mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 08:44:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Rambo/Trzin
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Rambo/Trzin  (Prebrano 9974 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #15 : ponedeljek, 26.07.2010 : 09:26:51 »

Okej, monologi so fajn stvar.
Če kdo ve, kdo je lastnik, si predstavljam, da tega ne želi povedat zato, ker pes ni označen, živi v pesjaku in najbrž ni dovolj sprehajan ipd.
V RS imamo zakone. Eden od njih je tisti o zaščiti živali, ki za takšnega lastnika predvideva kazen. Le prijavit je treba. Če uradni veterinar ugotovi, da za psa do sedaj ni bilo primerno poskrbljeno ali ga lastnik ne želi nazaj, lahko ta ostane v zavetišču, kjer počaka na nov dom ali uspavanje.
Ena majhna razlika je le v plačilu teh štosov. Namreč, če lastnika ni, potem plača lokalna skupnost ali po domače: vsi mi. Če lastnik obstaja, krije stroške sam + plača kazen.
Če kdo misli, da je poklican za presojat, kdo je okej in kdo ni okej lastnik, potem sporočam, da se globoko moti, v kolikor ni uradni veterinar po poklicu. Če kdo misli, da je bolje psu v zavetišču, kjer bodo že poskrbeli zanj in mu našli boljšega lastnika, sporočam, da ima na voljo za to še 10 dni, potem ga lahko spravimo v skrinjo. Če kdo misli, da je enostavno najti dober dom psu, potem ne vem, zakaj ga še nima.
A lahko prosim izvem, kdo je domnevni lastnik?
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #16 : torek, 27.07.2010 : 08:15:26 »

 pevka pevka pevka
Logiran

kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #17 : torek, 27.07.2010 : 08:18:37 »

Naj ugibam! Se vedno nimas naslova domnevnega lastnika? pevka
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #18 : torek, 27.07.2010 : 08:24:01 »

LISA, kako je s tem naslovom? Ga nisi sporocila Poloni, da preveri?
Logiran

delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #19 : torek, 27.07.2010 : 08:37:41 »

Če bi vedela naslov bi ga tisti trenutek sporočila Smetki. Kot je tudi iz pisanja v postih vidno je naslov ugotovila Alba, meni ga ni sporočila, sem pa zelo presenečena, da ga tudi Smetki ni. Ni mi jasno, res ne.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #20 : torek, 27.07.2010 : 08:39:29 »

Albi sem poslala ZS s podatki iz katere hiše je bil tisti pes, ki ga je lani spravil domov moj sin in je kopija tegale. Če bi imela čas preveriti, seveda če se Smetka strinja.
Logiran

delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #21 : torek, 27.07.2010 : 09:21:04 »

V postu pred tem je jasno, da sin ne ve točno iz katere hiše je bil pes, ker ga je domov odpeljal sosed, ki pa je rekel, da je doma blizu podjetja Herle. V postu, ki ga kopiraš sem izpustila besedo "približno"iz katere hiše naj bi bil pes. Sem Albi napisala ZS s prošnjo, da javi naslov, če slučajno tegale ne bere. Meni Trzin ni dosegljiv do naslednjega konca tedna.
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #22 : torek, 27.07.2010 : 20:23:26 »

Ker je imel sin slučajno čas je prišel pome in sva se odpeljala v Trzin. Pri hiši , ki jo je omenila Alba, s takrat praznim pesjakom je do ograje prišibal zlati prinašalec. Ugotovila sva, da sin ne loči prinašalca od labradorja in se opravičujeva, ker sva s tem naredila zbrko, Albi pa zastonj pot. Sprehajala sva se sem ter tja in zvonila a nihče ni odprl, pri nekaterih hišah, ki so vse ograjene pa zvonca sploh nisva našla, je zagrajeno vse kot, v kakih utrdbah. Nekaj naključnih mimoidočih sva spraševala, žal nisva dobila nič oprijemljivega.
Upam, da me  po nekaj letih toliko poznate, da ne boste več dvomile vame.
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #23 : petek, 30.07.2010 : 10:39:34 »

Smejko  Smiley

Logiran
popriki
odvisnež
*****
Sporočil: 538


WWW
« Odgovor #24 : torek, 10.08.2010 : 21:26:52 »

 Smiley Smiley Grin Cheesy
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #25 : četrtek, 12.08.2010 : 15:44:04 »

Alba je bila na dopustu, zdaj pa je tik pred porodom in zato je spregledala to temo. Se opravičujem  sram.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #26 : četrtek, 09.09.2010 : 16:17:13 »

Rambo je v novem domu.
Logiran

Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Rambo/Trzin
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines