mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 04:59:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Nevaren kunček/Johanca
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 27   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nevaren kunček/Johanca  (Prebrano 71233 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Matejcha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #120 : nedelja, 27.02.2011 : 11:22:17 »

Te kunčice so očitno rade napadalne. Moja ima doma pri starših manjšo kletko (ki je bila njena prvotna), pa mi je vedno falil del prsta, ko sem roko dala not. V večji, kjer sedaj stalno biva, pa ni problema. Se je pa s starostjo (8 let) dobro umirila.

Moja po potrebi tudi "pretepe" mačka, če ji ne da miru, včasih sta pa kroge delala po stanovanju.

Pa še to: mogoče bi jo bilo vseeno dobro sterilizirati: pomaga pri teritorialnosti, pa še manj šanse za raka je. Jaz moje nisem dala prej, smo jo pa ravno prejšnji mesec dali, ker je dobila tumor na maternici (in z njim še težave z lulanjem, vnetjem, ...). Od takrat je BP, upam. Se mi zdi, da tudi bolj cartlih Smiley

Koliko pa je Johanca stara?
Logiran
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #121 : nedelja, 27.02.2011 : 16:17:12 »

Obvezna oprema za posvojitelja je zašcitna obleka  Roll Eyes. Fotka bo, ce preživimo  Roll Eyes.

No sej, no sej... jst brez rokavic in to unih antirabicnih ne dam vec roke v to kletko Angry

Smetka, Johanca te pozdravlja Kiss
http://www.youtube.com/watch?v=BZHKpH1ChGQ
Shocked  Shocked
Opasno po zivot, tale Johanca, se v videu lepo vidi. Dobro, Kaja, da si za vsak slucaj oborozena s furmijem, pa se macka in psa imas zraven, da te branita pred nevarno kuncico.  Tongue pevka
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #122 : nedelja, 27.02.2011 : 16:48:47 »

Hehe, me prav zanima, koliko je izrezala vmes  Tongue Tongue
Logiran

tamcek
rad pišem
****
Sporočil: 367


WWW
« Odgovor #123 : nedelja, 27.02.2011 : 17:31:20 »

Smetka, meni še zdaj ni jasno, kaj zaboga ste pri vas z Johanco počeli. Saj to je pa ja eno mirno in prijazno bitje, še česat se pusti (vsaj iz priloženega se tako vidi, če res ni kaj izrezanega). Čudno pa je, da jo je kuža prišel samo od daleč pogledat, pa se je takoj umaknil.
Logiran
AnaJ
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.903



WWW
« Odgovor #124 : nedelja, 27.02.2011 : 17:45:38 »

Žverca lepa lušna  Kiss
Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #125 : nedelja, 27.02.2011 : 17:55:54 »

Matejcha, meni so enkrat na veterini razlozili, da neradi sterilizirajo kunce in morske prasicke. Od takrat se tega drzim....imam pa kastriranega pujsa skupaj z nesterilizirano samicko. Bo mogoce maja01 razlozila zakaj kastracije ja, sterilizacije pa rajsi ne. Smiley Koliko pa je Johanca stara pa mislim, da je tezko dolocit.

Johanca se je pocasi umirila, ker je precej veliko zunaj kletke, pa vedno je takrat nekdo z njo. Ji puscam kletko brez pokrova in tako skace vanjo in iz nje, pa malo dela kroge po stanovanju in lovi macka in psa. Psica se jo je ze navelicala, zato hodi k kletki samo gledat kdaj bo prilika za kak drek pozret, Miki pa veselo prezvekuje seno. Drugi macek, Zorro, mi ze nekaj dni poskusa pobegnit iz stanovanja, ker nikjer nima miru pred malo poskakujoco posastjo.  Roll Eyes  Saj ne vem, ce bi povedala, da se moja nimfa zdaj po novem drgne ob palico ko gleda Johanco?!? Lips Sealed Saj pravim, hisa norcev. Cool
Se vedno pa useka po roki, ko ji dajes hrano in to bo verjetno vedno pocela.  Wink

Smetka, prisezem, da nisem nic izrezala. Cool Menda ja ne mislis, da sploh znam? lp
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #126 : nedelja, 27.02.2011 : 17:57:12 »

Khm, kaj zaboga smo počeli? Kupovali hrano, priboljške, mineralne kamne, svežo zelenjavo in sadje in jo hranili in čistili. To bi bilo vse.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #127 : nedelja, 27.02.2011 : 17:58:34 »

Smetka, prisezem, da nisem nic izrezala. Cool Menda ja ne mislis, da sploh znam? lp

Hehe, itak da ne.
Logiran

kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #128 : nedelja, 27.02.2011 : 17:59:57 »

Vceraj sem ji prinesla tudi leskove veje za glodat (to dajem mojim pujsom) in je uzivala sto na uro. Je bila kot bober, nic ni ostalo od vej. Smiley
Logiran

branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #129 : nedelja, 27.02.2011 : 18:15:02 »

kaja, kako ji pa paše, ko jo češeš  Smiley a ne da ji  Kiss luškana Johanca  Smiley
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #130 : nedelja, 27.02.2011 : 20:11:43 »

V bistvu ... kar priporocamo sterilizacije samic, se posebno kuncic.
Pujse so nagnjene k cistam na jajcnikih, se posebno, ce zivita po dve pujsi skupaj (se stimulirata), ali pa pujsa z "neobdelanim" pujsom. Pujse in kastrirani samcki so najboljsa kombinacje, ker je ta tendenca manjsa. Niso pa te ciste tako zeeelo problematicne, nekatere z njimi brez kakrsnih koli tezav zivijo dolgo (v nasprotju s kaksno drugo vrsto zivali kjer ob tem zazenes celo dramo).
Za kuncice je sterilizacija priporocljiva, ne toliko zaradi teritorialnosti - redko pomaga, ampak ker v zrelih letih zelo rade razvijejo (zelo zoprne) tumorje maternice. Je pa poseg pri samcu seveda veliko enostavnejsi, sterilizacija kuncice pa zna biti, sploh pri kaksnih bolj obilnih samicah, kar pestra.
Tako da, pujs, ce so v paru s kastriranim samcem dostikrat ne steriliziramo, za kuncice pa jo vedno priporocimo.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #131 : nedelja, 27.02.2011 : 20:19:37 »

V bistvu ... kar priporocamo sterilizacije samic, se posebno kuncic.
Pujse so nagnjene k cistam na jajcnikih, se posebno, ce zivita po dve pujsi skupaj (se stimulirata), ali pa pujsa z "neobdelanim" pujsom. Pujse in kastrirani samcki so najboljsa kombinacje, ker je ta tendenca manjsa. Niso pa te ciste tako zeeelo problematicne, nekatere z njimi brez kakrsnih koli tezav zivijo dolgo (v nasprotju s kaksno drugo vrsto zivali kjer ob tem zazenes celo dramo).
Za kuncice je sterilizacija priporocljiva, ne toliko zaradi teritorialnosti - redko pomaga, ampak ker v zrelih letih zelo rade razvijejo (zelo zoprne) tumorje maternice. Je pa poseg pri samcu seveda veliko enostavnejsi, sterilizacija kuncice pa zna biti, sploh pri kaksnih bolj obilnih samicah, kar pestra.
Tako da, pujs, ce so v paru s kastriranim samcem dostikrat ne steriliziramo, za kuncice pa jo vedno priporocimo.

Potem bi Tolele tudi bilo priporočljivo sterilizirati, ali ne?

Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #132 : nedelja, 27.02.2011 : 20:30:03 »

Hvala za razlago. Smiley Hm, a naj Johanco steriliziramo?
Logiran

Matejcha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #133 : nedelja, 27.02.2011 : 22:23:15 »

Za kuncice je sterilizacija priporocljiva, ne toliko zaradi teritorialnosti - redko pomaga, ampak ker v zrelih letih zelo rade razvijejo (zelo zoprne) tumorje maternice. Je pa poseg pri samcu seveda veliko enostavnejsi, sterilizacija kuncice pa zna biti, sploh pri kaksnih bolj obilnih samicah, kar pestra.

Da, so imeli menda kar težave s sterilizacijo moje kunčice, ki je na zunaj bolj šlank, noter je pa menda blo špeha za crknt (seveda na račun moje nevednosti o raznih briketih in priboljških)... Ampak je kljub temu IN LETOM šlo vse OK. Mi je pa tudi naš veterinar rekel, da je priporočljivo to opravit prej, ko težav (tumor ali vnetje maternice) še ni.

A ima kdo izkušnje z združevanjem dveh kunčic? Je možno, da bi bivale v eni kletki? Moja bi (če bi bila za) rabila nekoga da bi jo malo razlaufal Smiley
Logiran
majch
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 101


« Odgovor #134 : nedelja, 27.02.2011 : 22:29:34 »

A ima kdo izkušnje z združevanjem dveh kunèic? Je možno, da bi bivale v eni kletki? Moja bi (èe bi bila za) rabila nekoga da bi jo malo razlaufal Smiley
Mi smo naši kunčici prinesli družbo (še eno kunčico, mladičko), ko je bila že odrasla. Na začetku je ni najlepše sprejela, predvsem je branila svoj teritorij, ampak sta po dobrem mesecu postali nerazdružljivi. Res sta se super razumeli, živeli seveda v skupni kleki, se umivali...
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 27   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Nevaren kunček/Johanca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines