mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 07:01:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Goldi
Strani: 1 2 [3] 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Goldi  (Prebrano 19641 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #30 : ponedeljek, 03.01.2011 : 09:51:10 »

Po vsem napisanem izgleda, da psicka ima lastnika...... saj predvidevam da glede na to da je rodovniska in da ima za sabo obsezno razstavno kariero to ni nobena skrivnost. Ce ne lastnik, pa naj vzreditelj poravna stroske zdravljenja...... saj ravno to je fora vestne rodvniske vzreje, mar ne? Mladic tvoje vzreje ni "tvoj pes" samo tistih 8 tednov ko je v leglu, pac pa do konca svojih dni!

lp
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #31 : ponedeljek, 03.01.2011 : 10:32:26 »

A na razstavah se preverja čip?  Shocked
Da bi se povedalo, kaj počne tale pacek s svojimi psmi tudi preko meje, pa se ne da naredit? Npr. da ima policijsko kartoteko?  Sad
Sej si mislim, da je to čisto utopično, pa vseeno? Nekje je treba začet...  Undecided
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #32 : ponedeljek, 03.01.2011 : 10:45:01 »

A na razstavah se preverja čip? Shocked
Očitno se ne, pa bi se morali. Ker sicer od danes dalje končno razumem zakaj imajo neki čudni psi šampionate  Grin.
Poleg tega se mi je dokončno posvetilo, zakaj se KZS tako bori proti ukinitvi tetoviranja  Roll Eyes
Ker take humoreske kot je tol eoznačevanje s čipiranjem pa tudi Mr Bean  ni sposoben naumit  Grin  Grin Evil
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #33 : ponedeljek, 03.01.2011 : 10:53:54 »

deteljica, saj tudi tetovaz ne preverjajo nikjer, tako da to ni ravno razlog za upiranje KZS-ja cipiranju Wink
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #34 : ponedeljek, 03.01.2011 : 10:59:31 »

Aja, no, smo pred casom ze ugotovili, da bi lahko prisla na katerokoli slovensko razstavo s svojo nerodovnisko bokserko, ce bi se mi to zdelo pravi stos Grin. In bi jo ocenili, lahko bi celo kaksne stenge pobrala. Cip organizatorjev itak ne zanima, tetovaza (ki je psica nima), pa tudi ne. Rodovnika do nedavnega ni bilo treba prilagat k prijavi ... Torej?

Tole z mejo je pa drug stos in ce lahko se vedno prehajajo mejo polni avtomobili psov iz yuge, jo lahko tudi nek dalmatinec, ki zagotovo ima tudi modro knjizico, ce jo je ze treba slucajno komu pomoliti pod nos. Tako naj bi bilo sedaj, pred leti pa se tega ni bilo treba, oz. ni nihce spraseval po nicemer.

Stos okrog vzrediteljev in prenasanje lastnistva je se eno podrocje, s katerim se KZS ne ukvarja sploh. Ce vzreditelj ne sporoci, kam je sel pes, se ne zgodi nic. Odgovarja ne nihce pred nikomer.
Logiran

deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #35 : ponedeljek, 03.01.2011 : 11:01:52 »

deteljica, saj tudi tetovaz ne preverjajo nikjer, tako da to ni ravno razlog za upiranje KZS-ja cipiranju Wink
Ah vem da ne, to sta dve ločeni zadevi  Wink
Ampak hotla sem povedat ravno to s prvo pripombo, da očitno na razstavah nikoli NE preverjajo identitete psa in da lahko celo samca razstaviš kot samico in obratno, kaj šele da bi se trudil in slabše pse vodil v ring, če imaš enega dobrega, pa kar ta naredi šampionate za celo psarno- a ni to praktično- kaj bi tlačil v prtlažnik 10  psov, če je pa en zadosti  Cheesy

Drugo pa se nanaša na trditve KZS, da bo sistem označevanja razpadel, ker ne bo več tetoviranja (ne zarazstave, pač za.. ..kaj vem kaj no, čeprav na delovnih prvenstvih prvenstvih se je celo pogosto preverjalo tetovaže  Tongue ). Naivno sem mislila "zakaj bi razpadel, bodo pač čipirani ? ".
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #36 : ponedeljek, 03.01.2011 : 11:12:09 »

Aja, no, smo pred casom ze ugotovili, da bi lahko prisla na katerokoli slovensko razstavo s svojo nerodovnisko bokserko, ce bi se mi to zdelo pravi stos Grin. In bi jo ocenili, lahko bi celo kaksne stenge pobrala. Cip organizatorjev itak ne zanima, tetovaza (ki je psica nima), pa tudi ne. Rodovnika do nedavnega ni bilo treba prilagat k prijavi ... Torej?
Ne morem verjet.... A to samo pri nas, al je to tudi v tujini tako? A nimamo pri nas tui mednarodnih razstav?!?
Ok, Goldi, rekla sem že,da bom primaknila zraven k tvojemu kamnolomu.
Upam, da ti bo starost prijetna, kakor je naši dalmatinki.
Kakšna pa je karakterno tale kuža?
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #37 : ponedeljek, 03.01.2011 : 11:14:31 »

Čipe očitno preverjajo samo v zavetiščih, uvedli pa so jih najbrž zaradi zapiranja pomembnih poglavij med postopkom približevanja EU, kaj drugega naj si mislim... butnglavc Resnici na ljubo, kolikokrat so vas oziroma vaše pse, sorry, na meji pregledali/legitimirali? Mene od l. 1992 dalje (19 let!!!) niso niti enkrat za papirje vprašali (meja z Italijo prej in tista s Hrvaško zdaj), kaj šele da bi se kdo na čip spomnil.
Ce ne lastnik, pa naj vzreditelj poravna stroske zdravljenja...... saj ravno to je fora vestne rodvniske vzreje, mar ne? Mladic tvoje vzreje ni "tvoj pes" samo tistih 8 tednov ko je v leglu, pac pa do konca svojih dni!
lp
Vzreditelj nima nič s psom, v kolikor je nekdo drug lastnik istega. Kar se pa vestne vzreje pri nas tiče, sem si jo jaz kot popoln outsider predstavljala bistveno drugače. V praksi pa imaš na razpolago ogromno nakladanja, in izredno malo srži. Še vedno čakam, da bom spoznala vzreditelja, ki me bo pozitivno na rit vrgel, dobro da sem trmasta in da vztrajam in da se mi nikamor ne mudi Tongue
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #38 : ponedeljek, 03.01.2011 : 11:35:58 »

Vzreditelj nima nič s psom, v kolikor je nekdo drug lastnik istega.

Tudi jaz mislim tako. In glede vračanja psov, ki so postali odveč nazaj k vzreditelju in glede takih primerov.
Vzreditelj ima po 10 do 15 letih psarne lahko (teoretično) 150 psov po Sloveniji - kaj naj stori, če se jih na stara leta 10% vrne?! Po možnosti vzreja kako karakterno močno pasmo, ki je na starost 'ravno prava' za v nov dom... Imamo inštance v državi, zaradi katerih bi moral tudi vzreditelj bolj mirno spat, če bi le delale.

Tale ni bila cepljena več let, je pa čipirana. Ti podatki bi morali po mojih laičnih predstavah po zamujenem roku cepljenja elektronsko direkt na OU VURSa romat, od koder bi lastnik dobil vsaj opozorilo pred kaznijo. V kratkem bi bil red. In potem, ob cepljenju, ko plačamo tudi pregled psa, bi se mu lahko menda tudi v usta pogledalo, lastnika opozorilo in če bi poseg zavrnil, naredilo zabeležko in spet kar elektronsko sprožilo postopke. Če bi tak sistem deloval, bi psička zagotovo prišla do veta.

Drug del kontrole bo enkrat treba naredit tako, da se bo šlo od verige do verige oz. od pesjaka do pesjaka in po sprehajališčih s čitalcem. Stroškov ne bo, kvečjemu dobiček, ker bodo kontrolni sistem sproti pokrivale kazni.

Se ne spoznam dovolj, zato me zanima, zakaj se ne da tega dotičnega lastnika prijavit pa naj razloži, kam je dal svojo šampionsko razstavno psico, za katero nekdaj ni bilo škoda denarja za v Pariz na razstavo jo vozit?
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #39 : ponedeljek, 03.01.2011 : 11:36:40 »

Moksa saj vem da uradno vzreditelj nima nic s tempsom, se mi zdi pa da je nekako normalno za vestnega vzreditelja da ga zanima kaj se z njegovimi psi dogaja. Ce ne drugega, vsaj pogleda v svojo "knjizico" in kontaktira trenutnega lastnika. V primeru, da je leta popolnoma neprimeren in nima nobenega namena psa obdrzat, naj bo vsaj toliko da zaveden da mu poisce novega. Tako si JAZ predstavljam vestno vzrejo!  Wink

Drugace pa sem sokirana kar sem ravnokar izvedela glede razstav. Sama sem do sedaj razstavljala samo parkrat, pa se to tako za zabavo in si nisem nikoli predstavljala da stvari delujejo na tak nacin. Se pravi da ko se naslednjic odpravim na razstavo in si ogledujem lepega psa v ringu, ni nujno da je to isti pes kot je napisan v katalogu???  Shocked
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #40 : ponedeljek, 03.01.2011 : 11:49:44 »

Ta psica je svojo razstavno kariero končala prej, preden je bilo čipiranje obvezno.

Tetovažo in čipe se preverja tam, kjer je to res potrebno: pri slikanju kolkov in ostalih pregledih za vzrejo in pri vzrejnih pregledih. Vsaj na tistih, ki sem jih videla, se je to počelo striktno. Pa tudi pri kakšnih bolj konkretnih izpitih.

Kako pa se ve, da psica ni bila par let cepljena proti steklini? Cepljen ni bil pes, od katerega je čip, če prav razumem.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #41 : ponedeljek, 03.01.2011 : 11:56:06 »

Se ne spoznam dovolj, zato me zanima, zakaj se ne da tega dotičnega lastnika prijavit pa naj razloži, kam je dal svojo šampionsko razstavno psico, za katero nekdaj ni bilo škoda denarja za v Pariz na razstavo jo vozit?
Ker je na čip, katerega ima psica v sebi, registriran samec in bi bilo potrebno kako drugače dokazati, da je tole res njegova psica. Se spomneš ustreljenega istrskega goniča pri Žalcu konec leta 2009? Ista štorija. Napačni podatki v CRP, torej catch me if you can.  Glede razstav v Pariz in podobno pa - se spomneš hrtov v Kranjski Gori? Isti šit. Ko so odslužili svoje so končali v tistem smetnjaku od pesjaka (od tam pa izginili) in nikome ništa.

Ory, tudi jaz si takole predstavljam vestno vzrejo, se pa obenem zavedam, da je to velikokrat samo teorija do prodaje psa, po prodaji pa je praksa prepogosto (ne vedno) drugačna.

Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #42 : ponedeljek, 03.01.2011 : 12:05:30 »

Ker je na čip, katerega ima psica v sebi, registriran samec in bi bilo potrebno kako drugače dokazati, da je tole res njegova psica. Se spomneš ustreljenega istrskega goniča pri Žalcu konec leta 2009? Ista štorija. Napačni podatki v CRP, torej catch me if you can.  Glede razstav v Pariz in podobno pa - se spomneš hrtov v Kranjski Gori? Isti šit. Ko so odslužili svoje so končali v tistem smetnjaku od pesjaka (od tam pa izginili) in nikome ništa.
Čer bi šli po verigi, od tam, kjer je bil vpisan čip, do zadnje spremembe v zapisovanju na ip, bi verjetno taisti veterinarko, ki se je spomnil po mojem zavestn vpisat napačne podatke, hitro "propjevao" in bi večina še enkrat premislila, če bo to še kdaj naredila.
Edino, kar me veseli, da država res nima več denarja  Evil , vidi pa, kje ima še "rezervo"-vsaj tako se dogja pri nas. Zdaj pridno išče, kje bo tudi kaznovala, ker se zadeve ne izvajajo tako kot bi se morale.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #43 : ponedeljek, 03.01.2011 : 12:17:22 »

luna7 - iz tvojih ust v božja, pardon, državna ušesa Grin
Ker pa ne verjamem več v pravljice, raje podprem tvoj predlog o tem, da nakaže vsak nekaj malega za to pikasto nonico, ker v končni fazi rabi pomoč. Žal mi je edino to, da točno na to računajo vse odgovorne službe (samoprispevki za inkubatorje, za dializo, za mamografe, za pse v zavetiščih, za varne hiše...), zato pa svojih debelih riti ne premaknejo s stolčkov jezen Ne vem, kdo je tu večji kreten.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #44 : ponedeljek, 03.01.2011 : 12:39:38 »

Edino, kar me veseli, da država res nima več denarja  Evil , vidi pa, kje ima še "rezervo"-vsaj tako se dogja pri nas. Zdaj pridno išče, kje bo tudi kaznovala, ker se zadeve ne izvajajo tako kot bi se morale.
...samo zato, da bo dobila denar. Na mojem področju sem vesela, da se tako dogaja, saj je bil čisti raspust  Lips Sealed. Upam, da se podobno dogaja pri drugih državnih institucijah.
Goldi, tebi pa srečno na novem kavču, kjer te bodo ravajali do konca!
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Goldi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines