mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 17:38:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Sramežljivka, Mr. Muscolo, Važič in retrorita Dita
Strani: 1 ... 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 ... 245   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sramežljivka, Mr. Muscolo, Važič in retrorita Dita  (Prebrano 423930 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #1080 : petek, 20.04.2012 : 22:20:05 »

Ja, tale je moj, samo še nikoli ni noben maček gor ležal......najbrž ker ni zraven okna.
Pa ne vem, če bi bilo prostora za tri  Grin
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1081 : sobota, 05.05.2012 : 13:57:16 »

Za prisilno upokojenim psom je včeraj klavrno zapustil Nogometni klub Divja Žvau Trnou še tale član

[attachment deleted by admin]
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1082 : sobota, 05.05.2012 : 14:10:52 »

Po tritedenskem vsakodnevnem 15-minutnem treningu z žogo je včeraj zvečer začel spet močno šepati Sad na levo zadnjo taco, na kateri je pred dobre pol leta imel zvin (menda).
Če bo komu v korist (uradna reklama je bila na tem mestu že itak objavljena): pri Sančotu v kritičnih trenutkih, ko ga po predolgem sprehodu naslednji dan zagrabi v križu in se komaj dvigne, zelo pomaga približno tedenska terapija z Inflamexom.
Včeraj sem ga prisilno nekaj brizgnila še v Jacotov gobec in kljub silni užaljenosti in srditemu pljuvanju je danes spet stopil na taco Cheesy.
Krasna, povsem naravna protibolečinska alterntiva kemičnim analgetikom, ki naredijo več škode kot koristi (ekstrat vražjega krempeljca in juke schidigera).
Hm, pa še en brain-storming: kako še lahko zaposliš notranjega mačka? Igrače, take in drugačne, so drage kot pes in zanimive točno tri dni. Ima kdo izkušnje s tisto novo leseno interaktivno škatlo z luknjami? Na katero žogo z odprtino za brikete mački padajo? Tista, ki sem jo nekoč kupila (klasični model, precej trda in velika), je bila popolnoma nezanimiva. Kakšni home-made predlogi?
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #1083 : sobota, 05.05.2012 : 14:29:18 »

Kaj pa kliker treningi? Smiley
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1084 : sobota, 05.05.2012 : 14:37:52 »

Ja, saj veš, kaj sem mislila, da se maček sam zabava, no? Tongue
Ma, kliker treningi (s klikerjem ali brez - z ukazi) so super zadeva, ki jo še vedno prakticiramo, ampak ravno k zmanjševanju šlaufka okoli bušija pa ne prispevajo  Wink...
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #1085 : sobota, 05.05.2012 : 14:50:29 »

Ja, no, vprašanje, kaj mora početi za klik, se da narediti kar aktivno dnevno dogajanje iz tega Smiley

Po mojih izkušnjah nima smisla preveč vlagati v igrače za "samostojno igro", ker bodo prej ali slej samevale
oz. boš jih morala za nekaj časa skriti, da bodo spet zanimive.

Raje v kakšno dodatno, ki jo ti upravljaš (npr. pero na vrvici).

Za samostojno igro bi priporočila sicer miš s čipom, ki se oglaša ob premikih. Pri nas je to velika uspešnica (za Bruta, Lauš se požvižga nanjo).

Za pridobivanje kondicije pa se najboljše obnese predlog, ki sem ga našla v knjigi "Starting from scratch": iz klasične igre s perotom narediš dvakrad dnevno 15 minut intenzivega "zalezovanja plena" po "džungli", da maček ne uri samo telesa, temveč kuri tudi svoje plenilske potenciale.

Uporabiš perota (najboljša so realna peresa na "ribiški palici", lahko pa tudi kakšne "kače" na palici ali Cat Dancer).

Seveda mačka ne spodbujaš v skakanju ali metanju v zrak, temveč zalezovanju, maček na koncu igre ne sme biti zadihan.

Da je bolj zanimivo, je potrebno razpostaviti po stanovanju štatle, blazine, stole itd. za ovire in skrivališča.

Plen se mora "obnašati kot plen" (ne preveč intelegenten, seveda  Roll Eyes). Mačku dovoliš enih par ulovov na igralno enoto,
na koncu lahko fino preslini ujeto, potem pa vzameš in pospraviš do naslednjič.

Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1086 : sobota, 05.05.2012 : 16:08:57 »

O, hvala, ampak brez robota za vodenje plena pa ne gre, a ... Tongue
Bomo vseeno poskusili plazenje.
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #1087 : sobota, 05.05.2012 : 16:20:38 »

Za neboječe mačke in lene lastnike bi šlo mogoče tudi s kakšnim avtom na daljinsko na katerega privežeš plen, da ga vlači za sabo Tongue. Če maš terenca, bi se dalo komot tudi čez kake ovire ga vodit Wink.

Bomo začeli v Galiju avtočke na daljinsko prodajat Grin Roll Eyes.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1088 : sobota, 05.05.2012 : 16:36:31 »

E, super ideja, Royalty Cheesy Cheesy
Ma, veš kako je s tem: saj sem se pripravljena intenzivno ukvarjat z mačkom in to 15 min dnevno tudi počnem, ampak zvečer, ko se usedem za računalnik in delam, vidim, da mu je dolgčas in išče nekaj, potem pa teži mački ali pa zaspi nazaj. Ne bi ga rada čisto zdolgočasila in še bolj polenila. Šnapi je dovolj, da cel dan leta za mano in potem dremlje pri meni na mizi.
Sicer pa guspa nogometna sodnica nima težav s poškodbami (razen načetih živcev zaradi pohotnega mačka), ima pa težave s fotkanjem.
 Kwa težiš že spet?

[attachment deleted by admin]
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1089 : sobota, 05.05.2012 : 16:38:30 »

Če se ne speleš, dobiš tole, a vidš
 Angry Angry

[attachment deleted by admin]
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #1090 : sobota, 05.05.2012 : 16:50:33 »

Če rabiš tisto activity board za priboljške ali igrače ven bezat, ti posodimo! Wink Samo ni rečeno, da ga bo dolgo zabavalo. Ali pa, če vzameš kup tistih kartonastih rolic od wc papirja, skup jih zlimaš v eno škatlo in mu notri natreseš par briketov, naj s taco ven vleče.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1091 : sobota, 05.05.2012 : 16:59:47 »

A imaš to tisto prozorno od Tr...?
To sem že gledala, ampak jo res lahko uporabiš samo za hrano, kar pa so wc rolice prav tako dobre, morda še malo boljše (težje dosegljivo).
A veš, kaj sem mislila, tisti zaprti leseni zaboji z odprtinami, kamor lahko spraviš tudi žogico ali malo miš ... Na z Smiley :)hit lahko pogledaš, relativno nova zadeva.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #1092 : sobota, 05.05.2012 : 17:16:09 »

Ja, tako imam. Pri nas sicer redko pride ven, ker se hitro naveličajo. Muš še ni probal, toda ta bi samo jedel, plošča gor ali dol, poleg njega ni šans, da bi še kdo kak briket dobil Cheesy

No, lahko ti tudi Muša posodimo, da bo imel Jaco koga mečkat Grin
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1093 : sobota, 05.05.2012 : 17:21:10 »

Ma, vprašanje, kako bi bilo, Jaco je čisti tasmanski vrag na mačje babe  Evil Evil...
Če bi Milo posodila, u mater, to pa že  Afro ...
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #1094 : sobota, 05.05.2012 : 17:39:13 »

O, hvala, ampak brez robota za vodenje plena pa ne gre, a ... Tongue
Bomo vseeno poskusili plazenje.

Miš s čipom deluje tudi "brez robota za vodenje" Wink
Logiran
Strani: 1 ... 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 ... 245   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Sramežljivka, Mr. Muscolo, Važič in retrorita Dita
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines