mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 12:01:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Dizzy in Ula..
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dizzy in Ula..  (Prebrano 11974 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sandras
novinec
*
Sporočil: 21


WWW
« : torek, 19.10.2010 : 20:19:16 »

..dve pomurčici, ki sta k nam prišli v razmaku skoraj enega leta, pa se zdi, da sta skupaj od vedno (razen obcasnega babjega kreganja..kar pa je, priznajmo, skoraj normalno  pevka ).

Dizzy umirjena princeska, ki je k nam prišla ob dopolnjenem drugem mesecu. Za nami je pestro leto in še malo.. kot mladiček živ hudiček, pa vendar ni nikoli nič uničila, grizla.. no razen mojih rok in enega mojega copata z zelo finim podplatom, ravno pravšnjim za grizenje ob menjavi zob.. 
Ob lepem vremenu smo se sprehajali in se potepali po izletih; potepali smo se po slovenski obali, vonjali cvetje v Volčjem potoku in se čudili nekim ogromnim stvarem imenovanim dinozavri, večkrat obiskali Logarsko dolino, Matkov kot in panoramsko cesto nad Matkovim kotom, se kopali v Savinji ob družbi potočnih rakcev in v Šmartinskem jezeru, kjer je "most" cez jezero zelo velik bav-bav...
Ker pa se zelooo rada vozi v avtomobilu, jo s sabo vzamemo tudi na "daljše" izlete, k sorodnikom na Hrvaško in pa vsakodnevno na pet minutno vožnjo do mesta.

Ob slabem vremenu pa si je gospodična izborila najprej kavč, potem še postelje...  bravo pevka
Še v pasji šoli so se "norčevali" z nje, da ji bodo pogrnili z rdečim tepihom, ker ji hoja po mokri travi ni prav nič všeč.
Kolikor je bilo "težko" z njenim velikim mladičkastim karakterjem, toliko je sedaj slajše, ko se je malo umirila..

In ker ima druge pse rada, smo se odločili za začasno nameščanje. Ki je, preden smo uspeli začet z oglaševanjem, postalo stalno.

Tako je k nam prišla še Ula, mini psička z MAXI karakterjem.  Cool

Hitro nas je sprejela, postelje že ima tudi osvojene; ji je Dizzy fino utrla pot  Azn
Še trdnjava "Ata" je padla s svetlobno hitrostjo; zdaj je, priznamo ali ne "atijeva ljubljenka"..
Z nami je dobra dva meseca, naučili smo se že osnovnih pasjih manir, ki pa jih zunaj hiše oz. dvorišča hitro pozabimo.
Drugače pa je ta naš mini en velik cartek, stiskač in lupčke talajoč migec.

Psički sta se lepo ujeli, no, pri hrani še pazimo in pa seveda pri individualnem cartanju tudi Huh
Drugače pa..lepo nam je; še posebej sedaj, ko sta dve bravo


In še njun album (v nastajanju):
http://www.mojalbum.com/sandras/dizzy-in-ula/foto/18220466#18220458


Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #1 : torek, 19.10.2010 : 20:23:06 »

 Kiss Kiss Kiss
Logiran
sandras
novinec
*
Sporočil: 21


WWW
« Odgovor #2 : torek, 19.10.2010 : 20:43:50 »

Aha pozabila dodat zacetek njune poti na mojpes.netu..
Teme so v arhivu, zato jih ne morem dodat; tisti s paketom brskate po arhivu za psičko Lučko/Belko in njenimi tremi mladički - Jazzy, Dream in Dizzy.
Ulina tema pa je, če se ne motim tema o iskanju začasnega doma večim pomurskim psičkam (Foxy&co.) - bivša Brodijeva cimra.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #3 : torek, 19.10.2010 : 20:55:32 »

Ula "nekoč"


in Ula danes


 Kiss
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #4 : torek, 19.10.2010 : 20:58:09 »

A je sploh kaj za dodat? Luštkani sta - obe  Kiss Kiss Kiss
Logiran
pipikus
rad pišem
****
Sporočil: 314


WWW
« Odgovor #5 : sreda, 20.10.2010 : 07:01:15 »

 Smiley
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #6 : sreda, 20.10.2010 : 08:55:28 »

Ta definitivno zmaga:  Cheesy

Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #7 : sreda, 20.10.2010 : 09:31:54 »

sandras, vi ste super reklama, da je z dvema cigančkoma še boljše kot z enim Cheesy Kiss.

Uživajte še naprej skupaj, krasni dve psički imate Smiley.
Logiran
sandras
novinec
*
Sporočil: 21


WWW
« Odgovor #8 : sreda, 20.10.2010 : 13:56:39 »

Royalty, se kako res je, da je z dvema boljše, kot z enim.. in pa ja cigančki so super Smiley Sicer so šefice in princeske..ampak kaj manj si tudi zaslužijo ne..
alexx: imam se eno Dizzyino, ki pa RES zmaga, ampak..ni za v javnost Huh
Logiran
sandras
novinec
*
Sporočil: 21


WWW
« Odgovor #9 : nedelja, 24.10.2010 : 14:26:24 »

Ulika in njen rakun - prva in edina igrača, za katero kaže interes in se z njo celo igra  Cheesy
http://www.mojalbum.com/sandras/ula/foto/18243331#18243334
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #10 : nedelja, 24.10.2010 : 20:22:02 »

Jaz pa sem spoznala ti dve cigančici  Cheesy

Obe nadvse prijazni in crkljivi, večja Dizzy menda, če se ji zdi potrebno, igra Ulino zaščitnico  Grin, mala
pa očitno nima nič proti, ker je res tako majhen rjav knofek, da je kaj  Kiss. Ima pa še vedno malo izražene
strahove, kot njen prekmurski cimer, (moj) Brodi, torej je gazda enako "prijazno vzgajal" oba  jezen Cry jezen.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #11 : nedelja, 24.10.2010 : 23:34:17 »

Super da tako lepo skrbite za vaši psički Kiss Kiss in da ste jih rešili iz teh groznih razmer, samo razmišljam da moraš biti pa res izmeček da daš tako malega kužka na ketno (seveda noben pes ne sme biti na ketni)... Poljubčke obema, lepo da imata zdaj tako super nov dom! Kiss Wink
Logiran
sandras
novinec
*
Sporočil: 21


WWW
« Odgovor #12 : ponedeljek, 25.10.2010 : 17:59:43 »

Veliki crkljivki in "vsiljivki".. če komu ni do cartanja ga pač prisilita  sram
Drugače pa ja, ne predstavljam si Ule na taki verigi (niti drugih psov).
 In z kakršnokoli grobo vzgojo.. pri napacnem, prehitrem gibu še kdaj par kapljic spusti.
Počasi bomo šli tudi čez to super
Logiran
sandras
novinec
*
Sporočil: 21


WWW
« Odgovor #13 : četrtek, 09.12.2010 : 21:41:35 »

Da se malo javimo po dolgem času  Smiley

Maksi hrabra mini Ula
 http://www.mojalbum.com/sandras/ula/foto/18350898#18314520

in maksi reva Dizzy
http://www.mojalbum.com/sandras/dizzy/foto/18350971#18350970

Za Dizzy velja pregovor "pes, ki veliko laja ne grize". Zunaj stoji blizu hiše in se krega na mimoidoče, ob kakšnem večjem šumu pa hitro v hišo. Medtem pa je Ula čisto nasprotje; jasno in glasno napove, da je tu in da je sploh ni strah. In bi, če bi imela možnost, šla v akcijo. Skupaj sta pa tako Dream team in si tudi Dizla upa kaj več, kot pa kreganje na varni razdalji.

Končno smo tudi dobili novega rakuna in veverico, tako da imata zdaj vsaka svojo igračo, brez katere skoraj da ne gre.
Ula se je pričela igrat, prinaša vrženo stvar, jo cufa in na ukaz tudi spusti. 

Pa da ne bo vse tako prav, se še kdaj tudi med sabo scufata zaradi pozornosti ali pa žvečk (čeprav se je Ula začela umikat Dizzy - če gre po njeno igračo..)

In naj vas Ulini pogledi ne prevarajo.. je kar karakter tale mini.. Evil
http://www.mojalbum.com/sandras/ula/foto/18350898#18350894

Snežne slike pa nam nič ne uspejo; sta prehitri v svojem norenju za objektiv in nastanejo sami zmazki Roll Eyes
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #14 : petek, 10.12.2010 : 00:20:13 »

Hihihi, Ula je na zadnji sliki pravi hudiček Evil.
Logiran
sandras
novinec
*
Sporočil: 21


WWW
« Odgovor #15 : četrtek, 13.12.2012 : 23:20:19 »

 sram Ob opozorilu, kako dolgo tema ni bila nic osvezena, je edini pravi smejko  tale.. sram
Torej, po vseh vzponih (spremembe Ulinega vedenja, zabrisane sledi strahov...) in padcih (Dizzykina operacija, alergije in vse mozne zdrahe.. ) smo zdravi, veseli, (nekateri kljub dieti se vedno prevec debeli)...
Dizzy je se vedno enaka potrpezljiva, mehka, non-stop-me-cohaj trmica, Ula pa se je iz male grizolde spremenila v lupckajoco hiper-petardico..  Tongue

Pa nekaj danasnjih fotografij.. v kolikor mi bo pripenjanje slo  Roll Eyes

http://www.mojalbum.com/sandras/dec12/lepoticka/20339882

http://www.mojalbum.com/sandras/dec12/lepoticka/20339882#20339888

Navdusenje nad fotografiranjem pri Uli je ogromno  Tongue
http://www.mojalbum.com/sandras/dec12/lepoticka/20339882#20339898
Logiran
sandras
novinec
*
Sporočil: 21


WWW
« Odgovor #16 : četrtek, 13.12.2012 : 23:22:26 »

Nekje sem ga zalomla..
http://www.mojalbum.com/sandras/dec12/lepoticka/20339882#20339880
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #17 : petek, 14.12.2012 : 08:00:58 »

O, kako lepo, da ste se spet oglasili Smiley. Enega  Kiss obema pasjima puncama, ki sta našli svoj raj pod soncem ljubezen.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #18 : petek, 14.12.2012 : 08:10:05 »

O cigančici (zdaj imamo pa res že nekaj ciganskih parčkov tule Cheesy)! Kako lepo vaju je spet videt po dolgem času. Ravno pred kratkim sem mislila na vaju. ljubezen

Zelo vesela, da ste (po vsem prestanem) zdaj dobro. Kiss veselje
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Dizzy in Ula..
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines