mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 13:38:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Re: Tuška/Hrpelje-Kozina
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Re: Tuška/Hrpelje-Kozina  (Prebrano 1104 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ugluk
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« : ponedeljek, 03.05.2010 : 17:31:32 »

3x sem poskusil posvojiti v zavetišču Ljubljana in 3x jim je muca umrla (uradno zaradi bolezni, nisem čisto prepričan), še preden sem jo lahko posvojil. 1x sem poskusil pri mačji hiši in mi muce niso hoteli dati (še vedno je na razpolago za posvojitev). Ne morem muci nudi palače; lahko ji nudim garsonjero in najnujnejše stvari: mačjo posteljo, mačji wc, praskalnik in nekaj plišastih miši ter seveda hrano in vodo. Glede hrane sem svoji prejšnji muci kupoval purina brikete z občasnimi priboljški (palčke in/ali svež puran). Ne morem je voditi ven, ker je v okolici preveč psov, ki velikokrat niso na povodcu. Edina možnost bi bil mačji nahrbtnik, ki sem ga videl na Internet-u, vendar je zame predrag.

Torej, če mi jo date, jo vzamem (seveda ob plačilu potrebne posvojnine).

Glede evtanazije: zakaj muc raje ne bi spostili zunaj in jim dali priložnost, da poskrbijo same zase? Kot sem prebral nekatere živijo celo na subarktičnih otokih. S tem ne mislim na divje muce, temveč domače, ki so jih tam spustili mornarji.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #1 : ponedeljek, 03.05.2010 : 18:06:58 »

V čem je problem, da je nisi dobil pri Mačji hiši? Načeloma so pogoji posvojitve podobni horjulskim, obstajajo seveda tudi specifični primeri, ko je lahko kaj drugače...
Nekaj financ pač rabiš za vzdrževanje mačke. Pride mesečno kar kakih 30€, pa potem redno letno cepljenje, razni dodatki in nepredvideni stroški veterinarja, ki te nekoč v mačkinem 15letnem življenju povsem možno pridejo par sto €. Malo preračunaj, če prideš skozi, sploh glede na to, da se ti zdi že en nahrbtnik drag.

Glede evtanazij, predlagam, da to prepustiš zavetiščem - prostoživečih (in zapovrh še nezaupljivih, 'divjih') mačk se načeloma itak ne evtanazira, ampak sterilizira/kastrira ter vrača v njim znano okolje.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #2 : ponedeljek, 03.05.2010 : 18:24:06 »

Če ti je nismo hoteli"dati" pri MH je zato sigurno obstajal tehten razlog. Ali si vzrok odpravil ali si se dodatno izobrazil?
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Re: Tuška/Hrpelje-Kozina
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines