mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 09:28:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: naskakovanje
Strani: 1 2 3 [4]   Dol
Natisni
Avtor Tema: naskakovanje  (Prebrano 20147 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #45 : sreda, 20.10.2010 : 08:07:12 »

missyb potem imava približno isti problem. Sicer gre nam malo na bolje, ampak jih večinoma spuščamo in sprehajamo ločeno, ker ko je v njeni bližini ves čas čekira, če ga gledamo in potem hopa!
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #46 : sreda, 20.10.2010 : 08:40:09 »

Pri nas imamo isti problem, kastriran, ampak nor na punce, včasih tudi kakšnega fanta  Roll Eyes  Jasno mu dam vedeti, da tega ne odobravam, če pa drugače ne gre, pa na povodec. Kaj drugega trenutno ne gre. >Se pa pri nekaterih bolj odziva in se umiri, pri drugih, recimo ET, se mu pa čisto spipa in ne zaleže druga kot povodec, oči pa ima pripopane na njo. Sem pa že razmišlljala o še eni kastraciji  Evil
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #47 : sreda, 20.10.2010 : 09:08:57 »

Potem imamo vse 'nevzgojene' cucke.  Grin

Še Bolj Obupana Jaz.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #48 : sreda, 20.10.2010 : 09:40:04 »

OK, pri nas je pa pogruntal, da gre naskakovanje "nekaterim" psom zelo na živce. In jih s tem občasno proba izzivat, da bi se šli lovit z njim. Mu je takoj prepovedano - ampak česa vsega ne pogruntajo ...
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #49 : sreda, 20.10.2010 : 11:22:26 »

Ne vem kakšna je razlika med steriliziranimi puncami in nekastriranimi fanti (verjetno velika Huh), ampak naša Missy je naskakovala našo tamalo (in še ene par poizkusov pri ostalih), pa sva zadevo uredili malo po pasje - en prijem za vratno gubo in ene mal renčanja in bolščanja z moje strani, nekjakrat ponovljeno, pa je bila zadeva za večno (no, vsaj do sedaj) urejena.
Missy ni trmoglava punca, zato je bila zadeva hitro pod kontrolo Smiley.
Je pa to verjetno bolj težko izvesti zunaj in ko naskakuje psa, ne človeka Undecided
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #50 : sreda, 20.10.2010 : 11:52:15 »

Saj naskakovanje ni nujno "namenjeno" razmnoževanju, velikokrat gre za podrejanje kjer pa mislim, da sterilizacija in kastracija nimata veze Wink



Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #51 : sreda, 20.10.2010 : 11:53:44 »

Glede intenzivnosti in vztrajnopti sem mislila. Pri nas je bilo samo podrejanje v igri.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #52 : sreda, 20.10.2010 : 11:58:25 »

Napisala sem za vsak slučaj, za še koga, ki bo tole v prihodnosti bral Smiley (ne zate kocka, tebi vem, da je jasno)


Ker meni je včasih tako smešno, ko kak pes kje naskoči koga (lahko celo psička) pa potem lastnik totalno zardi in začne malo v hecu malo zares psa s pohotnežem zmerjat, se smeji zraven ... in čisto zgreši ustrezen ukrep - prepoved oz. odstranitev psa, ki ves ta čas še kar veselo naskakuje, ker je itak punčka in se nima kaj zgodit ...
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #53 : sreda, 20.10.2010 : 14:37:33 »

Ej, da ne boste mislile, da pretiravam... ampak jaz res pokažem jezo, sem že renčala in kazala zobe, ga odstranjujem - NIČ! Mislim, da sem zadnjič naštela rekordno število mojih intervencij, ko sem imela končno poln kufer in sva spokala z igrišča.
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #54 : sreda, 20.10.2010 : 17:15:29 »

Tudi mi smo poskusili že vse. Trenutno, ko so vsi skupaj v izpustu grozim z zalivalno kanglico polno vode. In mali ves čas samo čekira, če sem dovolj daleč.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #55 : sreda, 20.10.2010 : 22:49:11 »

Oh, sploh ne govort od naskakovanja, ne vem če je kje bolj nadležen naskakovalec kot naš Boni Shocked Angry, on naskakuje Poppyja in Sacho, pa če bi imeli še kakega psa bi tudi njega, smo do sedaj že ugotovili da gre očitno za podrejanje ker on je res ful samozavesten pes in misli da lahko počne kar hoče - no Sacha (samojed) zarenči nanj če ga naskakuje tako da se sama zmenita in potem odneha, pri Poppyju pa posredujem jaz tako da zdaj če vidi da gledam odneha, se je pa Poppy tudi navadil braniti tako da on njega naskoči nazaj in potem se Boni odmika ali pa začne letati kot zmešan po sobi tako da ga Boni samo gleda in mu ni nič jasno... Grin
Logiran
HudaBuda
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #56 : sreda, 08.12.2010 : 00:07:44 »

Morm še jst nekaj povedat, ker sem ravno danes imela izkušnjo z naskakovanjem ene psice na mojo psico. Pazite se lastniki psov, ki naskakujejo, saj je to lahko tudi zelo nevarno, to je lahko drugemu psu zelo neprijetno in bo to tudi pokazal, sploh če imate manjše pse, ki naskakujejo večje!

Moja psička se je ravno 1 teden nazaj nehala gonit (zadnja gonitev, saj jo januarja dam sterilizirat) in ji res ni bilo všeč, ko so jo samci naskakovali, nazaj je čavsnila in zarenčala, pes se je za nekaj sekund umaknil in ponovno poskušal Smiley No, pri psicah pa ni tako... Vsaj mislim, po današnji izkušnji. Ko smo srečale drugo psičko, sta se nekaj minut lovili, potem pa jo je začela naskakovat. Se je moja dvakrat umaknila in ji nakazala, da ji ni prijetno, vendar je druga psica še tretjič naskočila, takrat pa jo je moja tako "poštimala", da jo je prevrnila na hrbet in se dvignila nad njo, si jo je podredila. Psici to ni bilo všeč in nastal je kreg, nekaj skokov, zamahov s čeljustmi, do krvi ni prišlo, vendar mi reakcija obeh psic ni bila všeč. Jst sm svojo prijela in jo položila na hrbet, lastnica druge pa je samo odkorakala stran in priznala, da njena to rada počne in da ve, da to ni prav, da je kriva za napad, bla bla bla

Čimprej odvadite svoje pse naskakovanja, saj to sploh ni smešno in prijetno za drugega! Bodite odgovorni lastniki!
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #57 : sreda, 08.12.2010 : 14:02:50 »

Moja prejšnja je imela v pozni starosti res občutljiv zadnji del in je bilo treba pazit na vse obremenitve.
Zelo zoprna reč je, ko od nekod pridivja nepripet pes, ne da bi kdo vprašal, kakšna je psica (ne pomaga niti 'huda' pasma) in ali lahko začne skakat po križu 12-letne pasje starke. Ko vpiješ, da prosim ne, ker potem naslednje tri dni težko hodi in je čisto brezvoljna, ti pa razlaga, da je težko pomagat, ker je ''tako pohoten''.
Saj vem, da tule ni takih in se itak vsi trudimo, pazimo, preprečujemo... ampak sem morala napisat, ker sem se spomnila, kako me je vsakokrat jezilo...
Logiran
Strani: 1 2 3 [4]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: naskakovanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines