mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 05:21:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  člani med seboj  |  v spomin  |  Tema: Lavanda..zate
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lavanda..zate  (Prebrano 12606 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
slavica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


WWW
« : petek, 10.12.2010 : 22:47:29 »

Nikoli nisem bila "mačji človek". Ali kako se že reče temu neumnemu predalčkanju.
Zmeraj sem imela rada živali, pa ne le v besedah,ampak psi so znali pri meni zaigrati na tisto dodatno noto.
Potem pa si prišla ti, Lavanda.

Dve leti nazaj, maja meseca. Imeli smo piknik. Sredi žurke, smo zaslišali srce parajoče mijavkanje. Ja, to je bila tvoja mami, Maca in tvoj stric Repko. Dva muca, ki sta prosila za hrano, bila sta pa v grozljivem stanju: kost in koža, izpadajoča dlaka, Repkotu pa je manjkala tretjina repa, na koncu je imel krvav štrcelj.
Hranili smo ju in nista se mogla najesti,jedla in jedla bi, dokler ne bi počila. Potem sta prihajala čedalje pogosteje, na koncu že vsak dan. Ko sta ugotovila, da jima nočemo nič slabega, sta se pustila že pobožati in prijeti - zadosti časa, da smo ju popokali v transporter in hajd na veterino.

Repkotu se je repek zacelil, bil je kastriran, razbolhan, razglisten.
Maca je bila pa že visoko noseča.
Nekega dne, ko sem prišla iz službe, je prišla k meni, se ovijala okoli nog in predla. Tega ni počela nikoli prej. Šla sem za njo, peljala me je v star skedenj, ki je takrat še stal na dvorišču in -tam ste bili:male, komaj rojene pikice. Ti, Lavanda, , tvoji dve sestrici in bratec..

Dobro smo skrbeli za vas in čez nekaj mesecev ste bili že celi vražički. Takrat smo vas peljali na veterino. Mamica Maca je bila sterilizirana, pri tebi pa je šele veterinar ugotovil, da si velika punca. Ker si bila največja, smo bili prepričani, da si fantek.

Ob primerni starosti je bratca Dimota in sestrico Lili vzel moj brat, kjer srečno živita še danes, tebe in sestrico Mišo pa smo obdržali.
In prišel je čas za prvo cepljenje. Pri veterinarju, na mizi - nikoli ne pozabim, naslonila si se name, dosebesedno prilepila si se name. To je bil prvi znak.

Od takrat naprej, si si (kdove zakaj) mene izbrala za svojega človeka.
Obe s sestrico smo navajali, da bosta čedalje več notri in čedalje manj zunaj. In ti si mi začela slediti. Kamorkoli sem stopila, si bila za mano. Še na stranišču si hotela sedeti na mojih kolenih. Če sem šla v kuhinjo, kamor nisi smela zaradi zajca Vilija, ki se te je bal - si sedela na radiatorju in mijavkala, dokler nisem prišla ven.

Spali sva skupaj, ti si imela več povštra kot jaz. Govorila si neprestano, tvoj"mrrrrr" sem slišala 100x na dan.
Ko sem šla na dopust in je moja mami skrbela za vaju-nikoli ne pozabim, ko sem prišla domov. Stopila sem iz avta in ti si mi po nogi splezala v naročje in me po obrazu pretepla s tačkami - hotela si me okregati, kjer sem bila toliko časa, ti si me pa tako pogrešala. Mami je rekla, da še jest nisi hotela veliko, da si me skoz iskala.

Vsi so govorili - kaj takega pa še ne, da bi se muca tako navezala na človeka.Jaz pa-sem bila tako srečna. Še nikoli nisem bila pri nikomer (niti pri človeku) na prvem mestu. Pri tebi sem bila pa prva in edina.

Nisi pa mogla zmeraj biti notri pri meni. Tako kot tvoja mamica, pa tudi tvoja sestrica Miša, si - če te dolgo nisem hotela pustiti ven,  si prenehala jesti, se zaletavati v vrata... in sem popustila, ker si se mi smilila.


Kot tudi tisti dan. Moj mož se je peljal s svojim avtom s službo, za njim sem se peljala s svojim avtom jaz. 100 metrov od hiše sem te zagledala, ležala si na cesti. Tekla sem ven, do tebe.... samo še enkrat si pomigala z repkom, pobožala sem te in bilo je konec. Nikoli nisi lezla v motor od avta, zakaj si to naredila takrat, Lavanda? Zlezla si v motor od moževega avta, nobeden ni vedel, da si tam in zdrobilo ti je tilnik.

Nočem se spominjati tistega dne. Vem samo to, da sem na sredi ceste padla na kolena in ....kričala. Ljudje so se ustavljali, mož je priletel nazaj, odvlekel me je s ceste, ker bi skoraj še mene povozilo.
Celo noč sem te držala v naročju, jokala, tulila.
Naslednji teden nisem šla v službo, ker sem zbolela
 od joka.Tebe pa ni bilo več.

Ne morem si odpustiti. Zakaj te nisem na silo zadržala notri, zakaj, zakaj, zakaj....?!.
Zakaj ti življenje vzame tisto, kar imaš najrajši?

Ljudje zmeraj poskušamo najti racionalen odgovor na tragedije. S tem poskušamo preprečiti, da se nam ne bi zmešalo. In jaz si mislim, da si morala umreti zato, da si do konca odprla moje srce vsem naslednjim  - izgubljenim, zapuščenim, sestradanim mucam, ki rabijo pomoč.

Dobro skrbim za tvojo sestrico Mišo, Lavanda. Na začasni oskrbi imam  tudi Bučko, ki rabi pomoč in verjetno bo ostala pri nas.S sabo zmeraj vozim transporter in mačjo hrano, če bi kje kak mucek potreboval mojo pomoč, doniram društvom za zaščito živali, pomagam, kolikor zmorem...

Ampak tebe ni več. Nobena več ne bo taka, kot si bila  ti.

Nekaj sem že dala skozi, štirideseta so tu. Pa še nikoli nisem žalovala tako, kot zate. Še nikoli mi ni nihče izkazal toliko ljubezni, kot ti; nikoli nisem bila nikomur prva, tako kot sem bila tebi.

Danes spet ne bom spala. Jokam, solze se nočejo ustaviti. Kaj bi dala, da bi te še enkrat stisnila k sebi, pobožala tvoj svileni srebrno sivi kožušček; da bi se še enkrat stisnila k meni, še enkrat mi lizala lase in urejala frizuro, še enkrat rekla "mrrrrr".

Nobeden ne razume. Vsi pravijo "saj je bila samo mačka". Ne, nisi bila samo mačka. Moja Lavanda, moja deklica, moja princeska. Zato vsaj tukaj napišem, mogoče se vsaj enemu ne bo zdelo, da sem zrela za psihiatra.
Jočem pa neprestano.

Še zmeraj si tu, in zame vedno boš. Slišim te, da me kličeš....


Meni se bo zmešalo od žalosti.
Logiran
Luna95
rad pišem
****
Sporočil: 379


WWW
« Odgovor #1 : petek, 10.12.2010 : 23:00:48 »

Sožalje Cry
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #2 : petek, 10.12.2010 : 23:20:41 »

 Cry Cry Cry
Logiran

Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #3 : petek, 10.12.2010 : 23:50:56 »

Iskreno sožalje. Cry Cry Cry
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
vidka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 155


« Odgovor #4 : sobota, 11.12.2010 : 00:02:40 »

Slavica,jokaj.Naj ti solze tečejo in izpirajo tvojo bolečino.Čas pa bo počasi celil rane.

Ko sem jaz izgubila mojo pudlo,sem sredi noči slišala,da praska po vratih spalnice.Sem ji šla odpret.
Pa ni bilo nikogar.Samo tišina in tema.Tudi meni je pomagal čas.

Objemi močno sestrico Mišo in ji povej,da jo imaš rada.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #5 : sobota, 11.12.2010 : 00:27:21 »

Sožalje. Cry Cry
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #6 : sobota, 11.12.2010 : 00:49:55 »

Kaj, ko nič ne pomaga ... samo čas.
Sožalje. Cry
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #7 : sobota, 11.12.2010 : 11:56:22 »

Nobeden ne razume.

Ne, to pa ne drži. Veliko nas je, ki razumemo. Ker vemo, kako grozno hudo je, ko zgubiš nekoga, ki te je imel brezpogojno rad. In veliko nas je, ki jokamo s tabo.

Vem, da ti je hudo in vem, da nikoli ne bo nehalo boleti. Toda, ko sem prebrala vajino zgodbo, sem dobila občutek, da te je prav Lavanda pripeljala sem, v krog podobnih duš. Je že vedela, zakaj.

Logiran
slavica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


WWW
« Odgovor #8 : sobota, 11.12.2010 : 12:34:00 »

Ne, to pa ne drži. Veliko nas je, ki razumemo. Ker vemo, kako grozno hudo je, ko zgubiš nekoga, ki te je imel brezpogojno rad. In veliko nas je, ki jokamo s tabo.

Vem, da ti je hudo in vem, da nikoli ne bo nehalo boleti. Toda, ko sem prebrala vajino zgodbo, sem dobila občutek, da te je prav Lavanda pripeljala sem, v krog podobnih duš. Je že vedela, zakaj.



Da, tako je, ona je to naredila, angelček moj.

Hvala vsem.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #9 : sobota, 11.12.2010 : 12:49:10 »

Sožalje.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #10 : sobota, 11.12.2010 : 12:56:02 »

Sožalje  Cry
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #11 : sobota, 11.12.2010 : 14:31:49 »


Sožalje  Cry Cry
Logiran
Sreda
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 627


« Odgovor #12 : sobota, 11.12.2010 : 15:29:01 »

Sožalje  Sad
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #13 : ponedeljek, 13.12.2010 : 20:36:47 »

slavica, iskreno sožalje  Cry tako hudo mi je..ni bila samo "mačka", seveda ne, bila je tvoja sreča, in ti njena.  Kiss Samo čas bo zacelil rane, in Lavande se boš lahko spominjala z nasmehom na ustnicah. Tako, kot bi to ona hotela. Zlata mucica  Kiss
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #14 : torek, 14.12.2010 : 09:56:39 »

Slavica, sožalje...  Cry Cry Cry
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  člani med seboj  |  v spomin  |  Tema: Lavanda..zate
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines