mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 14:21:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Nujno prosimo za pomoč - odvzem 15 mačk + xy mačjih mladičev
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nujno prosimo za pomoč - odvzem 15 mačk + xy mačjih mladičev  (Prebrano 10341 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« : torek, 13.07.2010 : 09:42:48 »

Zavetišče Horjul vas zelo RESNO in zelo NUJNO prosi za pomoč. Polona je ta trenutek z inšpektorico na terenu, na poti v hišo iz  prispevka Preverjeno! - Kdaj živalska policija? - poptv.si (na cca 04:00 - hiša polna mačk). Odrejen je odvzem vseh mačk, cca. 15 odraslih + neznano število mladičev. ZH ima do 15.8. uradno zaporo za sprejem mačk in jih NE SME sprejeti.

Nujno iščejo torej primerne, resne začasne skrbnike, ki bodo lahko zagotovili karanteno in upoštevali osnovna navodila.

*************

Situacija je grozljiva in brez začasnih nastanitev je edina rešitev evtanazija (pa če se pomečemo na trepalnice).

Pogoji za sprejem:
- prostor v hiši, ločen od drugih živali - kleti, barake, šupe NE pridejo v upoštev.
- skrb za te mačke, torej čiščenje wcja, hranjenje, menjanje vode, nekaj malega potrpljenja in ljubezni do njih...
- upoštevanje higienskih navodil - ker je zdravstveno stanje mačk zaenkrat neznano, je treba vedeti, da se lahko v roku 14 dni pojavijo znaki kuge, mikrosporije ipd., za to je treba vestno umivati in razkuževati roke po vsakem stiku, paziti na splošno čistočo, po možnosti razkuževati oblačila in obutev.

Vsi, ki bi bili pripravljeni pomagati, sporočite prosim poloni na mail polona@zavetisce-horjul.net vašo lokacijo, koliko mačk ste sposobni sprejeti (odrasle ali mladiče), vaše kontakte. ČIM PREJ, mački bodo danes v parih urah naloženi v bokse, v avto in to je to, od te stopnje naprej zaenkrat še ni ničesar.

Za mačke bo veterinarsko poskrbljeno, stroške oskrbe, s/k in ostalega nosi ZH. Nič ne bo narobe, če kaj primaknete, bremenilo pa razen vašega časa, ne bo ničesar.
Logiran

Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #1 : torek, 13.07.2010 : 09:49:29 »

Sem že Vixi na FB tole napisala, ampak meni se kakšna klet z nadzemnim oknom (človeku = mačku primerna) sploh ne zdi slaba rešitev. Ležišča, WC-je in družbo imajo lahko tudi tam, ogrevanja pa trenutno ne rabijo Tongue,...
Seveda kleti, ki so skladišlča za vse, česar ne rabimo več in še kaj zraven sigurno ne pridejo v poštev. Smiley
Logiran
vixi
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 938



WWW
« Odgovor #2 : torek, 13.07.2010 : 09:58:15 »

Vixen saj sem odgovorila. Seveda so bivalne kleti primerne, to je prostor v hiši, žal bi ljudje v silni želji pomagati živali nastanili tudi v garaže, drvarnice, vrtne ute, lope za orodje ali pa kar na vrt ipd... To je bilo mišljeno in to ne pride v upoštev. Upam, da je dovolj razumljivo in ne bo kdo s polkletnim stanovanjem mislil, da ni primeren zaradi tega  Undecided
Logiran

Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #3 : torek, 13.07.2010 : 10:12:42 »

Sem sicer Poloni že poslala mail, samo je naša rešitev čisto neprimerna, oziroma v skrajni sili primerna največ za kak dan ali dva, če bi pomagalo prit do boljše rešitve za kakega od teh revežev.
Beden občutek, ko je resna panika in bi rad pomagal pa nimaš kam (razen, če mamo izselim Tongue) Lips Sealed
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #4 : torek, 13.07.2010 : 10:16:07 »

Žal živim v garsonjeri, drugače bi sigurno pomagala namestiti, že prej, poleg tega imam dve živalci...
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #5 : torek, 13.07.2010 : 10:24:14 »

Uaaaaaaaaa, nimam osnovnih pogojev, pa še resen astmatični napad tvegam z mačko v stanovanju. Sad  Če jih bo lahko vzel kdo na Viču, v Trnovem, centru LJ... in rabi pomoč pri oskrbi, pa rade volje...
Logiran
spely
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 93


« Odgovor #6 : torek, 13.07.2010 : 10:31:05 »

če živiš v hiši in je v njej že mačkon (klet v razsulu)---potem začasna namestitev tokrat  ne pride v poštev al kako???
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #7 : torek, 13.07.2010 : 10:33:32 »

Dovolj je en prostor kamor mačkon nima vstopa. Lahko je to kopalnica, soba,... karkoli primernega tudi za človeško domovanje.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #8 : torek, 13.07.2010 : 10:38:02 »

če živiš v hiši in je v njej že mačkon (klet v razsulu)---potem začasna namestitev tokrat  ne pride v poštev al kako???

Seveda pride, samo ločiti ju je potrebno, da ne prideta v direkten stik.

Da ne bo kdo mislil, da je to takšen bavbav. Sem imela karantene (1 moja mačka, dve v karanteni) v zelo majhnem enosobnem stanovanju, tako da najti prostor za namestitev v hiši res ne bi smel biti takšen problem.

Potrebuješ prostor, kamor svojemu mačku začasno zamejiš dostop. Fino je, če je prostor takšen, da je razkuževanje čimbolj enostavno (da je npr.  mogoče enostavno pobrisati tla). Pripraviš vso opremo (WC, posodice, hrano, igračke), namestiš mačka, ki je omejen samo na ta prostor za čas karantene. Po stiku z mačkom razkužuješ roke in oblačila, če ga imaš v naročju, na primer (s Spitadermom).
Logiran
spely
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 93


« Odgovor #9 : torek, 13.07.2010 : 10:44:06 »

razmislammmm......in ugotavlam da je naša hiša malo čudno zgrajena, mogoče bi pa hodnik prišel prav
Logiran
vixi
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 938



WWW
« Odgovor #10 : torek, 13.07.2010 : 11:39:11 »

Trenutno stanje iz "polne hiše mačk" - 9 mačjih malčkov potrebuje začasne skrbnike. Mladički so videti v dobrem stanju, niso "podivjani" in bodo pred oddajo v začasne domove osnovno oskrbljeni.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #11 : torek, 13.07.2010 : 13:01:35 »

Za vse, ki bi jih utegnilo zanimati glede na prispevek, še moje poročilo:

Odrasle bodo (nekaj že danes, nekaj jutri) s/k in vrnjene v okolje. Mladičev je 9; 8 odlovljenih danes, en bo jutri. So malo plašni, sicer pa zdravi in z izjemo ušesnih garij in bolh brez težav. Vse mačke imajo dostop v/iz hiše skozi kletno okno, imajo zavetje in ves čas hrano. Lastnik ni poskrbel za s/k, elementov mučenja ni. Od 12-ih kotenih mladičev so poginili trije(za takšno statistiko bi si pravzaprav marsikdo prste lahko obliznil), kar je pravzaprav malo. Odlovljene odrasle mačke so socializirane in v dobrem stanju.
Lokacija bo torej zaključena jutri, 9 mladičev išče začasen/stalen dom. Lastnik polno sodeluje, dovolj bi bilo potrkat na vrata in uredit situacijo brez sodnih nalogov in podobnih zadev. Če je ta situacija kriterij za mučenje, potem bi bil čas, da vsaj 90% Slovencev poberemo vse živali. Ne rečem, da je prav, da niso bili s/k in da imajo parazite; to bi bilo pa tudi vse.















Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #12 : torek, 13.07.2010 : 13:30:32 »

Itak je skrajno luštno in komot revežem na TV sramoto delat.
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #13 : torek, 13.07.2010 : 13:35:42 »

Jaz ne izpolnjujem (verjetno glavnega) pogoja - karantena oz. ločitev od domačih živali., preprosto nimam dovolj vrat v stanovanju Undecided Drugače bi kak majcen lahko začasno prišel k nam ....
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #14 : torek, 13.07.2010 : 13:46:05 »

Polona, če je to v kakršnokoli pomoč, lahko še vedno postavim karanteno v kuhinji za dva tedna.

Te pokličem.

Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Nujno prosimo za pomoč - odvzem 15 mačk + xy mačjih mladičev
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines