mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 15:02:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Odgovorno skrbništvo psov
Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Odgovorno skrbništvo psov  (Prebrano 28687 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #15 : petek, 04.11.2011 : 14:39:55 »

Malo je treba upoštevati, kje kdo živi. Povsem naravno je, da na vasi kikirikajo petelini in mukajo krave. Če pa ima nekdo v blokovskem naselju petelina, bi moral pa verjetno paziti, da se ne bo prezgodaj drl. Si predstavljam, da se to da doseči na podoben način, kot pri papagajih. So pa že bili primeri iz tujine, ko so se znašli na sodišču prezgodnji petelini...in redno potegnili takratko.
PS: kaj bodo šele zaslužili, ko bodo še vrabce in kose oglobili...uuuu...da ne pozabim na vrane....
Logiran
Laeja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 186


« Odgovor #16 : petek, 04.11.2011 : 14:57:11 »

tudi če je občinsko redarstvo in ne policija  .... "naj redarstvo ne bi ukrepalo v primeru, če bo šlo le za enkratno oglašanje oziroma bodo to izjemne okoliščine, ampak takrat, ko bo šlo za ponavljajoče glasno oglašanje" ...

za peteline tudi meni ni logično vendar ... mogoče je catch v tistem delu "ni dovoljeno imeti na prostem" iz članka...?

Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #17 : petek, 04.11.2011 : 15:04:09 »

PS: kaj bodo šele zaslužili, ko bodo še vrabce in kose oglobili...uuuu...da ne pozabim na vrane....

pa srake, šoje ... da ne govorimo o oslih (nekaterim od teh bi bilo nujno treba prepovedati pisanje odlokov)
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #18 : petek, 04.11.2011 : 15:16:21 »

pa srake, šoje ... da ne govorimo o oslih (nekaterim od teh bi bilo nujno treba prepovedati pisanje odlokov)

joooj, koliko kazni bi lahko pobrali.... občina bo vzcvetela!  Grin Grin
Res, prišleki iz mesta, nenavajeni zvokov na vasi, so očitno dosegli svoje... to se meni zdi edina razumljiva razlaga za takšne odloke...  butnglavc trmoglavka
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #19 : petek, 04.11.2011 : 15:19:23 »

za peteline tudi meni ni logično vendar ... mogoče je catch v tistem delu "ni dovoljeno imeti na prostem" iz članka...?

v ruralnih okoljih imajo ponoči vsi zaprte kure in peteline zaradi nočnih plenilcev (lisice, podlasice ...). vendar pa en kurnik oz. štalo težko zvočno tako zadihtaš, da se petje petelinov ne bi slišalo ven.
verjetno bodo takratko res potegnili petelini, kajti interesi so se poklopili - hohštaplerskih priseljencev ne bo več motilo kikirikanje pa še občinski proračun se bo polnil. jao  Angry
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #20 : petek, 04.11.2011 : 15:23:25 »

Oz. bo tako kot ponavadi - mnogo hrupa za nic.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #21 : petek, 04.11.2011 : 15:39:45 »

po vsej verjetnosti bo res mnogo hrupa za nič, vendar pa se je ob tem treba zavedati tudi tega, da na ta način kakemu motenemu primerku daješ v roke močno legalno orodje za konkretno zajebavanje sosedov in takih ljudi ni tako zelo malo.
Logiran
Laeja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 186


« Odgovor #22 : petek, 04.11.2011 : 16:17:22 »

"ni dovoljeno imeti na prostem" lahko razumeš tudi tako, da če so v kurniku torej niso na prostem ...
in je zadoščeno ... tudi brez zvočne izolacije  Grin


Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #23 : petek, 04.11.2011 : 16:49:13 »

"ni dovoljeno imeti na prostem" lahko razumeš tudi tako, da če so v kurniku torej niso na prostem ...
in je zadoščeno ... tudi brez zvočne izolacije Grin

    Afro

ps: točno opredelitev tega, kar so občinski pesniki hoteli povedati, bomo čez kakih 10 let lahko prebrali v kaki sodbi ustavnega sodišča

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #24 : petek, 04.11.2011 : 16:59:49 »

Bodo moteni pac placevali 100eur za lazne prijave.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #25 : petek, 04.11.2011 : 17:32:33 »

Ključna težava je v tem, nekateri ne obvladajo osnov korektnega in prijetnega sobivanja in potem se hitro najdejo taki primitivci, ki bi z zakoni in odloki urejevali še ritem dihanja posameznikov. Naši prvi sosedje so imeli psa, ki je prelajal dobesedno cele noči (vmes so bile res krajše pavze, da pokojnemu kosmatincu ne delam krivice) in vse, kar so dali od sebe, ko smo jim namignili, da bi pesjanarja vsaj noter umaknili je bilo "a, ma kaj laja tudi ponoči? Ma mi ga ne čujemo..." In kaj češ takim, blazino si povezneš čez glavo pa lahko noč.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #26 : petek, 04.11.2011 : 18:41:41 »

Ma, taki ekstremi so tudi nesprejemljivi. Ampak da tak ekstremist, ki bi ga - če bi bila volja na strani pristojnih - lahko privili tudi drugače, postane izgovor za butaste občinske ali državne odloke, to se mi zdi pa tudi tumač.

Vedno lahko najdemo še bolj norega/neresnega/tečnega/...prostovstavi... posameznika. Pa zaradi enega ekstremista še ne vidim razloga za reguliranje, urejanje, taksativno zapovedovanje, kaj je dovoljeno in kaj ne. Lahko hitro pridemo do takih situacij, ko bodo policaji/mestni redarji/taki ali onaki inšpektorji hodili okoli z metrom ali kotomerom in merili, pod kakim kotom rase trta na sosedovem latniku ali pa koliko centimetrov sence dela ograja na javni pločnik (da karikiram, ampak nismo daleč. EU je že poskušala regulirat krivost kislih kumaric in banan...)
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #27 : petek, 04.11.2011 : 19:30:39 »

Miškica, EU že regulira velikost jabolk, tako, da....  Lips Sealed Smiley
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #28 : petek, 04.11.2011 : 20:18:57 »

Miškica, EU je stopila korak nazaj in kumare so spet lahko krive....
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #29 : petek, 04.11.2011 : 20:21:14 »

Koliko tukaj pa sploh pozna odloke svoje obcine? Tale se je znasel v cajtngu, pa ni prav nic novega...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Odgovorno skrbništvo psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines