mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 11:49:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Za vse, ki vas nikakor ne zanima, kaj se dogaja mačkam na cesti
Strani: 1 2 [3] 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Za vse, ki vas nikakor ne zanima, kaj se dogaja mačkam na cesti  (Prebrano 12488 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #30 : petek, 16.07.2010 : 09:03:45 »

Ne vem točno letnice ustanovitve mariborskega zavetišča. Sem pa še v šolo hodila, ko smo se, kot mulci, preganjali z bicikli po Zrkovcih in šli kakšnega psa kdaj tudi sprehodit. Je pa res, da ne vem, ali je bilo to konec OŠ, ali v začetku SŠ.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #31 : petek, 16.07.2010 : 09:05:01 »

Pred kratkim sem z družbo v avtu praktično na svoji ulici naletela na mrtvega mačka, očitno ravnokar zbitega. Nobene odprte rane, a žal MRTEV. Smo ustavili, preverili če je res mrtev in se ga namenili odmakniti s ceste, ko prideta izza vogala starejši gospod in gospa, iz hiše čez cesto je prišla še druga gospa. Mačka so takoj prepoznali kot tamkajšnjega, od očitno nekoga v soseki, še tisto jutro so ga menda futrali....

Gospod se je čisto razburil, ker je najprej mislil, da smo ga povozili mi. Komaj smo mu razložili, da ne, nato se je še bolj razburil na tistega, ki ga je povozil. Komaj sem prekinila njegove kletvice in vpitje, čisto zaripel je že bil, ko sem mu rekla, da VEM, kdo je tega mačka povozil. To mu je seveda zaprlo sapo, lovil pa je jo tudi potem, ko je izvedel za "krivca", saj sem mu rekla, da je mačka ubil v bistvu tisti, ki ga spušča ven in dopušča, da se znajde na cesti. Seveda smo potem slišali vse o tem, kako mačke pač ne moreš zadržati noter in podobne bla bla bla ampak nekje v tistih njihovih sivih možganih se mi zdi, da oa dojeli, kaj sem želela povedati, ker priznam, da se me je verjetno slišalo po celi ulici jezen.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #32 : petek, 16.07.2010 : 09:53:53 »

Zgodovina Društva za varstvo in proti mučenju živali Maribor - http://www.mojpes.net/modules/pomoc/article.php?storyid=3

- Leta 1987 se je na oglas društva odzval zasebni kmetovalec (družina Vrbančič), ki je prostovoljno in brez odškodnine odstopil društvu v uporabo 300 m2 svojega zemljišča. Tako je društvo uspelo postaviti PRVI in začasni azil za zapuščene živali v bivši Jugoslaviji oz. republiki Sloveniji.
- ...

Logiran

šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #33 : petek, 16.07.2010 : 10:01:19 »

Jaz sem enkrat našla mrtvega mačka (oz. samico, ker mi je delovala doječa) in ker sem iskala še morebitne mladiče, sem po hišah naokrog spraševala, čigav maček je, oz., da naj bodo pozorni in takoj javijo, če bi slišali mijavkanje. Pred prvo hišo je sedela starejša gospa, ki sem jo vprašala: "Gospa, a je vaša tale povožena črna mačka pred hišo?" mi je odgovorila: "Eh, potem imam pa samo še dva." Da bi dvignila svojo rit in šla pogledat truplo, ni prišlo niti v poštev. Potem pa izobražuj take!  Sad
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #34 : petek, 16.07.2010 : 10:06:05 »

Jaz sem enkrat našla mrtvega mačka (oz. samico, ker mi je delovala doječa) in ker sem iskala še morebitne mladiče, sem po hišah naokrog spraševala, čigav maček je, oz., da naj bodo pozorni in takoj javijo, če bi slišali mijavkanje. Pred prvo hišo je sedela starejša gospa, ki sem jo vprašala: "Gospa, a je vaša tale povožena črna mačka pred hišo?" mi je odgovorila: "Eh, potem imam pa samo še dva." Da bi dvignila svojo rit in šla pogledat truplo, ni prišlo niti v poštev. Potem pa izobražuj take!  Sad

še boljši je bil oni,ki je rekel:
 "ne ta zagotovo ni naša, naše niso tolk ploščate"
Logiran
šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #35 : petek, 16.07.2010 : 10:08:32 »

Aja, pa mačka ni bila njena: njeno mačko smo našli v sosedovi kleti, kjer je dojila svoje mladiče Sad
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #36 : petek, 16.07.2010 : 10:46:28 »

Grozne stvari slišiš. Pa se sprašuješ, kako to da ne dojamejo, če je pa ja vse tako jasno.  Undecided   Povozil je muceka, ker je ležal na gumi od avtomobila. Zdaj imam pa že drugega. Kot da bi bil kruh in si pač nabaviš drugega. Eni bodo spremenili svoje mnenje šele takrat, ko jih več ne bo.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #37 : petek, 16.07.2010 : 11:34:18 »

Zgodovina Društva za varstvo in proti mučenju živali Maribor - http://www.mojpes.net/modules/pomoc/article.php?storyid=3

- Leta 1987 se je na oglas društva odzval zasebni kmetovalec (družina Vrbančič), ki je prostovoljno in brez odškodnine odstopil društvu v uporabo 300 m2 svojega zemljišča. Tako je društvo uspelo postaviti PRVI in začasni azil za zapuščene živali v bivši Jugoslaviji oz. republiki Sloveniji.
- ...



Ja, to že, ampak o azilih, ki bi imeli pravno podlago pa 20 let nazaj pač ne moremo govorit.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #38 : petek, 16.07.2010 : 11:53:28 »

jaz sem pred kratkim slišala še eno tako cvetko iz ust kolegice (kje te stereotipe pobirajo, a tu na forumu?): Naš maček je izginil, že četrti dan ga ni, pa se ni nikoli preveč oddaljeval od hiše, je bil kastriran. Sigurno so ga ukradli, tak lep, popolnoma črn maček s sijočo dlako, zelo prijazen. Prepričana sem, da je z nekom šel kar v avto. Upam, da mu je še lepše.
Jaz pa sem rekla, naj malo pogleda po jarkih okoli hiše (stanuje na Barju).
Je pa moja mati doma s kmetov, pa pravi, je je mojim mačkom bistveno lepše po mojih kavčih kot po parkih okoli blokov. veselje In je dobesedno histerično obsedena z zapiranjem vrat, če pride k meni na obisk, mačka še skoraj v predsobo ne smeta, s tem, da Jakoba spraviš samo na vhod, pomoli glavo čez, praga pa ne prestopi niti slučajno.
Verjetno bi samo, če bi bil na stopnišču žakelj RC briketov.  Roll Eyes
Logiran
rozika
novinec
*
Sporočil: 42


WWW
« Odgovor #39 : petek, 16.07.2010 : 12:01:40 »

Moja znanka je enostavno rešila problem "trpečih zaprtih mačk", mačka dala na povodec in gresta skupaj s psom večkrat na dan na sprehod.  Smiley Cool
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #40 : sobota, 17.07.2010 : 08:55:07 »

Ja, to že, ampak o azilih, ki bi imeli pravno podlago pa 20 let nazaj pač ne moremo govorit.
Yo, jaz ti nisem kriva, da si komaj pri svojih tridesetih (op. leta so izmišljena) odkrila, da obstajajo zapuščene živali (in zavetišča) in prostoživeče mačke. In si posledično še zdaj v šoku Tongue.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #41 : sobota, 17.07.2010 : 10:46:55 »

Yo, a si prebrala, kar pise na linku?
Jaz sem dala namrec citat samo o zacetku, se pa zadeva nadaljuje od '87 naprej v raznih oblikah in izvedbah.
Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #42 : sobota, 17.07.2010 : 11:24:59 »

Ok, sem falila za 3 leta. Se opravičujem.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #43 : sobota, 17.07.2010 : 11:25:45 »

Yo, jaz ti nisem kriva, da si komaj pri svojih tridesetih (op. leta so izmišljena) odkrila, da obstajajo zapuščene živali (in zavetišča) in prostoživeče mačke. In si posledično še zdaj v šoku Tongue.

Nesramna ti pa res ni treba bit.
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #44 : sobota, 17.07.2010 : 14:43:26 »

Nesramna ti pa res ni treba bit.
Oprosti. Včasih me malo zanese.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Za vse, ki vas nikakor ne zanima, kaj se dogaja mačkam na cesti
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines