mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 06:05:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne MAČJE zgodbe  |  Tema: Casper
Strani: 1 2 3 4 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Casper  (Prebrano 19982 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tjassa
novinec
*
Sporočil: 39


« : četrtek, 08.07.2010 : 13:02:19 »

No tako. Casper je v novem domu. Iskala sem hrano po nasvetu skrbnice- intestinal, pa so v štrih različnih specializiranih trgovinah zaloge pošle, zato mi ni ostalo drugega kot da vzamem Sensitive Digestion od iste znamke (RC).
Zaenkrat še nič ne kaže, da bi mu kaj preveč dišala, saj od včeraj ni še nič jedel  Undecided očitno je vse preveč drugih zanimivih stvari za prevohat. Njegova sostanovalka ga je že zavohala(zaenkrat še skozi vrata) in že malo skeptično gleda  Grin
Bomo videli kako bo šlo.  Smiley
še poročam
Logiran
Rnata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


WWW
« Odgovor #1 : četrtek, 08.07.2010 : 14:28:10 »

Vem za vsaj dva primerka, ki jim je tole vaše javljanje pobralo glas, zarosilo oči in naredilo dan.
Babe nore, kaj bo šele, ko pade kakšna slikca.  Roll Eyes
Casperju in njegovim  Kiss  Kiss  Kiss od mene in tistega drugega razneženga primerka.
Logiran
tjassa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #2 : četrtek, 08.07.2010 : 17:13:56 »

malo še preplašen, ker ni navajen toliko zvokov, zlasti pa vrabčje družine na strehi, ki neprestano čivka. ampak ima pa še vedno čas, da se vmes mal zlekne in zrelaksira...



pa ušesa skoz strižejo...


in prestrašena Miška, ki je takoj za tem, ko sta se povohala čez trocentimetersko špranjo, smuknila pod odejo kjer še zdaj čaka, da nevarnost mine... Grin smota


Logiran
tjassa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #3 : četrtek, 08.07.2010 : 17:15:46 »

aha..slikce se ne odprejo...poskusimo takole...

http://picasaweb.google.si/110881698459198349909/Muace#5491564683398197810
http://picasaweb.google.si/110881698459198349909/Muace#5491564673540853202
http://picasaweb.google.si/110881698459198349909/Muace#5491564664097948354
http://picasaweb.google.si/110881698459198349909/Muace#5491564689198064530

upam da sedaj bo.. Huh
Logiran
tjassa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #4 : četrtek, 08.07.2010 : 17:21:17 »

aja...še vedno noče nič jesti. in tudi na wc še ni nič šel.....stres?   Undecided Undecided Undecided Huh
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #5 : četrtek, 08.07.2010 : 17:32:16 »

Nič hudega, tudi če traja kakšen dan ali dva ali tri. Ima tako dosti rezerve.  Wink pri mladičkih je malo drugače, Casper pa ni več tako majhen. Smiley
Logiran
tjassa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #6 : petek, 09.07.2010 : 10:22:19 »

Je jedel, lulal, se valjal, čohal, igral in vse kar gre zraven. Cheesy

Lump je skliznil skozi vrata, ki ju zaenkrat še ločujejo z Miško, tako da smo doživeli soočenje na 4 oči. Miška se je pognala v tak beg, da je prestrašila še ubogega Casperja. In ja, seveda je opozorilno renčala.  Grin smotka Roll Eyes

Seznanjanje bo počasno, zavoljo gospe tete Miške. Casper je pa nadvse družaben muc, tkoda z njegove strani ni nobene dileme.
 Smiley


če pa kdo pozna kakšne boljše prijeme za učinkovito seznanjanje starih mačjih tet z 10 mesečnimi mačkonarji(zaenkrat se kukata čez šranjo med vrati), bomo pa vsi veseli kakšnega predloga Smiley  Ker nazadnje sem seznanjala teto z mladičkom, kar je bilo precej drugače. Smiley Smiley Smiley
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #7 : petek, 09.07.2010 : 12:38:22 »

- novo mačko najprej namestimo v ločen prostor, kjer naj ji bodo na voljo lastna hrana in voda, lastno stranišče in igrače (namestitev omogoča postopno prilagoditev mačk na obeh straneh vrat na nove zvoke in vonjave)
- interakcijo počasi nadaljujemo in stopnjujemo tako, da mačkama izmenjamo ležišča in s krpico brišemo mačko okrog gobčka in krpico na to damo v prostor k drugi mački.
- ko mački začneta kazati zanimanje druga za drugo, obnašanje nujno nagraditi s pohvalo in priboljški
- sledijo kratki, nadzorovani stiki obeh mačk
- prvo srečanje: imamo eno mačko v transporterju in jo druga mačka lahko pride od blizu pogledat
- pomaga tudi, če obe mački hkrati nahranimo (zmanjšuje stres)
- kasneje dovolimo obema mačkama, da prosto hodita po prostoru, kjer združujemo in se lahko povohata (Prijazno vedenje še vedno nagrajujte. Postopoma podaljšujete čas, ki ga mački nadzorovano prebijeta skupaj.)
- ne puščaj mačk samih brez nadzora, dokler ne mine več nadzorovanih srečanj brez kakršnihkoli znakov agresije.

Sam proces združevanja mačk lahko traja več tednov. Starejše mačke lahko potrebujejo miren prostor, stran od mladičev kar precej časa. Prijazne, dobro-socializirane mačke, pa se lahko zelo hitro navadijo druga na drugo.

Uporaba feromonov lahko olajša združevanje, vendar le kot del postopnega združevanja.

Drugače bo pa kmalu brošurica zunaj. Wink

Lp, Maja
Logiran
tjassa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #8 : petek, 09.07.2010 : 13:53:53 »

super!
hvala za vse koristne nasvete Smiley
lp

Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #9 : petek, 09.07.2010 : 13:58:51 »

- novo mačko najprej namestimo v ločen prostor, kjer naj ji bodo na voljo lastna hrana in voda, lastno stranišče in igrače (namestitev omogoča postopno prilagoditev mačk na obeh straneh vrat na nove zvoke in vonjave)
- interakcijo počasi nadaljujemo in stopnjujemo tako, da mačkama izmenjamo ležišča in s krpico brišemo mačko okrog gobčka in krpico na to damo v prostor k drugi mački.
- ko mački začneta kazati zanimanje druga za drugo, obnašanje nujno nagraditi s pohvalo in priboljški
- sledijo kratki, nadzorovani stiki obeh mačk
- prvo srečanje: imamo eno mačko v transporterju in jo druga mačka lahko pride od blizu pogledat
- pomaga tudi, če obe mački hkrati nahranimo (zmanjšuje stres)
- kasneje dovolimo obema mačkama, da prosto hodita po prostoru, kjer združujemo in se lahko povohata (Prijazno vedenje še vedno nagrajujte. Postopoma podaljšujete čas, ki ga mački nadzorovano prebijeta skupaj.)
- ne puščaj mačk samih brez nadzora, dokler ne mine več nadzorovanih srečanj brez kakršnihkoli znakov agresije.

Sam proces združevanja mačk lahko traja več tednov. Starejše mačke lahko potrebujejo miren prostor, stran od mladičev kar precej časa. Prijazne, dobro-socializirane mačke, pa se lahko zelo hitro navadijo druga na drugo.

Uporaba feromonov lahko olajša združevanje, vendar le kot del postopnega združevanja.

Drugače bo pa kmalu brošurica zunaj. Wink

Lp, Maja

Mega!
Logiran
Rnata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


WWW
« Odgovor #10 : sobota, 10.07.2010 : 09:33:10 »

V času, ko so muci ločeni (kakšnih 14 dni, oz. odvisno od samih mačkonov) je tudi dobro včasih za nekaj ur zamenjati prostore. Torej dati Casperja v Miškin prostor in obratno, da ne razvijeta v tem času teritorialnega vedenja in da dobro prešnjofata vonjave. Kasneje, med nadzorovanimi srečanji, je poleg skupnega hranjenja fino tudi vzpodbujanje skupne igre. Pač vse, kar daje izkušnjo "ko sva skupaj, nama je fajn".
Želim vam veliko potrpljenja.  Kiss

Aja, pa Miškina mlajša dvojnica Pupa, po domače Miška  Wink , sporoča Miški, da po določenem času tile oranžni vsiljivci niti niso tako slabi. Samo že od začetka jih je treba na trdo prijet.  Evil
Logiran
tjassa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #11 : sobota, 10.07.2010 : 12:05:16 »

trudim se naložit nekaj fotografij tako kot priponke, da jih ne bi bilo potrebno odpirat prek link-ov, pa mi kar ne rata. butnglavc
Logiran
Rnata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


WWW
« Odgovor #12 : sobota, 10.07.2010 : 12:19:01 »

Fotko, naloženo v spletnem albumu odpreš. Desni klik na fotko, Podatki o sliki, kopiraš celoten Naslov slike in ga prilepiš v Odgovoru med , ki se ti odpre s klikom na drugo ikonco (Vstavi sliko). Pa ne smeš potem uporabit Predogleda, pač pa takoj Sporočilo.
Upam, da bo zdaj šlo. Wink
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #13 : sobota, 10.07.2010 : 12:25:01 »

Lahko uporabiš predogled. (Samo tisti s paketi, ki direkt prilagamo slike - brez posredovanja spletnega albuma - ga ne smemo). Wink
Logiran
tjassa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #14 : sobota, 10.07.2010 : 13:01:12 »


jaz v svoji novi posteljici...takoj sem vedel da je zame...


kaj si rekla?



itak se pa najrajši igram s svilenimi trakci...



moje....

Moje!!!
Logiran
Ricky Martin
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 91


WWW
« Odgovor #15 : sobota, 10.07.2010 : 13:07:55 »

 Kiss Kiss :-*kakšen lepotec Cheesy
Logiran
tjassa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #16 : sobota, 10.07.2010 : 13:35:42 »

ane.... Cheesy in se tudi zaveda Grin
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #17 : sobota, 10.07.2010 : 13:41:06 »

Njegova skrbnica je dolgo čakala na pravega posvojitelja zanj in ji noben od interesentov ni bil dovolj všeč, da bi mu zaupala Casperja. Je že vedela zakaj. Smiley Kiss
Logiran
dam irr
novinec
*
Sporočil: 19


WWW
« Odgovor #18 : sobota, 10.07.2010 : 22:21:17 »

lepo je lepemu  Cheesy
Logiran
tjassa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #19 : torek, 13.07.2010 : 14:23:38 »

Seznanjanje se postopoma in počasi premika proti pozitivnim rezultatom. Ugotovili smo, da se Miška bolj kot karkoli drugega Casperja boji, in zato še ni nič kaj preveč firbčna. Sem po vseh super nasvetih kar se seznanjanja tiče kupila tudi priboljške s katerimi naj bi muace nagrajevala ob pozitivnih stikih, pa se ni obneso, ker jih ne eden ne drugi ne marata. prave kraljevsko zbirčne mačkonarje imam, ni kaj Roll Eyes Smiley

Je pa še en nov dogodek- zaradi nujnih vzdrževalnih del na oknih v stanovanju (okna so res stara in eno je celo počilo po celi dolžini Shocked) bo najverjetneje treba obe naši muaci (jaz grem seveda zraven) za en teden preseliti k staremu očetu v hišo (brez izhoda ven se razume!!!).  zanima me, ali je bolje, da jih tam popolnoma ločim ali pa je morda teritorij na katerem sta oba tujca, primeren za uspešnejše združevanje. Sicer pa upam da to za njiju ne bo prevelik šok-  7dnevni počitniški paket v precej hladnejši hiši s trikrat več prostora- upam da bosta preživela. Huh Huh Huh Huh



sicer pa je danes Casper(po domače kar Maco, Maconar, Muac,Tunimuni,...) poskrbel za neprespano noč. Ker je cel dan spal, je bil seveda ponoči več kot razpoložen za igranje in razgrajanje. Po božanju, čohanju, valanju, skakanju mrmjavkanju, igranju in dirkanju sem žrtvovala še zadnjo gumico za lase in ko jo je dokončno razmrcvaril, smo pa le lahko vsi zaspali- to je bilo ob 4h zjutraj Grin Grin Grin Grin Grin še dobro da mi ni bilo treba danes v službo Roll Eyes   
Logiran
tjassa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #20 : torek, 13.07.2010 : 14:50:52 »

Seznanjanje se postopoma in počasi premika proti pozitivnim rezultatom. Ugotovili smo, da se Miška bolj kot karkoli drugega Casperja boji, in zato še ni nič kaj preveč firbčna. Sem po vseh super nasvetih kar se seznanjanja tiče kupila tudi priboljške s katerimi naj bi muace nagrajevala ob pozitivnih stikih, pa se ni obneso, ker jih ne eden ne drugi ne marata. prave kraljevsko zbirčne mačkonarje imam, ni kaj Roll Eyes Smiley

Je pa še en nov dogodek- zaradi nujnih vzdrževalnih del na oknih v stanovanju (okna so res stara in eno je celo počilo po celi dolžini Shocked) bo najverjetneje treba obe naši muaci (jaz grem seveda zraven) za en teden preseliti k staremu očetu v hišo (brez izhoda ven se razume!!!).  zanima me, ali je bolje, da jih tam popolnoma ločim ali pa je morda teritorij na katerem sta oba tujca, primeren za uspešnejše združevanje. Sicer pa upam da to za njiju ne bo prevelik šok-  7dnevni počitniški paket v precej hladnejši hiši s trikrat več prostora- upam da bosta preživela. Huh Huh Huh Huh



sicer pa je danes Casper(po domače kar Maco, Maconar, Muac,Tunimuni,...) poskrbel za neprespano noč. Ker je cel dan spal, je bil seveda ponoči več kot razpoložen za igranje in razgrajanje. Po božanju, čohanju, valanju, skakanju mrmjavkanju, igranju in dirkanju sem žrtvovala še zadnjo gumico za lase in ko jo je dokončno razmrcvaril, smo pa le lahko vsi zaspali- to je bilo ob 4h zjutraj Grin Grin Grin Grin Grin še dobro da mi ni bilo treba danes v službo Roll Eyes   
Logiran
tjassa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #21 : sreda, 14.07.2010 : 14:27:58 »

Aja še to- opazila sem da se po intenzivni igri moj maco kar hitro zadiha- diha glasno in z dprtim gobčkom. Ne vem a je to samo sedaj ko je poletje in vročina in pač nima mere, ker se tako rad igra, ali je morda kaj drugega vzrok. Kako je bilo pa s tem pri njegovi skrbnici?
 Huh Smiley
Logiran
Rnata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


WWW
« Odgovor #22 : četrtek, 15.07.2010 : 08:30:08 »

tjassa, pri skrbnici Casper zaradi prostorske omejitve ni imel možnosti za tako igranje divjanje, kot pri tebi. Možno, da je malo brez kondicije, potem pa še ta vročina...Norček  Kiss
Glede začasne selitve: opazuj in naredi po občutku. Miški pa le omogoči tudi umik v "varen prostor".
Logiran
tjassa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #23 : četrtek, 15.07.2010 : 10:34:12 »

no saj tudi v mojem stanovanju nima ravno nogometnega igrišča, čeprav mu glede na njegovo igralno zavzetost sploh ne bi škodil Smiley zaenkrat sem samo njega peljala sabo v hišo, kjer neskončno uživa, saj se tu res laho izrazijo njegove dirkalne sposobnosti. pa je tudi veliko hladneje tako da ni več tako zadihan.
Ravnokar sem brskala po super čombetu za nov praskalnik, ker tega, ki ga imamo ima premajhno odprtino da bi se lahko noter stlačil. a je kateri še posebej priporočljiv?
Logiran
tjassa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #24 : četrtek, 22.07.2010 : 15:10:35 »

Naš Casper ima novo ime: Moi (po nizozemsko lep, po slovensko moj). Smiley Si ga je kar sam izbral, med čohanjem in prigovarjanjem. Grin V hiši se je zabaval sto na uro, z opasico sva šla pogledat tudi na vrt,pa ni bil preveč zainteresiran, se je kar noter vrnil. Trenutno smo na obisku pri dveh kužkih in eni muci, kjer bomo ostali do avgusta. Mačkonar je neverjetno prilagodljiv in firbčen. Dveh neprimerljivo večjih kužic(nemška ovčarka, švicarska ovčarka) se prav nič ne boji-prej obratno. Slednjo celo čaka v zasedi in se poskuša z njo igrati. Sedaj že eno uro ležita na razdalji en meter in se gledata. Izgleda, kot da bosta še prava prijatelja. Kamorkoli se švicarska ovčarka premakne, ji je Moi takoj za petami. Prov luškana sta. Grin Grin Grin
Sicer je pa mačkon pravi scrkljanec, vsako jutro ob pol petih prileze v posteljo in se stiska, ter zahteva čohanje. In ga seveda tudi dobi, ker takemu lepotcu se je nemogoče upreti. Cheesy
Logiran
tjassa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #25 : nedelja, 01.08.2010 : 16:15:04 »

Casper Moi se javlja s počitnic!

čakam miško..
kam je šla..??

le kam gre ta cev.....  grem notr.....grem....
evo me...
daj mi mir že s tem fotoaparatom
pa lupčka tud nočem dat...
lahko te pa napadem!!! Evil
kok sem jaz en lep mucek...

Logiran
avena
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #26 : nedelja, 01.08.2010 : 19:52:50 »

Pa še res je, krasen mucek si Moi! Kiss
Logiran
tjassa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #27 : sreda, 08.09.2010 : 11:37:15 »

Počitnice so mimo tako kot tudi uvodne faze sponavanja z Miško. Vse menjave krpic, ležišč in prostorov smo dali skozi, trenutno pa smo v fazi ko se gledamo čez steklo, saj se transporterji niso obnesli-Moi se je počutil utesnjenega. Roll Eyes Provizorično smo med vrata ki ju ločujejo potisnili prazen akvarij, tako da se lahko več ur na dan opazujeta v izložbi Smiley Napredek je velik, glede na to, da se je na začetku Miška na smrt bala že samo mjavkanja za sosednjimi vrati. Načeloma se gledata še kar od blizu, včasih celo zelo od blizu brez kakšnih posebnih zapletov. Vsake toliko, pa Miški pade ideja, da je treba tega mačjega vsiljivca nujno takoj skloftat in takrat smo veseli, da smo v akvariju ane. Moi je neverjetno potrpežljiv in prijazen, saj nenehno staro mačjo teto z mrmjavkanjem vabi k igri.
Če se Miškini pretepaški popadki ne bodo umirili, sem razmišljala tudi o nakupu feromonske ovratnice.
Toliko za sedaj, slikice pa še sledijo.
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #28 : sreda, 08.09.2010 : 12:59:36 »

Tudi pri nas je bilo prvo privajanje na novega mačka stresno (in dolgotrajno).
Doma je kraljevala muca Mačka, prišel je vsiljivec Sonček (čisto neproblematičen). Prvih par dni cela katatrofa, ta'stari mački se je čisto strgalo!  Shocked (jaz sem pa paničarila)
Po parih dneh postopnega uvajanja, straže (v eni roki metla v drugi sesalec  Roll Eyes), paničnih klicev v zavetišče (soriiiii), sem obupala...
in odprla vsa vrata.  Wink

Najhuje je bilo itak meni! Onadva sta se potem kar hitro zmenila kdo je šef! 
Sem jima pa preventivno prej kremplje postrigla - ziher je ziher, pravijo pri nas.

Lahko ti še namignem, da je šlo v drugo, tretje in četrto neprimerno lažje!  Tongue  Wink
Mačka sicer nad novimi sostanovalci ni najbolj navdušena (skupnega ležanje in umivanja ni), sobivajo pa čisto vredu. In vsi trije točno vedo, kdaj jim Mačka dovoli, da se z njo malce poigrajo  Roll Eyes in prav tako vedo kdaj bodo padale "batine". 
(to pa ne pomeni, da je vseeno ne izzivajo!) Wink

Moi in Miška, upam da se bosta kmalu skupaj podila, pa da vse skupaj le ne bo preveč stresno (za šefico).  Wink
Logiran
tjassa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #29 : torek, 14.09.2010 : 14:03:10 »









[img]http://lh6.ggpht.com/_bP-VCyANUr4/TI9v650rk4I/AAAAAAAAAFg/ET6Jhp5SZN8/s720/DSC_0785.JPG[/img
Malo se še grdo gledata in Miško vsake toliko popade in nažene Moi-a, sicer pa brez večjih travm.  Smiley
Logiran
tjassa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #30 : torek, 14.09.2010 : 14:04:03 »

Logiran
pipikus
rad pišem
****
Sporočil: 314


WWW
« Odgovor #31 : torek, 14.09.2010 : 20:21:20 »

Fackota sta oba  Wink
Logiran
tjassa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #32 : sreda, 13.10.2010 : 17:54:03 »

 Huh
Potrebujem  nasvet. Moi je pri nas sedaj že dobre tri mesece. Z Miško sta se do pred kratkim čisto v redu tolerirala, resda se nista igrala in crkljala ampak pretepala pa tudi ne. Kar naenkrat pa se je začela Miška dva tedna nazaj agresivno vesti do Moija, od takrat dalje se vsak dan večkrat stepeta. Miška je tudi nehala uporabljati wc, že skoraj dva dni ni šla na stranišče, domnevam da zato ker se Moia  boji. Takoj ko se ta prikaže pred njeno obličje se Miška našopiri, začne tuliti in pihati in ga eventuelno tudi napade. Sad Hrano imata še vedno ločeno (Moi ima posodico še vedno v moji spalnici, tam kjer jo je imel takoj na začetku ko je prišel, kar je tudi zame rahlo neprimerno, saj moram imeti vrata stalno odprta), ker ga Miška ne spusti k skledi, vedno bolj potrt pa je tudi Moi, saj mu manjka prave igrive mačje družbe. Mijavka dan in noč, čeprav se z njim igram po več ur na dan, ga crkljam češem in vse kar gre zraven. Sanja se mi ne, zakaj kar naenkrat tako sovraštvo.
Kaj nam je storiti? Bi bila zelo hvaležna za kakšne nasvete.... sram Cry

Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #33 : sreda, 13.10.2010 : 18:14:54 »

Feromone uporabljate?
Logiran
tjassa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #34 : sreda, 13.10.2010 : 18:59:51 »

ne še. sem jih mislila jutri naročit.

Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #35 : sreda, 13.10.2010 : 19:13:13 »

Poskusi najprej te, ampak v vtičnico, ne spray.
Logiran
tjassa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #36 : sreda, 10.11.2010 : 09:23:05 »

Skoraj en mesec je že odkar smo v vtičnico vtaknili feromone in razen tega, da miška hodi na wc ni nobene izboljšave   Cry
še vedno se pretepata in to do te mere, da moram ponoči vstati da ju dam narazen. Moi-u je zato tudi precej dolgčas, ne glede na to, da se z njim igram vsaj dve ure na dan(tiste dneve ko sem v službi), čez vikende več.   Undecided
ločiti ju ponovno nemorem, saj Moi neprestano mijavka, ker bi rad rinil v Miško, ta se pa seveda odzove z napadom.
kaj narediti?
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #37 : sobota, 13.11.2010 : 17:56:36 »

Žal mi je teh besed, ampak mogoče pa res nista za skupaj. Nekateri mački se ne bodo nikoli razumeli.

(mi je žal, da sem to napisala...)

Še vedno upam na najboljše. Poznam pa primere, ko se mačka nista ujela na noben način.

Vso srečo vam želim. Resno.
Logiran
tjassa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #38 : nedelja, 14.11.2010 : 16:26:27 »

Mislimo vztrajat dokler bo šlo Angry  Smo se vsi tako navezali na novega družinskega člana da sploh ni drugih opcij kot da ostane pri nas Wink   upam da se izboljša....
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #39 : nedelja, 14.11.2010 : 16:34:20 »

Saj je prav tako  Smiley želim vam, da se nekega dne pa le ujameta.

Mogoče pa se Miška počuti zapostavljeno...(nočem reči, da jo vi zapostavljate, lahko se tako le počuti) Koliko časa pa je bila edina mačka v družini ?
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #40 : nedelja, 14.11.2010 : 16:39:11 »

Sem že prebrala, 11 let.
Logiran
tjassa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #41 : ponedeljek, 15.11.2010 : 23:44:08 »

ne ne. Stara je enajst let, vendar je imela kompanjonko, ki pa je žal že pokojna(rak). Praktično je bila sama manj kot pol leta. In me izjemno čudi, da se obnaša tako teritorialno, glede na to, da je bila v prejšnji kombinaciji v podrejenem položaju....  Undecided
no saj se ne tepeta do krvi (tudi upam da se ne bosta). Sem pa tja dlake letijo, pa glasna sta sto na uro.... Odvisno od dneva...odkar smo zasteklili balkon, je ta postal nova prostorska pridobitev tudi za mačkonarja in tam se pa mirno družita- nikogaršnja zemlja pač  Smiley
Logiran
tjassa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #42 : sreda, 22.12.2010 : 01:14:57 »

Sad Sad kljub feromonom se odnos med mojima mačkonarjama ni popravil- celo poslabšal. Zadnjič sta se stepla do krvi in v izogib nadaljnim masakrom sem Moia začasno(za en teden) preselila k babici. Resnično ne vem več kaj storiti, sem poskušala z vsemi prijemi ponovnega združevanja, menjanja prostorov, feromoni, priboljški- pa nič. Grozno mi je, ker oba mačka obožujem in ne vem kako naj ju spravim.... Ali ima morda kdo kakšen nasvet...? Pa resnično si ne želim oddati ne enega ne drugega..  Cry
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #43 : četrtek, 23.12.2010 : 10:24:46 »

tjassa, obstaja kakršnakoli možnost, da ju imaš v svojem stanovanju ločena?
Logiran
slavica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


WWW
« Odgovor #44 : četrtek, 23.12.2010 : 10:28:42 »

Živjo.

Tudi sama se ubadam s podobnim problemom, vendar je razlika ta, da je pri nas vojno stanje že od začetka
in da je agresivna nova muca, ne "stara".
Ena izmed izkušenih mačjih skrbnic mi je rekla, da naj se čim bolj skuliram - svojo živčnost in strah, ali se bosta
pretepala, prenašamo tudi na živali. Poleg tega mi je rekla, da moram biti odločna, glasen "NE, TO NE SMEŠ!".
To naj bi jim pomagalo dojeti, da si šef ti, ne onidve.
Kako se bo obneslo pri nas, bomo še videli, ker čakam na sterilizacijo začasnice, saj hormoni tudi naredijo svoje.
Ne vem, če sem ti kaj pomagala, upam da bo šlo  Undecided


Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #45 : četrtek, 23.12.2010 : 14:29:31 »

Meni so svetovali en mesec združevanja...
Upam, da vam bo šlo!
Logiran
tjassa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #46 : torek, 28.12.2010 : 02:52:03 »

Skuiki, sem že poskusila, pa se je stanje le še poslabšalo- stanovanje pčitno ni dovolj veliko, mačkonar se je počutil utesnjenega in je neprestano mijavkal in bil totalno živčen. Undecided
Luna7, jaz ju združujem že od avgusta sram
Trenutno je  Mooi pri prijatelju, kjer smo bili že večkrat na obisku, imajo tri muce in dva psa in se super razumejo. Vendar je le začasno. Obstaja verjetnost, da se bom preselila, tako da je to morda dobra možnost tudi za mačkonarje. Bom sproti obveščala kako napreduje situacija....
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #47 : ponedeljek, 16.05.2011 : 21:37:42 »

Mene pa zanima, kako ste danes, po pol leta. Se je stanje kaj umirilo ali sta mucka ostala vsak v svojem domu?
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne MAČJE zgodbe  |  Tema: Casper
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines