misli.

Pismo ,  Undecided rane pa tudi opazila nisem...
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #25 : nedelja, 20.06.2010 : 18:23:47 »

Objavljeno na naš FB, obvestila sem tudi Amajo da objavijo še one.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #26 : nedelja, 20.06.2010 : 18:31:07 »

Pismo ,  Undecided rane pa tudi opazila nisem...

Nič čudnega, je res samo ugrizna rana. Nič vneto, nič raztrgano, le luknja od zoba. Sem tudi jaz bolj slučajno opazila. Ne bi sploh omenjala, če mi ne bi domišljija podivjala glede na mesto najdbe.
Logiran

damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #27 : nedelja, 20.06.2010 : 18:46:25 »

Jaz mislim , da ni bila lisica no...(predvidevam..... glede na to, da je naša Dina "orto napaljena" na lisice...pa ni še nikoli tam tako sumljivo vohljala , kot zna kadar pride na sled lisici)

So pa tam gor ponavadi pozno poleti lisičke Cheesy dve leti nazaj sem jih točno tam okoli bunkarja nabrala rekordno veliko  in pa zelo lepe  gozdne jagode .... zato pa tudi je to naša stalna pot Cool

Evo pa imaš še imana za njih     Rupsi( glede na lokacijo Grin)  in Jagoda ( glede na rastje tam gor Cool)
da ne bosta samo pes in psica.... Cheesy
Logiran
popriki
odvisnež
*****
Sporočil: 538


WWW
« Odgovor #28 : nedelja, 20.06.2010 : 19:07:47 »

Rupsi in Jagoda super! Smiley Cheesy
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #29 : ponedeljek, 21.06.2010 : 06:44:17 »

Hehe, za vpis med nevarne pač res nista. Je pa po izkušnjah sodeč težko dobit dom za takega, pa še majhna nista. Predvsem bi ju bilo treba čimprej ločit.
al pa skupaj oddat.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Rupsi in Jagoda/Gorenja vas
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines