mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 00:03:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Sramežljivka, Mr. Muscolo, Važič in retrorita Dita
Strani: 1 ... 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 ... 245   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sramežljivka, Mr. Muscolo, Važič in retrorita Dita  (Prebrano 424542 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1125 : četrtek, 21.06.2012 : 12:50:05 »

Jacko Kiss

Sančotova, kaj pa samo puščančjo ali govejo ali ribjo juhico (brez mesa) bi pila, ste probali? Pa magari kuhano meso ven pobereš, daš v zamrzovalnik in ob priliki predaš kakemu drugemu interesentu?
Logiran

Unikatne tablice in portretki
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #1126 : četrtek, 21.06.2012 : 12:56:26 »

Si že poskusila s fontano za mačke? Meni se ful obnese. Ko sem jo prvič priključila, se je moj Micek od navdušenja tako napil, da je v loku bruhal dol s kuhinjskega pulta  Grin
Kakšno fontano kdo priporoča?  Wink
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #1127 : četrtek, 21.06.2012 : 13:02:57 »

Lej klele jih imaš en kup:

http://www.nextag.com/cat-fountain/compare-html 

Kakšna mora bit, da mačja gospoda uživa, bodo pa poznavalke povedale! Smiley
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #1128 : četrtek, 21.06.2012 : 13:20:43 »

Sanco1a, z razredčenim mlekom ali pa sladko smetano lahko tudi kdaj poskusiš, če še nisi. (Seveda v primeru, da ni potem hujše driske...)

Mojega Behemota sem kar poskubila skorajda do kože, upam da s tem nisem še dodatno poslabšala njegovega počutja, ker sem odstranila izolacijo. Dodatno imam namontiran še stropni ventilator in ljubček leži direkt od njim.

Prijateljica ima namreč identičnega mačka Wink in ji je predlani pred njenimi očmi skorajda umrl. Najprej je mislila, da le drema. Šele ko se ni odzval na ptičico na okenski polici, je opazila, da maček niti glave ne more več dvigniti. V roku (mislim da) ene ure je iz normalne živahnosti prešel v onemoglost, na srečo so ga rešili. A me je posvarila, naj poleti zelo pazim na svojega.
Tako da ti želim pridne pivce. Kiss

P.S.: Sem imela fontano, a je bila očitno previsoka in posledično neatraktivna za pitje. Se navaden plitki 'lavor' pri nas bolje obnese. Vsaj za gledanje plavajočih igrač. Tongue
Logiran
Kejt
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 501


WWW
« Odgovor #1129 : četrtek, 21.06.2012 : 13:27:16 »

Moja fontana je dvolitrska, visoka je 15 cm, v trgovini, kjer sem jo kupila, stane 36 evrov. Enako sem našla na spletu ceneje. Nekaj potem pridejo še filtri. Če vtipkate "vodna fontana za mačke" v gugla, bo že po prvem zadetku vse jasno Smiley
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1130 : četrtek, 21.06.2012 : 13:35:22 »

O, hvala, Kejt, za ta info, je res za poskusit.
Juhice so pri nas bljek, če se že ven kaj izbrska, je tisto plavajoče, z veliko previdnostjo.
Kupila sem kozje mleko, ki so ga bili dnevno vajeni, ko so bili v vrtcu, Jaco ga ni povohal, Šnapi pa ga je pila in letela s tako drisko v wc, da je komaj prinesla.
Še varianta so zgolj RC yong male briketi, po katerih itak pijejo več. Sem šla, naivka, kupit še mačji z/d in navadno Shebo. Včasih jim take junk stvari bolj teknejo.
Jaco ima že sicer probleme s premajhno količino zaužite vode, tako da ni čudno, da  se je v teh dneh tako hitro izsušil. Pa še norel je skoraj cel torek.
Grem ponj.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1131 : četrtek, 21.06.2012 : 22:04:07 »

Ti mački so čisto blesavi, ne morem verjet butnglavc butnglavc ...
Šnapi je bila včeraj najprej malo zmedena, ko je ostala sama, do večera je prišla k sebi in v hipu postala čisto druga mačka. Nežna, priliznjena, crkljiva kot še nikoli, neprestano nekje v moji bližini in pod mojo roko ali v naročju. Danes, po malo več kot 24 urah Jacotove odsotnosti, pa je spet čisto druga - divje pihajoča na reveža, ki je bil neskončno vesel, da gre domov, neprestano zalezujoča ga in neprestanim izzivanjem direkt v oči. Pa ne moreš verjet, česa je to malo pezde, ki je še cel torek cvililo pod Jacotovo težo, sposobno ... In kar ne odneha ...
Jacota so dobro napojili, od popoldneva je šel že trikrat lulat v celih potokih, menda tako koncetriranega urina kot včeraj še niso videli - skoraj je lulal želatino. Bil me je zelo vesel, je pa kljub očitni lakoti samo od daleč povohal Shebo. Vsaj ena pametna od njega.
Dieta: veliko tekočine ... a bejž Shocked Shocked
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1132 : petek, 22.06.2012 : 08:02:59 »

Šnapi ga definitivno "ne prepozna", čisto divja in nora je, koliko časa, po izkušnjah, to traja?
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1133 : petek, 22.06.2012 : 08:08:22 »

Verjetno je to tudi zaradi vonjav po veterini. Podobno je tudi "naša" borderka Bajka reagirala, ko je Borči prišel s kastracije, se je kar odmikala od njega in s tako zgroženo faco vohljala proti njemu. Ampak po dnevu, dveh, ga je že nazaj maltretirala Tongue
Poskusi ju imeti magari ločena za kak dan, da se Šnapka malo umiri, zdaj je lahko tako razburjena, da si sploh ne da časa za "poštekat", da je on še vedno stari Jakob.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #1134 : petek, 22.06.2012 : 08:55:24 »

fontane ....

plastična imho ni ok zaradi tega, ker se v plastično vlezejo vse žive bakterije.
keramične oz. kovinske pa so drage kot svinja in to ob tveganju, da je maček tud povohal ne bo.
treba je gledat tudi dodatne stroške zaradi menjav filtrov, ki jih je treba menjati na par tednov.

imam v preizkušanju prototip diy fontane, ampak še ni v celoti operativna, ker mora malo žuboret in tega nekako ne znam naštimat oz. čakam na pravo idejo oz. inspiracijo.
če pa komu kaj pade v glavo, pa naj ne špara jezika.

porabljen material in cena:
- najcenejša akvarijska pumpa kar sem jih najdla - 9 i kusur ojrof
- cev - nekaj deset centeljnov
- šipa od crknjenega pralnega stroja - 0 ojrof (kot skleda)
- not postavljen tavelik kozarec od kumar, napolnjen s kamni, skozi katerega je speljana cev - 0 ojrov
Logiran
Kejt
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 501


WWW
« Odgovor #1135 : petek, 22.06.2012 : 09:54:58 »

Jaz sem se pa ravnokar domislila, kako lahko preveriš, ali bo mačku fontana zanimiva. S slamico počasi pihaš zrak v skledo z vodo. Sem to zdajle poskusila (saj ne, da nimam boljšega dela)… in je delovalo, je šel takoj pit! 
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1136 : petek, 22.06.2012 : 10:07:19 »

[quote author=rava link=topic=39038.msg854121#msg854121 date=134035172

imam v preizkušanju prototip diy fontane, ampak še ni v celoti operativna, ker mora malo žuboret in tega nekako ne znam naštimat oz. čakam na pravo idejo oz. inspiracijo.
če pa komu kaj pade v glavo, pa naj ne špara jezika.

porabljen material in cena:
- najcenejša akvarijska pumpa kar sem jih najdla - 9 i kusur ojrof
- cev - nekaj deset centeljnov
- šipa od crknjenega pralnega stroja - 0 ojrof (kot skleda)
- not postavljen tavelik kozarec od kumar, napolnjen s kamni, skozi katerega je speljana cev - 0 ojrov

[/quote]

O, svašta Afro
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1137 : petek, 22.06.2012 : 15:49:50 »

Jaka pije, papca pa zelo malo Shocked, smo šli kupit XXXL pasjo aluminijasto posodo in je tudi iz nje že lokal.
Sem prepričana, da od same dehidracije tista dva dni ni nič več pil.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #1138 : nedelja, 24.06.2012 : 20:20:06 »

Jaco, dej, hitro se pozdravi!  Kiss objem objem
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1139 : nedelja, 24.06.2012 : 20:36:26 »

Hvala, saj gre po malo na boljše. Ej, kaj je pa s Xeno, a ni imela pomladi zobnega posega? A ni bilo ok?
Logiran
Strani: 1 ... 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 ... 245   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Sramežljivka, Mr. Muscolo, Važič in retrorita Dita
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines