mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 07:12:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Odgovorno skrbništvo psov
Strani: [1] 2 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Odgovorno skrbništvo psov  (Prebrano 28718 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« : torek, 28.12.2010 : 14:59:27 »

Tisti, ki smo bili letos na valentinovo na predavanju v Kinoteki, smo poslušali, ostalim je tukaj na voljo v branje in razmislek, kje še lahko izboljšamo svoje skrbništvo Smiley

ODGOVORNO SKRBNIŠTVO PSOV
Tekst in fotografije Katarina Wallas

Veliko ljudi ima pse za družabnike, nekateri za varnost, drugi za zabavo ... Vendar pa se mora vsak, ki je skrbnik psa, zavedati, da je to odgovornost.

Biti odgovoren skrbnik pomeni:
- razumeti potrebe psa in
- zavedati se odgovornosti, ki jih kot skrbnik psa imate do skupnosti/okolice, v kateri živite.

Odgovorno skrbništvo se začne že pred prihodom psa v vaš dom - ko o psu šele razmišljate. Če po treznem premisleku ugotovite, da za žival nimate dovolj časa, primernega načina življenja, sredstev, da se niste pripravljeni odpovedati kakšni stvari zaradi tega, je najbolj odgovorno, da se za psa sploh ne odločite.

Celoten članek ...

Logiran

Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #1 : torek, 28.12.2010 : 18:01:49 »

Tole sem takoj priporočila v branje znancu, ki se odloča za nakup psa. Članek je ODLIČEN! bravo Afro  Sicer pa kaj drugega od tršice Katarine tudi ni za pričakovat.

- Seveda sem tudi uibr ponosna, da na eni od fotk nastopa moja mega-horjulčica Cockta. Cheesy
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2 : četrtek, 10.03.2011 : 17:27:59 »



V predavanju, ki ga s pomočjo vodstva mestne knjižnice organizira Društvo za pomoč živalim Velenje, bo predavateljica Katarina Wallas, ki je med drugim tudi izvajalka "Pasje šole za azilaše, mešančke in ostale najdenčke" ter ustanoviteljica društva REPEK, predstavila, kako naj bi skrbniki živali čim bolje skrbeli za svoje ljubljenčke. Predavanje je namenjeno vsem skrbnikom živali - tistim, ki ste že odgovorni in tistim, ki jih zanima, kaj odgovorno skrbništvo dejansko je.

Kaj: Predavanje.
Kdaj: 30. marec 2011
Kje: Študijska čitalnica mestne knjižnice Velenje, Šaleška 21, Velenje.
Ura: Pričetek ob 19.19 uri.
Organizator: Društvo za pomoč živalim Velenje
Predavateljica: Katarina Wallas, inštruktorica in podpredsednica Kinološkega društva Krim ter ustanoviteljica društva za pomoč brezdomnim živalim Repek

VABLJENI VSI LJUBITELJI ŽIVALI!

Društvo za pomoč živalim Velenje

Članek Katarine Wallas o odgovornem skrbništvu psov
Logiran

bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #3 : petek, 13.05.2011 : 11:19:13 »

Ma ne vem, kam naj napišem. Jana briši če ni prav.

Danes zvečer v Polnočnem klubu na tvslo bo debata na temo: Pes, človekov najboljši prijatelj.
Meni je ta oddaja zelo všeč, danes bo pa sploh najljubša tema. Wink
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #4 : petek, 04.11.2011 : 10:21:15 »

Bom kar sem prilimala, da ne odpiram nove teme.
Nova občinska cvetka, za katero me zelo zanima, kako jo bodo v praksi izvajali...:

Psi ponoči ne smejo lajati
Na občini živalim prepovedali oglašanje v nočnem času, da ne bi motile počitka občanov.
3. 11. 2011, 16:33 / Osveženo: 3. 11. 2011, 19:26 (K. Kl. / Ljubljana) - Če se bodo okoli vaše hiše večkrat smukali nepridipravi, se ne zanašajte več na svojega psa, da bi vas na to opozoril z lajanjem in vas to ne bi stalo nič. Vsaj tako velja za prebivalce Občine Log - Dragomer.
http://www.zurnal24.si/psi-ponoci-ne-smejo-lajati-clanek-139458

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #5 : petek, 04.11.2011 : 10:29:32 »

Pa saj to ni nic novega? Mislim pri nas to velja ze skoraj dve leti al neki takega. Kako je bilo prej se pa ne spomnim.
Bi me pa motila prepoved kosnje ob nedeljah, ampak tega zaenkrat pri nas ni.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #6 : petek, 04.11.2011 : 11:17:57 »

Meni se zdi vsak tak pravilnik/odlok... butast in, predvsem, odlična podlaga za "vzorčnega slovenskega soseda", da greni življenje svoji okolici. Če pomislim na paciente, ki jih ima za sosede npr. moja tašča, na to, kaj vse so v zadnjih 8 letih naredili, potem je tak občinski odlok še večji =$&(%#@€¶←... In take sosede, kot jih ima moja tašča, najdemo v vsakem manjšem naselju.
Tako urejanje, kdaj psi lahko lajajo in kdaj ne, je eno veliko vlečenje za jajčka.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #7 : petek, 04.11.2011 : 11:28:53 »

A občinski odlok je lahko pred zakonom? Al to ni nikjer v zakonu (živalskem in policijskem...  Tongue) napisano, pa si lahko občina zmišljuje kr neki? Kakšen dober pravnik bi zagotovo lahko našel razlog, zaradi katerega bi občina morala takšen odlok preklicat, ker se mi ne zdi sestavljen ne po zdravi pameti ne po zakonodajni pameti. A drvenje z motorji in avti še posebej ponoči je pa ok? Kako pa bodo to nočno lajanje sankcionirali?
Oh, ti naši občinski kavbojci... bruham
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #8 : petek, 04.11.2011 : 11:45:58 »

v bistvu bi moralo biti samo po sebi umevno, da svojemu psu ne pustiš, da se dere, še sploh pa ne ponoči. A ker so nekateri lastniki skrajno neuvidevni in brez vsakega socialnega čuta, pa jim ni mogoče stopiti na prste (pogosto ljudje obupujejo zaradi psov, ki se nenehno derejo - vem za en konkreten primer, ko se je pes zaprt v boks pri bajti drl cele noči in večji del dneva, boks je bil nameščen prav pod spalnicami v bloku, pa še fejst je odmevalo - so prijavljali pa ni bilo nobenega haska, pes se je drl, dokler ga ni pobralo od starosti) -  se  sprejemajo taki butasti odloki, ki zagrenijo življenje predvsem  tistim, ki imajo to smolo, da imajo zaj...sosede.
Sicer pa bi moralo veljati enako za vsak hrup: nabijanje glasbe, kosilnice, razgrajanje....in pasje lajanje.
Logiran
Laeja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 186


« Odgovor #9 : petek, 04.11.2011 : 12:44:46 »

dvomim da se bo v praksi sankcioniralo če pes občasno zalaja, če kaj sliši kot opozorilo.... če pa bodo dobili kazen nevestni lastniki, ki pustijo da pes pol noči pretuli pa povsem podpiram .... sem eno čas v  poslušala enega od sosedov vsak dan ponoči  po več ur (z lastniki doma) ...   
Logiran
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #10 : petek, 04.11.2011 : 12:57:54 »

Tudi jaz. Pesjak je bil točno pod mojo sobo. Škoda, da ljudem samim ni jasno, da to ne gre in je treba sploh takšne odloke sprejemat.
Logiran

luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #11 : petek, 04.11.2011 : 12:59:32 »

Pa saj to ni nic novega? Mislim pri nas to velja ze skoraj dve leti al neki takega. Kako je bilo prej se pa ne spomnim.
Bi me pa motila prepoved kosnje ob nedeljah, ampak tega zaenkrat pri nas ni.
Spomnim se, da je bilo v našem naselju (pri moji mami) dogovorjeno že leta (vsaj 20 let), da se ob nedeljah ne kosi oz. "razgraja" s kakšnimi močnejšimi stroji, če res ni nujno...no, se je pa našla kakšna glasnejša muzika ali pa kar žur na kakšnem vrtu. Vendar je bilo vse ok in v mejah normale in še zdaj to tiho nenapisano pravilo velja.
Si pa lahko predstavljam medsosedske odnose zdaj, ko se bodo vsepovprek preganjali...  Huh Lips Sealed
Pa tudi, morda se bo kdo zamislil o svojem odnosu do psa in okolice (optimistka?).
Logiran
Laeja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 186


« Odgovor #12 : petek, 04.11.2011 : 13:09:47 »

 Grin dvomim da se bo preganjalo vsepovprek... že zaradi tega ker na policiji ob prijavi pustiš svoje podatke.. in če prijavljaš zadeve, ki so malo izven zdrave pameti ... da je sosedov pes sredi noči parkrat zalajal pa slučajno res nikoli ne laja ko pride policija mislim da prej sam dobiš opozorilo ali kazen ... 
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #13 : petek, 04.11.2011 : 14:11:13 »

Grin dvomim da se bo preganjalo vsepovprek... že zaradi tega ker na policiji ob prijavi pustiš svoje podatke.. in če prijavljaš zadeve, ki so malo izven zdrave pameti ... da je sosedov pes sredi noči parkrat zalajal pa slučajno res nikoli ne laja ko pride policija mislim da prej sam dobiš opozorilo ali kazen ... 
tukaj se ne bo prijavljalo policiji, ampak občinskemu redarstvu....  Lips Sealed
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #14 : petek, 04.11.2011 : 14:26:57 »

vsekakor je nedopustno, da se kak pes dere cele noči, ker s tem dejansko moti ljudi in posega v kakovost njihovega bivanja, vendar zaradi tega verjetno ni treba sprejemat bizarnih odlokov.

tabolan del odloka se namreč nanaša tudi na oglašanje ostalih živali. V pojasnilih k temu odloku je direktor občinske uprave izrecno omenil tudi kikirikanje. odlok sankcionira ponavljajoč se kraval. ampak petelini kikirikajo vsako noč. ker gre v tem primeru za ponavljajoče se oglašanje, bo lastnik sankcioniran, vsi petelini iz občine log-dragomer pa bodo šli po vsej verjetnosti v pisker.

nekateri pravijo, da gre pri odloku za to, da priseljence iz urbanega v ruralno okolje, zelo motijo zvoki ruralnega okolja, od tod sprejem tega odloka. če ti gre na jetra petelinje kikirikanje, pol na vasi nimaš kaj iskat, madonca, ne pa da si izvoliš lokalnega šerifa, ki meče ven bolane predpise.

v odloku je še marsikaj zabavnega - recimo kazen 230 evrov za seks na javnih mestih http://www.finance.si/file.php?id=22953 . a so zdaj to kar po cestah počeli - ali kaj? a bodo morali iti taki, ki se zabavajo s tem, zdaj v sosednjo občino?
ravno ta člen je tako dvoumno napisan, da bi se lahko razumelo tudi tako, da se lahko kaznuje samo v primeru, ko "s tem koga moti, povzroči vznemirjenje ali zgražanje ljudi". se pravi: če dva ob 7h zjutraj seksata na prepolni avtobusni postaji, navdušena množica pa se zraven zabava in ploska, se jih po tem odloku ne more oglobiti, al kaj?
pisec odloka bi  vsaj lahko preveril, kaj je kaznivo tudi po zakonih, ne pa da piše neumnosti v vaške odloke.


vse kar je prav, no Smiley
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Odgovorno skrbništvo psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines