mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 00:50:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Belgija bo do leta 2016 sterilizirala vse mačke
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Belgija bo do leta 2016 sterilizirala vse mačke  (Prebrano 13507 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #15 : petek, 20.08.2010 : 13:21:15 »

Gre za vzorec, trend je, da se sprejemajo čedalje bolj fanatični zakoni in na dolgi rok se nam zna zgoditi, da bomo živeli v PETA raju (kjer so samo ljudje brez žvali)

Hm, ja, se povsem strinjam. Ampak to (da se sprejemajo čedalje bolj fanatični zakoni) nikakor ne velja le za področje živalovarstva.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #16 : petek, 20.08.2010 : 13:52:07 »

Imaš prav, žal.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #17 : petek, 20.08.2010 : 14:30:11 »

Pa saj morda ne bi bilo težko na neki točki 0 vse  lastniške domače muce registrirati kot pasemske. Za  nadaljnjo vzrejo, če imajo lastniki voljo in še niso s/k,  pa jih podrejati istim pravilom kot vse ostale pasemske (obvezni vzrejni pregledi in dovoljenja).
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #18 : sobota, 21.08.2010 : 14:23:46 »

Saj že zdaj imaš rodovniške evropske kratkodlake. Za vzrejo so tiste, ki ustrezajo standardu. To pomeni nič zelenih oči pri črnih mačkah. Recimo, točno določen vzorec pri tigrastih.....Tudi če bi hišne mačke, ki ustrezajo standardu dobile začetne rodovnike (kar je možno, a so merila zelo stroga) bi bilo silno veliko "izgubljenega s prevodom". Ampak glede tega smo se že enkrat palčkali v enui drugi temi.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #19 : torek, 24.08.2010 : 12:23:33 »

Mene prav nič ne skrbi za mačke.
I.) Kot prvo je to tujerodna invazivna vrsta,ki dela samo škodo v okolju in torej sploh ne bi bilo nič narobe, če bilo jih kot "pohajačke po svoji volji" povsem iztrebili.
II.)Drugič , tudi če bi to poskušali tako in tako ne bi uspelo.Tudi ob popolnem trudu celo v Belgiji ne bodo uspeli popolnoma ustavit razmnoževanja vseh domačih mačk. Vedno bo kje kakšna pozabjena ostala, ali pa prišla čez mejo namenoma ali nenamenoma.
III.) Pa tudi v primeru,da bi uspeli ne samo v Belgiji ampak celo v EU ali Evropi širše S/K res vse obstoječe mačke (teoretično gledano) , to za mačko kot vrsto ne bi pomenilo nobenega ogrožanja.
Mačka se je v zgodovini veselo razpasla po vsem svetu in se ni bati ne za preživetje vrste ne za njen dovolj širok genom.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #20 : torek, 05.10.2010 : 14:49:26 »

V Leverkusen/Nemčiji pripravljajo obvezno K/S in čip za mačke z izhodom:
http://www.ksta.de/html/artikel/1285337934048.shtml
Logiran

deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #21 : petek, 12.11.2010 : 09:01:55 »

V Leverkusen/Nemčiji pripravljajo obvezno K/S in čip za mačke z izhodom:
http://www.ksta.de/html/artikel/1285337934048.shtml
Brihtno.
Škoda,da to ne bo tudi pri nas.
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Belgija bo do leta 2016 sterilizirala vse mačke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines