mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 14:23:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: pekinezer ne mara dojenčka
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: pekinezer ne mara dojenčka  (Prebrano 14727 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #15 : petek, 03.12.2010 : 13:56:47 »

... da se vseh pasem ne da vzgajat in pekinez je eden izmed teh...

Ni res.
Logiran

rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #16 : petek, 03.12.2010 : 15:11:24 »

Če boš imela vojo, potrpljenje in čas ti bo uspelo prevzgojiti tvojega kužona.
Vzemi v knjižnici ali pa kupi knjigo Gine Spadafori: Psi za telebane.
Naslov je res smešen, ti bo pa v veliko pomoč.
Želim ti veliko uspeha.
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #17 : petek, 03.12.2010 : 18:17:18 »

... ampak veste da vsi psi se ne dajo vzgojit...
O pa se da. Če se le hoče. Samo od sebe pa pač ne bo šlo, prav tako ne 'čez noč'. Le redno in dosledno delo bo sčasoma prineslo rezultate. Vse je odvisno od vas. Upoštevajte nasvete iz predhodnih postov in začnite ukrepati. Saj veste, vaja dela mojstra.

Ne vem po kakšni logiki se naj pekinezerja ne bi dalo vzgojiti. Tale (pa še cel kup drugih posnetkov se najde) krasno izvaja trikce. Torej se da.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #18 : petek, 03.12.2010 : 18:47:27 »

Vsakega psa pa se da naucit bontona, za prijetno sobivanje, vprasanje je, ce so tega zmozni ljudje  Evil
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #19 : petek, 03.12.2010 : 18:52:00 »

vprasanje je, ce so tega zmozni ljudje Evil
Ampak res. Še posebej pri nekaterih psih sploh ni tko simpl kot izgleda. Pa ves čas nas preizkušajo, ti lumpi naši. Smiley
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #20 : petek, 03.12.2010 : 19:14:25 »

Vcasih bi bilo fino, ce bi clovek najprej sam pri sebi razcistil, kaj pricakuje od psa, pa vnesel nekaj reda in discipline v svoje zivljenje, pa se potem lotil vzgoje. Pes je toliko zmeden kot je njegov lastnik.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #21 : petek, 03.12.2010 : 19:21:12 »

Tale pes ne deluje nič zmeden, pač pa ima vse pod (svojo) kontrolo Smiley
Logiran

Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #22 : petek, 03.12.2010 : 19:23:26 »

Tale pes ne deluje nič zmeden, pač pa ima vse pod (svojo) kontrolo Smiley

Točno tako.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #23 : petek, 03.12.2010 : 19:27:02 »

ampak veste da vsi psi se ne dajo vzgojit... če ste kaki poznavalci bi lahko tudi to vedeli so knjige in tv oddaje da se vseh pasem ne da vzgajat in pekinez je eden izmed teh.

No potem tipa jaz iz izkušenj povem, da poznam vsaj dva zelo lepo vzgojena pekinezerja. Sta na fedrih ampak upoštevajoč to, obvladata osnove, ne bevskata vsepovprek, prideta na klic, ne skačeta po ljudeh ...  In ja so trmasti in je treba veliko večkrat ponavljat zadeve, veliko bolj motivirat če je treba, ampak se da.
Pač se boš morala še bolj potruditi od prijatelja, ki ima bolj "poslušnega" psa ... koliko si pa pripravljena v to vližit truda je pa druga stvar. Pač vadiš in ponavljaš dokler pes ne zna, samo pa upoštevaš da ene vaje nemoreš vaditi recimo celo uro, ker pes izgubi zanimanje.

Ni važno koliko je pes star, ker sta začela narobe morata čisto na začetek. Nauči ga zakaj se mu sploh splača ubogati. Njprej vadita stvari, ki so mu všeč in jih počne z veseljem, alhko tudi kaj kar že itak počne, potem pa začnita s tistimi, ki so manj všečne. Prepreči mu katerokoli neželeno vedenje, omisli si navaden povodec namesto flexija, če laja na pse, otroka, mu daj jasno vedeti, da tega ne sme. O tem in mnogočen drugem ježe toliko napisanega, da le malo pobrskaj po forumu. Preberi si teme o dominantnih psih, tudi o vzgoji mladičev (saj boš morala iti tako ali tako od začetka). Če veš, da rad begne, mu to prepreči. Nih slabega ni če se uči s pomočjo priboljškov, mogoe bi v vajinem primeru potem bil Kliker dobra izbira.

 Uglavnem pobrskaj okrog in ne izgovarjaj se na pasmo, na starost .... to je lari fari ... pač če je pes bolj trmast moraš biti bolj trmasta tudi ti. In velika razlika je med psom, ki je popolnoma razpuščen in pa psom, ki obvlada osnove, pa je pač malce bolj "nafedriran". Tak pes verjetno nikoli ne bo za rally obedience, ne bo filmsko poslušen ... bo pa vedel kaj se od njega pričakuje in kje je njegovo mesto in ubogal pri tistih zadevah, ki življenje s psom spremenijo z kaosa v prijetno izkušnjo ...
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #24 : petek, 03.12.2010 : 19:27:37 »

Seveda je zmeden, ce mora pa on pravila postavljat pa furat svojo disciplino kakor ve in zna  Evil
sicer pa sem govorila na splosno, ne o tem psu.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #25 : petek, 03.12.2010 : 19:28:14 »

Meni je že jasno, da TI veš Wink
Logiran

branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #26 : petek, 03.12.2010 : 19:38:13 »

... ampak veste da vsi psi se ne dajo vzgojit... če ste kaki poznavalci bi lahko tudi to vedeli so knjige in tv oddaje da se vseh pasem ne da vzgajat in pekinez je eden izmed teh.

To ste si vi vtepli  v glavo, in zato je tako, kot je. Ni pa to resnica, daleč od tega. Delajte z njim, upoštevajte, kar so moji predhodniki napisali, berite knjige, nasvete, pojdite z njim v šolo. Res ni nikoli prepozno. Srečno, in poročajte o uspehu  Smiley

P.S., lahko prosim uporabljate vejice, bo vse skupaj bolj berljivo. Saj se da brati, ampak težje. Hvala, pa brez zamere  Smiley
Logiran
doris_pako
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #27 : sobota, 04.12.2010 : 08:03:37 »


P.S., lahko prosim uporabljate vejice, bo vse skupaj bolj berljivo. Saj se da brati, ampak težje. Hvala, pa brez zamere  Smiley

Tote vejice so za mene velika težava ampak se bom potrudila.
Logiran
doris_pako
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #28 : sobota, 04.12.2010 : 08:04:16 »

Hvala, vsem pa predloge.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #29 : četrtek, 09.12.2010 : 12:11:00 »

DOris, povej si 100X na dan, da imaš pametnega psa. Ko boš ti verjela vanj, se bo vse spremenilo. Tudi za delat boš imela več motivacije. To je tako kot dva povprečna razreda otrok, ki ju dajo učiteljem z navodili, da so malce zaostali oz. pravi ajnštajni. In glej no glej, razvijata se povsem po pričakovanju učiteljev! To je dejansko bil eksperiment in pri psih ni nič drugače. Mogoče moraš prilagodit metodo, delat na začetku res osnovno, mogoče celo nikoli ne bo imel odpoklica, ampak bo pa znal osnovne stvari, ki jih rabi, da mirno živite skupaj, da ste z njim lahko zadovoljni in ga imate radi (žal, zmešanega psa, ki ti po tvoji krivdi skoz po glavi skače imaš prav težko rad, ker imajo pač tudi naši živci meje).
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: pekinezer ne mara dojenčka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines