mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 18:24:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Odprta piometra
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Odprta piometra  (Prebrano 7840 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
weimi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 319


« : četrtek, 21.07.2005 : 20:09:20 »

Moji psički se po vsaki gonitvi začne odprta piometra.Me pa zanima kaj naj naredim?Glede nato da je bila junija moja psička stara 2 leti me zanima tudi sterilizacija saj psičke ne nameravam pariti.
Že za vnaprej se zahvaljujem za odgovore in nasvete.

lp
Logiran
weimi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 319


« Odgovor #1 : petek, 22.07.2005 : 09:54:44 »

Kaj res nima noben izkušenj z piometrami ali pa vsaj kakšen nasvet  Undecided ?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #2 : petek, 22.07.2005 : 10:00:17 »

jaz bi psico dala sterilizirat. Ker piometra in to po vsaki gonitvi - to nikakor ni ne normalno, ne ok.
m.
Logiran
weimi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 319


« Odgovor #3 : petek, 22.07.2005 : 10:01:33 »

Vem da bi bilo psico najbolje sterilizerat ampak ali obstaja kakšna nevarnost glede sterilizacije ker je moja psica stara 2 leti?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #4 : petek, 22.07.2005 : 10:11:50 »

kaksna nevarnost? Vsak kirurski poseg v splosni anasteziji je nekoliko rizkanten. Vendar pa je odstotek komplikacij, sploh pri tako rutinskem posegu kot je sterilizacija, skorajda nicen ... Seveda ob upostevanju vseh varnostnih ukrepov (higiena, splosno zdravstveno stanje psa, ...).
m.
Logiran
weimi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 319


« Odgovor #5 : petek, 22.07.2005 : 10:16:38 »

Mojemu stricu je 2 leti stara škotska ovčarka poginila naslednji da po sterilizaciji.P je bila ćisto zdrava.Operirali so o pa v mestnem logu.Zto malo cvikam ker nočem da se Živi zgodi isto kot se je zgodilo Ori.
Logiran
weimi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 319


« Odgovor #6 : petek, 22.07.2005 : 10:19:29 »

Mojemu stricu je 2 leti stara škotska ovčarka poginila naslednji da po sterilizaciji.P je bila ćisto zdrava.Operirali so o pa v mestnem logu.Zto malo cvikam ker nočem da se Živi zgodi isto kot se je zgodilo Ori.

se opravičujem za manjkajoče črke mi malo tipkovnica šteka.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #7 : petek, 22.07.2005 : 10:48:37 »

Zakaj pa je poginila?
Kot sem rekla, vsak kirurski poseg, sploh, ce poteka v splosni anasteziji je rizkanten. Ce kirurg napravi se kaksno napako (ki je sicer ne bi smel, se pa seveda zgodijo), je riziko seveda vecji. Ampak v osnovi so to rutinski posegi in komplikacije niso pricakovane. Ce gledas s tvojega zornega kota, riziko predstavljajo tudi cepljenja in aplikacija raznih zdravil (antibiotiki, antiparazitiki, ...) saj pri vsaki zivali obstaja moznost alergicne reakcije (tudi hudega nafilakticnega soka). Pri vseh teh receh moramo lastniki pretehtati med rizikom zdravljenja in posledicami (vcasih zelo hudimi), ki jih pusti bolezen.
V tvojem konkretnem primeru bi se jaz (poudarjam - jaz - koncna odlocitev je seveda tvoja) 100% odlocila za sterilizacijo. Ze ponavljajoce navidezne brejosti so huda obremenitev za psico, ponavljajoce piometre pa se toliko bolj. In seveda obstaja moznost, da enkrat ne bo slo za odprto, ampak zaprto ... Kaj pa, ce spregledas?
Vsekakor si za poseg (ta ali kaksen drug) izberi veterinarja, ki mu zaupas. 
m.
Logiran
Blumina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 186


« Odgovor #8 : petek, 22.07.2005 : 11:11:41 »

Najprej naj povem, da se cisto pridruzujem mnenju Maje01.
Sedaj pa se informacija iz prve roke.
Moja starejsa psicka (bernka) je tudi imela ravno taksno odprto piometro kot jih opisujes ti. Takrat smo se odlocili za zdravljenje, ki pa ga je veterinar pospremil z navodili, da bi jo bilo najbolje pri prvi naslednji gonitvi potrebno parit. Saj ravno zaradi tega smo se takrat tako oklepali zdravljenja in ne sterilizacije. Naslednjo gonitev je res imela mladicke, cudovito leglo, a kmalu za tem sem poskrbela za njeno sterilizacijo. Nekako me je stalno spremljal strah pred naslednimi piometrami in tem kaj bo, ce jo slucajno spregledam.
A glej ga zlomka pri sterilizaciji se je zalomilo. Dan po operaciji je bila kuzika cedalje bolj slabotna. Moje poznavanje in opazovanje psicke ter pravocasno ukrepanje jo je resilo. Popustila je ena od slabo zasitih zil. Kar nekaj casa in nege je potrebovala, da je prisla k sebi, saj je izgubila ogromno krvi.Kako jezna in slabe volje sem bila takrat. A ne zaradi odlocitve ali sterilizacija ali ne. Bolj zaradi jeze nad slabo opravljenim delom.
A vseeno bi se kljub slabim izkusnjam se vedno odlocila ZA sterilizacijo. Taksnih problemov in zapletov ni veliko. Vecina psick opravi poseg popolnoma brez tezav. Verjeti moras v to, a ob enem bodi pozoren, opazuj psicko in reagiraj takoj, ce bi se ji stanje kakorkoli poslabsalo. Pa saj to naredimo enako tudi z ostalimi dvonoznimi druzinskimi clani, ce morajo slucajno na kaksno operacijo, a ne?
Ti kar pogumno naprej, psicki bo veliko bolje brez piometer, tebi pa tudi. Saj stalne okuzbe se huje izcrpavajo organizem.
Lep pozdrav
Blumina
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #9 : petek, 22.07.2005 : 12:47:31 »

weimi, jaz sem včeraj sterilizirala svojo skoraj 7 let staro psičko. Toliko glede starosti Roll Eyes

Blumina, upam, da nisem bila pri istem veterinarju, ki je operiral tvojo bernko Undecided Roll Eyes Wink
Logiran
weimi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 319


« Odgovor #10 : petek, 22.07.2005 : 13:53:28 »

Ko berem te poste sem zmraj bolj prepričana da bo živi bolje s sterilizacijo in brez piometer.

lp in hvala za odgovore
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #11 : petek, 22.07.2005 : 14:09:36 »

Moja psicka je bila zaradi piometre sterilizirana pri 12 letih, zadnjic pa mi je na razstavi v Mariboru ena od "gledalk" Wink povedala, da je zaradi enakih tezav sterilizarala svojo 14 let staro psicko. Kar brez strahu torej. Pa za kaksnega dobrega veterinarja se odlocite. lp
Logiran

Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #12 : sreda, 24.06.2009 : 19:03:04 »

Kolk pa je primerov ko se vztraja z zdravljenjem in v koliko % je uspešno (tudi dolgoročno)?
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Odprta piometra
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines