mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 18:48:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Strani: 1 ... 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 ... 370   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko  (Prebrano 781641 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #645 : četrtek, 12.05.2011 : 23:45:32 »

Grdi zlobni materi!  Angry Kaj pa onnidve vesta, kdaj imata vidva zadosti!  Angry
Točno tako! Dragi kolega Pes in Samo, poglejta, kako se morava reveža matrat in kao "fuuuul nežno" vzet tisti bogi suh briketek iz roke:

... nama pa medtem suha rebrca šklopotajo in bi lahko brikete z lopato jedla, ne pa takole pici-mici na finčkano Tongue

... in če si drznem kaj pripomnit, me Moja takoj zabije s "a meni pa rebra ne šklopotajo al kaj ... " samo zato, da ima Ona zmeraj prav Evil

Vas pozdravlja črni kolega Roko, revež zatirani
Logiran

Unikatne tablice in portretki
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #646 : petek, 13.05.2011 : 07:39:51 »

Midva piflarja imava še eno novico. Mal sva važna, pa se bova pohvalila (sicer nič z lastnimi uspehi, ker smo piflanje malo upočasnili Tongue ), ampak z najinim sošolcem Cheesy
Na majski številki revije Moj pes krasi naslovnico in poster namreč najin najbolj pameten in sploh vzorni sošolec Hos. On je sicer že "na IPO fakulteti", bi lahko rekli, a ob sobotah vseeno vadi z nami, pionirčki in sta nam z lastnikom v veliko oporo in nasploh tavečja vzornika Smiley Tisti, ki boste revijo prelistali, boste v temi o Hosovi pasmi (NO) našli tudi slikco najinega sivolasega profesorja in njegovih princesk Wink

V glavnem, midva se naokoli hvaliva z najinim "slavnim" sošolcem in mamaF je čist hepi, ker lahko to ogromno kosmato medvedasto mrcino vsako soboto prečoha "v živo" Kiss
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #647 : petek, 13.05.2011 : 21:03:25 »

Smo si že celo temo večkrat prebrali in smo očarani nad Hosem in tudi vsemi ostalimi... Dolgodlaki NO so mi res zelo všeč Smiley .
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #648 : torek, 17.05.2011 : 12:15:52 »

Točno tako! Dragi kolega Pes in Samo, poglejta, kako se morava reveža matrat in kao "fuuuul nežno" vzet tisti bogi suh briketek iz roke:

... nama pa medtem suha rebrca šklopotajo in bi lahko brikete z lopato jedla, ne pa takole pici-mici na finčkano Tongue

... in če si drznem kaj pripomnit, me Moja takoj zabije s "a meni pa rebra ne šklopotajo al kaj ... " samo zato, da ima Ona zmeraj prav Evil

Vas pozdravlja črni kolega Roko, revež zatirani

Eh, ja kruta je tale pasja! Ampak saj veš, Roko, "Vse se plača, vse se vrača!". Bo ona že videla!  Evil

Midva piflarja imava še eno novico. Mal sva važna, pa se bova pohvalila (sicer nič z lastnimi uspehi, ker smo piflanje malo upočasnili Tongue ), ampak z najinim sošolcem Cheesy
Na majski številki revije Moj pes krasi naslovnico in poster namreč najin najbolj pameten in sploh vzorni sošolec Hos. On je sicer že "na IPO fakulteti", bi lahko rekli, a ob sobotah vseeno vadi z nami, pionirčki in sta nam z lastnikom v veliko oporo in nasploh tavečja vzornika Smiley Tisti, ki boste revijo prelistali, boste v temi o Hosovi pasmi (NO) našli tudi slikco najinega sivolasega profesorja in njegovih princesk Wink

V glavnem, midva se naokoli hvaliva z najinim "slavnim" sošolcem in mamaF je čist hepi, ker lahko to ogromno kosmato medvedasto mrcino vsako soboto prečoha "v živo" Kiss

To pa je za bit važen in se hvalit novica!  Cheesy
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #649 : torek, 17.05.2011 : 12:20:50 »

Roko, kaj, če ti raje k nam prideš v sanatorij, tukaj ni nevemkakšen raj, toda eno je sigurno: nikomur ne šklepetajo rebrca - no, ja, razen Meliju, ki tega kaj dosti ne porajta, ker hrana je itak večji žur, če jo brcaš okoli kot, če jo ješ - si predstavljaš, kako bi se vidva dobro ujela?  Azn
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #650 : sobota, 21.05.2011 : 08:37:56 »

Moj "sošolec" iz pasje šole, ki ima ogromnega dolgodlakega NO pa je po parih letih eksperimentov z raznimi ampulami ugotovil, da mu še najbolj pomaga, če psa povrh dlake, razen po glavi, narahlo pošprica z Biokillom (to je tisti sprej, ki se sicer uporablja za zatiranje golazni po hiši in ni škodljiv toplokrvnim organizmom). To ponavlja vsakih nekaj dni in pravi, da letos še ni našel klopa na psu.

tole sem našla pri Fifiki.
Biokill je za mačke smrtno nevaren, ker je osnovna sestavina permetrin - isto kot Advantix.
kar se mene tiče je zapis na flaši živa svinjarija - celo piše, da se uporablja za odpravljanje zajedavcev pri hišnih ljubljenčkih in niti ene same besede o tem, da so tudi male količine za mucke lahko usodne.
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #651 : sobota, 21.05.2011 : 09:19:23 »

A res?!! Shocked Ker sem ga jaz uporabila na mačkah pri bivšem stanodajalcu (zeeelo star gospod, ki se pač ni pretirano ukvarjal z mački, razen to, da jih je čohal Roll Eyes), ko smo imeli invazijo bolh. En muc je bil še "mladoleten" in ni utrpel nobenih "poškodb". Mogoče pa doza v biokillu ni tako smrtonosna?
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #652 : sobota, 21.05.2011 : 09:27:49 »

ja, sej jaz sem tudi enkrat enega mačjega mladiča poštupala z neopitroidom, ki je v osnovi tudi permetrin, in razen tega, da je imel drisko, mu ni bilo nič. je imel srečo. lahko pa je tudi ne bi imel.
po moje ni za tvegat tudi z majhnimi količinami.
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #653 : sobota, 21.05.2011 : 09:32:13 »

No, definitivno ne bomo več ekperimentirali z biokillom. Je pa res, da ga potlej ne bi smeli promovirat, kot neškodljivega Lips Sealed...večinoma ga ima itak vsako gospodinjstvo in kot tak  služi kot "prva pomoč", ki je vedno pri roki za razbolševanje v sili...
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #654 : sobota, 21.05.2011 : 09:37:54 »

tuki sem najdla en članek o mačkah in permetrinu, kjer piše, da nikakor ni nujno, da je zadeva usodna, vsekakor pa utegne biti zelo grdo.
http://www.isfm.net/macjahisa/articles/permetrin.html
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #655 : sobota, 21.05.2011 : 11:30:43 »

Ja, potem se vsekakor ni za hecat s tem... Shocked

Roko, ti si pa ljubezen
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #656 : sobota, 21.05.2011 : 17:27:58 »

tole sem našla pri Fifiki.
Biokill je za mačke smrtno nevaren, ker je osnovna sestavina permetrin - isto kot Advantix.
kar se mene tiče je zapis na flaši živa svinjarija - celo piše, da se uporablja za odpravljanje zajedavcev pri hišnih ljubljenčkih in niti ene same besede o tem, da so tudi male količine za mucke lahko usodne.
O svinjarija! Hvala za informacijo rava, no saj jaz nimam namenov tega uporabljat na psu (ker sta z mačkom preveč v kontaktu), samo bom pa od zdaj bolj pazljiva pri morebitnem špricanju Biokilla po hiši, če bi bila potreba.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #657 : torek, 31.05.2011 : 10:29:21 »

Ojla! Že celo večnost se nisva nič javila, je treba hitro popravit to krivico Wink

No, pri nas se še vedno veliko dela na črno  Tongue Takole ponavadi poteka dopoldanska smena:



... tako pa popoldanska Tongue





Vmes pa se seveda tudi rekreiramo Wink











... pa včasih na črno podivjamo v tavisoki travi, potem pa preklinjamo, ko je treba vsa tista špičasta travna semena izvlečt iz kožuha Angry



Ker sva z Rokom družabna in rada hodiva na obiske, vama tokrat predstavljava najine obiskovanke iz sosednje vasi:



hecne, radovedne, pa vsak dan več jih je Cheesy





Sicer pa sva še zmeraj pridna piflarja Wink Ob sobotah se zvečer dobivava s sošolci, Tršico in Profesorjem in drilava dolgocajtne mučilne vaje, saj veste, kako naučiti Šefico hodit "poleg" pa take reči. Roko pravi, da ni nobenega problema, kadar se Šefica spomni s sabo vzet malo mletega mesa, očitno je to dobro za njeno sestradano telesce. Tako pridno hodi ob psu in ga uboga, da to kar ni res ... pa še v oči ga gleda skoraj ves čas Tongue Evil

Profesor je mamiF in mamama od Jone in Alfija (skupaj so "dream team Tri gracije Grin ) zagrozil, da jih namerava jeseni prijaviti na izpit B-BH. MamoF že zdaj zvija po želodcu, jaz pa se veselim, ker to pomeni, da bo mleta govedina tekla v potokih Grin Pa tadragi tadobri ribji briketki tudi Wink Pa še večkrat bo prilika, da se pri odpoklicu z Alfijem malo postrani spogledava in potem namesto direkt k Materama užgeva vsak par krogov po celem poligonu, da se kar kadi (še najbolj Materama iz ušes Evil ). Tršica se nama pa smeji in pravi, da sva nora pubertetnika Cool

Sicer pa se moram posebej pohvaliti, kako priiiiiden in civiliziran mali črni pes sem jaz Smiley Par tednov nazaj smo imeli na nogometnem igrišču veliko gasilsko tekmovanje in Moja me je seveda peljala navijat za Moja dva Tamlada varovanca. Wauuuu, kakšna gužva je bila, preko 200 otrok, vse je žvižgalo, kričalo, hodilo naokoli z ogromnimi sendviči, wauuuu. Ampak se nisem pustil zmesti skušnjavam, ker sem Moji obljubil, da bom priden, sem res bil priden. NIč se nisem obotavljal, ko je bilo treba hoditi tesno ob njej skozi gruče otrok, v noben sendvič se nisem spotoma zakadil, nobenega mulca nisem polizal po obrazu, lepo pridno sem ji sledil do senčke in od tam sva gledala nastope. Potem se je v najino senco nagužvalo fuuuul otrok in jaz sem bil zelo priiiidem, sem jim pustil, da me božajo in hodijo okoli mene, pa še eni punčki, ki je rekla, da se psov boji, pa ji je mamaF zagotovila, da lahko gre mimo malo bolj stran od mene in da sem jaz na vrvici in pod kontrolo, sem na koncu lepo vzel briket z roke. Punčka si je namreč kljub strahu očitno želela pobožati Mene, tako kot so to počeli ostali njeni prijateljčki, pa jo je mF povabila bližje in ji dala nekaj mojih briketkov. Prav počasi se je malecka bližala in ko se me je z roko dotaknila in sem samo s končkom jezika lepo vljudno vzel briketek iz njene male ročice, me je tako lepo pogledala, da sem se kar stopil ljubezen MamaF je ratala kar ganjena in je rekla, da sem njen najljubši mali terapevt in da ni lepšega, kot videti zmago nad strahom v bleščečih otroških očkah Cheesy

Torej, gužve, vriskanja in sendvičev se ne bojim, ampak grmenja in pokanja ... Sad to je pa grozno. Že ko vidim črne oblake, pravi mF, da zazna moj strah, ko pa zagrmi prvič ... ufff, takrat šibnem v hišo, kolikor me tace nesejo in ne pridem iz mojega varnega kotička, dokler ne mine. Čeprav - zadnjič sva bila na enem fajn obisku, ko je začelo ful v daljavi grmeti  Sad. Človeki pa nič - tam na klopcah pred hišo so sedeli in brezbrižno srkali pivo. Moja se je odločila, da nima smisla delat panike in šibat domov, ker sem itak na varnem spravljen pri njenih nogah in privezan s povodcem na klop. Hmmmm .... mi ni bilo nič kaj kamot tam čakat, kdaj bo strela udarila naravnost v nas, a veste, samo glede na to, da je bila Ona čist kul se mi je zdelo, da lahko tudi jaz neham paničarit in sem kar malo zadremal Smiley ... si lahko predstavljate - na tujem vrtu sem zadremal med grozljivo grozečo nevihto (no, jaaaa, res da je bila nevihta fuuuul daleč, ampak vseeno")  Cheesy

Pa zdaj, to soboto so bli tudi šokovi zame Sad Po naših mučilnih vajah, sta še dva Tavelika delala obrambo. OK, mene to niti ne briga kaj dosti, moja Piflarska mati pa itak mora vse vedet in videt in je seveda ostala z mano tam ob ograji in navijala Tapametnega Hosa, ki je hotel ukrasti rokav Profesorju. Brezveze, če mene vprašate, kaj ti bo Rokav, če imaš pa doma Miškota, da ga lahko vlačiš naokoli Tongue Ampak OK, če se ji zdi to fensi naj gleda, jaz sem žvečil travo in mežikal Alfiju, če je še za kakšno lumparijo. In potem se je začelo - mamamia - Profesor se je lotil pokati z nekakšnim bičem in meni je bilo zadosti. Sem zložil ušesa ob glavo, rep med noge in se pripravil na štart, da šibnem domov, kolikor me noge nesejo Undecided Ampak ... iz tega ni bilo nič, ker sem bil seveda na privezu Sad
In potem, ko sta Hos in uni Tadrug končno odnesla Rokav, je Moja začela nadlegovati Profesorja z vprašanji, kako naj Meni omilijo strah pred pokanjem. In Profesor, ki komaj čaka take piflarske pobude je šel v avto po plašilko (ajme meni) in nas vse skupaj zvabil spet na poligon in potem smo imeli zaradi kapricov mameF še podaljšek. Smo se malo igrali z žogcami, pa hodili in tekali "poleg" v krogu, vmes pa je Profesor hodil kot mačka okoli vrele kaše in pokal s tisto zoprno pokalico Angry Mislim ... meni ni blo čisto jasno, zakaj so vsi Človeki tako veseli in vpijejo "braaaaavo, priiiiiden", še najbolj glasna pa je bila Moja, me je parkrat kar preljubčkala, ko je najbolj blizu počilo. No, jaaaa, ne vem noooo, saj se je dalo nekako preživet, ampak buhvekaj pa tudi ni blo Tongue
Moja me je sicer hvalila kot utrgana, da sem začel že z repom migati in to jo je še bolj razpalilo, je tulila "suuuuuperrrr", kot da bi se ji Marija prikazala Roll Eyes
In na koncu, a veste, kaj je naredila ta Butara? Je rekla Profesorju "Najlepša hvala za pokanje" Shocked Huh Če ta ni prpaljena Evil
In veste, kaj je On rekel (ta je še bolj utgan) :" Kaj hvala za pokanje, hvala tebi, da imaš željo delat, saj tudi drugim koristi, če delamo čim več." Shocked Ajme meni ... kaj me še čaka Lips Sealed

Ja, kaj me še čaka - nastop na Občinskem prazniku, baje Lips Sealed Baje se bomo s sošolci morali predstaviti kot vsa druga društva, samo s to razliko, da bodo Drugi imeli stojnice s Pršutom in Klobasami, mi pa bomo morali na igrišču delati Piflarske vaje Huh Ajme meni ...
Logiran

Unikatne tablice in portretki
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #658 : torek, 31.05.2011 : 11:09:38 »

Maček na trdih tleh, pes na ketni, hrana (lamb&rice) za ograjo, pes lačen  Shocked  Pa pri vas se res dogaja   
In bravo za pridnost  Kiss  preživeti gasilsko žurko ni kar tako  Cheesy Wink
Logiran
JasSab
midi
***
Sporočil: 174



WWW
« Odgovor #659 : torek, 31.05.2011 : 11:49:10 »

Tole grizljanje palčke in ta pogled.... svetovno  Cheesy  Cheesy kot da gledam Borčija . Ta naš pubertetnik najbolj uživa v visoki travi, pobere vsako palčico pa da o  konkretnih dolgih in čim bolj  debelih vej ne govorim  Grin . Nimamo pa takih sosedov  Smiley Ima pa Borči neko "alergijo"   na mačke, ampak to uspešno rešujeva s cufko, katero obožuje  Roll Eyes 

Roko prekraseeeeen si!!  Kiss  Kiss
Logiran
Strani: 1 ... 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 ... 370   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines