mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 08:50:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Okoljevarstveni kotiček  |  Tema: Čisto resno vprašanje: Kaj storite z iztrebki vaših ljubljenčkov? - "Eko" tema
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čisto resno vprašanje: Kaj storite z iztrebki vaših ljubljenčkov? - "Eko" tema  (Prebrano 22844 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Braunkopf
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #75 : torek, 16.09.2008 : 10:18:09 »

Mi od naših mačk mečemo v smetnjake za naravne odpadke. Me pa moti denimo to, da nas večina nosi tudi naravne odpadke v plastičnih vrečkah in je konec koncev "isti šmorn" v smetnjaku, vse polno zelenjave in sličnega, vmes pa vrečke (zadnjič sem prav not pogledala). Je to ok, kaj se da narest?
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #76 : torek, 16.09.2008 : 10:42:46 »

Jupi sem res vesela, da obstaja tale tema.
Jaz vsak dan cca 3x dobim pike, ko pakiramo drek v plastiko Angry
Še v trgovini ne vzamem vrečke (imam v torbici vedno eno tako posebno nakupovalno vrečo, ki se čist na malo zloži, pa še lepa je, pa velik gre notri), pol pa vsak dan vržem v smetnjak 3 komade plastike-fuj.
Smo tudi pri nas dobili tiste BIO kontejnerje, pa razgradljive vrečke in sem jih mislila uporabit za pasje drekce. Sam jih je treba it iskat na komunalo, ki pa ni tako blizu Sad
Enkrat sem jih celo zasledila v Merkurju, pa jih je potem zmanjkalo in od takrat jih nimajo več.
Zaenkrat pa razgradljivih še nisem zasledila v trgovini za male živali  Sad
Bomo še malo naokoli pogledali.
Logiran
Mateja4
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #77 : torek, 16.09.2008 : 12:27:32 »

Hm, v brošuri ABECEDA ODPADKOV, ki jo je izdala Snaga, piše, da živalski iztrebki ne sodijo v bio kontejnerje. Žal ni pojasnila, zakaj.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #78 : torek, 16.09.2008 : 12:30:25 »

Nič hudega, saj ni treba da grejo v BIO kontejner. Grejo lahko v navaden kontejner, samo da so zapakirani v kaj drugega kot plastiko. V kaj, kar razpade prej kot v 100 letih.
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #79 : torek, 16.09.2008 : 12:54:34 »

Hm, v brošuri ABECEDA ODPADKOV, ki jo je izdala Snaga, piše, da živalski iztrebki ne sodijo v bio kontejnerje. Žal ni pojasnila, zakaj.

Verjetno preventivno zaradi kakšnih možnih bolezni. Psov ceplejnih, razglistenih in veterinarsko pregledanih po propisima ni tako veliko - med 10-20 %. Zato bolje preventiva kot kurativa.
Sicer pa po drugi strani -  tisti, ki ne poskrbi za psa, tudi ne pobira drekov za njim.
Logiran
Amaja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 190


« Odgovor #80 : torek, 16.09.2008 : 19:05:21 »

Vendar naj bi se v kompostarnah bio odpadki predelali pri takih temperaturah oz. na tak način, da to ni problem. No, tako je meni povedal tisti gospod s komunale. Ni bil pa s Snage.
Logiran
taramura
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #81 : ponedeljek, 09.08.2010 : 16:58:48 »

Stvar je taka, stoji pa takole.
Nekako me zanima kam pospravljate/zavržete vse mačje wc-iztrebke, ko čistite mačji wc? sram
Zanima me, ker sama to najlažje odkidam v vrečo za ostale odpadke in stvar zaključena Undecided bojim pa se, da me bodo na komunali vsak čas začeli loviti za vrat zaradi vsega tega (dreka) iz mojega gospodinjstva. sram No, za nameček je smetnjak še poln porabljenih plenic.. ostalega pa skoraj nimam, ker ločujem odpadke in ima vsaka stvar svoje mesto. Dejansko me zanima kam ostale članice in člani dajate uporabljen pesek?

Za kakšno boljšo rešitev ali namig vam bom hvaležna Smiley
Logiran
Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #82 : ponedeljek, 09.08.2010 : 17:04:47 »

Mačji pesek spada med ostalo. Jaz ga tudi dajem med ostalo, ker sem brala v brošuri od Snage, naj ga damo tja. Smiley
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #83 : ponedeljek, 09.08.2010 : 17:07:12 »

Iztrebki mesojedih zivali in higienski pesek spadata med mesane odpadke. Stelja kuncev, glodavcev, ... pa gre v bio, oz. na kompost.

Naceloma bi bio "lesene" peske brez iztrebkov lahko dajal v bio, oz. na kompost, ampak ti, ki se grudijo, za kompostiranje niso primerni. Preverjeno na lastnem kompostku. Tongue
Logiran
taramura
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #84 : ponedeljek, 09.08.2010 : 17:09:28 »

Ok.. tole glede snage mi je znano.. ampak tega se kar nabere v roku 2 tednov Smiley
Hvala za odgovore!
Bom pregledala še Janin link Smiley
Logiran
Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #85 : ponedeljek, 09.08.2010 : 17:09:57 »

Ko pa smo ravno pri tej temi - mene zanima, kaj naj bi vseboval mačji pesek.
Nekje sem slišala, da nekateri vsebujejo nevarne snovi - kot je tudi azbest? Ali se kaj ve, katere znamke peskov to vsebujejo?
Logiran
taramura
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #86 : ponedeljek, 09.08.2010 : 17:26:35 »

Tema je stara že skoraj dobre 2 leti, pa me zanima, če je od takrat kaj sprememb na bolje. Nasploh glede razgradljivih vrečk. Kje jih kupujete?
A tele vrečke za kakce, ki so nastavljene zraven how-how smetnjakov financirajo občine? me je zadnjič kar pošteno razjezilo, ko sem želela odvržt polno vrečko in naletela na poln smetnjak, seveda je blo notr vse ostalo samo to ne, čemur so namenjeni!
Logiran
taramura
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #87 : ponedeljek, 09.08.2010 : 17:29:46 »

uff.. to pa je zanimivo vprašanje Penny..
Kako je pa kaj s temi parfumčki v pesku - nekateri dišijo po babypudru itd..
Jaz žal nisem slišala za dodatke azbesta v pesku Shocked
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #88 : ponedeljek, 09.08.2010 : 17:30:15 »

taramura, dobijo se ekološke vrečke za drekce. Prodajajo jih npr. tudi v superčombetu.

In ja, pasje smetnjake imajo čez občine. V kakšnem stanju so smetnjaki, je ponavadi odvisno od kulture "lokalnega prebivalstva" (pri nas ga mularija razgoni 2x na leto - v petardnem prednovoletnem času in ob začetku šolskih počitnic  Lips Sealed).
Logiran
bol.ha
novinec
*
Sporočil: 48


WWW
« Odgovor #89 : ponedeljek, 09.08.2010 : 17:34:06 »

Pri nas pa nikoli ni vrečk. Nekdo jih vsakič vse pokrade, takoj ko jih postavijo  Lips Sealed
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Okoljevarstveni kotiček  |  Tema: Čisto resno vprašanje: Kaj storite z iztrebki vaših ljubljenčkov? - "Eko" tema
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines