mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 11:53:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Brut
Strani: 1 2 [3] 4  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Brut  (Prebrano 15409 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #30 : sobota, 12.02.2011 : 21:54:27 »

Brut in Mici:



[attachment deleted by admin]
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #31 : nedelja, 27.02.2011 : 21:19:51 »

Brut  Cool



[attachment deleted by admin]
Logiran
vixi
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 938



WWW
« Odgovor #32 : nedelja, 27.02.2011 : 21:44:39 »

O, še eden, ki je za EMO vadil Tongue
Logiran

Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #33 : četrtek, 03.03.2011 : 18:46:52 »

Ehm. Naj z vami podelim fotografijo, ki Brutu ni ravno v ponos  Roll Eyes



[attachment deleted by admin]
Logiran
slavica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


WWW
« Odgovor #34 : četrtek, 03.03.2011 : 18:49:02 »

    Kiss
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #35 : četrtek, 03.03.2011 : 22:08:49 »

Omg, Grin Grin Grin!
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #36 : petek, 04.03.2011 : 10:28:11 »

Tud manekeni na čisto vseh slikah ne izadejo dobro Smiley Grin
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #37 : sobota, 02.04.2011 : 23:11:29 »

Potencialni posvojitelji me po telefonu vedno znova prepričujejo, kako bo Brut pri njih postal čista
neproblematična mazica, rad se bo česal, umirjen in crkljiv bo, njegova živčna agresija bo kar naenkrat
izginila.

Hja  Roll Eyes

Brut je dominanten maček. Po karakterju je precej živčen, zato so večino časa njegova reakcije
nepredvidljive in je potrebno imeti oči na njem ter ga korigirati (pa naj gre za prihod gostov v stanovanje,
spoznavanje z novo živaljo ali to da želiš izpod njega izmakniti knjigo, na kateri leži).

V situacijah, ko kaj ni po njegovem (lahko ga samo narobe pogledaš, ko se je prišel crkljat
k tebi, ali pa si ga drzneš česati, kar ga posebno razburi), odreagira večinoma panično, ostro in zelo grobo.
Kar pomeni, da na polno zagrabi z zobmi, useka kremplji ter prične trgati, čeprav se je še sekundo nazaj
valjal po hrbtu in na ves glas predel.

Brut je star nekaj čez dve leti, zato ni pričakovati, da se bo njegov karakter v osnovi spremenil.

Je zgaga, veliko se glasno pritožuje in nič mu ni prav, ampak radi ga imamo takšnega, kot je  Smiley

Njegovi izpadi se z doslednostjo sicer omilijo, vendar ni mogoče pričakovati, da bo iz njega kdaj nastal
stabilen, neproblematičen maček.

Ni primeren za bivanje z otroki, prav tako ni dobro združljiv s plašnimi mačkami, saj hitro ugotovi, da se ga bojijo in
jih lahko prične maltretirati. Psov se ne boji. Trenutno sobiva tudi s kuncem, sobivanje je mogoče samo pod nadzorom.

Brut glede na svoje karakteristike potrebuje dom z odločnimi in doslednimi posvojitelji, ki jih malokaj vrže iz tira, s smislom za humor.   Cool
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #38 : nedelja, 03.04.2011 : 08:11:44 »

Glede na to, da sva oni dan s Skuiki ugotovili, da pri meni živi Brutov bratranec, ne toliko po izgledu, kot po karakterju, lahko le pritrdim zgornjim ugotovitvam. Po letu in pol ljubezni in vztrajnosti je iz kepe živcev ratala nekoliko bolj počesana in umirjena kepa živcev, ki ne ponori takoj in vedno, toda trigerjev je še vedno zelo veliko. Ne predstavljam si, da bi ob njemu bival majhen otrok, ker v svojih reakcijah nima mere in sem skoraj konstatno poflajštrana.

Čeprav ga ne bi zamenjala za noben dnar Wink

Upam, da se bo tudi za Bruta našel nekdo, ki mu bo kos in, ki bo lahko z njim lepo živel, kljub izbruhom. To pravzaprav sploh ni težko, le zavedati se je treba, kar imate ob sebi, pa je.

Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #39 : nedelja, 03.04.2011 : 21:50:21 »

Mi je bilo v čast spoznati Brutovega bratranca  Cool

Sem prepričana, da bi bila tale dva en bajni zločinski par  Roll Eyes. Melija bi vedno dobili,
Brut bi pa vsakič ušel "roki pravice", ampak to ne bi omajalo njegovega
prepričanja, da je ves svet proti njemu, sreča pa prav posebno  Tongue

P.s.: Brut je navdušen nad gumijasto ribo, samo malo ga skrbi, iz kakšne ribogojnice
ti to tune naročaš, da so čist žilave in oranžne Angry
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #40 : ponedeljek, 04.04.2011 : 19:08:43 »

Kako Brutu narediš nepozaben večer?

Trikrat premajhno kartonasto škatlo postaviš v hodnik in
se delaš, da jo nameravaš še uporabiti  Roll Eyes
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #41 : torek, 05.04.2011 : 07:10:15 »

Psov se definitivno ne boji in bi mirno kakšno primazal...  Tongue
Je pa en tak poseben muc. Meni je bil všeč, ampak predvidevam, da res ni za vsakega, saj je treba pri normalnem sobivanju vse njegove hece upoštevat.  Cheesy Cheesy
Brut, jst vem, da zate raste en pravi pravcati dom-samo zate.  Kiss
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #42 : sreda, 11.05.2011 : 10:08:06 »

huh, berem Brutov opis - do sedaj nisem vedela, da je moj sladkec maček s posebnimi potrebami.
ne crklja se, ne stiska se, ne prede, večinoma se ne pusti božati, v naročju sem ga v pol leta imela 3x po par minut in to med sedenjem na wc-ju. stalno hodi za mano, rabi ogromno komunikacije, igre, se pogovarja, odgovarja na vprašanja, se pritožuje - nasploh se zelo jasno izraža. dvignem ga lahko, ko zahteva, da greva skupaj lovit kakega molja ali muho (jaz ga držim, laufam okoli, on pa z rokcami maha Cheesy). če se mu ponoči zahoče druženja, pride in precej surovo grize glavo in vleče za lase.
ko mu ni kaj prav te poskuša poklat brezkompromisno in brez kakršnegakoli filinga, če mu ne rata, je pa še bolj togoten. rezultat inštalacije oprsnice so navadno zeeelooo globoke praske. hvala bogu, ga ni treba česat. obiski pri veterinanju so dizaster - renčanje, klanje ... za odvzem krvi rabimo narkozo, za rtg sliko pa sva ga z enim močnim dedcem komaj ukrotila. je hiperaktivec.
na približno upošteva glasen in zelo! odločen NE, če pa še zaploskam, pa ponavadi neha s prepovedano aktivnostjo, uboga pa več ali manj samo mene, druge upošteva precej manj.
tak maček nikakor ne sme biti sam in nujno rabi živahno mačjo družbo - če ne se utegne dolgočasiti in na dolgi rok, bi po moje postal ful zamorjen, tečen in verjetno še bolj agresiven.
Brut mi izgleda ravno tak koleričen ekstravert.
naša tamala mucica izgleda skoraj perfect match zanj - je flegma in jo prav malo briga, če se dec napihuje. on ji teži, teži, teži in tamala to nekaj časa prenaša, potem ga pa namlati in to kljub njegovi fizični superiornosti - dec je krepko večji in močnejši ampak štorast, tamala pa je zelo hitra in spretna. in potem se on cmeri in jo špeca Cheesy
in strašno rad jo ima  ljubezen ljubezen
jaz se v borbi z njim ne dam ... ko trdno spi, skočim nanj in ga polubčkam  Kiss Kiss  čista zmaga!


--------

zakaj bi človek sploh imel mačka "s posebnimi potrebami"  Evil Roll Eyes?

ker so zvezde.
stalno so v središču pozornosti, stalno ful dogaja. imajo tako izrazito osebnost, da samo strmiš.
življenje z njimi je izredno zanimivo - vsaj z mojim, ker je control freak in vse delamo skupaj.
nepredvidljivost jim daje dodaten šarm in s tem mačkom ne more biti dolgčas.
zato je moj lepi sladkec taglavna atrakcija našega doma in vsi smo čisto ubrisani nanj.

nove skrbnike čakajo zanimive dogodivščine veselje butnglavc ljubezen, takega mačka se splača imeti Cool.

go for it!
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #43 : sreda, 01.06.2011 : 20:24:35 »

Brut in Mici ostajata pri nas  ljubezen

P.S.: Tolemoramzdajhitronapisatinoddat ... preden mi Brut
naredi naslednjo luknjo v roko, danes je ekstra siten in grob,
in si premislim  Evil Pa pravkar za vogalom mikasti Mici, baraba
mačja Angry

Arhiv  Smiley
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #44 : sreda, 01.06.2011 : 20:26:19 »

Smiley čestitke za hitrost oddajanja sporočil Tongue
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Brut
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines