mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 12:01:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: lup oprsnica proti vlečenju
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: lup oprsnica proti vlečenju  (Prebrano 14268 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #15 : petek, 04.09.2015 : 20:24:22 »

Povezave so izbrisane, saj tale forum ni iskalnik, temveč je namenjem debatam, ki se odvijajo tukaj. TarjaPajo, če želiš z drugimi deliti svoje izkušnje, jih napiši in ne vabi k branju drugam.
Logiran

TarjaPajo
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #16 : petek, 04.09.2015 : 22:50:18 »

Prav, nisem vedela.

Pri nekaterih piscih na tem forumu sem opazila, da imajo pod svojo objavo linke do svojih spletnih strani. Kakšna točno so torej pravila? Sem nova, prosim za navodila.  Cheesy
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #17 : petek, 04.09.2015 : 23:20:02 »

Nekaj je tukaj, nekaj pa tukaj, spada pa oboje k pravilom, ki jih je treba poznati pred registracijo na mojpes.netu. Smiley
Logiran

TarjaPajo
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #18 : petek, 04.09.2015 : 23:35:26 »

Torej, takole je z uporabo ovratnice pri nas:
Prvič: Pajo se je kot ponavadi zagnal, spustil svoj rafal laježa, a hitro prenehal, malo zacvilil in presenečeno odskočil. Malo se je prestrašil, hujšega pa ni bilo. Vohal je po tleh, da bi odkril, kaj mu je povzročilo neprijetni ščeget.

Situacija se je ponovila samo dvakrat ali trikrat, in že je Pajo razumel, da ne sme toliko lajati. Zdaj mu jo nadenemo samo še za na sprehode (poleg običajne ovratnice), in tako nam srečanja z drugimi psi minejo veliko lažje. Ko se Pajo zažene proti drugemu psu, mu neprijetni dražljaj iz ovratnice nemudomo sporoči, da tega ne sme početi. Mojih ukazov pač ni slišal, prav tako ne piščalke, preveč je 'padel notri.' Zdaj pa ga potem, ko upošteva 'ukaz' ovratnice, lahko takoj pohvalim in nagradim s priboljškom.

Pri nas so najbolj kritična situacija sprehodi, zato takrat uporabimo ovratnico, sicer pa je ne nosi.
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #19 : sobota, 05.09.2015 : 10:46:49 »

Kaj pa si se ob tem ti naučil-a? In za koliko si boljši vodnik, ki bolje razume, pozna in odvodi psa?

Sama imam psico, ki se je v začetku zaganjala v vsakega psa, v nekatere iz pozdrave, pri drugih pa je bil tisti "lounge" iz pretežno strahu in se je naredila bolj pogumno, da ne omenjam še mačk in veveric, drobnice, goveda.....

Ampak z doslednim, postopnim delom na oprsnici in nekaj na haltiju (v rizičnih situacijah). Po sistemu "okolo riti v žep".  Je danes tako, da ima kak izpad še občasno. Če sem jaz štorasta bo nahrulila kakega nesimpatičnega psa. Jo je pa možno bistveno hitrej umirit, kot pred 6 leti.

Aha ja, tudi moja je posvojena, z že izdelanimi neželenimi vedenji, imela je 2 leti. Vendar je meni smisel, da imam psa, da z njim D E L A M. Ne ravno v tekmovalnem smislu, ampak takem vsakodnevnem.

Kako pa je brez namontirane ovratnice na sprehodih? Lahko, da samo razume, da je ovratnica neprijetna in se ji izogne. Vajin odnos pa zaradi tega ni nič boljši.
Logiran
n00b
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #20 : sobota, 05.09.2015 : 18:33:41 »

"neprijetni ščeget"? 

 Lips Sealed
Logiran
Davo
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #21 : torek, 19.01.2016 : 13:58:20 »

Po mojih izkušnjah je najboljša oprsnica na kateri se pripenja povodec spredaj na prsih. Seveda se samo s tem ne odvadi psa in je treba kombinirati z drugimi že znanimi metodami vendar je to pripomoček ki neverjetno olajša trenutke ko pes kljub trudu in učenju še ne obvlada hoje na povodcu brez vlečenja. Ko sem imel navadno oprsnico ali ovratnico sem imel včasih roke do kolen ker je moj pes zelo močan. S to oprsnico pa sem ga igraje ustavil ker enostavno ne more vleči naprej ker ga oprsnica avtomatsko obrne. Tako so postali sprehodi pravi užitek in pes se je kmalu navadil da nima druge možnosti in je začel sodelovati. Sedaj hodi na povodcu brez problema. Enostavna in res učinkovita rešitev brez mučenja psa.
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: lup oprsnica proti vlečenju
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines