mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 23:18:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: ZUNANJA MAČJA HIŠKA - SENO ALI DEKCE, NIHAJNA VRATA?
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: ZUNANJA MAČJA HIŠKA - SENO ALI DEKCE, NIHAJNA VRATA?  (Prebrano 27965 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
slavica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


WWW
« : ponedeljek, 29.11.2010 : 13:47:19 »

Pozdravljeni.
Poleg notranjih muc imamo še dva, ki sta (v glavnem) zunanja. Skupaj sta prišla od nekje k naši hiši,  popolnoma sestradana, dobesedno kost in koža, prosila sta hrano. Smo ju poredili, s/k (sta punca in fant), pa vse kar paše zraven (proti bolham, glistam itd.).
Sedaj sta že dve leti pri nas, sta krasna muca, malo že mejita na debeluščka. V glavnem sta zunaj, notri zdržita samo kakšno noč, ko je res fejst mrzlo, potem ju pa moram spustiti ven, sicer prenehata jest in se z glavo zaletavata v okna in vrata.

Letos smo podrli stari senik, kjer sta ponavadi spala. Ker ju na notri ne morem navaditi, mi sorodnik za njiju že dela hiško, ki bo ta ta teden fertik (do takrat sta ponoči notri, pač morata biti, čeprav sta že zelo jezna in tudi jesta zmeraj manj).
Hiška bo dvignjena od tal cca 50 cm, imela bo dva vhoda, ta pravo streho (kot za "prave" hiše, da ne bo zamakalo),pa še malo balkončka. Narejena bo iz dveh plasti lesa, vmes bo stiropor, da bo bolj izolirana. SKratka, ni da ni  Roll Eyes.

Sedaj pa dve vprašanji:

-vhoda sta dva, z nihajnimi vratci. Kako za vraga mačko naučiti, da se tudi skozi nihajna vrata lahko nekam pride? A to same pogruntajo?
Malo razmišljam, da bi vratca kar snela, samo potem jima bo pa pihalo... Shocked.
Sicer bo hiška z zadnjo steno slonela na "pravi" hiši in bo tudi na prednjem delu dvorišča, ker tukaj ponavadi najmanj piha, pa vseeno.

-kupila sem nove dekce, sedaj pa sem v dilemi, saj mi nekateri pravijo, naj jima rajši posteljem s senom, da bo boljše? Kva pa vem? dekce lahko operem. No ja, tudi seno lahko vsake toliko zamenam in pomijem notri.... Seno bi kar kupila v trgovini za živali, tistega, ki ga dajem našemu zajčku. Moj sicer pravi, da pretiravam, ampak se mi zdi, da bi s senom od sosednje kmetije privlekkla še bolhe pa še kaj nezaželjenega...Mnenja?

A je še kaj, na kaj moram paziti? Moram pripomniti, da je kaj takega pri nas nemogoče dobiti, medtem ko je v tujini tega polno.Ker pa to ni prav majhna reč, je seveda draga poštnina. Ne vem, zakaj tega pri nas ni, vsi nimajo žlahtnikov, ki so vešči v mizarstvu in imajo tudi ustrezno orodje.

Vratca so pa dvoja,  da bosta muca imela še kakšen izhod, če bi ju v domeku kaj napadalo (smo na vasi in so pogoste kune).

Torej, kakšno mnenje ali nasvet, če sem kaj pozabila, bo zelo dobrodošlo.

Hvala in lp
Logiran
slavica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


WWW
« Odgovor #1 : ponedeljek, 29.11.2010 : 13:48:15 »

Šele sedaj sem videla, da sem naslov napisala z velikimi črkami - se opravičujem, ni bilo namerno, ne bom več  Roll Eyes
Logiran
pinga
rad pišem
****
Sporočil: 370


WWW
« Odgovor #2 : ponedeljek, 29.11.2010 : 16:18:29 »

Moja dva nista sama pogruntala nihajnih vrat, ampak sem ju morala malo poučiti Wink. Mi smo to počeli skozi igro, skozi vrata sem vrgla miško ali trakec in jima le-te malo privdignila, toliko da sta lahko videla na drugo stran. Ko sta bila nekje na polovici, sem vratca spustila. Tako smo se igrali nekje 3 dni večkrat na dan, da sta osvojila tehniko.
Lahko pa poskusiš tudi s hrano. Muc naj bo na eni strani vrat, ti pa mu na drugi strani ponudi najljubši priboljšek, ostalo pa enako kot sem napisala zgoraj.

Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #3 : ponedeljek, 29.11.2010 : 20:25:27 »

Jaz bi jima raje dala dekice, kot si že sama omenila, jih lahko lepo opereš.  Smiley A boš poslikala hiško, ko bo gotova ? Bi jo res rada videla  Smiley
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #4 : ponedeljek, 29.11.2010 : 21:07:39 »

Ej Slavi,
kaj pa če daš pred steno z vratci kak vetrolov, kot je pri pasjih hišah. Morda potem ne bi rabila nihajnih vratc.
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #5 : ponedeljek, 29.11.2010 : 21:27:57 »

Jaz bi dala dekce, saj muce niso kot kužki (ki gazijo čez vse kar jim pač pride pod tace), izbirajo čim bolj suhe in fine poti. Tudi te iz flisa recimo ze zelo hitro posušijo (že če jaz pulover iz flisa operem, že skoraj suh pride iz stroja), jaz ne bi dala kakšnih bombažnih materilov notri (ki vlečejo vlago nase).

Drugače pa navijam za vratca. Jaz sem enega navadila tako, da sem ga dala v drugo sobo (tam, kjer ni želel biti), in potem vratca odprla, da sva se videla skozi, potem je že sam prišel k meni. Tako nekajkrat, pa saj hitro ugotovijo pomen. Jaz bi muci dala not v hiško nekaj res slastnega zanjo, potem vratca "odprla" (torej jih pridržala, kot če bi šla sama notri), in čakala, da se sama opogumi. Ko bi šla notri zaradi hrane, radovednosti, bi pač roko dala stran, da bi se zaprla. Verjemi, da bo ugotovila, kako ven priti. Al pa mogoče prvič pridrži, da pride nazaj. Saj, podobno sem učila svojega na mačji WC z vratci.
Je bila pa nekoč ena muca pri hiši, ki ji res ni "vžgalo", dolgo časa... Zdaj imam pa enega priseljenca, je kot mali mucek vztrajal, da pride k meni v stanovanje, in je lump celo pogruntal, kako s krempljem obrniti vratca k sebi, in potem zlesti skoznje (ker sem jih zanalašč zapirala v eno smer, tj. da ne more priti zunanji muc k meni). Seveda si je sčasoma izboril "posvojitev" (ja, imam svojega zunanjega, ki podobno kot opisuješ ti, ne zdrži v stanovanju... zato sem imela samo enega, do lanske jeseni, ko so sosedi ostali brez svojega... upam, da tudi brez nadaljnih). Dala sem ga kot primer, kaj vse mačke pogruntajo, če se nečesa trmasto lotijo...
Logiran
dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #6 : ponedeljek, 29.11.2010 : 23:04:57 »

Jaz imam v hiški, kjer bivata 2 nikogaršnja (občinska) muca slamo in pa dekice iz flisa... očitno jima takšna ureditev paše, ker vidim, da hodita spat vanjo.
Slama je enkratni toplotni izolator.
Logiran
slavica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


WWW
« Odgovor #7 : torek, 30.11.2010 : 08:56:21 »

Živjo.

Bom poskusila, tako kot ste svetovali, s hrano.
Če pa nikakor ne bo šlo, bomo pa dali samo še deske z obeh strani "balkončka", ki bo itak
že pod streho. Z zadnjo strano bo naslonjena na hišo, tako da jima potem ne bi smelo fejst pihat,
tudi če bi morala nihajna vrata dol vzet.

Ja, tudi poslikala jo bom  Cheesy, čeprav šele spomladi, saj sedaj ni čas za to. Zunaj bo barva pokala in
se ne bo sušila, nočem jo pa zaradi slikanja imeti nekaj časa v garaži, da bi mucka zato kasneje
imela hiško.

Hvala vsem, in lep dan
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #8 : torek, 30.11.2010 : 09:01:30 »



Ja, tudi poslikala jo bom  Cheesy, čeprav šele spomladi, saj sedaj ni čas za to. Zunaj bo barva pokala in
se ne bo sušila, nočem jo pa zaradi slikanja imeti nekaj časa v garaži, da bi mucka zato kasneje
imela hiško.

Hvala vsem, in lep dan

Velja  Smiley
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #9 : torek, 30.11.2010 : 12:07:46 »

@ Slavica in Branka:  Zdaj ne vem, ali sem jaz narobe interpretirala vajine besede- ampak delovalo mi je tako, da je Branka spaševala, ali bo Slavica pofotografirala (poslikala) hiško, Slavica pa je odgovorila, da jo bo popleskala (poslikala) šele naslednje leto   Wink
No, zdi se mi, da sta se narobe razumeli?   Smiley
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #10 : torek, 30.11.2010 : 12:17:30 »

Muce vratca res dobro sprejmejo, sprejemejo jih tudi kot neko "varnostno zaščito", recimo moj vedno gleda skozi, kdo pride k sosedom, torej se ne boji, da bi kdo lahko prišel "za njim", sicer bi zbežal stran.

Le malo potrpežljivosti je potrebno, sploh zato, ker so večinoma zunanje, pa ne poznajo dobro takšnih in drugačnih vrat. Če se jim bodo vratca pridržala "na stežaj", medtem ko bosta raziskovali hiško, šli neštetokrat notri in ven (tako kot to muce znajo, hehe), ne bi smel biti problem tudi, da ko so že enkrat notri, da vratca spustiš in da same pridejo ven. Po mojih izkušnjah ne bi smeli histerirat, ampak z radovedostjo ugotavljat, kako ta zadeva deluje. Ven bosta pomoje šli že iz radovednosti, kaj se je to zdaj zaprlo. In potem spet "ponovi vajo"... Res mislim, da ne bi smelo biti problemo, le prestrašit se jih ne smejo.  Afro
Logiran
slavica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


WWW
« Odgovor #11 : torek, 30.11.2010 : 12:43:58 »

Ksantipa, zdaj mi je šele "vžgalo"  Cheesy.

Hiško bom fotografirala in dala slikce na forum (če bom znala  Roll Eyes).
Pobarvala jo bom pa spomladi, pa jo lahko tudi takrat še enkrat fotografiram.

Jap, saj tudi v moji "izvorni" regiji (beri Prekmurje) pravijo fotografiranju slikanje,
tako ne bi smela falit. Kaj čem, sem brala in pisala še pred prvo kavo, pa mi možgani še
niso čisto zakurblali  Grin.

Z vratci pa bom vsekakor poskušala, saj jima bo veliko bolj toplo.
Se že veselim, gotovo bo prav zabavno, zame in za muce  Wink


LP,
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #12 : torek, 30.11.2010 : 14:12:25 »

slavica, jaz imam viška dvoja plastična nihajna vrata, ki sem snela z mačjih wcjev (dolga štorija). Če rabiš za projekt, mi piši na cats 274 na gmail pika com, in ti pošljem.
Logiran
slavica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


WWW
« Odgovor #13 : torek, 30.11.2010 : 14:17:16 »

Cats, hvala, vendar je hiša že fertik, tako da je mojster tudi vratca že kupil.
Mogoče bo komu drugemu na forumu prišlo v poštev.

Zdajle ima še edino rahlo logistično težavo - kako spraviti hiško v avto, da jo
pripelje iz Prekmurja na Gorenjsko  Shocked.
Bo že; je rekel, da je dost trmast, mu bo že ratal  .
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #14 : torek, 30.11.2010 : 18:25:18 »

@ Slavica in Branka:  Zdaj ne vem, ali sem jaz narobe interpretirala vajine besede- ampak delovalo mi je tako, da je Branka spaševala, ali bo Slavica pofotografirala (poslikala) hiško, Slavica pa je odgovorila, da jo bo popleskala (poslikala) šele naslednje leto   Wink
No, zdi se mi, da sta se narobe razumeli?   Smiley

Haha, pa res, pa še sama nisem "pogruntala"  Grin ti pa imaš "uč" in dobro bereš  Cool
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #15 : torek, 30.11.2010 : 18:33:34 »

Bom naslednjič uporabila izraz "fotografirala", pa nam bo vsem bolj jasno  Smiley  Wink

Malo pa se mi je čudno zdelo, da je ne more slavica fotografirati do spomladi, ampak OK, bom pa do spomladi počakala, ni pa mi "kapnilo", da ona misli na poslikanje / popleskanje hišice.  Grin Pač tak simpatičen nesporazum  Smiley

slavica, ko jo boš pofotografirala, mi fotografijo lahko pošlješ na email, ki ga najdeš v mojem profilu, pa jo bom jaz objavila. Lahko pa ti tudi svetujem, kako jo boš lahko sama objavila.  Smiley Bi jo pa res rada videla  Smiley
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #16 : torek, 30.11.2010 : 22:43:46 »

ti pa imaš "uč" in dobro bereš  Cool
Samo ko sem prespana. Očitno mi zima vsaj pri eni stvari pomaga:  Hvala za to odkritje. Grem zdaj malo brat... Azn  Tongue
Logiran
slavica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


WWW
« Odgovor #17 : četrtek, 02.12.2010 : 12:10:55 »

http://www.mojalbum.com/slavicaslavica/macja-hiska/uredi-fotografije?Uploaded=1

 Živjo.

Poslikala hiško, odprla Moj album, zgoraj pa je povezava. Samo to ne vem, kako jo naredim
aktivno?

Prosim za pomoč, že to, da sem sama tako daleč naredila, je zame hud dosežek
(sem bolj analfabet za tehnologijo  Cheesy)

Hvala in lp,
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #18 : četrtek, 02.12.2010 : 12:12:02 »

Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #19 : četrtek, 02.12.2010 : 12:13:42 »

 Cheesy Cheesy
Huda hiška!!
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #20 : četrtek, 02.12.2010 : 12:15:41 »

Uuuuu lepaaa Smiley  Afro Sporoči, kako sta jo muci sprejeli!! Smiley
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #21 : četrtek, 02.12.2010 : 12:16:06 »

Tvoj link je ok, če izbrišeš vse, kar sledi besedi hiska. Drugič pa se postavi na stran, kje vidiš vse slike v albumu, in od tam kopiraj naslov strani.

Ali pa (za posamezno sliko) odpreš sliko, klikneš na njo z desnim gumbom na miški, izbereš Kopiraj mesto slike, potem v forumskem okenčku za odgovor izbereš ikonico s sliko (napiše ti [img ]http://.[ /img] brez pike v sredini), in med tisto kopiraš naslov slike. odpri moj prejšnji post, kot bi ga hotela citirati, pa boš videla, kako izgleda.
Logiran
slavica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


WWW
« Odgovor #22 : četrtek, 02.12.2010 : 12:18:44 »

Cats, hvala!

Ja, hiška je dobra, sem zelo zadovoljna. Narejena je kot sendvič - dve plasti lesa, vmes pa 3 cm stiropor za
izolacijo.
Popoldne jima bom poslala, potem pa bodo sledile učne ure z nihajnimi vratci.  Grin


LP,
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #23 : četrtek, 02.12.2010 : 12:46:03 »

SUPEEEER hiš(k)a!!!!!  bravo
Držim pesti za vratca!  Smiley
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #24 : četrtek, 02.12.2010 : 13:16:13 »

uau, res dobra hiška! Bravo!  Afro Afro Da se bosta čimprej notri naselili in v njej uživali!  Smiley
Logiran
Zofi
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #25 : četrtek, 02.12.2010 : 13:42:47 »

SUPER hiška!  Za tole pa rabiš že gradbeno dovoljenje Grin.
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #26 : četrtek, 02.12.2010 : 14:40:39 »

Slavi, tole je pa 5*  Huh
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #27 : četrtek, 02.12.2010 : 14:48:22 »

Res je več kot odlična hiška. Cheesy
Mačkonoma želim prijetno bivanje v njej, slavico pa pozivam, da nam privošči še kakšno slikco, ko bo hiška polno služila svojemu namenu Smiley
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #28 : četrtek, 02.12.2010 : 15:00:47 »

Svetovna Cheesy

Naša edina zunanja bivša divja muca, prespi noči kar v pasji uti, kjer se vgnezdi v pasje flis dekice in uživa Smiley Razmišljam pa o električni grelni odeji za ta hud mraz.
Logiran

moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #29 : četrtek, 02.12.2010 : 15:24:14 »

Vau super hiska  Smiley  Drzim pesti, da mace osvojijo se vratca. Mogoce jim kaksno diseco konzervico das na drugo stran vrat, da bodo motivirane, vsaj prvic. Jaz bi tko naredila.
Logiran
slavica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


WWW
« Odgovor #30 : četrtek, 02.12.2010 : 15:26:37 »

Poročam iz prve učne ure:neuspešno.
Gospa Maca so samo pogledali zadevo, nato sem dobila en "mijav" in pogled v smislu "kaj za eno čudo je zmešana baba spet privlekla k hiši!", nato je z dvignjenim repom odstopicala vstran.

Šef Repko je pokazal malo več zanimanja, sedel na balkončku, ovohaval vse skupaj. Malo sem odprla nihajna vratca, nos je pomolil not, kakor hitro sem vratca narahlo spustila, jo je ucvrl vstran.

Nekaj dni bomo tako poskušali, če ne bo šlo, imam pa poleg njune običajne hrane  v rezervi še "težko municijo":poli salamo  Cheesy.

Poli obožujeta, verjetno tudi zato, ker košček ali dva dobita samo vsakih nekaj mesecev (seveda ne vesta, da je to "čisto slučajno" vedno takrat, ko je treba pogoltnit tisto fuj tabletko proti notranjim zajedalcem, ki jo poredna mami skrije v salamo  Evil).

Če pa še s Poli ne bo šlo, bomo pa ena nihajna vratca sneli. Boljše to, kot nič, itak pa sta lahko tudi pri nas v stanovanju, kadarkoli in koliko časa hočeta.

Bom poročala, lp
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #31 : četrtek, 02.12.2010 : 17:40:02 »

Slavica, tole je pa prava mojstrovina Cheesy Prenesi komplimente gospodu mizarju Wink

Če ne bo šlo drugače, poskusi magari za nekaj dni vtakniti med vratca kakšno zagozdo, da bodo ostala odprta, dokler se muci ne navadita prehajat noter in ven. Ali pa morda res ena vratca odstraniš in mogoče namesto njih namestiš nakakšno "zaveso" iz stare deke (odeje), ki naj bo na začetku dvignjena, potem pa jo vsak dan bolj zapreš (ko bosta muci že pogruntali, da ni noben bav bav Wink )
Logiran

Unikatne tablice in portretki
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #32 : petek, 03.12.2010 : 19:57:10 »

slavica, huda, res huda hiška  Cheesy hvala za fotko  Kiss sem si jo res želela videti.  Smiley

Da bi le mucka čimbolj uživala v njej, da ju čimprej navadiš  Smiley srečno!  Smiley
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #33 : nedelja, 05.12.2010 : 19:26:48 »

slavica,

predlagam, da za začetek fiksiraš ali pa snameš vratca (če je to mogoče) in ju najprej navadiš, da sploh gresta v hiško (predlagam, da ju pričneš kar hraniti vsakega v svoji "sobici". Ko bosta osvojila notranjost  (čez nekaj dni) in si jo prisvojila, takrat pa odblokiraj (namontiran nazaj) še vratca in ju med hranjenjem uči, kako se gre ven in notri.

Sicer pa zelo lepa rezidenca Smiley

Logiran
slavica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


WWW
« Odgovor #34 : ponedeljek, 06.12.2010 : 06:42:53 »

Ja, ne bo šlo drugače, kot da nihajna vratca odstranim.
Po enem tednu nismo napredovali niti za milimeter. Danes bomo vratca odstranili, potem pa naprej.
Aja, sta pa pogruntala drugo uporabnost hiške, na katero jaz še pomislila nisem: iz strehe hiške se da lepo skočit na okensko polico spalnice!. Včeraj, ko sem zjutraj roleto gor potegnila, sem kar zavpila, tolk sem se ustrašila - na tej polici pa res nisem pričakovala dveh mačjih buč, je previsoko od tal - bila do sedaj  Roll Eyes.

Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #35 : ponedeljek, 06.12.2010 : 09:08:58 »

 Grin

Pa ju hraniš notri, v hiški, in kljub temu ne želita skozi vrata?
Logiran
slavica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


WWW
« Odgovor #36 : ponedeljek, 06.12.2010 : 09:53:02 »

Ne, hranim ju v "ta veliki" hiši. V njuno hiški sem dajala samo poslastice, pa ju ne prepričam.
Zunaj načelno nočem dajati hrane, ker potem pride še cela armada sosedovih mačkov
(ki so sicer lepo rejeni, vendar so sosedove češnje pač vedno bolj rdeče) in se potem
morata pretepati za hrano.

Logiran
slavica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


WWW
« Odgovor #37 : sreda, 08.12.2010 : 11:49:13 »

Končno poročilo:
odstranili ena nihajna vratca in glej ga zlomka, pridem
domov iz službe in ven iz hiške kuka mačja buča  Roll Eyes.
Repko se je odločil, da ta hiša je pa moja.
Hvala bogu. Tudi Maca je šla že not, nisem ju pa še videla, da
bi bila oba skupaj notri. SIcer se dobro razumeta, tudi k hiši sta
prišla skupaj,tako da smatram, da ne bo problema.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #38 : sreda, 08.12.2010 : 13:01:11 »

Končno poročilo:
odstranili ena nihajna vratca in glej ga zlomka, pridem
domov iz službe in ven iz hiške kuka mačja buča  Roll Eyes.
Repko se je odločil, da ta hiša je pa moja.
Hvala bogu. Tudi Maca je šla že not, nisem ju pa še videla, da
bi bila oba skupaj notri. SIcer se dobro razumeta, tudi k hiši sta
prišla skupaj,tako da smatram, da ne bo problema.

Afro Afro Super! Slavica, odlično delo!  Cheesy Cheesy
 Kiss obema mačjima dušama z novim domovanjem.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #39 : četrtek, 09.12.2010 : 09:32:59 »

Bravo, Slavica! Tole je šlo pa hitro Wink No, zdaj, ko sta ugotovila, da je tale rezidenca samo njuna, bosta čez čas tudi (vsaj ena) vratca sprejela, ko ju bo zeblo.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Pš1
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 66



WWW
« Odgovor #40 : sobota, 19.10.2013 : 07:51:25 »

Hei,

Iščem oz. se zanimam za zunanjo grelno blazino/dekco in električno posodico za prostoživeče ali "svobodne sosedove" živali. Kakšne so vaše izkušnje in nasveti? Gledam na Ebayu in Amazonu... pa me poštnina malo odbije Tongue.

Primer blazine in posode ali oboje.
Hvala  Smiley.
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #41 : ponedeljek, 21.10.2013 : 15:07:28 »

Za posode nimam izkušenj, za zunanjo se mi pa super obnese Snuggle Safe in ena električna grelna blazina podobna tej tukaj  v eni taki hišici Smiley
S posodami nimam izkušenj, sem že sama nekaj iskala, pa ti sporočim, če kaj ujagam Wink
Logiran

Pš1
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 66



WWW
« Odgovor #42 : torek, 22.10.2013 : 16:18:28 »

Hvala, zlata si  ljubezen!

Ravno tako hiško imamo in kasneje sem zapazila tole grelno blazino, sedaj, se pa nagibam k Snuggelčku  Smiley.
Logiran

Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: ZUNANJA MAČJA HIŠKA - SENO ALI DEKCE, NIHAJNA VRATA?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines