mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 18:17:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Belgija bo do leta 2016 sterilizirala vse mačke
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Belgija bo do leta 2016 sterilizirala vse mačke  (Prebrano 13496 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« : četrtek, 19.08.2010 : 14:27:30 »

Belgium plans to sterilise all cats by 2016

Brussels (dpa) - Belgium is set to embark on a radical plan to sterilise all cats in the country by 2016, an official said Wednesday, confirming a report by the Sud Press newspaper group.

The measure is meant to solve the problem of feline overpopulation. In a country of over 10 million people, there are an estimated 1 million cats, a spokesman for the health ministry told the German Press Agency dpa.

According to the "Multi Annual Cat Plan," due to be rolled out in 2011, sterilisation will first be carried out on cats held in shelters, then extended to breeding establishments and pet shops.

At a later stage, sterilisation will be made mandatory also for pet cats, which are expected to be identified and placed on a national registry. dpa alv hl Author: Alvise Armellini
Logiran

SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1 : četrtek, 19.08.2010 : 14:30:59 »

sterilisation will first be carried out on cats held in shelters, then extended to breeding establishments and pet shops.
A pet shopi jih tudi prodajajo? Shocked

Bravo Belgijci, kaj naj rečem ... samo da se ne bo kdo ustrašil, da bodo izumrle. Huh
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #2 : četrtek, 19.08.2010 : 14:34:29 »

Opa!
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #3 : četrtek, 19.08.2010 : 14:48:33 »

Hm, ali to pomeni, da v Belgiji trenutno ne sterilizirajo mačk, ki jih oddajajo iz zavetišč?

Ampak zakaj obvezno sterilizacijo izvajati tudi v vzreji? Pomeni to, da v Belgiji vzreja mačk ne bo več dovoljena?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4 : četrtek, 19.08.2010 : 14:59:26 »

Terclavers also said that pedigree cats are to be excluded from the sterilization program.
http://www.vancouversun.com/health/Belgium+plans+sterilize+most+cats+2016/3414559/story.html
Logiran

Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #5 : četrtek, 19.08.2010 : 16:15:32 »

Super in super tudi za tole z registrom. Upam, da bo funkcioniralo.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #6 : četrtek, 19.08.2010 : 19:59:42 »

Mene je pa groza, ko preberem kaj takega. Upam da bodo lastniki uprli.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #7 : četrtek, 19.08.2010 : 20:58:03 »

Jaz bi pred komentiranjem počakala na malo več informacij - po prebranem, gre zgolj za načrte, za katere trenutno še nimajo vseh potrebnih sredstev. Na prvo žogo pa bi si upala reči nekaj podobnega kot Lanabela, ker iz takih gorečih planov se zna razviti še kaj zoprnega Undecided
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #8 : petek, 20.08.2010 : 06:45:39 »

Mene je pa groza, ko preberem kaj takega. Upam da bodo lastniki uprli.
Kar na počez usekat se meni tudi zdi   Huh
Totalke ponavadi ne prinesejo veliko dobrega.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #9 : petek, 20.08.2010 : 08:21:32 »

Pozdravljam idejo.
Belgijci so tolk šlampasti, da se lahko mirno nehate bat pogroma nad mačjimi rodili vsepovprek. Pa mudi se jim tudi ne nikamor.
Sprejet zakon še ne pomeni, da bo stvar izvedena, sploh ne od danes do jutri. Bodo pa nekaj naredili in se 'trudili', samo jim bo napoti stalo tisoč 'ovir' in izgovorov.

Drugače pa ne razumem v čem je problem, če se posterilizira tiste, ki so zunaj. So brez kontrole in v tistem trenutku se niti ne ve, ali so lastniške. Ena taka mini zapustitev torej. Vsaka mačka brez nadzora (v poseljenih območjih) pomoje sodi samo na S/K. Tu jaz ne bi niti pasemskih izvzela. Če so dragocene za razplod, se naj jih pač ima na varnem. V bajte in na zavarovane vrtove pa oblast menda ne bo nikomur hodila, predvidevam.

Sicer pa je situacija na Flamskem kar ok, vidiš v predmestjih pogosto mačje košarice pred vrati malih opečnatih hišic (tako kot na Nizoz.), tudi tiste lastniške mačke, ki pohajajo, mi delujejo precej uštimane, na Valonskem je pa dizaster. Umazanija po tleh, zamujanje, javna stranišča da te kap, mačke tudi nekako v takem duhu. Po Bruslju je tako-tako, mrgoli jih ravno ne, se jih pa najde kar lepo število. Recimo ena kolonija je v parkcu direkt za evr. parlamentom. Pa v parku pred belgijskim (nacionalnim) parlamentom se jih tudi najde. Na deželi najdeš med čisto izobraženimi in dobro stoječimi še vedno take, ki imajo mačke zaradi miši ali pa kar tako malo za hec ene par njih (nesteriliziranih), okrog bajte.

So pa nasploh precej živaloljuben narod - ne bom pozabila majstra, ki mi je popravljal pralni stroj. Sem mislila, da sploh ne bo odšel, tolk je imel opravit z Milenco (pol ure otročjih debat s tujo mačko Shocked), s strojem pol manj.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #10 : petek, 20.08.2010 : 11:21:52 »

Kolikor sem jaz prebrala, se obvezno pokastrira vse, ne samo zunanje.
Če bi zadevo izpeljali tako, kot je zamišljena, bi bile mačke (razen rodovniških, ki pa niso niti m od mačke) v 20 letih iztebljene. Živaloljubni fanatiki bi lahko dosegli to, česar zadrti sovražniki mačk doslej niso uspeli z nobenim preganjanjem in pobijanjem.
Na šlampavost se ne bi zanašala, pa tudi na to ne, da je to tam nekje daleč ena Belgija. Take ideje se hitro širijo (glej zakone o nevarnih pasmah - ki se širijo, ne glede na to, da so se še povsod sfižili)
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #11 : petek, 20.08.2010 : 11:24:02 »

Bodo pa iz Slovenije uvažali... buh ve, da jim bomo hvaležni!
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #12 : petek, 20.08.2010 : 12:09:32 »

To z mački je taka kompleksna problematika, da ji ne prideš do dna. Se strinjam, da ekstremi niso najbolj racionalni. Kaj pa če bi tako navadno mucko registrirali kot pasmo? Saj so tudi kakšne pasje tako nastale, iz vrst domačih mešancev, a ne?
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #13 : petek, 20.08.2010 : 12:23:40 »

Kolikor sem jaz prebrala, se obvezno pokastrira vse, ne samo zunanje.

Že, ampak zelo postopoma, tiste lastniške so na vrsti šele na koncu, do takrat bo pa Belgija že ene petkrat razpadla.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #14 : petek, 20.08.2010 : 12:50:09 »

Gre za vzorec, trend je, da se sprejemajo čedalje bolj fanatični zakoni in na dolgi rok se nam zna zgoditi, da bomo živeli v PETA raju (kjer so samo ljudje brez žvali)
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #15 : petek, 20.08.2010 : 13:21:15 »

Gre za vzorec, trend je, da se sprejemajo čedalje bolj fanatični zakoni in na dolgi rok se nam zna zgoditi, da bomo živeli v PETA raju (kjer so samo ljudje brez žvali)

Hm, ja, se povsem strinjam. Ampak to (da se sprejemajo čedalje bolj fanatični zakoni) nikakor ne velja le za področje živalovarstva.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #16 : petek, 20.08.2010 : 13:52:07 »

Imaš prav, žal.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #17 : petek, 20.08.2010 : 14:30:11 »

Pa saj morda ne bi bilo težko na neki točki 0 vse  lastniške domače muce registrirati kot pasemske. Za  nadaljnjo vzrejo, če imajo lastniki voljo in še niso s/k,  pa jih podrejati istim pravilom kot vse ostale pasemske (obvezni vzrejni pregledi in dovoljenja).
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #18 : sobota, 21.08.2010 : 14:23:46 »

Saj že zdaj imaš rodovniške evropske kratkodlake. Za vzrejo so tiste, ki ustrezajo standardu. To pomeni nič zelenih oči pri črnih mačkah. Recimo, točno določen vzorec pri tigrastih.....Tudi če bi hišne mačke, ki ustrezajo standardu dobile začetne rodovnike (kar je možno, a so merila zelo stroga) bi bilo silno veliko "izgubljenega s prevodom". Ampak glede tega smo se že enkrat palčkali v enui drugi temi.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #19 : torek, 24.08.2010 : 12:23:33 »

Mene prav nič ne skrbi za mačke.
I.) Kot prvo je to tujerodna invazivna vrsta,ki dela samo škodo v okolju in torej sploh ne bi bilo nič narobe, če bilo jih kot "pohajačke po svoji volji" povsem iztrebili.
II.)Drugič , tudi če bi to poskušali tako in tako ne bi uspelo.Tudi ob popolnem trudu celo v Belgiji ne bodo uspeli popolnoma ustavit razmnoževanja vseh domačih mačk. Vedno bo kje kakšna pozabjena ostala, ali pa prišla čez mejo namenoma ali nenamenoma.
III.) Pa tudi v primeru,da bi uspeli ne samo v Belgiji ampak celo v EU ali Evropi širše S/K res vse obstoječe mačke (teoretično gledano) , to za mačko kot vrsto ne bi pomenilo nobenega ogrožanja.
Mačka se je v zgodovini veselo razpasla po vsem svetu in se ni bati ne za preživetje vrste ne za njen dovolj širok genom.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #20 : torek, 05.10.2010 : 14:49:26 »

V Leverkusen/Nemčiji pripravljajo obvezno K/S in čip za mačke z izhodom:
http://www.ksta.de/html/artikel/1285337934048.shtml
Logiran

deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #21 : petek, 12.11.2010 : 09:01:55 »

V Leverkusen/Nemčiji pripravljajo obvezno K/S in čip za mačke z izhodom:
http://www.ksta.de/html/artikel/1285337934048.shtml
Brihtno.
Škoda,da to ne bo tudi pri nas.
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Belgija bo do leta 2016 sterilizirala vse mačke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines