mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:09:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče Horjul na Facebooku
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče Horjul na Facebooku  (Prebrano 37034 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
vixi
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 938



WWW
« Odgovor #15 : torek, 07.12.2010 : 13:05:30 »

Aja, ok. Po moje ni bilo mišljeno za strokovne sodelavce in tiste, ki se na tem področju izobražujejo, taki se s podobnimi predavanji srečujejo tako ali tako. Tole predavanje je eno takšnih, ki bi tistim, ki ne poznajo te problematike in skačejo do neba ob vsaki evtanaziji in vsakič ko ne gre več kot toliko, mogoče dovolj nazorno razložilo nekaj ozadja. Če seveda kdo sploh želi vedeti.
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #16 : torek, 07.12.2010 : 13:26:55 »

Pa vi to resno mislite, da si bo kdo od njih blagovolil pogledati posnetek do konca?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #17 : torek, 07.12.2010 : 13:35:40 »

Ne, mal se hecamo  Tongue. Ker to so takšne fejst hecne reči  ....
Nisem objavila zato, da se bomo menili med sabo tisti, ki se itak moramo.
Logiran

moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #18 : torek, 07.12.2010 : 13:47:10 »

Prav zares me čudi, da ni tukaj kakšne razprave o tem, kar je na linku.
Mene boste tudi počakali do konca tedna, če sploh. Če sploh pa zaradi tega:
Aja, ok. Po moje ni bilo mišljeno za strokovne sodelavce in tiste, ki se na tem področju izobražujejo, taki se s podobnimi predavanji srečujejo tako ali tako. Tole predavanje je eno takšnih, ki bi tistim, ki ne poznajo te problematike in skačejo do neba ob vsaki evtanaziji in vsakič ko ne gre več kot toliko, mogoče dovolj nazorno razložilo nekaj ozadja. Če seveda kdo sploh želi vedeti.
Moje boldanje.
Sem že nekajkrat hotela enih par napisati okrog evtanazije, pa sem še vsakič, v različnih temah, sproti brisala lastna razmišljanja. No, pa tokrat ne bom nič brisala.
O moji psici na tem forumu ne pišem kaj dosti, včasih jo tu pa tam omenim, večinoma v kontekstu njenega lovskega "karakterčka", eni ste to najbrž opazili. Jo imam blazno rada, do dna duše rada (in kot se čudno bere, tudi zaradi tega ne pišem dosti o njej, ker ona pač je, in to je dovolj Tongue) in prav zaradi tega, ker jo imam tako zelo rada in ker jo danes poznam do skoraj zadnjega trika, je za neko daljše obdobje nikakor ne vidim v nobenem zavetišču, še tako zelo cool in kvalitetnem zavetišču ne.
Bi bil skrajni čas, da bi ljudje začeli razmišljati, kaj je za nekega psa bolje in nehali biti taki fani d-i-h-a-n-j-a  Smiley
No dobro, sem si dala duška Grin
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #19 : torek, 07.12.2010 : 15:03:05 »

No, bom pa jaz komentirala prvih deset minut, ki mi jih je uspelo pogledati.
V tem delu je govora o problemih zavetišč. Najpogostejši problem je prenaseljenost zavetišča in stres, ki ga žival ob sprejemu in bivanju doživlja. Vzrok za prenaseljenost je ta, da več živali pride (je sprejetih), kot pa gre (je oddanih). Pri prenaseljenosti je lahko problem še karantena, mešanje živalskih vrst pri nastanitvi, pretirana uporaba antibiotikov, higiena, ceplenje. Zaradi prenaseljenosti lahko pride do izbruha raznih bolezni in v končni fazi tudi do evtanazije.
Tako da, ljudje, ne šopat slovenskih zavetišč še z "uvoženimi" živalmi, ker jih ne čaka nič boljšega, ko postane zavetišče prenaseljeno (kar Horjul že nekaj časa je), kot pa tam, od koder so bile pripeljane.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #20 : torek, 07.12.2010 : 15:13:33 »

No jaz se nisem nič hecala. Predavanje sem poslušala in moram reči, da se je bilo treba potruditi, če si hotel slediti (dolžina, vsebina,  zatikanje, deli brez zvoka...)
Debatirat nimam kaj, ker povedano itak drži - je pa vseeno težko slediti tej logiki, če govoriš o živih bitjih in ne o kosmičih.
Težko si predstavljam, da bi kdo od tistih, ki najbolj kvakajo pogledal zadevo od začetka do konca. Ker 1. ne vidijo tistega, kar jim ni včeč, 2. ne slišijo tistega, česar nočejo slišati 3. nočejo razumeti niti dveh med seboj povezanih stavkov, če to ni v njihovem interesu.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #21 : torek, 07.12.2010 : 15:58:16 »

No jaz se nisem nič hecala. Predavanje sem poslušala in moram reči, da se je bilo treba potruditi, če si hotel slediti (dolžina, vsebina,  zatikanje, deli brez zvoka...)
Debatirat nimam kaj, ker povedano itak drži - je pa vseeno težko slediti tej logiki, če govoriš o živih bitjih in ne o kosmičih.
Težko si predstavljam, da bi kdo od tistih, ki najbolj kvakajo pogledal zadevo od začetka do konca. Ker 1. ne vidijo tistega, kar jim ni včeč, 2. ne slišijo tistega, česar nočejo slišati 3. nočejo razumeti niti dveh med seboj povezanih stavkov, če to ni v njihovem interesu.
Evo, tudi meni je ratalo prit do konca in se lahko samo podpišem pod ta post. Kar pa se debate tiče - mislim, da bi imeli kaj povedati razni "reševalci za vsako ceno", ki pa se verjetno tule ne oglašajo.
In pa seveda bi bilo koristno, da bi takim predavanjem sledili tisti, ki krojijo  zakone, predvsem kar se tiče sedanjega stanja - neobveznega čipranja pri mačkah in neobvezne S/K pri psih ki niso predvideni za rodovniške "plemenjake", sistematičnega osveščanja itd. itd. - konec koncev je že sam "pojav" vsake neželjene živali vzrok za vse, kar v govori predavateljica.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #22 : torek, 07.12.2010 : 16:33:17 »

No, pri obveznih kastracijah ne bomo prišli skupaj, sicer pa se mi zdi, da je pri tem predavanju bistveno premajhen poudarek na potrošniški miselnosti - ko si žival zavestno omisliš, čeprav veš, da zanjo nimaš ne volje ne časa in ko točno veš, da jo boš najkasneje čez par mesecev zamenjal za drugo. Kar si zlahka privoščiš, saj novo lahko dobiš kadarkoli kakršnokoli si zamisliš, staro pa lahko kadarkoli odložiš v zavetišče. Žal se tudi ta plat Amerike pospešeno seli k nam.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #23 : torek, 07.12.2010 : 18:41:33 »

A to kaj sem zdaj napisala je pa zanimivo in vredno komentiranja, bolj kot komentiranje linka?

Zanimivo zato, da vem kaj odgovarjat.  Smiley Link težko komentiram drugače kot: lepo na enem kupu povedano vse, kar načeloma že vemo, kar smo videli in doživeli ter s čimer se strinjam.

Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
vixi
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 938



WWW
« Odgovor #24 : sobota, 11.12.2010 : 14:42:28 »



Povezava na predavanje o vzdrževanju zdrave populacije v zavetiščih je tudi na FB strani - Zakaj jih ne moremo sprejeti nešteto... če bi jo kdo želel, v vednost, deliti naokoli.
Na FB strani so objavljeni tudi vtisi Sylvie iz AMCF
Logiran

Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #25 : sreda, 15.12.2010 : 13:27:09 »

Link težko komentiram drugače kot: lepo na enem kupu povedano vse, kar načeloma že vemo, kar smo videli in doživeli ter s čimer se strinjam.
Vem, da veš. Te berem Wink.
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #26 : sreda, 15.12.2010 : 14:30:04 »

Moram še nekaj napisat... če bi vedela, da je to posledica tega (-spremljajočega citata): klik
... še dobro, da sem jasnovidna  Roll Eyes
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #27 : četrtek, 16.12.2010 : 10:51:44 »

To pa sedaj nobenega ne zanima kaj sem hotela povedati? Evil
.......................................................
Bi samo z očmi zavila,
si enega zvila,
se udobno namestila
in se z okolico zlila.
.......................................................
 Evil Evil Evil
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #28 : četrtek, 16.12.2010 : 23:20:43 »

Uf, ja. Mene vedno  Tongue Samo ne upam spraševat preveč.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #29 : petek, 17.12.2010 : 00:15:52 »

Saj ne grizem Tongue.
To z vprašanji je res neka čudna zadeva, ja... mene so že v kali zatrli jezen Wink.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče Horjul na Facebooku
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines