mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:03:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Predlog sprememb Zakona o varstvu in proti mučenju živali (2010)
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 31   Dol
Natisni
Avtor Tema: Predlog sprememb Zakona o varstvu in proti mučenju živali (2010)  (Prebrano 124543 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #270 : torek, 17.05.2011 : 08:12:23 »

Po moje zato, ker so to sami bad guys, ki izvajajo poskuse na živalih. Zagotovo ne znajo nič rečt okrog zaščite živali. Wink

 Evil Ah ja, sej res, poskusi... Edine zivali so to. pevka

Ja fino, torej si je zamislila, da bi živalski policisti lahko vstopali v stanovanja brez odredbe sodišča? Ali sem kaj narobe slišala?

Em, kakor sem jaz razumela bi to veljalo samo za inspektorje, kar pa ziv.policija ni in ne more biti.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #271 : torek, 17.05.2011 : 08:15:07 »

Joj, mene ste zgubili glede teh donacij. A torej zavetisca naj bi povedala kam gredo donacije, drustva pa ne? Oz. ze zdaj drustvom ni treba povedat koliko je donacij in kam so sle?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #272 : torek, 17.05.2011 : 08:50:56 »

Nanook, v predlogu piše inšpektorji, v pogovoru (na objavljenem linku čisto proti koncu) pa govori o živalski policiji. Sem dvakrat poslušala, ker nisem verjela da prav slišim.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #273 : torek, 17.05.2011 : 09:15:43 »

Ajaaaa, hvala. Tisti link mi zaenkrat ne dela in mi zato se ni uspelo poslusati.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #274 : torek, 17.05.2011 : 09:32:05 »

KLIK - tule razlaga o živalski policiji. Je pa videt datum 8. oktober 2010. Filmček trenutno ne dela.

V predlogu na KLIK je samo v 1. točki 42. člena tole:

VIII. NADZORSTVO

42. člen

(1) Nadzorstvo nad izvajanjem tega zakona in na njegovi podlagi izdanih predpisov neposredno opravljajo uradni veterinarji, živalski policisti, kmetijski, lovski, ribiški inšpektorji ter inšpektorji, pristojni za ohranjanje narave (v nadaljnjem besedilu: pristojni inšpektor), vsak v okviru svojih pooblastil in pristojnosti.


V 43. členu pa je razlaga pristojnosti inšpekcije:

43. člen
Pri inšpekcijskem nadzorstvu ima pristojni inšpektor, poleg pravic in dolžnosti, ki jih ima po drugih predpisih, še te pravice in dolžnosti:
– ugotoviti identiteto skrbnika živali v primeru suma kršitve določb tega zakona ter kršitev po potrebi tudi fotografirati oziroma posneti, in pravico brez predhodnega obvestila ter brez dovoljenja pravne in fizične osebe vstopiti v poslovne ali proizvodne prostore, ter vozila, kjer se nahajajo živali ali obstaja sum, da se nahajajo. Če mora inšpektor pri opravljanju nadzorstva pregledati stanovanjske prostore, pa pravna ali fizična oseba temu nasprotuje ali ni dosegljiva, si mora za pregled teh prostorov pridobiti odredbo pristojnega sodišča; Brez odredbe pristojnega sodišča ter brez predhodnega obvestila in dovoljenja pravne ali fizične osebe sme inšpektor vstopiti v stanovanjske prostore, kjer se nahajajo ali obstaja utemeljen sum, da se nahajajo živali, ki so zaprte v nezdravih razmerah oziroma za katere ni primerno poskrbljeno, o čemer mora inšpektor v 48 urah pripraviti poročilo, v katerem morajo biti navedene okoliščine, ki so utemeljevale sum, da je šlo za nujno oskrbo in zaščito živali;


Torej, če prav razumem, inšpektor:
- lahko vstopi brez predhodnega obvestila in dovoljenja v poslovne in proizvodne prostore, ter vozila,
- za vstop ob nadzoru stanovanj rabi odredbo pristojnega sodišča, če ni soglasja s pregledom s strani pravne ali fizične osebe,
- za vstop ob nadzoru stanovanj, če gre za sum, da se živali nahajajo v nezdravih razmerah, ne potrebuje odredbe sodišča in ne dovoljenja pravnih in fizičnih oseb.

Vse te pristojnosti po predlogu še vedno ostajajo v rokah inšpektorjev Smiley

Joj, mene ste zgubili glede teh donacij. A torej zavetisca naj bi povedala kam gredo donacije, drustva pa ne? Oz. ze zdaj drustvom ni treba povedat koliko je donacij in kam so sle?

Sem iskala, pa je vsepovsod samo naveden nadzor društvenih nadzornih svetov in skupščin, za društva, ki imajo status društev v javnem interesu (podeli ministrstvo), je zadolženo tudi Računsko sodišče, za društva, ki imajo čez 1 mio eur prometa, pa so še dodatna pravila. Ker pa je društev veliko, se menda ne ukvarjajo veliko z njimi, razen ob prijavah.

Pri meni je vse v črni barvi. Predlog pa nepodpisan, tako da mi sploh ni jasno, za kaj gre. A je to predlog, ki ga je pristojno ministrstvo že poslalo v javno obravnavo? Ali je pa to predlog, za katerim stojijo neki povsem drugi ljudje?

Tale neopremljenost predloga tudi mene neznansko moti, se pa glede na lanske aktivnosti mal bojim, da ga bo skupina spravila naprej, pa kamorkoli že to pomeni.

Sicer smo pa glede obarvanosti teksta govorilo o TEMLE dokumentu Wink
Logiran

jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #275 : torek, 17.05.2011 : 10:18:35 »

Jana, hvala za pojasnilo. Ja, to me je zanimalo.
Mogoče sem naivna, ampak mislim, da ta predlog nima prav veliko možnosti za uspeh. Sploh če se bo na to temo oglasila kakšna ugledna oseba iz kinologije.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #276 : torek, 17.05.2011 : 10:35:57 »

Citat
ugledna oseba iz kinologije.
dej da ne padem dol. saj smo že pred časom slišali, kakšne šele klatijo "ugledne osebe iz kinologije". Sploh pa bi se morali na tale predlog odzvati predvsem felinologi.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #277 : torek, 17.05.2011 : 10:46:53 »

dej da ne padem dol. saj smo že pred časom slišali, kakšne šele klatijo "ugledne osebe iz kinologije". Sploh pa bi se morali na tale predlog odzvati predvsem felinologi.
ž

Čisto vseeno je, kaj klatijo. Wink
Preprosto to sem hotela reči, da če se bo oglasil nekdo, ki velja za ugledno osebo iz kinologije (žal mačke niso tako zanimive, da bi jim javnost na splošno posvetila kakšno pozornost), in predlog označil kot nevreden obravnave, se bo tako tudi zgodilo.
That's all.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #278 : torek, 17.05.2011 : 11:00:15 »

Fino bi sicer bilo, a žal močno dvomim, da bi se kateri koli od njih izjasnil na ta način - kvečjemu bi jih mogoče žulilo oteževanje organizacije prireditev. Tisti, ki smo slišali njihove predloge, takrat enkrat po bulmastifih, si samo želimo, da bi bili tiho kot r...i.
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #279 : torek, 17.05.2011 : 11:04:10 »

Joj, mene ste zgubili glede teh donacij. A torej zavetisca naj bi povedala kam gredo donacije, drustva pa ne? Oz. ze zdaj drustvom ni treba povedat koliko je donacij in kam so sle?

Po mojem je težava v različnih zornih kotih. Mogoče terminologija ni najbolj ustrezna. Dursu morajo itak povedat vsi vse. Za te računovodske formalnosti že itak so predpisi, in če je donacija pravni posel, jo pač spremlja pogodba.

Ne vem ali so gledano formalno prostovoljni prispevki tudi donacija, so pa po mojem bolj nenamenski in mislim da v resnici v znak podpore delovanja pravnega subjekta.

Če torej iz "vidika lastne denarnice" pogledam, če torej namensko nakažem komurkoli sredstva, potem pričakujem, da so porabljena v skladu s tem namenom. Kaj ob tem počne durs mi je vseeno. Če pa nekomu nakažem sredstva kar tako, ali vržem drobiž v šparovec na pultu v trgovini, potem ne pričakujem drugega kot to, da bo denar uporabljen za delovanje subjekta.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #280 : torek, 17.05.2011 : 11:13:31 »

Čisto vseeno je, kaj klatijo. Wink
Preprosto to sem hotela reči, da če se bo oglasil nekdo, ki velja za ugledno osebo iz kinologije (žal mačke niso tako zanimive, da bi jim javnost na splošno posvetila kakšno pozornost), in predlog označil kot nevreden obravnave, se bo tako tudi zgodilo.
That's all.

Hehe, kinološke eminence so lani lansirale (in celo spravile na VURS/MKGP) dve najbriljantnejši ideji - 40 cm višine psa in "navadni" in "posebni" lastnikih psov Grin Tongue

Državni svet pa je občine osvajal z idejami o taksah na pse (seveda na tiste, za katere vemo, da obstajajo, kot vse v tem pasjem svetu). Da je predsednik DS obenem tudi predsednik KZS, je najbrž zgolj naključje Wink
Logiran

jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #281 : torek, 17.05.2011 : 12:11:06 »

Da je predsednik DS obenem tudi predsednik KZS, je najbrž zgolj naključje Wink

In kandidat za predsednika LDS ...
Saj jaz ne pravim, da zaupam v njihovo avtoriteto, pravim le, da imajo vpliv pri sprejemanju zakonodaje. Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #282 : petek, 20.05.2011 : 13:54:02 »

Verjetno sem spregledala, ampak kdo pa je lastnik/skrbnik prostozivecih mack? Obcina?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #283 : petek, 20.05.2011 : 13:55:09 »

Zdi se mi, da tisti ki jih hrani, vsaj tako sem razumela.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #284 : sreda, 25.05.2011 : 08:56:53 »

Menda bo tiskovna konferenca o predlogu Mejre Festič 1. junija 2011 ob 13h v Knjižnici Otona Župančiča, Kersnikova ulica 2, Ljubljana.
Govorniki bodo: dr. Igor Pribac, dr. Mejra Festić, Adil Huselja, Maja Arambašič in Jadranka Juras.
Predlog ZZZiv bodo posredovali parlamentu v skladu s postopki in priloženim celotnim notarskim zapisnikom civilne iniciative ter podpisi zbranimi v ta namem.
Logiran

Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 31   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Predlog sprememb Zakona o varstvu in proti mučenju živali (2010)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines