mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 19:46:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: IŠČEM PASJE POTOMCE?
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: IŠČEM PASJE POTOMCE?  (Prebrano 17059 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
barika
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« : torek, 03.08.2010 : 12:34:22 »

Potrebujem pomoč pri iskanju potomcev svojega psa.

Imeli smo zlatega prinašalca z rodovnikom in vzrejnim dovoljenjem, ki smo ga parili v letu 2003 in 2004. Sedaj iščem njegove potomce. Eno leglo je bilo na Visokem (Gorenjska) oktobra 2003 in v Šempetru v Sav. dolini marca 2004.

Če je kdo takrat kupil zlatega prinašalca, naj se mi prosim javi.
Hvala za pomoč !
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1 : torek, 03.08.2010 : 12:56:08 »

No tole ne bo slo kar tako, kajne ... ker objava kontaktnih podatkov tukaj ni dovoljena, torej se ne boste mogli zmenit, kdo je kdo.

Zakaj pa bi pomagali iskati potomce? Lastnika obeh psic sta najbrz znana in se ju naprosi, da obvestita lastnike teh mladicev, da se vam javijo.
Kaj pa je razlog, da isces potomce?
Logiran

barika
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #2 : torek, 03.08.2010 : 13:17:27 »

Ker sem nova članica, nisem vedela, da se ne objavlja kontaktnih podatkov.

Enega lastnka sem obiskala, pa ne najde več papirjev, drugi pa je na dopustu.
Iščem pa zato, ker mi je pred 14 dnevi poginil kuža in bi rada našla njegove potomce.
Logiran
bol.ha
novinec
*
Sporočil: 48


WWW
« Odgovor #3 : torek, 03.08.2010 : 13:18:46 »

Ni mi jasno.. Umrl ti je pes (žal mi je) in iščeš potomce..
A bi rada njegove potomce mela?  Huh
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #4 : torek, 03.08.2010 : 13:25:27 »

Ni mi jasno.. Umrl ti je pes (žal mi je) in iščeš potomce..
A bi rada njegove potomce mela? Huh

Pa saj s tem ni nič narobe, bol.ha. Eni žalujejo tako, da nočejo nikoli več nobenega psa, nekaterim pa je najboljša terapija, da imajo takoj novega (in s tem starega prav nič ne izdajo).  Mogoče se barika zanima, če bo v bodoče še kakšno leglo ali kaj takega; jaz bolj tako razumem.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #5 : torek, 03.08.2010 : 13:26:57 »

Škoda, da že ni takrat zahtevala podatke, kam grejo mladiči njenega psa.
Jaz bi vsekakor.
Logiran

bol.ha
novinec
*
Sporočil: 48


WWW
« Odgovor #6 : torek, 03.08.2010 : 13:30:25 »

Saj ne mislim, da je to kaj slabega. Mene vsak dan skrbi kaj bo, ko mojih mačk ne bo več in kako jih bom nadomestila (sad but true, brez živali ne bom več mogla biti).
Samo me je zanimalo, ali hoče potomca svojega psa ali je to bolj firbec, da vidi kakšni so mladiči in če se je kakšen po fotru vrgel.
Logiran
barika
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #7 : torek, 03.08.2010 : 13:32:39 »

Pred šestimi oz. sedmimi leti nisem "študirala" o tem, kaj bo,...ko ga več ne bo.

Sedaj je pri nas ena sama žalost in res jih iščem zato, da, če bi kdo od teh imel še kakšno leglo, bi kupila mladička.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #8 : torek, 03.08.2010 : 13:33:14 »

Ni mi jasno.. Umrl ti je pes (žal mi je) in iščeš potomce..
A bi rada njegove potomce mela?  Huh
Čisto jo razumem - jaz sem iskala kot blesava Morinega bratca (pa je z njo bilo vse ok), ker sem poznala njuno grozno zgodbo in sem si čisto po človeško želela, da se vsaj še enkrat srečata v lepših okoliščinah in sem bila neskončno zadovoljna, ko sem ga našla ter videla, da je v super družini tudi on Kiss
Racionalnost ni vedno kul Wink
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #9 : torek, 03.08.2010 : 13:34:30 »

Pa saj s tem ni nič narobe, bol.ha. Eni žalujejo tako, da nočejo nikoli več nobenega psa, nekaterim pa je najboljša terapija, da imajo takoj novega (in s tem starega prav nič ne izdajo).  Mogoče se barika zanima, če bo v bodoče še kakšno leglo ali kaj takega; jaz bolj tako razumem.

Podpis. Po domače, pa malo grdo povedano, "sto ljudi, sto čudi". Ljudje smo si različni.

Logiran
bol.ha
novinec
*
Sporočil: 48


WWW
« Odgovor #10 : torek, 03.08.2010 : 13:39:19 »

No, samo tole kar je sedaj barika napisala me je zanimalo.
Upam, da boš dobila mladička in da vam bo olajšal bolečine.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #11 : torek, 03.08.2010 : 13:42:19 »

Pač, rada bi videla kakšnega njegovega potomca, kaj pa je to čudnega? Lastnik od psice lahko lastniku psa da podatke kam je prodal mladiče, ali pa tudi ne. Če pred parjenjem ne podpišejo kakšne fensi pogodbe, lastnik plemenjaka potem, ko je dobil plačano skočnino okrog mladičev nima več kaj praskati.
(tudi moji sorodnici, od katere pes je naredil eno samo leglo, lastnica psice - ki je bila prej tako sladka, da je bila kar slinasta - ni pustila mladičkov niti pogledati, kaj šele, da bi ji povedala, kam jih je prodala. Bi se lahko ob tla metala, obljubljano je bilo vse sorte, na papirju pa nič razen skočnine. Narediti ni mogla nič. Zelo si je želela videti mladiče, pa kam so šli, kako so rasli...jih ni. Niti enega.)
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #12 : torek, 03.08.2010 : 13:44:08 »

barika, zakaj je pa poginil tvoj pes ? Žal mi je...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #13 : torek, 03.08.2010 : 13:53:06 »

mogoče bi se pa splačalo vprašati na klub za retriverje. Osebnih podatkov lastnikov ti sicer ne bodo dali, če pa je kakšen od mladičev delal vzrejni pregled, bi pa lahko zvedela. Druga možnost pa je, da slediš starše in druge sorodnike tvojega psa in na ta način poskusiš najti sorodno leglo.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #14 : torek, 03.08.2010 : 14:16:41 »

Mogoce bi kaj pomagali tudi na kzs. Jaz bi, recimo, naredila takole (dvomim, da bi pomagalo, pa vendar):
- prosila bi na kzs, da pogledajo za obe legli, koliko je bilo mladicev (ce ne ves ze sama),
- napisala bi toliko dopisov, kot je stevilo mladicev, jih dala v kuverte in dodala znamke,
- prosila na kzs, ce je mogoce, da oni posljejo na naslove lastnikov, v kolikor so v njihovih rodovniskih buklah, ker tebi naslovov lastnikov ne smejo dati,
- potem bi cakala, ce se kdo oglasi.

Hm ... Je pa hec, kako si zacela temo. Namrec, prepricana sem, da je bilo kar nekaj legel zlatih prinasalcev v letih 2003 in 2004 in brez zapisa rodovniskega imena samca in obeh samic je kar nekoliko tezko kakrsenkoli podatek pricakovat. Vecina tistih, ki imajo svoje rodovniske pse samo za na kavc, sicer res ne vedo niti rodovniskega imena svojega psa in morajo pogruntat, kdaj in kje je bil skoten, kaj sele imena njegovih starsev in kaksne cisto tocne podatke, pa vendar ... Brez imen ne vidim prav nikakrsne moznosti, da bi sploh kdo bil na tole pozoren.
Logiran

Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #15 : torek, 03.08.2010 : 16:33:02 »

Hja, KZS niti ne vem, znali ni ti pa sigurno pomagat na klubu retrieverjev. Tam imajo refenrentko za zlate prinašalce, ki ima podatke o vseh psicah in psih z vzrejnim dovoljenjem. Če iščeš rodovniško leglo, drugi tako ne pridejo v poštev. Prosiš jo, če ti pomaga raziskaat in pač po rodovniških imenih poiskat kje so najprej potomci z vzrejnimi in pa potem kje so kakšna legla. Lahko da boš našla kakšno leglo, ki ima tvojega psa v drugi ali tretji generaciji, če že ne direktno od njegovih sinov in hčera.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #16 : torek, 03.08.2010 : 19:12:39 »

Hm, en res ful long shot, pa vseeno, včasih, je kak rodovink objavljen kje na netu. Mogoče bi pogooglala rodovniško ime svojega samca. Verjetno ne bo kaj dosti ampak mogoče se ti pa "userje" Wink
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #17 : torek, 03.08.2010 : 19:33:40 »

Hm, en res ful long shot, pa vseeno, včasih, je kak rodovink objavljen kje na netu. Mogoče bi pogooglala rodovniško ime svojega samca. Verjetno ne bo kaj dosti ampak mogoče se ti pa "userje" Wink


Jaz sem tako našla enega potomca mojega ZP Timija (iz njegovega edinega legla), ker so ga razstavljali in je bil v rezultatih naveden z imeni staršev. Smiley Sem vpisala Tim Boltvinski, pa mi je enega sina ven vrglo.
No, sem pa ravnokar poguglala tole še enkrat, za štos, in našla NAŠEGA VNUKAveselje veselje veselje

Pokam od ponosa.  Cool
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #18 : torek, 03.08.2010 : 19:42:07 »

he he, super  Smiley
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #19 : torek, 03.08.2010 : 20:03:01 »

Sem našla še posnetek vnučka iz RO II in sem še bolj ponosna. Kapo dol.  Shocked
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #20 : torek, 03.08.2010 : 20:03:27 »

Ups, link: http://www.youtube.com/watch?v=46XE2VJkfow&feature=player_embedded
Logiran
barika
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #21 : sreda, 04.08.2010 : 08:13:46 »

Psu je bilo ime SPARKS WILL FLY JONFI, rodovn.štev. 01550, psici pa sta bili ULA štev. 01650 in BRINA štev. 01683.
Na KZS sem že klicala in so rekli, da so to zaupni podatki in mi jih ne morejo dati. Na klub retrieverjev bom pa danes klicala.

S psom je bilo pa tako, da smo se odpravili na dopust v Pulo, na kampiranje. Poznalo se mu je, da je že v letih, vendar je bil zdrav. Potem je začel nekega dne pokašljevati in bruhati sluz. Šli smo veterinarju, rekla je, da kašlja, ga pregledala, dala zdravila in sirup in rekla, da bo v dveh dneh boljši. Vendar isti dan in naslednji ni bilo nič boljše, nič ni spal, ker je skoz kašljal in bljuval. Začel je težko dihati in popoldne smo ga peljali na urgenco (bila je sobota). Bilo je res vroče, vendar je pes ležal v senci, ob vodi in pihalo je. Ugotovili so, da je dobil tudi vročinski udar in da ima otečena pljuča. Tri ure smo ga k sebi spravljali in uspelo nam je, da je začel umirjeno dihati in dvignil je celo glavo. Vendar je zdravnik rekel, da vprašanje kaj bo s pljuči in da je zelo star. Predlagal je, da ostane tam, ker imajo klimo in se vidimo zjutraj.
Zvečer nas je poklical, da je žal poginil. Naslednji dan smo mislili, da ga bomo še videli, vendar so ga odpeljali že v hladilnico in nismo mogli priti do njega.
Klicali smo na veter.upravo v Ljubljano, na veter.inšpekcijo, na carino, če bi bila možnost, da ga odpeljemo domov. Vendar žal ni šlo in ostal je tam ...
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #22 : sreda, 04.08.2010 : 08:23:55 »

barika, žal mi je. Mislim, da je vaš prinašalec tisti, o katerem mi je sodelavec pred par dnevi po vrnitvi z dopusta pripovedoval - bili ste očitno v istem kampu in je bil prav prizadet, ker pravi da ga je srečeval vsako leto in da so ga vsi v kampu imeli zelo radi. Upam, da boste v svojem iskanju uspešni.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #23 : sreda, 04.08.2010 : 08:27:15 »

Na KZS sem že klicala in so rekli, da so to zaupni podatki in mi jih ne morejo dati. Na klub retrieverjev bom pa danes klicala.

Seveda ti ne morejo nikjer (tudi v klubu retrieverjev ne) dati podatkov, ker jih zavezuje zakonodaja. Zato sem ti pa napisala, da morda lahko naprosis KZS, da posreduje tvojo posto (na tvoje stroske) lastnikom, ki jih ima napisane v rodovnikih. Potem je od njih odvisno, ali zelijo priti s teboj v kontakt ali ne. Odvisno od tega, kako jim svoje zelje opises v pismu in kako jih oni razumejo.
Logiran

Mateja4
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #24 : sreda, 04.08.2010 : 08:49:04 »

LIZA je na forumu septembra 2004 napisala: "V Mengeš se je prejšnjo nedeljo priselil skupaj s svojo družino sin od Spark's will fly Jonfi(a sem si prav zapomnila?),ime mu je Don.

Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #25 : sreda, 04.08.2010 : 08:55:40 »

Jana, tvoj predlog s KZS je sicer smiseln, vendar osebno mislim da KZS ni v nobenem interesu, da bi to počela, žal. Podatki o psih z vzrejnim dovoljenjem so objavljeni tudi javno v kinologu, tako da te podatke ti na klubu vsekakor lahko dajo, kot tudi njihove kontakte.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #26 : sreda, 04.08.2010 : 09:05:14 »

McKruster, imas prav, ce gre samo za iskanje vzrejnih posameznikov.
Na KZS jim seveda ni treba narediti nic od predlaganega, je pa mogoce, oz. je odvisno od pristopa in pripravljenosti na sodelovanje z obeh strani.

V Kinologu so objavljeni samo podatki o leglih in tam lahko najdemo podatke o nekaterih vzrejnih psih in psicah, ne pa o vseh. Ne vem, kako je po klubih urejeno posredovanje osebnih podatkov, ne glede na to, ali gre za vzrejne pse ali karkoli drugega? Ce imajo podpisane izjave ali pa je navedeno v pravilnikih, da se lastnik strinja s posredovanjem, potem verjetno ni problem in je do teh podatkov mogoce priti, sicer pa tudi v klubu ne.

Je pa zanimivo razmisljanje o pomenu rodovne knjige, ki ni/je? javna. Hm ...
A kdo ve, kako je z informacijami javnega znacaja v zvezi z rodovno knjigo. Mi je jasno, da ti v nikakrsnem primeru ne morejo dati prav nobenih osebnih podatkov lastnikov. Kako pa je z imeni psov in njihovimi podatki?
Logiran

branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #27 : sreda, 04.08.2010 : 09:10:57 »

barika, koliko je bil pa star ?
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #28 : sreda, 04.08.2010 : 09:40:22 »

Poleg tega bi lahko kontaktirali še vzrediteljico vašega psa, ker verjetno še spremlja sceno zlatkotov in ima mogoče kaj več informacij.
Logiran
barika
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #29 : sreda, 04.08.2010 : 10:56:24 »

Branka, pes je bil star 12 let in 7 mesecev.

Vzrediteljico sem že kontaktirala in je svetovala, da naj lastniki psic poskusijo dobiti podatke, ker jih ne najdejo več.
Toliko informacij in idej ste mi dali, da res hvala, nekaj se bo že našlo.
Je pa res, da ne vem zakaj so podatki ns KZS zaupni, saj vsak se rad pohvali z zdravim, lepim psom, ki ima rodovnik ali pa tudi ne.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #30 : sreda, 04.08.2010 : 11:11:19 »

McKruster, imas prav, ce gre samo za iskanje vzrejnih posameznikov.
Na KZS jim seveda ni treba narediti nic od predlaganega, je pa mogoce, oz. je odvisno od pristopa in pripravljenosti na sodelovanje z obeh strani.

Ravno to dvomim, koliko poznam osebje na KZS, da jim bi to bilo v interesu. Sploh pa še dodatno v tej situaciji, ko so zaradi evropske razstave tako vsi nervozni in preobremenjeni.

V Kinologu so objavljeni samo podatki o leglih in tam lahko najdemo podatke o nekaterih vzrejnih psih in psicah, ne pa o vseh. Ne vem, kako je po klubih urejeno posredovanje osebnih podatkov, ne glede na to, ali gre za vzrejne pse ali karkoli drugega? Ce imajo podpisane izjave ali pa je navedeno v pravilnikih, da se lastnik strinja s posredovanjem, potem verjetno ni problem in je do teh podatkov mogoce priti, sicer pa tudi v klubu ne.

Podatki morajo bit na razpolago, saj klubi oziroma vzrejne komisije posredujejo tudi kontakte plemenjakov, itd. Da gre pri avtorici za iskanje vzrejnih posameznikov, sklepam zato, ker si želi mladiča potomca njenega psa, torej sklepam rodovniškega mladiča, glede na poreklo njenega samca. Iz tega sem ocenila, da potomci, ki nimajo vzrejnega dovoljenja oziroma ga nikoli niso opravili tako niso relevantni, saj tam ni sledljivosti.

Je pa zanimivo razmisljanje o pomenu rodovne knjige, ki ni/je? javna. Hm ...
A kdo ve, kako je z informacijami javnega znacaja v zvezi z rodovno knjigo. Mi je jasno, da ti v nikakrsnem primeru ne morejo dati prav nobenih osebnih podatkov lastnikov. Kako pa je z imeni psov in njihovimi podatki?

Kolikor jaz vem, se ne da dobit nič. Jaz sem neuradno povprašala, ali bi bilo možno dobit kakšne podatke o psih registirranih v Sloveniji v sklopu mojega stažiranja za preostanek FCI 3, da se pač malo seznanim z zgodovino posamezne pasme v Sloveniji, itd., saj so slovenski viri na internetu zelo skopi, in ni bilo mogoče dobiti ničesar. Sicer je bil neformalen odgovor, da bi se v teoriji to dalo, v praksi pa ne, ker je računalniški program v katerem je rodovna knjiga menda tako čuden. Pa tukaj se ni šlo za podatke o lastnikih seveda, temveč zgolj za imena psov, ki so bili registrirani.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #31 : sreda, 04.08.2010 : 11:36:42 »

Je pa res, da ne vem zakaj so podatki ns KZS zaupni, saj vsak se rad pohvali z zdravim, lepim psom, ki ima rodovnik ali pa tudi ne.

Zaradi zakona o osebnih podatkih, ki pac ni hec in velja za vse enako.

Pri vsem skupaj ne gre za to, koliko se kdo rad pohvali, temvec za to, kaksni so dogovori in "predpisi" glede posredovanja podatkov v javnost (kar je tudi vsak posameznik, ki sprasuje za plemenjaka, plemenko ali kar tako za podatke. Klube zavezuje isti zakon kot kzs ali kogarkoli drugega, ki zbira kakrsnekoli osebne podatke ljudi.

McKruster, se strinjam z vsem napisanim. Povezava kzs in posiljanje poste je bila misljena v dogovoru, torej zdrzi argument, da so zdaj v totalni guzvi, vendar bi bilo to mogoce kdaj kasneje. Nekaj razumevanja se pricakuje na obeh straneh.

Glede plemenjakov in plemenjakinj je tako, kot pises - res verjetno isce samo te, vendar je enak stos s podatki v klubu, kot na kzs, razen "cudnih" evidenc. Verjetno imajo na klubu bolj dostopne in uporabniku bolj prijazne (torej se lazje najdejo).

Tole bi bilo vredno raziskat - kako je s KZS in informacijami javnega znacaja. Namrec, delujejo kot drustvo v javnem interesu in dobijo denar od drzave. Ve kdo kaj bolj podrobno? Pa pogledat bi bilo treba, kaj pravi FCI o rodovnih knjigah (komu morajo biti dostopne ...). Ne mislim toliko za ta primer kot na splosno za iskanje podatkov o posameznih psih, pasmah ... (seveda brez podatkov o lastnikih).

Logiran

white rose
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 149



WWW
« Odgovor #32 : sreda, 04.08.2010 : 21:31:03 »

Barika, s strani KZS verjetno ne bo nič. Jaz bi jih na tvojem mestu vsaj prosila, če ti lahko posodijo vse stare številke Kinologov (dobiš jih sicer tudi v vsaki malo bolje založeni knjižnici), si vzameš kakšno urico časa, pregledaš vse objave legel (vsa legla v Slo.so objavljena v Kinologu), pokličeš osebno še kakšnega vzreditelja in ni vrag, da kaj ne najdeš.
Logiran
retriverka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


WWW
« Odgovor #33 : nedelja, 08.08.2010 : 18:04:07 »

tole sem našla na netu, ko sem vnesla notri ime tvojega kužija : http://med.over.net/forum5/read.php?44,1540769  v oči mi je padel tale odgovor : ps: ata mladičev, Sparky (Sparks Will Fly Jonfi) je sine naše Phoebe ;-)

upam da ti kaj pomaga
Logiran
barika
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #34 : ponedeljek, 09.08.2010 : 11:39:54 »

Revije sem si že sposodila in jih že pridno listam.
Retriverka, Sparky se je res paril s psičko Taro, vendar žal ni donosla mladičkov in je sama komaj preživela.
Iščem dalje.

lep pozdrav vsem
Logiran
Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: IŠČEM PASJE POTOMCE?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines