mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 07:54:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Nevaren kunček/Johanca
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 27   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nevaren kunček/Johanca  (Prebrano 71313 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #30 : sreda, 26.01.2011 : 13:09:37 »

Pri nas je bil problem samo kletka, zunaj in v naročju so bili vedno vsi totalne maze. Težave s kletko pa se enostavno reši tako, da je kunec prosto spuščen. Mi s čiščenjem nikoli nismo imeli težav, si jih pa dobil po prstih, če si jih tiščal pod kavč ali pa kam drugam, kamor pač nisi smel.   Roll Eyes  Upam, da bo mali borec čim prej dobil nov dom.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #31 : sreda, 26.01.2011 : 13:14:33 »

Ti maja01, nam je uspelo dojet v 58-ih dneh, kolikor ga imamo, da je samec definitivno  Grin Grin. Drugega kompanjona lovim že 50 dni na živolovko, ki deluje. Hrano požre, sproži se ne, tko da sem obupala. Očitno je brihten ko sam satan, pa bom oddajala tega samega. Če se najde kak junak, jasno.
Logiran

luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #32 : sreda, 26.01.2011 : 13:18:17 »

A to je eden od prostoživečkov-pritlikavcev al kako se že takim pobeglim/spuščenim živalim reče?   Shocked Shocked
Nisem vedela, da ti (pritlikavci) preživijo takole v tem času na prostem....
Logiran
feminine
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 107


« Odgovor #33 : sreda, 26.01.2011 : 13:36:48 »

Jaz ne poznam nobenega kunca, ki ne bi bil napadalen Undecided

Smiley Kunci so načeloma napadalni, če jim šariš po kletki (ne glede na to, a jim daješ, khm, ok, mečeš not solato  Evil, želiš vzeti sklečko s hrano ven ipd.) - če se približaš kletki, te bodo napadli, to vsekakor, drugače pa so krasne živalice, samo malo bolj posebne Smiley

Smetka, a iz kletke hodi kaj ven, sam? Jaz sem svojega ali nekako nahecala, da je prišel ven (z jabolkom, solato, najbolj je palil regrat, pa kakšna detelja) in mu takrat vse počistila ali pa sem z eno roko držala kako škatlo in jo držala pred njim, da ni mogel skočit na roko (če sem mu npr. samo želela vzeti sklečko s hrano, dati zelenjavo v kletko). Včasih sem bila manj uspešna in mi je pustil prijetne spominke na roki hehe, ampak je v večini primerov v vseh 11 letih to delovalo Smiley.
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #34 : sreda, 26.01.2011 : 13:52:25 »

Moj prešnji ni bil v svojih 10 letih nikoli napadalen, tudi zdajšnji  se ni v 5 letih nikoli v nikogar zagnal, zna pa zlasti zdajšnji na provokacijo odgovorit z rafalnim boksanjem, a se takoj umiri (sploh moški so talentirani za kunce dražit  Roll Eyes ). Sta pa oba imela relativno veliko prostora, pa oba sta (bila) večje kategorije, mogoče so res tamali kaj bolj ostri (tamalih sem kar nekaj napadalcev spoznala)?

Kot je predlagala deteljica, jaz bi ga poskusila navadit, da se za čas rihtanja kletke sam prestavi v kaj drugega, v kak mačji transporter ali kaj podobnega; se res hitro navadijo Smiley.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #35 : sreda, 26.01.2011 : 13:53:02 »

A bejž, je delovalo, kaj  Tongue Tongue.
Prva dva tedna je bil več kot skuliran, brez problema noter/ven sam, v naročje... pol se mu je pa scufalo. NOČE ven, tudi če pustim kletko odprto in se iz sobe umaknem in samo čaka, kdaj bo lahko ponorel na koga od nas.
Logiran

Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #36 : sreda, 26.01.2011 : 14:15:00 »

Smiley Kunci so načeloma napadalni, če jim šariš po kletki (ne glede na to, a jim daješ, khm, ok, mečeš not solato  Evil, želiš vzeti sklečko s hrano ven ipd.) - če se približaš kletki, te bodo napadli, to vsekakor, drugače pa so krasne živalice, samo malo bolj posebne Smiley


V spominu imam, da smo bili z osnovno šolo enkrat na sejmu narava zdravje, kjer je en stari ata kazal svoj obglodan prst -češ kako mu je eden od kuncev skoraj prst odgriznil in nas z vso resnostjo svaril, naj nikakor teh kuncev v kletkah ne božamo, da ne bodo še nam prstov odgriznili.  Grin
Logiran
evelina25
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #37 : četrtek, 27.01.2011 : 11:24:36 »

Ok, meni pa res tole ni jasno... Že na večih forumih sem zasledila, da so kunci napadalni, ampak naš (pokojni) pritlikavi kunec ni bil nikoli napadalen... Tako da ne vem, ali smo res imeli tako srečo Smiley Nikoli ni bil problem ga vzeti iz kletke, ko sem mu jo hotela očistiti, nikoli me ni opraskal, ko sem mu nasula hrano... Tako da takih hudih kuncev ne poznam Smiley Je pa res, da so kunci (no, vsaj naš je bil) zelo lušni, crkljivi in super Smiley
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #38 : četrtek, 27.01.2011 : 12:24:14 »

Tudi jaz imam čisto kontra izkušnje. Upam, da bo kmalu bolje  Undecided
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #39 : torek, 01.02.2011 : 12:34:19 »

A bejž, je delovalo, kaj  Tongue Tongue.
Prva dva tedna je bil več kot skuliran, brez problema noter/ven sam, v naročje... pol se mu je pa scufalo. NOČE ven, tudi če pustim kletko odprto in se iz sobe umaknem in samo čaka, kdaj bo lahko ponorel na koga od nas.
mogoče mu je pa to neke vrste rekreacija oz ga preprosto zabava  Grin
Logiran
bopeja
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #40 : petek, 04.02.2011 : 15:22:39 »

Tudi mi imamo eno malo kunčico Bleky. Je tudi mali zajčji terminator, kadar kdo preveč poseže v njen teritorij (kletka, prostor pri omari). Kletko čistimo ko je na običajnem dnevnem sprehodu. Seveda prej pospravimo vse kable.
Logiran
jadrankaj
rad pišem
****
Sporočil: 426


« Odgovor #41 : petek, 04.02.2011 : 18:17:57 »

hahahahahahah oprosti ampak posnetek je res utrgan hahahahaha
Logiran
arabrab
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #42 : petek, 04.02.2011 : 18:42:34 »

ha ha ha ha ha ha ha o, bog, mene je pa tudi skoraj pobralo od smeha zdajle, ja to pa ni res, pa slišati je kot da ta divji puhek renči, potem pa še tale naslov, tako nežno "kunček", pa smetka bo po vsej karieri z raznimi rotiji, pa buli, pa takimi velikimi zverinami ostala brez prstov zaradi podivjanega kunčka, pa sej to ni res, sej verjetno ne bo upala javno priznat da se je to zgodilo, ha ha ha ha ha ha
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #43 : petek, 04.02.2011 : 21:06:12 »

Smetka se sploh ne ukvarja z njim, si ne upa  Cool. To prepuščam moji ubogi hčeri, ki je morala kar sama sebe in kunca posnet. Običajno takrat, ko mu čisti, izgine za kakšno uro in še malo, pa zmeraj ven pride s kakšno bojno rano.
Smetka bo raje pri ostalih naštetih ostala, je bolj varno  Tongue.

Sicer pa tako, čisto zares... še do ponedeljka z jajčki, potem pa brez njih James išče dom. Tistim, ki imate kunčke radi, tole vedenje očitno ni nič grozno nenavadnega... čupko torej resno išče dom.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #44 : nedelja, 06.02.2011 : 19:04:07 »

Šlik šlak, ampak ne korenček, pač pa jajca  Cool. Upam, da bo potem vsaj toliko boljše, da si bom v sobo upala.
Logiran

Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 27   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Nevaren kunček/Johanca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines