mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 11:09:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: naskakovanje
Strani: [1] 2 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: naskakovanje  (Prebrano 20159 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
UrSh3k
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« : nedelja, 01.08.2010 : 12:17:39 »

živjo
doma imam 2 leti in pol starega yorkshirskega terierja, sosedje pa imajo 2 leti starega jack russel terierja, ki je kastriran.
Ko pride ''gona'' naš jorki naskakuje sosedovega psa iz vseh možnih strani. Shocked...

Že več kot leto dni mu iščemo samičko za parjenje, vendar je nikjer ne dobimo, zato mu ne moremo pomagati.

Sedaj pa me zanima, če mogoče kdo ve, zakaj naskakuje sosedovega psa?
hvala vsem za pomoč   Smiley
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #1 : nedelja, 01.08.2010 : 12:24:22 »

Kaže mu svojo dominanco. To nima veze z gonitvijo, saj se psi ne gonijo, ampak so pač vedno pripravljeni na akcijo. Če tvoj pes nima vseh potrebnih dovoljenj za paritev, je zelo neodgovorno od tebe, da mu iščeš samičko, saj s tem podpiraš nerodovniško vzrejo.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #2 : nedelja, 01.08.2010 : 12:48:03 »

in če slučajno kdaj celo najdeš, bo pol še hujše! Evil
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #3 : nedelja, 01.08.2010 : 13:21:42 »

Tako kot so vam že odgovorili to nima nikakršne zveze z gonitvijo, saj tako psi pokažejo svojo nadvlado, torej hočejo dokazati, da so "nad" nekim psom.

Psa pa ni potrebno pariti, zato, ker je na tem svetu že preveč mešančkov in zapuščenih psov, če ste bili kdaj v azilu ( jaz sem bila vščeraj), so se vam pasje oči ziher smilile, torej če se vam taki psi smilijo, nima smila pariti, saj je že tako ali tako preveč psov, a ni res?

Ponavadi je tako, da si ljudje kupijo žival ( predvsem nerodovniške), ki pa potem končajo v zavetiščih. Zakaj bi sploh parili? Kaj bi meli od tega? Nič. A se zavedate, kako je težko najti ODGOVORNE pasje skrbnike mladičkom, ki jih ne bodo zavrgli? Zelo težko. Nima smisla pariti. Povem vam, da psi ne uživajo med paritvijo, to je samo NAGON.

Dan danes je veliko ljudi, ki si omisli psa potem pa ga niso zmožni izšolati in ga zavržejo.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #4 : nedelja, 01.08.2010 : 14:35:30 »

Podpis pod tole, kar je napisala Samoyed lover.
Ali ne bi dali psička raje kastrirati, pa bo vseh teh težav konec? Za samčke poseg ni zapleten in je tudi relativno poceni. Psiček se bo dosti bolje počutil - vi pa tudi!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #5 : nedelja, 01.08.2010 : 15:14:13 »

naskakoval bo pa še vedno
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #6 : nedelja, 01.08.2010 : 15:23:15 »

Se strinjam s pepsi Smiley Kastracija reši mnogo problemov, kot so agresivnost, označevanje, zmanjšaš potepe( z katerimi je večja nevarnost, da bo psa povozil avto) itd.

Poleg tega pa ne more priti do nenačrtovane paritve Wink
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #7 : nedelja, 01.08.2010 : 15:44:21 »

to je naskakovanje podrejanja in ne parjenja, počnejo tudi moje psice med seboj, kastracija tega ne bo rešila. PArjenje pa vsekakor odsvetujem, saj se mu bo nagon še povečal.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #8 : nedelja, 01.08.2010 : 15:51:09 »

Če tvoj pes nima vseh potrebnih dovoljenj za paritev...

Itak, da jih nima, če ima 2 leti, lastniki pa že več kot leto iščejo "možnost" za paritev...
Logiran
UrSh3k
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #9 : nedelja, 01.08.2010 : 18:02:21 »

Kaže mu svojo dominanco. To nima veze z gonitvijo, saj se psi ne gonijo, ampak so pač vedno pripravljeni na akcijo. Če tvoj pes nima vseh potrebnih dovoljenj za paritev, je zelo neodgovorno od tebe, da mu iščeš samičko, saj s tem podpiraš nerodovniško vzrejo.

kdo pa je rekel, da nima potrebnih dovoljenj?Huh in kdo je rekel da podpiram nerodovniško vzrejo?HuhHuh?
naš pes ima rodovnik in NE iščem kar neke samičke!
Logiran
UrSh3k
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #10 : nedelja, 01.08.2010 : 18:06:00 »

Tako kot so vam že odgovorili to nima nikakršne zveze z gonitvijo, saj tako psi pokažejo svojo nadvlado, torej hočejo dokazati, da so "nad" nekim psom.

Psa pa ni potrebno pariti, zato, ker je na tem svetu že preveč mešančkov in zapuščenih psov, če ste bili kdaj v azilu ( jaz sem bila vščeraj), so se vam pasje oči ziher smilile, torej če se vam taki psi smilijo, nima smila pariti, saj je že tako ali tako preveč psov, a ni res?

Ponavadi je tako, da si ljudje kupijo žival ( predvsem nerodovniške), ki pa potem končajo v zavetiščih. Zakaj bi sploh parili? Kaj bi meli od tega? Nič. A se zavedate, kako je težko najti ODGOVORNE pasje skrbnike mladičkom, ki jih ne bodo zavrgli? Zelo težko. Nima smisla pariti. Povem vam, da psi ne uživajo med paritvijo, to je samo NAGON.

Dan danes je veliko ljudi, ki si omisli psa potem pa ga niso zmožni izšolati in ga zavržejo.

am tudi jaz sem videla že veliko zapuščenih psov!!!! in mislim da nisva edini...waw =) in ja taki psi se mi smilijo, vendar vseeno mislim, da bi naš kuža moral saj enkrat ''naskočiti'' kakšno, saj ne želim da bi imel tako kot večino psov potem probleme s prostato in ne vem čim.... am kdo pa je rekel, da bo naš pes pristal v zavetišču???
ne wem kaj govoriš kar nekaj kar ni res! in naš pes je rodovniški!
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #11 : nedelja, 01.08.2010 : 18:11:12 »

UrSh3k, če se želite izogniti potencialnim težavam s prostato, potem ga dajte kastrirat, en naskok ne bo nič pomagal. Kot ti je že McKruster napisala, ko bo enkrat sprobal žur naskoka, ga zagotovo ne bo minilo. A to, kar si opisala, nima veze z gonitvijo, to je rangiranje, želja pokazati, da je taglavni. Nekateri samci pa naskakujejo tudi kastrate.
Logiran
UrSh3k
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #12 : nedelja, 01.08.2010 : 18:11:21 »

HALOOOOOOOOO
kaj je z vami narobe?? ali res na tem svetu ne zna nihče normalno odgovoriti!!!!!!!!?Huh??
pepsi in Samoyed lover - --> zakaj bi psa kastrirali?Huh??
hahaha agresivnost? potepi? kdo je sploh omenil to?Huh?
naš pes niti slučajno ni agresiven in se niti ne potepa!!!
z njim sploh nimamo nikakršnih problemov!!!
zdi pa se nam smešno, ko naskakuje sosedovega psa, saj ne wemo zakaj...
Yo---> ITAK ANE?HuhHuh...žal prihajamo iz vasi...in tukaj ni MAJHNIH psov....
žal mu ne najdemo samičke..rodovniške yorksirske terierke...če mogoče poznaš koga ki jo ima..pa bom zelo vesela, če mi poweš!!!!!
Logiran
UrSh3k
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #13 : nedelja, 01.08.2010 : 18:13:01 »

glede kastriranja...pa se mi pes žal smili...in zdi se mi nepotrebno!!
prav tako pa nikamor ne hodi sam in ni možnosti, da bi kar katero naskočil...
Logiran
UrSh3k
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #14 : nedelja, 01.08.2010 : 18:16:39 »

am hotela sem še dodati... da ne razumem ravno tega podrejanja, saj sosedovega psa ne naskakuje skoz!
ampak samo določena obdobja!
ali ni potem, če bi želel biti glavni, bi to počel skoz!?
prav tako v obdobjih in v času gonitve ne naskakuje samic, saj ga ne zanimajo..ampak samo sosedovega kastriranega psa...
Logiran
Strani: [1] 2 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: naskakovanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines