mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 22:09:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: lup oprsnica proti vlečenju
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: lup oprsnica proti vlečenju  (Prebrano 14265 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
gemotli
novinec
*
Sporočil: 12


WWW
« : nedelja, 23.01.2011 : 10:23:03 »

zZivjo,
njekenekje sem zasledil, da je tudi dobra resitaev, da pes ne uvleče, nekaksna oprsnica (lup). kKot sem bral, sem ugotovil, da ko pes potegne, ga nekaj udari v nogi in da se potem takuo se odvadi ulečti. kKaj vi mislite na to oprsnico? dDobra ali slaba stvar...?
hvala
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #1 : nedelja, 23.01.2011 : 10:28:57 »

Obstajajo oprsnice proti vlečenju po različnih patentih. Vse delujejo za veliko večino psov, če ne en patent, pa drugi. Dobijo se v mnogih trgovinah za male živali. Pri nobeni od tistih, ki sem jih jaz doslej videla, psa nič ne tepe, udarja, ... po tvojem opisu se mi taka oprsnica sliši "čisto mimo".
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #2 : nedelja, 23.01.2011 : 15:41:47 »

Ne verjamem, da obstaja pes, ki se bo odvadil določenih slabih navad samo s pripomočki in brez aktivnega ukvarjanja/sodelovanja/energije/časa svojega skrbnika. Prvi, ki bo odpravil ali vsaj oblažil neželeno vedenje psa, je njegov skrbnik. Torej ti. Pripomočki so le pika na i, pa še to samo, če se jih pravilno in korektno uporablja.

Ste se že pozanimali v kakšni kvalitetni pasji šoli kdaj se začnejo tečaji?
Kako ti gre sicer z odpravljanjem ostalih težav? Je kakšen napredek?
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #3 : nedelja, 23.01.2011 : 17:46:55 »

Se poplnoma strinjam s Soul.

če se vam ni za ukvarjat s psom in se zatekate k temu, misleč, da bo kar samo odgnalo težave strane, ste pošteno kiksnili mimo.
Taka oprsnica je lahko zgolj in le samo pripomoček, ki pomaga, da se težava odpravi na nekoliko hitrejši in bolj učinkovit način, kot bi se morda sicer, a v to so vkučeni tudi dejavniki kot so vaša pozornost, energija, čas ...
Psa je treba vedno popravit za negativne in nagrajevat za pozitivne korake, s to oprsnico pa bi samo "kaznovali" (če ga nekaj udari v nogo?!) odzive, psa pa za pozitivne najverjetneje ne bi nagradili; nikoli ne bi vedel, kdaj dela dobro in kako sploh mora delati.
Logiran
gemotli
novinec
*
Sporočil: 12


WWW
« Odgovor #4 : nedelja, 23.01.2011 : 18:54:39 »

ja al je kdo reku da se z njim ne ukwarjam jes bi samo hotu da bi bilo to odvajanje cim učinkovitejši.... Undecided
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #5 : nedelja, 23.01.2011 : 19:24:50 »

ja al je kdo reku da se z njim ne ukwarjam jes bi samo hotu da bi bilo to odvajanje cim učinkovitejši.... Undecided
gemotil, nikjer nisi napisal, da s psom SE ukvarjaš, zato smo pač obdelali vse možne situacije.
In ti tudi svetovali, kako naprej. Odvajanje pa zagotovo bo vsaj malo učinkovitejše.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #6 : nedelja, 23.01.2011 : 19:30:59 »

gemotli, piši slovensko, sicer bo v bodoče pač izbrisano, še preden boš dobil kakšen odgovor.
Logiran

Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #7 : ponedeljek, 24.01.2011 : 01:25:18 »

ja al je kdo reku da se z njim ne ukwarjam jes bi samo hotu da bi bilo to odvajanje cim učinkovitejši.... Undecided

Odvajanje bo učinkovito, če se boš temu posvetil in v to vložil znanje, energijo, čas, pozitivno motivacijo. Kot rečeno so pripomočki le pika na i, ki pa v večini primerov ni potrebna in je le potuha _______  (vstavi poljubno, npr. lenemu ali v takojšnjo in dolgoročno neučinkovito rešitev, usmerjenemu) skrbniku nepotrebna. Moje izkušnje so, da se večino psov lahko odvadi "vlečne službe" tudi brez pripomočkov. Z enim takim bivšim "vlačilcem" živim. In nemalo takih, nekdaj "vlečnih" psov, poznam. Nobeni "pripomočki" pri večini njih niso bili potrebni. Le vesten, z znanjem podkrepljen in odgovoren skrbnik, ki se želi s svojim pasjim prijateljem ukvarjati, ga bo lahko "naredil" sebi in okolici "kompatibilnega". Če pa že je (pripomoček za odvajanje neželenega vedenja, namreč) neizogiben, pa ga nikakor ne bi nikoli uporabljala brez posveta s priznanim strokovnjakom.

Ste se že pozanimali v kakšni kvalitetni pasji šoli kdaj se začnejo tečaji?
Forumi so namenjeni tudi deljenju izkušenj... Kako ti gre sicer z odpravljanjem ostalih težav? Je kakšen napredek?

Forumi so namenjeni izmenjavi izkuženj, obveščanju o napredku, novostih, spremembah... Torej, ste dosegli kakšno spremembo pri ostalih težavah? Si preizkusili kakšen nasvet, ki si ga dobil? Kako se je odzvala psička? Koliko časa si investiral v "spremembe" in posledično napredek?
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #8 : ponedeljek, 24.01.2011 : 18:20:51 »

sem bila že od začetka malo skeptična, to je podobna stvar kot s kastracijo (seveda manj resna), namreč nekateri mislijo, da bodo lahko z nekim posegom ali pripomočkom preprosto odčarali vse težave Huh Mislim, če se lastnik noče ukvarjat s psom, pa ga da kastrirat, ker baje to reši vse težave Huh. Halo... (gemotil ni letelo nate, s psom se, kot si rekel, ukvarjaš  - super:)  Wink Wink)
Logiran
gemotli
novinec
*
Sporočil: 12


WWW
« Odgovor #9 : ponedeljek, 24.01.2011 : 19:46:35 »

Odvajanje bo učinkovito, če se boš temu posvetil in v to vložil znanje, energijo, čas, pozitivno motivacijo. Kot rečeno so pripomočki le pika na i, ki pa v večini primerov ni potrebna in je le potuha _______  (vstavi poljubno, npr. lenemu ali v takojšnjo in dolgoročno neučinkovito rešitev, usmerjenemu) skrbniku nepotrebna. Moje izkušnje so, da se večino psov lahko odvadi "vlečne službe" tudi brez pripomočkov. Z enim takim bivšim "vlačilcem" živim. In nemalo takih, nekdaj "vlečnih" psov, poznam. Nobeni "pripomočki" pri večini njih niso bili potrebni. Le vesten, z znanjem podkrepljen in odgovoren skrbnik, ki se želi s svojim pasjim prijateljem ukvarjati, ga bo lahko "naredil" sebi in okolici "kompatibilnega". Če pa že je (pripomoček za odvajanje neželenega vedenja, namreč) neizogiben, pa ga nikakor ne bi nikoli uporabljala brez posveta s priznanim strokovnjakom.

Forumi so namenjeni izmenjavi izkuženj, obveščanju o napredku, novostih, spremembah... Torej, ste dosegli kakšno spremembo pri ostalih težavah? Si preizkusili kakšen nasvet, ki si ga dobil? Kako se je odzvala psička? Koliko časa si investiral v "spremembe" in posledično napredek?

koliko časa pa je pri tebi trajalo to da je pes nehal vlečti (vem da je to odvisno od posameznikov) toda me konkretno tvoje odvajanje zanima. In pri katerem letu pes odrase npr. (da uporabla brikete za odrasle pse .
hvala
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #10 : ponedeljek, 24.01.2011 : 20:08:45 »

18 mesecev pri mojem, da je res nehal vleci. Trdo sva delala za to. Zacela sem s haltijem. Tako da, se da, ampak pri nekaterih traje. Ceprav mislim, da se ponavadi veliko prej odvadijo. Moj je imel se druge tezave, tko da je trajalo malo dlje. Zdaj ko ne vlece vec so sprehodi pravi balzam, vredno vsega truda  Smiley
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #11 : ponedeljek, 24.01.2011 : 20:23:08 »

Ja, zagotovo neko povprečje, da pes res ne vleče več, presega eno leto. Veliko je odvisno tudi od izbrane metode in motivacije, torej načina dela, s katerim psa odvajamo neželenega vedenja.

No, zdaj, ko približno, veš, kako dolgo bo trajalo, pa veselo na delo in predvsem NE OBUPAT Wink  Smiley. Brez muje se čevelj ne obuje Wink  se pa vsekakor splača, ker so sprehodi potem res psihična in tudi fizična pomiritev Smiley in ne stres
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #12 : ponedeljek, 24.01.2011 : 21:41:59 »

Tudi pri nas smo kar nekaj mesecev vsak dan pošteno delali na tem. Prvi bolj opazni rezultati so se začeli kazati po ca. 1 tednu intenzivnih dnevnih treningov (3-5x dnevno), vendar smo lahko šele po nekaj mesecih rekli, da ne vlečemo več. Res se splača, še posebej pri večjih in/ali močnejših psih. Tako kot je Moonbeam napisala, sprehodi šele takrat postanejo pravi užitek zate in za psa.
Logiran
mimi89bu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 110


WWW
« Odgovor #13 : sreda, 02.03.2011 : 21:09:11 »

Tudi moja Jessy je zelo vlekla na sprehodih. Ker ni nič več pomagalo, smo kupili "zatezno ovratnico". Zdaj je veliko bolje, tu pa tam še malo povleče, sploh, če vidi psa, mačke, itd... Mogoče bi s tem poskusil. 
Logiran
TarjaPajo
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #14 : petek, 04.09.2015 : 19:40:41 »

O zateznih ovratnicah berem, da delujejo na princip bolečine in po sodobnih načelih to spada pod mučenje živali.
Podobno velja za ovratnice proti lajanju, katero pa sem sama kljub vsemu uporabila, ker smo posvojili brezdomnega psa preko društva, star je bil že leto in pol, z določeno zgodbo za sabo, in ko vidi drugega psa, laja in se zaganja kot nor, sploh me ne sliši, niti piščalke. To ovratnico uporabljamo omejeno in s premislekom, tako da je v veliko pomoč. Naše izkušnje opisujem v blogu:
****

Oba psa tudi zelo vlečeta na sprehodu. Berem, kako se uči mladička, da ne vleče. Naša dva smo dobili, ko je bilo najboljše obdobje za učenje že mimo. Poskušam ju učiti, je sicer majčken napredek, vendar vidim, da bo potreben še kakšen pripomoček. Naročila bom še non-pull oprtnico proti vlečenju, v spletni trgovini, kjer sem kupila tudi ovratnico proti lajanju: ****
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: lup oprsnica proti vlečenju
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines