mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 11:49:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Uveljavljanje svoje volje
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Uveljavljanje svoje volje  (Prebrano 16024 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Bonyka
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« : petek, 27.08.2010 : 10:04:44 »

Lep pozdrav!
Imam vprašanje glede moje psičke Bony, ki je stara 12 tednov, pasme beagle. Dobila sem jo pred tremi tedni.
Psička spi zaprta v kletki ob moji postelji v spalnici. Ker imam trenutno dopust preživim veliko časa z njo, le kadar spi jo odnesem v kletno in jo zaprem. Pojavila se je težava, ko je zaspala v mojem naročju v dnevni sobi in ko sem jo želena dvigniti je zarenčala name in me ugriznila.
Zanima me, kako odreagirati v trenutku kadar pes zarenči nate in te želi ugriznit (ali te ugrizne) vendar ne v igri, ampak kot uveljavljanje njegove volje?
Kakšen pristop je v tem primeru najboljši?
Ker psičko že od vsega začetka vzgajam in ji ne dovolim stvari za katere nočem, da bo jih počela kot odrasel pes bi rada tudi to težavico rešila na čim boljši način.
Če ima kdo podobno težavo prosim za nasvete.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1 : petek, 27.08.2010 : 12:02:37 »

Psica ni ugriznila, ker bi uveljavljala svojo voljo, pač pa, ker si jo prestrašila med spanjem, ko si jo dvigovala.
Predvsem začni delat z njo kot s psom, ne kot z dojenčkom.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #2 : petek, 27.08.2010 : 12:07:47 »

Predvsem začni delat z njo kot s psom, ne kot z dojenčkom.
Huh
Tudi meni je pes že kdaj zaspal v naročju in sem ga dvignila, brez da bi ga prej načrtno prebujala, da se ne bi ustrašil. Je pa res, da sem to naredila počasi in previdno, da se je imel čas nekako zbrihtat. Nikoli pa zato noben ni šavsnil.
In me nobeden še ni obtožil, da zato ravnam s psom kot dojenčkom Shocked stop
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #3 : petek, 27.08.2010 : 12:22:38 »

V takih situacijah je vedno več možnih razlogov za ugriz, zato ti brez kakršnih dodatnih informacij nihče ne bo mogel dati 100% recept. Lahko je ugriznila iz jeze a ravno tako iz strahu, hendlanje enega ali drugega je pa popolnoma nasprotno in lahko še večjo škodo narediš z napačno "terapijo". Veliko informacij igra vlogo, iz kakšnega legla je, kako so tam ravnali z mladiči, kako je socializirana, ali je psička plašna ali ne, kako na splošno reagira v stresnih situacijah, kje imela rep in ušesa v tej situaciji, kaj je potem naredila, ko si jo spustila dol, itn... vse to spada zraven.

Je pa vsekakor znak, da nekaj v vajinem odnosu ne štima.

Pes kateri zaupa svojemu vodniku in ima pravilen odnos z njim, ne bi tako odreagiral.
Logiran

Laeja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 186


« Odgovor #4 : petek, 27.08.2010 : 15:46:06 »

Ne vem... kaj potem naslednjih 15 let hodiš okrog njega po prstih, da ga slučajno ne zbudiš v napačnem trenutku? Saj je potrebno psa konec koncev navajat na vse možno, tudi na to da se ga dotikaš med spanjem in da na možne premike okrog njega ne odreagira s strahom oz. agresijo. Moraš ga navadit tudi na to da ga lahko dvigneš, brez da paničari. Da lahko stopiš čez njo ko spi in nima kaj šavsnit, renčat če se slučajno zbudi.

Se pa strinjam s skogkatt, da mora biti nekaj narobe ali v vajinem odnosu ali pa se vzreditelj ni dovolj ukvarjal z mladički v smislu socializacije.

Jaz bi verjetno v podobni situaciji ukinila privilegije - kavč. Pa verjetno bi celo situacijo ponovila na tleh, vsaj toliko da ugotoviš kaj jo sproži - ali dvigovanje ali bujenje .. od tega da ti zaspi v naročju do tega da jo zbudiš. Če bi me poskusila ugrizniti ali renčati name ob bujenju oster ne, pa prijela bi jo za gobček (brez grobosti), da bi preprečila ugriz. Moraš ji dat vedeti da renčanje, šavsanje ni dopustno. Potem ukineš nekaj dobrega - tvojo pozornost  -za kakšni 2 minuti bi jaz zapustila prostor. Če bi prestala bujenje vredu pa mala nagradica igra, priboljšek, tvoja pozornost, kar ji je všeč.

Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #5 : petek, 27.08.2010 : 15:50:08 »

Ti bi zapustila prostor? Torej v primeru, da je šavsnila res zaradi uveljavljanja svoje volje, potem s tem samo potrdiš neželjeno vedenje.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #6 : petek, 27.08.2010 : 16:01:47 »

Sicer bi bilo treba celo situacijo videti, vendar pa v nobenem primeru ne škodi, če ostaneš povsem mirna, kot da se ni nič zgodilo, ugriz odignoriraš in s psom narediš točno  tisto kar si si zamislila. Potem pa ga odneseš v boks in ga pustiš tam toliko časa, da se umiri. Drugič ga pa prej preden se ga dotakneš ko spi za vsak slučaj pokliči, da se ne bo ustrašil.
Logiran
Laeja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 186


« Odgovor #7 : petek, 27.08.2010 : 16:12:05 »

Sem napisala, da bi poskusila ugotovit kaj je sporožilo agresivnost - ali dvigovanje ali bujenje. Najprej oster ne, prijem za gobček, potem pa ostane brez moje pozornosti nekaj časa. Še kakšno vprašanje Yo? Pišem kaj bi jaz naredila - kaj pa bi ti naredila?
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #8 : petek, 27.08.2010 : 17:06:02 »

Jaz bi mogoče vedela, kaj naredit, če bi bila zraven in bi situacijo videla. Zato so moji odgovori bolj v stilu vprašanj, da boš ti lažje ugotovila, kaj je narobe oz. kje imata problem. Sploh ni mišljeno kot zafrkavanje.  Smiley
Logiran
Laeja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 186


« Odgovor #9 : petek, 27.08.2010 : 20:09:34 »

Jaz nimam tega problema  ... Bonyka ga ima.
Nisem pa strokovnjak na tem področju, pišem samo kot kaj bi naredil še en laik po svoji kmečki pameti - in ja tudi pustil mladička malo samega, da študira, kaj je naredil narobe. Cheesy
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #10 : petek, 27.08.2010 : 20:14:22 »

Jaz nimam tega problema  ... Bonyka ga ima.
Nisem pa strokovnjak na tem področju, pišem samo kot kaj bi naredil še en laik po svoji kmečki pameti - in ja tudi pustil mladička malo samega, da študira, kaj je naredil narobe. Cheesy

Sorry, nisem brala nickov.
Ma, jaz bi mladiča pustila samega recimo, samo se ne bi jaz umaknila, ampak bi njega nekam osamila.
Sploh se mi pa zdi najbolj pomembno, da se najprej ugotovi ali mladič uveljavlja svojo voljo, se rangira ali se je ustrašil oz. kaj je vzrok.
Logiran
Euua
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #11 : petek, 25.04.2014 : 16:43:28 »

Hej! No ker sem ravno videla to temo imam pa jaz konkretno vprasanje..kaj narediti ce tvoj pes dejansko hoce uveljavljati njegovo voljo..mam psicko staro malo manj kot 5mesecov..in jo vzgajam in vse..ampak ko ji reces da nekaj ni vredu naredila in da to ne sme se ona zacne nazaj kregati nate (lajati)..in me res zanima kako ste vi svojim psem pokazali in jih naucili kdo je gospodar v hisi in da na vase ne smejo lajati?

 Hvala lepa za vse odgovore.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #12 : petek, 25.04.2014 : 17:21:36 »

Mislim, da bi glede na starost psičke in težavo, to (in še veliko ostalega) najlažje reševali/se naučili s pomočjo pametnega inštruktorja v pasji šoli  Wink
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #13 : petek, 25.04.2014 : 19:54:03 »

Začni delati tako, da bo psica sodelovala s teboj z užitkom, pa ne bo potrebe po glasnem protestiranju.
Imam psico, ki hoče imeti vedno zadnjo besedo, kar mene ne moti niti najmanj. Dokler naredi vse kar od nje pričakujem, lahko tudi glasno komentira, če ji tako paše. Se mi zdi, da se ljudje s tem, kdo je glavni čist preveč obremenjujejo.
Logiran
Euua
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #14 : sobota, 26.04.2014 : 14:41:26 »

Ne saj se ne obremenjujem..samo res ji prijetno da vedno ko ni nekaj po njeno zacne lajati name in rencati..zato sem vprasala..hvala Smiley
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #15 : sobota, 26.04.2014 : 17:17:13 »

Ti samo pazi, da z lajanjem ne bo nikoli uspela izsiliti tistega, kar si  želi. Nagrajuješ mirnost.
Logiran
sorin
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #16 : četrtek, 08.01.2015 : 21:11:17 »

hej.pravšnja tema zame.doma imam 2 mesečno rottwailerko katera renči in grize vedno kadar ni po njeno.kadar je tako jo damo v njen boks in se odstranimo iz sobe za par min,potem ko se pomiri pa jo spustimo nazaj. glede na to da je to kar zahtevna pasma vas prosim če mi lahko zaupate še kakšen nasvet kako ji dokončno pokažem kdo je šef pri bajti

hvala lepa za vse nasvete Cheesy
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #17 : četrtek, 08.01.2015 : 21:20:52 »

Pri dveh mesecih renči in vas grize?!?  Shocked Lips Sealed
Poiščite strokovno pomoč, ker se bojim, da se to ne bo dobro končalo. Predvsem pa NIKOLI NIČ ne sme biti po njeno, vsaj ne takrat/tako, ko(t) si ona to zamisli.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #18 : četrtek, 08.01.2015 : 21:45:27 »

Podpis pod SunnyDay, absolutno in podčrtano!

Še sploh, če je to vaš prvi pes, česar sicer niste napisali; poiščite strokovno pomoč že jutri. Ne čez mesec, dva ali šest - ker takrat bo prepozno.  Undecided
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #19 : četrtek, 08.01.2015 : 22:11:37 »

Če jo boste tako mlado dajali v box za kazen bo dobila negativno izkušnjo z njim, tako boste imeli dolgoročen problem. Res poiščete strokovno pomoč. Prav je, da se kužu pokaže kdo je šef ampak na pravi način.
Logiran
sorin
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #20 : četrtek, 08.01.2015 : 22:41:29 »

ok...sam vsi so migovorili naj delam tako,da jo dam v boks...kaj naj naredim do takrat ko ne grem v šolo oz priporočite mi strokovno pomoč
Logiran
sorin
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #21 : četrtek, 08.01.2015 : 22:55:59 »

naj pokličem v pasjo šolo v katero smo hoteli iti oz kam naj se obrnem da bo vse tako kot mora bit...saj se tečaj začne komaj čez 2 meseca in rada bi rešila to čimprej in na pravilen način,da bo tudi za kužiko prav.

res hvala za predloge
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #22 : petek, 09.01.2015 : 10:00:21 »

Individualne inštrukcije so tudi na voljo - vsaj nekaj uric bi bilo priporočljivo vzeti čimprej.

Tudi tukaj na forumu sodeluje zelo izkušena inštruktorica - ne vem pa, koliko je trenutno na voljo. Morda bo videla vaš zapis; drugače pa kar telefon v roke in malo poklicat po pasjih šolah, pa stric Google bo najbrž tudi znal kaj povedati.

Dva meseca do začetka pasje šole pa nikakor ne čakat.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
sorin
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #23 : petek, 09.01.2015 : 10:35:55 »

danes sem že poklicala v šolo,sam pa se mi inštruktorica še ni javila,tako da upam da se bo do konca dneva...jo zelo hvalijo na našem koncu zato upam da bo vse ok.
pisala sem pa ravno zaradi tega ker se mi zdi predolgo čakat 2 meseca...

res hvala vam za vse...vidim da je to pravo mesto da dobiš res kvalitetne odgovore na vprašanja Cheesy

Logiran
sorin
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #24 : petek, 09.01.2015 : 12:56:51 »

hej hej
z inštruktorico smo zmenjene danes za 16.00,tako da bomo kmalu videli za kaj se gre,grem pa jutri na predavanje od ********** in bom še njih vprašala kako naj postopamo doma.

hvala vsem
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #25 : petek, 09.01.2015 : 14:10:52 »

Odlično! Pa le poročaj o uspehih - z resnim pristopom bodo zagotovo kmalu.  Afro
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
sorin
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #26 : sobota, 10.01.2015 : 10:21:40 »

hej hej...se že javljam z pozitivnimi novicami Cheesy
inštruktorica mi je rekla da ni tako hudo kot se je slišalo in da se vse da popraviti z pravilnimi dejanji in hrenovko Smiley
včeraj smo se dobili in problem je le v tem da ju psička zelo,zelo,zelo živahna in da je nismo znali na pravi način zmotivirati da bi pokurila vso odvečno energijo in zato se je podila za nami....in delali smo najpogostejšo napako in namreč da smo jo več grajali kot hvalili...za vsako napako smo naredili celo dramo in jo izolirali,ko pa se je sama pomirila in nas prosila za pribolšek jo ni nihče videl...sedaj imamo vedno eno oko na njej in lahko rečem da je že sedaj lep napredek Cheesy

tako da hvala še enkrat da ste me napotili na pravo pot Grin

Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #27 : sobota, 10.01.2015 : 10:49:51 »

O super samo tako naprej Cheesy
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #28 : sobota, 10.01.2015 : 11:59:25 »

Super! In ker je psička res še mlada, vam bo s pravilnim pristopom uspelo rešiti vse težave in dobili boste lepo vzgojeno, pridno pasjo sopotnico.
Seveda vzgoja traja kar nekaj časa; čez nekaj mesecev pričakujte pasjo puberteto - takrat bo mogoče kar malo 'pozabila', kaj vse že zna.  Tongue Kljub sedanjemu delu z inštruktorico je obisk pasje šole spomladi zato zelo  priporočljiv - tudi zaradi socializacije psičke.
Odlično ste začeli. Kar pogumno naprej! Smiley
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
sorin
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #29 : sobota, 10.01.2015 : 14:48:58 »

ja v šolo sigurno gremo...zmenjeni smo tudi da se dobimo enkrat na teden do začetka šole,tako da nas bo imela pod kontrolo če delamo vse tako kot nam je pokazala včeraj...trudimo pa se že sedaj z socializacijo   Smiley kužkov se še malo bojimo,zato pa je naša mucka njena najboljša prijateljica  Grin
 
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #30 : sobota, 10.01.2015 : 16:03:53 »

Super novice in res fajn, da ste se začeli s problemom spopadati takoj in da imate zagotovljeno strokovno vodstvo Afro

Kar tako naprej! Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Uveljavljanje svoje volje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines