mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 14:52:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Mickey/Vrhnika
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mickey/Vrhnika  (Prebrano 10527 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #30 : četrtek, 08.07.2010 : 19:31:23 »

Lahko. Potrebno je sporočiti lokacijo zavetišču in pri g. Kendiču na občini pridobiti papir, da so prostoživeče. Potem gremo v odlov in s/k.
Logiran

Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #31 : četrtek, 08.07.2010 : 20:11:43 »

Saj, zato pa je potrebno osveščati.
Smetka bi prosila,če mi lahko odgovorite,kaj se bo zgodilo s temi mucami in ljudmi,ki jih hranijo.
Ne me narobe razumeti prosim,mislim da nebi bilo pošteno,da se nekoga kaznuje za to,ker je prosto živeče muce hranil in skrbel za njih,ker se je par idiotov spomnilo,da na tako zapuščenem kraju odvrže mačke,ki se potem namnožijo.Ne zagovarjam tega,da je prav to,da se mačke odlaga kamor koli.

Prostoživeče mačke se polovi, kastrira / sterilizira in vrne v okolje, če je to nosilno (se pravi dovolj primerno za izpust nazaj v okolje).
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #32 : četrtek, 08.07.2010 : 22:40:20 »

Tale mucek je neskončno prijazen, prede, samo da v sobo stopim, kaka in lula v WC in je razigran, kot se za mladiča spodobi.  Kiss

Pa še lepotec je, samo malo časa za en fotošuting moram najt. Smiley

Smetka, je lahko Mickey? Je ena taka mala miška prisrčna.
Logiran
popriki
odvisnež
*****
Sporočil: 538


WWW
« Odgovor #33 : četrtek, 08.07.2010 : 22:48:32 »

Vesela za muca,da se imate lepo. Smiley
Logiran
popriki
odvisnež
*****
Sporočil: 538


WWW
« Odgovor #34 : petek, 09.07.2010 : 13:38:20 »

Lahko. Potrebno je sporočiti lokacijo zavetišču in pri g. Kendiču na občini pridobiti papir, da so prostoživeče. Potem gremo v odlov in s/k.

V ponedeljek bodo šli po potrdilo na občino,verjemite mi.če bi prej vedeli,da se dobi to potrdilo,da bi osebno poskrbela,da se to reši čim prej
Logiran
marjeta888
rad pišem
****
Sporočil: 270


« Odgovor #35 : petek, 09.07.2010 : 19:57:03 »

Reportaža iz Belskega pri Postojni

Mačke se nahajajo pri večstanovanjskem bloku (Belsko 1), za žago Javor Pivka d.d. Točnega števila mačk ne vem, stanovalci pravijo 25 in 30, ampak ne vem, ali je to skupaj, saj imajo mačke 2 "bazi" - ena je v "barakcah" za blokom na začetku bloka (baza 1), druga pa po garažicah in vrtnih hiškah na koncu bloka (baza 2). Mačke v bazi 2 imajo veliko hrane na razpolago, mladiči so tudi bolj socializirani. Mladiči iz baze 1 so divji. Ena gospa iz baze 1 je povedala, da je letos 12 novih mladičev.

Mačke so večinoma suhe, polne notranjih in zunanjih zajedalcev. Veliko jih ima tudi zdravstvene težave, predvsem me skrbita 2 mladiča (slike).

S prijateljico (prebivalka Belskega) sva jih poučili, kako se postopa v teh primerih (se obvesti občino, ki odredi odlov in s/k). Zaradi pasivnosti imajo sedaj na grbi toliko mladičev. Ljudlje jim redno odlagajo mačke, saj vedo, da je tam veliko mačk.

Stanovalci so kooperativni in so mi pustili 2 kontaktni številki, da se jih obvesti o odlovu (da umaknejo hrano).

Povedali so tudi, da sta samo 2 mački iz bloka lastniški in imata ovratnico. Vse ostale so bile tam odložene oz. so potomke zavrženk.

Slike: http://picasaweb.google.si/marjeta8/BelskoJulij2010#

PS: Popriki, če sem prav, ti živiš v tistem bloku? Mislim namreč, da sem se pogovarjala s tvojo mamo. Res škoda, da niste ukrepali že prej, poleg tega je veliko mačk zelo bolnih.
Logiran
marjeta888
rad pišem
****
Sporočil: 270


« Odgovor #36 : sobota, 10.07.2010 : 14:54:22 »

Popravljam: Belsko št. 3.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #37 : sobota, 10.07.2010 : 14:57:07 »

A je to kje blizu farm zraven Pivke?
Logiran
marjeta888
rad pišem
****
Sporočil: 270


« Odgovor #38 : sobota, 10.07.2010 : 15:06:49 »

Helena, ne, to je tam naprej od PO jame. Sem ti ravnokar poslala na mh eno prošnjo za s/k plakate za tiste kraje.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #39 : sobota, 10.07.2010 : 15:11:15 »

A si ti tam blizu doma? Mi smo dobili nekajkrat vprašanje o dveh ali treh farmah iz Pivke, na katerih je menda xy število nepoštimanih mačk. Dala sem jim točna navodila, kako in kaj je treba ukrepat, vendar mislim, da se ni prav nič naredilo? Bom poskušala dobiti bolj točne podatke o lokacijah, pa ti sporočim.
Plakati in letaki še niso zagledali luči dneva (neresni tiskar) jih pa čakamo v teh dneh. Dobiš, vsekakor.
Logiran
marjeta888
rad pišem
****
Sporočil: 270


« Odgovor #40 : sobota, 10.07.2010 : 15:16:05 »

Blizu je relativno, vendar vsekakor ni tako daleč. Posreduj mi info na mejl, pa lahko grem pogledat. Imam tudi jaz še eno odprto zadevo v Brkinih, kjer imajo posamezniki piščančje farme, okrog katerih je veliko nikogaršnjih mačk.
Logiran
marjeta888
rad pišem
****
Sporočil: 270


« Odgovor #41 : nedelja, 11.07.2010 : 15:33:33 »

Prijava mačk iz Belskega poslana, in sicer g. Kendiču na občino Postojna ter v vednost Zavetišču Horjul in Vurs OU Postojna.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #42 : nedelja, 11.07.2010 : 19:52:10 »

Smetka, bi bilo morda bolje, da Mickey dobi svojo temo?

Kakorkoli že, evo miške male zlate:  Kiss







Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #43 : nedelja, 11.07.2010 : 20:01:00 »

Bi bilo, ja. Sem hotela že vmes opozoriti, da je tole njegova tema. Evo, mu grem odpret novo.
Logiran

Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Mickey/Vrhnika
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines