mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 00:06:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: ZUNANJA MAČJA HIŠKA - SENO ALI DEKCE, NIHAJNA VRATA?
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: ZUNANJA MAČJA HIŠKA - SENO ALI DEKCE, NIHAJNA VRATA?  (Prebrano 27966 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
slavica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


WWW
« Odgovor #30 : četrtek, 02.12.2010 : 15:26:37 »

Poročam iz prve učne ure:neuspešno.
Gospa Maca so samo pogledali zadevo, nato sem dobila en "mijav" in pogled v smislu "kaj za eno čudo je zmešana baba spet privlekla k hiši!", nato je z dvignjenim repom odstopicala vstran.

Šef Repko je pokazal malo več zanimanja, sedel na balkončku, ovohaval vse skupaj. Malo sem odprla nihajna vratca, nos je pomolil not, kakor hitro sem vratca narahlo spustila, jo je ucvrl vstran.

Nekaj dni bomo tako poskušali, če ne bo šlo, imam pa poleg njune običajne hrane  v rezervi še "težko municijo":poli salamo  Cheesy.

Poli obožujeta, verjetno tudi zato, ker košček ali dva dobita samo vsakih nekaj mesecev (seveda ne vesta, da je to "čisto slučajno" vedno takrat, ko je treba pogoltnit tisto fuj tabletko proti notranjim zajedalcem, ki jo poredna mami skrije v salamo  Evil).

Če pa še s Poli ne bo šlo, bomo pa ena nihajna vratca sneli. Boljše to, kot nič, itak pa sta lahko tudi pri nas v stanovanju, kadarkoli in koliko časa hočeta.

Bom poročala, lp
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #31 : četrtek, 02.12.2010 : 17:40:02 »

Slavica, tole je pa prava mojstrovina Cheesy Prenesi komplimente gospodu mizarju Wink

Če ne bo šlo drugače, poskusi magari za nekaj dni vtakniti med vratca kakšno zagozdo, da bodo ostala odprta, dokler se muci ne navadita prehajat noter in ven. Ali pa morda res ena vratca odstraniš in mogoče namesto njih namestiš nakakšno "zaveso" iz stare deke (odeje), ki naj bo na začetku dvignjena, potem pa jo vsak dan bolj zapreš (ko bosta muci že pogruntali, da ni noben bav bav Wink )
Logiran

Unikatne tablice in portretki
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #32 : petek, 03.12.2010 : 19:57:10 »

slavica, huda, res huda hiška  Cheesy hvala za fotko  Kiss sem si jo res želela videti.  Smiley

Da bi le mucka čimbolj uživala v njej, da ju čimprej navadiš  Smiley srečno!  Smiley
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #33 : nedelja, 05.12.2010 : 19:26:48 »

slavica,

predlagam, da za začetek fiksiraš ali pa snameš vratca (če je to mogoče) in ju najprej navadiš, da sploh gresta v hiško (predlagam, da ju pričneš kar hraniti vsakega v svoji "sobici". Ko bosta osvojila notranjost  (čez nekaj dni) in si jo prisvojila, takrat pa odblokiraj (namontiran nazaj) še vratca in ju med hranjenjem uči, kako se gre ven in notri.

Sicer pa zelo lepa rezidenca Smiley

Logiran
slavica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


WWW
« Odgovor #34 : ponedeljek, 06.12.2010 : 06:42:53 »

Ja, ne bo šlo drugače, kot da nihajna vratca odstranim.
Po enem tednu nismo napredovali niti za milimeter. Danes bomo vratca odstranili, potem pa naprej.
Aja, sta pa pogruntala drugo uporabnost hiške, na katero jaz še pomislila nisem: iz strehe hiške se da lepo skočit na okensko polico spalnice!. Včeraj, ko sem zjutraj roleto gor potegnila, sem kar zavpila, tolk sem se ustrašila - na tej polici pa res nisem pričakovala dveh mačjih buč, je previsoko od tal - bila do sedaj  Roll Eyes.

Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #35 : ponedeljek, 06.12.2010 : 09:08:58 »

 Grin

Pa ju hraniš notri, v hiški, in kljub temu ne želita skozi vrata?
Logiran
slavica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


WWW
« Odgovor #36 : ponedeljek, 06.12.2010 : 09:53:02 »

Ne, hranim ju v "ta veliki" hiši. V njuno hiški sem dajala samo poslastice, pa ju ne prepričam.
Zunaj načelno nočem dajati hrane, ker potem pride še cela armada sosedovih mačkov
(ki so sicer lepo rejeni, vendar so sosedove češnje pač vedno bolj rdeče) in se potem
morata pretepati za hrano.

Logiran
slavica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


WWW
« Odgovor #37 : sreda, 08.12.2010 : 11:49:13 »

Končno poročilo:
odstranili ena nihajna vratca in glej ga zlomka, pridem
domov iz službe in ven iz hiške kuka mačja buča  Roll Eyes.
Repko se je odločil, da ta hiša je pa moja.
Hvala bogu. Tudi Maca je šla že not, nisem ju pa še videla, da
bi bila oba skupaj notri. SIcer se dobro razumeta, tudi k hiši sta
prišla skupaj,tako da smatram, da ne bo problema.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #38 : sreda, 08.12.2010 : 13:01:11 »

Končno poročilo:
odstranili ena nihajna vratca in glej ga zlomka, pridem
domov iz službe in ven iz hiške kuka mačja buča  Roll Eyes.
Repko se je odločil, da ta hiša je pa moja.
Hvala bogu. Tudi Maca je šla že not, nisem ju pa še videla, da
bi bila oba skupaj notri. SIcer se dobro razumeta, tudi k hiši sta
prišla skupaj,tako da smatram, da ne bo problema.

Afro Afro Super! Slavica, odlično delo!  Cheesy Cheesy
 Kiss obema mačjima dušama z novim domovanjem.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #39 : četrtek, 09.12.2010 : 09:32:59 »

Bravo, Slavica! Tole je šlo pa hitro Wink No, zdaj, ko sta ugotovila, da je tale rezidenca samo njuna, bosta čez čas tudi (vsaj ena) vratca sprejela, ko ju bo zeblo.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Pš1
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 66



WWW
« Odgovor #40 : sobota, 19.10.2013 : 07:51:25 »

Hei,

Iščem oz. se zanimam za zunanjo grelno blazino/dekco in električno posodico za prostoživeče ali "svobodne sosedove" živali. Kakšne so vaše izkušnje in nasveti? Gledam na Ebayu in Amazonu... pa me poštnina malo odbije Tongue.

Primer blazine in posode ali oboje.
Hvala  Smiley.
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #41 : ponedeljek, 21.10.2013 : 15:07:28 »

Za posode nimam izkušenj, za zunanjo se mi pa super obnese Snuggle Safe in ena električna grelna blazina podobna tej tukaj  v eni taki hišici Smiley
S posodami nimam izkušenj, sem že sama nekaj iskala, pa ti sporočim, če kaj ujagam Wink
Logiran

Pš1
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 66



WWW
« Odgovor #42 : torek, 22.10.2013 : 16:18:28 »

Hvala, zlata si  ljubezen!

Ravno tako hiško imamo in kasneje sem zapazila tole grelno blazino, sedaj, se pa nagibam k Snuggelčku  Smiley.
Logiran

Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: ZUNANJA MAČJA HIŠKA - SENO ALI DEKCE, NIHAJNA VRATA?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines